phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
> >Výsledky vyhledávání> >

Poznávací víkend v Grazu - Vlakem Po Semmeringské Dráze - Z Bratislavy

Výhody nabídky

 • To nejlepší z kouzelné štýrské metropole 
 • Prohlídka města a nejvýznamnějších památek se zkušeným místním průvodcem
 • Dostatek volného času, možnost ochutnávky skvělé rakouské kuchyně, nákupů a návštěv památek a muzeí
 • Cesta moderním vlakem včetně rezervace místa 
 • Ubytování v kvalitním hotelu se snídaní
 • V ceně 1 denní jízdenka na regionální dopravu v celém Štýrsku včetně MHD

Poznávací víkend v Grazu - Vlakem Po Semmeringské Dráze - Z Bratislavy Kód: XAT1782

4 690PLN
Dorośli: 2 snídaně Pá 14.06 – Ne 16.06.24
Itaka

Poznávací víkend v Grazu - Vlakem Po Semmeringské Dráze - Z Bratislavy Kód: XAT1782 Rakousko

Popis nabídky


1.den

Odjezd v cca. 9:15 vlakem do Vídně, přestup na nejmodernější vlak dopravce ÖBB/ČD do Grazu s odjezdem v cca. 10:58. Cesta unikátní horskou semmeringskou železnicí (součást dědictví UNESCO). Příjezd na hlavní nádraží v Grazu, setkání s místním česky či slovensky mluvícím průvodcem a odchod na hotel. Poté následuje prohlídka města s místním průvodcem. Graz (Štýrský Hradec) je po Vídni druhým největším městem Rakouska, historické centrum města je tvořeno úzkými uličkami, které propojují stará nádvoří a stalo se tak součástí dědictví UNESCO. 
Centrem Grazu protéká řeka MUR, ke které jistě zavítáme. Projdeme si historickou část města - náměstí Hauptplatz, bohatě zdobenou radnici, Landhaus (jedna z nejvýznamnějších renezančních staveb ve střední Evropě s krásnými renezančními arkádami), zvonkohru s orlojem Glokenspiel. 
Dále projdeme okolo Mauzolea Císaří Ferdinanda II. a prohlídku zakončíme výstupem na vrch Schloßberg s nádherným výhledem na Graz a a zavítáme také k hodinové věži Uhrturm, která je jedním ze symbolů Grazu.  

TIP! U Schlosbergu se nachází největší podzemní skluzavka na světě, se svými 170 metry délky, po ní pojede až 30 km/hod. rychlostí. 


2.den
Snídaně v hotelu. Individuální program, který můžete věnovat nákupům v kombinaci s návštěvou památek a muzeí. Pro nákupy můžete zvolit např. obchodní řetězec Kastner & Öhler (první společnost, která zavedla ve střední Evropě pevné ceny a vybudovali první obchodní dům v Rakousko-Uhersku). 
Dále doporučujeme využít jízdenku Freizeit-Ticket Styria (která je v ceně zájezdu a je platná v sobotu, neděli a ve svátky na celé Štýrsko) a vyrazit například na zámek Eggenberg (listopad-březen uzavřen), který je nejcenější barokní stavbou Grazu, uměleckou galerii Kunsthaus Graz, změlý ostrov na Muru - Grazer Murinsel nebo si zajet regionálním vlakem do největšího rakouského skanzenu Stübing (listopad-březen uzavřen).
Dále je možné navštívit klášte Rein (nejstarší fungující cisterciácký klášter) nebo jeskyni Lurgrotte Peggau, která má nejdelší prohlídkovou trasu v Rakousku (2km). 
S jízdenkou Freizeit-Ticket Styria můžete vyrazit do nedalekého města Leoben a užít si dne v termálních lázních Asia & Hotel Spa Leoben.
Pro milovníky farmářských trhů doporučujeme trh Lendplatz Market, který najdete na pravém břehu řeky nebo zavítat na největší trh v Grazu na Kaiser-Josef platz. Trhy jsou otevřeny pondělí-sobota 6:00-13:00. Na trzích jistě narazíte na vybrané štýrské speciality. 3. den
Snídaně v hotelu. Možnost vlastního poznávání města, v teplejších měsících doporučujeme strávit volné dopoledne piknikem na oblíbených piknikových místech jako je Augartenpark, Stadtpark a na dalších. V cca. 14:25 odjezd zpět do Bratislavy.

Příplatek za jednolůžkový pokoj od 2500 Kč/98 EUR

Zpáteční jízdenku na vlak SK - Graz a zpět včetně rezervace místa
Služby místního česky/slovensky mluvícího průvodce
1 denní jízdenku Freizeit-Ticket Styria na regionální dopravu v celém Štýrsku včetně MHD
2 noclehy v kvalitním hotelu se snídaní
Pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje: 
Vstupy do muzeí a jiných objektů
Ostatní jízdenky na MHD v Grazu

Informace o regionu

Rakousko

Mapa

Detaily nabídky

 • Vlastní doprava
Cena za osobu:
5 690
Ušetříte: 1 000
4 690 Celkem Podrobnosti o ceně 9 380
 • Promocja

Zákaznická linka

 • callcenter.tel_pl
 • 296 184 910
 • pondělí–neděle: 8:00 - 21:00 / 7

Sdílet

Facebook

Proč s námi?

 1. Kompletní ceny — naše ceny neobsahují žádné skryté poplatky
 2. Rezervace online 24/7

Bezpečnost

Data v průběhu rezervace chráníme a šifrujeme pomocí certifikátu

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter