phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
> >Výsledky vyhledávání> > >

Z Korfu na Lefkádu a Meteoru

Výhody nabídky

 • Korfu – královna Jónských ostrova
 • Malebný Epirus a Meteora
 • Ochutnávka místních produktů
 • Památky ze seznamu UNESCO
 • Legendární Channel of Love

Z Korfu na Lefkádu a Meteoru Kód: CFU2GRE

PLN
Itaka

Z Korfu na Lefkádu a Meteoru Kód: CFU2GRE Řecko / Korfu

Novinka Čedoku

Popis nabídky

1. DEN:
Přímý let na Korfu. Transfer do hotelu, ubytování. Volný čas (v závislosti na době příjezdu). Večeře, nocleh.

2. DEN: KERKYRA - ACHILLION - KLÁŠTER VLACHERNA
Snídaně. Návštěva hlavního města ostrova Korfu - KERKYRY, jednoho z nejzajímavějších měst Řecka, jehož historie sahá až do 8. století př. n. l. Hlavní město je známé svým byzantským opevněním s vlivem benátské architektury, které městu dominuje. Staré město Korfu bylo zařazeno na seznam UNESCO. Návštěva nové pevnosti, odkud je nádherné panorama města a moře. Zastávka u nejstaršího kostela na ostrově - Panagia Antivouniotissa, kde nyní sídlí Byzantské muzeum. Procházka po starém městě: radnice ze 17. století, katedrála sv. Teodory, reprezentativní bulvár Liston, kostel sv. Spirydiona s relikviemi patrona města (prohlídka uvnitř), náměstí Spianada. Volný čas. Návštěva zahrad paláce ACHILLION z konce 19. století, postaveného pro císařovnu Sissi. Neoklasicistní letní sídlo je obklopeno rajskými zahradami s výhledem na moře. Návštěva kláštera VLACHERNA, spojeného s pevninou hrází. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

3. DEN: PALEOKASTRITSA - BELLA VISTA - MAKRADES - PARULÁDY - SIDARI
Snídaně. Přejezd do malebného městečka PALEOKASTRITSA u krásné stejnojmenné zátoky, kde se voda třpytí mnoha barvami tyrkysu. Natáčel se zde film "For Your Eyes Only" ze série James Bond. Přejeďte na vyhlídku BELLA VISTA, odkud si můžete vychutnat panoramatický výhled na zátoku ve tvaru srdce a západní pobřeží. Návštěva tradiční vesničky MAKRADES a ochutnávka místních produktů, jako je likér nebo fíkový džem. Přejezd na severní pobřeží do PERULADES, kde budete mít  volno na vyhlídce, odkud uvidíte rozprostírající se malebnou pobřežní krajinu. Poté dojedeme do SIDARI, kde se nachází známý Channel of Love. Podle místní legendy má přechod kanálu podpořit štěstí v lásce. Volný čas. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

4. DEN: LEFKADA - NIDRI - VASILIKI
Snídaně. Transfer do přístavu a přejezd trajektem do Igumenitsy. Přejezd na ostrov LEFKADA, do hlavního města stejnojmenného ostrova. Procházka mezi úzkými uličkami a barevnými podloubími: kostel Agios Spirydon, kostel Pantokratora s hrobkou jednoho z nejznámějších řeckých básníků Aristotela Valaroiti (vstup do kostelů v závisí na otevírací době), přístav, radnice. Návštěva kláštera Faneromeni. Přejedeme přes NIDRI, největšího letoviska na ostrově, s výhledem na ostrov Scorpios. Návštěva jedné z místních vinic, seznámení se s procesem výroby vína a degustace. Přejezd do malebného městečka Vasiliki, kde mnaleznete tradiční řecké uličky a domy, taktéž přístav s tavernami podávajícími místní pokrmy. Volný čas. Transfer do hotelu, ubytování, večeře, nocleh.

5. DEN: VOLNÝ ČAS / PLAVBA MAGANISI - SKORPIOS - MADOURI
Snídaně. Volno nebo fakultativně (za příplatek na místě) plavba na nedaleké ostrovy v Jónském moři. Plavání do jeskyní Papanikolis a volný čas na koupání. Vyloďite se na ostrově MEGANISI a projděte se půvabnou vesničkou Spartochori. Návštěva pláže, volný čas a grilované oběd (připravené posádkou). Návrat se na palubu lodi a plavba kolem ostrova SKORPIOS, patřícího rodině Onassisů. Miliardář byl na ostrově s Marií Callasovou a později s Jacqueline Kennedyovou. Pak proplujeme kolem soukromého neobydleného ostrova MADOURI. Příjezd do přístavu Nidri. Návrat do hotelu. Večeře, nocleh.

6. DEN: ARTA - METEORA
Snídaně. Přejezd do vesnice ARTA (starověká Ambracia). Návštěva unikátního, slavného kamenného mostu na řece Arachthos, postaveného během římských dob. Poté navštěva světoznámých pravoslavných klášterů METEORA – jedna z největších turistických atrakcí pevninského Řecka. Velkolepá poloha na vrcholcích skal Meteora a zapsaná na seznamu UNESCO. Skály dosahující výšky 540 m nad mořem jsou po hoře Athos druhým centrem mnišství a pravoslaví v Řecku. První náboženské osady se na skalách usadily na konci 10. století, nejstarší klášter pochází z počátku 14. století. Na programu je návštěva 2 klášterů. Transfer do hotelu, ubytování, večeře, nocleh.

7. DEN: METSOVO - JOANNINA
Snídaně. Přůjezd půvabnou horskou vesničkou METSOVO do hlavního města Epiru - JOANNINA, na břehu jezera Pamvotida. V průběhu staletí město měnilo svou národnost, což je vidět na rozmanité architektuře. Procházka po centru. Transfer do přístavu a přejezd trajektem na Korfu. Transfer do hotelu, ubytování, večeře, nocleh.

8. DEN:
Snídaně. Volný čas (v závislosti na čase odjezdu). Transfer na letiště a přímý let do Česka. Pro klienty, kteří si pobyt prodlužují pobyt u moře: snídaně, check-out, transfer na letiště, transfer do vybraného hotelu.

Fakultativní poplatky:
Plavba Meganisi-Skorpios-Madouri: cca 47 EU

7 nocí v hotelech  *** , 2-lůžkové pokoje (možnost 1 přistýlky) se sociálním zařízením 
Strava: 7 snídaní, 7 večeří 
Česky mluvícího průvodce 
Transfery letiště – hotel – letiště
Leteckou přepravu v turistické třídě včetně tax a příplatků
Pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 20 osob.
Povinné platby na místě: vstupenky na navštívená místa, místní průvodce, ochutnávky, lístky na trajekt, audio průvodce: cca 125 EUR.
Povinná pobytová taxa (platí se na místě v hotelu v Řecku): 0,5-4 EUR / den / pokoj / v závislosti na kategorizaci hotelu.
Z organizačních důvodů se může změnit pořadí zájezdu. Změna programu vyhrazena. Při rezervaci je nutné poskytnout pasové údaje nebo občanský průkaz.
Tato informace je nezbytná při nákupu lístků na trajekt Korfu-Igumenitsa-Korfu.
Při návštěvě Meteory je vyžadováno vhodné oblečení: zakrytá ramena a kolen.

Informace o regionu

Řecko — Korfu

Předpověď počasí

Aktuální počasí – Korfu

28.09.2023
17°C 27°C
Vítr:
5.2 km/h
Východ: 07:33
Západ: 19:29
Tlak: 1018 hPa
Srážky: 0,5 mm
včera
16°C 27°C
Vítr:
4.8 km/h
Východ: 07:34
Západ: 19:27
Tlak: 1017 hPa
Srážky: 0,2 mm
Dnes
16°C 28°C
Vítr:
5.9 km/h
Východ: 07:35
Západ: 19:25
Tlak: 1018 hPa
Srážky: 0,0 mm
Zítra
16°C 28°C
Vítr:
5.9 km/h
Východ: 07:36
Západ: 19:24
Tlak: 1019 hPa
Srážky: 0,0 mm
Pozítří
16°C 28°C
Vítr:
5.4 km/h
Východ: 07:37
Západ: 19:22
Tlak: 1020 hPa
Srážky: 0,0 mm
03.10.2023
16°C 27°C
Vítr:
5 km/h
Východ: 07:38
Západ: 19:20
Tlak: 1020 hPa
Srážky: 0,0 mm
04.10.2023
16°C 27°C
Vítr:
5.2 km/h
Východ: 07:39
Západ: 19:19
Tlak: 1020 hPa
Srážky: 0,5 mm

Archivní data počasí – Korfu

Jaké bude počasí během Vaší dovolené? Zkontrolujte archivní data počasí.

Zdroj: Meteogroup Logo
Mapa
Recenze
5,0 / 6
Celkové hodnocení
100%
klientů hodnotilo dobře nebo velmi dobře
 • 6.0
 • 5.0
 • 6.0
 • 5.0
100%
klientů hodnotilo dobře nebo velmi dobře

Zákazníci oceňují m. j.:

 • Hotel
 • Pokoje standard
4 / 6
, 48, s partnerem 2023-09-18
Žádný popis více informací
Žádný popis
 • 3
 • 5
 • 6
méně informací
5 / 6
, 71, s partnerem 2023-09-18
Žádný popis více informací
Žádný popis
 • 5
 • 6
 • 5
méně informací
Fakultativní výlety

V současné době není k dispozici

Zákaznická linka

 • callcenter.tel_pl
 • 296 184 910
 • pondělí–neděle: 8:00 - 21:00 / 7

Sdílet

Facebook

Proč s námi?

 1. Kompletní ceny — naše ceny neobsahují žádné skryté poplatky
 2. Rezervace online 24/7

Bezpečnost

Data v průběhu rezervace chráníme a šifrujeme pomocí certifikátu

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter