phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
> >Výsledky vyhledávání> > >

Fly & Drive: Objevte Madeiru!

Výhody nabídky

 • Privátní auto
 • Individuální program
 • Zajištěné ubytování
 • Český delegát v destinaci 
 • Možnost výletu na ostrov Porto Santo

Fly & Drive: Objevte Madeiru! Kód: FNC2FAD

PLN
Itaka

Fly & Drive: Objevte Madeiru! Kód: FNC2FAD Portugalsko / Madeira

Popis nabídky

Den 1: FUNCHAL
Přílet na Madeiru, transfer do hotelu ve Funchalu. Portugalský ostrov ležící v Atlantiku je mezi cestovateli oblíbený nejen kvůli příjemnému počasí, které se drží na příjemných teplotách za jakéhokoli ročního období, ale i pro dechberoucí krajinu. Madeira ale nabízí mnohem víc, než jen počasí a přírodu! Ubytování ve Funchalu v hotelu Dorissol Complex *** nebo podobném stejné kategorie.

Den 2:
FUNCHAL - MONTE
V 9:30 přistavení auta před hotel. Funchal je hlavním městem a zároveň turistickým centrem Madeiry. Historické jádro se pyšní krásnými vládními budovami, soukromými domky s dvorky a železnými balkony, honosnými vilami a spoustou muzeí či galerií. Ne náhodou se Funchalu říká „malý Lisabon“. Mezi zajímavá místa patří kostel Santa Catarina, katedrála Sé z 15. století, radničního náměstí, návštěva místní tržnice s pestrou nabídkou místního ovoce, zeleniny a ryb, procházka starým městem či botanické zahrady. Madeirské víno můžete ochutnat ve vinařství Oliveiras. Téměř 600 metrů vysoko nad hlavním městem Madeiry leží předměstí zvané Monte. Je to doslova království starých panských sídel a zahrad. Z Funchalu se mnůžete do Monte dostat lanovkou. Zpět do Funchalu je možné využít velmi netradiční způsob dopravy – svézt se slavným montským tobogánem, což je jízda po asfaltové silnici v proutěném koši upevněném na dřevěných sáních. Ubytování ve Funchalu v hotelu Dorissol Complex*** nebo podobném stejné kategorie.  

Den 3:
PICO RUIVO – PORTO DA CRUZ – SANTANA
Nejvyšší bod ostrova se tyčí do 1862 metrů nad mořem a rozhodně je jednou z povinných zastávek při návštěvě Madeiry. Pico Ruivo vám nabídne ty nejkrásnější výhledy a taky trochu dobrodružství - ačkoliv je turistická stezka otevřená každému, tu a tam se připravte na lehčí lezecké úseky. Vynechat byste neměli ani návštěvu malebné vesnice Porto da Cruz. Hlavní atrakcí Santany jsou zachované původní madeirské domečky, tzv. casas de colmo, kterých se zde do dnešních dnů zachovala přibližně stovka. Bývají vybudované ze dřevěných trámů do tvaru písmene „A“. V okolí města se intenzivně pěstuje ovoce a zelenina, je zde značné množství vinic. V blízkosti Santany lze navštívit přírodní rezervaci Rocha do Navio, která chrání skupinu útesů na severním pobřeží. Ubytování Hotel Estalagem Do Mar***. 

Den 4:
SEIXAL – PORTO MONIZ 
Nedaleko hotelu Estalagem Do Mar se nachází vulkanická jeskyně "Grutas", kde je možné si udělat exkurzi spojenou s vulkanickým centrem, které vám přiblíží vznik vulkanické Madeiry. Následně se přes São Vicente dostanete do Seixal, kde je po pravé straně vyhlídka "Véu de Noiva" - Nevěstin závoj. Je to vodopád, který vytéká z útesu přímo do oceánu. Porto Moniz, které je známé svým vulkanickým přírodním koupalištěm. Na zdejším pobřeží nejsou žádné pláže, pouze divoké, rozervané útesy, mezi kterými je vybudováno několik „mořských bazénů“, ve kterých se lze i při velkém vlnobití bezpečně koupat. Mezi bazény vede příjemná vyhlídková promenáda. Ubytování Hotel Estalagem Do Mar***.

Den 5: PAUL DO MAR – JARDIM DO MAR – LEVADA DO RISCO
Západní pobřeží Madeiry také nabízí nádherné výhledy na skalnaté pobřeží. Můžete se zde zastavit na oběd nebo na kávu v jedné z místních, malebných vesniček jako Paul do Mar a Jardim do Mar. Lidé se tu převážně živí rybařením a dále prací na banánových plantážích. Levada do Risco je zavlažovacím kanálem, který vede svislou skalní stěnou v údolí Rabacal na Madeiře. Pokud si chcete udělat delší procházku kolem těchto levád, je dlouhá celkem jedenáct kilometrů a na konci této túry Vás čeká příjemná odměna – leváda totiž končí u stometrového vodopádu, pod kterým je pak jezírko s řadou menších pramínků. Ubytování Hotel Estalagem Do Mar *** 

Den 6: CALHETA – RIBIERA BRAVA – CABO GIRAO
Cestou zpět do Funchalu se můžete zastavit v městečku Calheta s nádhernou písečnou pláží. Možnost koupání nebo ochutnávka místního rumu a medového koláče v továrně na zpracování cukrové třtiny. Ribeira Brava je oblíbeným cílem letní dovolené a víkendových výletů, nalézá se na slunném jihu ostrova. Pyšní se krásnou a bezpečnou oblázkovou pláží, rybářským přístavem, etnografickým muzeem a kostelem Sao Bento. Dalším z pozoruhodných míst Madeiry je Cabo Girão, druhý nejvyšší útes na světě. Vyhlídka na jeho vrcholu je dobře přístupná a je „povinnou“ zastávkou pro všechny návštěvníky ostrova. Ubytování Hotel Dorissol Complex *** 

Den 7: FUNCHAL
Den můžete strávit ve Funchalu a jeho okolí nebo si také můžete vybrat z velké nabídky fakultativních výletů. Oblíbeným výletem je i výlet na blízký ostrov Porto Santo, kam se dostanete trajektem. Oblíbená je také plavba s pozorováním delfínů a velryb. Pro akčnější je v nabídce Canyoning v Ribeira das Cale – čeká Vás zdolávání kaňonů, horských potoků a říček v krásném madeirském prostředí - slaňování patnácti metrového vodopádu, skalních stěn, skoky do průzračných jezírek, přírodní skluzavky, brodění a plavání v horských říčkách. To vše pod dohledem zkušených instruktorů. Vrácení auta ve večerních hodinách. Ubytování Hotel Dorissol Complex *** 

Den 8:
Transfer na letiště. Odlet do Prahy. Klienti jež mají navazujicí pobyt mají transfer na letiště a poté z letiště do vybraného hotelu.

Super Collision Damage Waiver S-CDW: pojištění při nehodě, které se vztahuje na škody na vozidle a na pojištění osob (emergency ošetření, pobyt v nemocnici), srážka se zvířetem, dále se toto pojištění vztahuje na poškození pneumatik, podvozku, venkovních zrcátek, skel, spojky, řadící páky, interiéru vozu a ztráty klíčů - 15 euro/den pro vozidlo kategorie A a 20 euro/den pro vozidlo kategorie C. Pokud klient nezakoupí připojištění, autopůjčovna požaduje složení vratné zálohy ve výši 900 EUR.


Řidič ve věku 21 let až 25 let musí zaplatit přípatek 40 euro na dobu zapůjčení vozidla.  

GPS – 8 euro / den   Dětská sedačka – 8 euro / den  

Mobilní WI FI internet 3G router – 35euro za 15 GB ( může být použito až na 10 přijímačích najednou )  

Žádné refundace nelze nárokovat za nevyužité dny Vámi zapůjčeného vozidla.

Jednorázový příplatek za dalšího řidiče: 30 euro

Leteckou přepravu Praha Madeira Praha včetně tax a poplatků, privátní auto kategorie C - Nissan Micra, Renault Clio na 6 dní,  Česky mluvící delegát v destinaci, 4 noci s polopenzí v *** hotelu Dorisol  a 3 noci s polopenzí v hotelu Estalagem do Mar *** v severní části ostrova.

Cena nezahrnuje: Pohonné hmoty, vstupy do památek, trajekty, připojištění, městské a místní taxy ( platí se při ubytování )

Minimální věk řidiče je 21 let.

Minimální počet osob 2


Uvedený program je pouze orientační a nabízí možnosti v lokalitě. Program lze přizpůsobit zájmům klientů na místě.

Exklusivně u Čedoku: možnost prodloužení pobytu u moře o další týden

Informace o regionu

Portugalsko — Madeira

Předpověď počasí

Aktuální počasí – Madeira

17.04.2024
14°C 22°C
Vítr:
16.3 km/h
Východ: 06:33
Západ: 19:48
Tlak: 1008 hPa
Srážky: 0,5 mm
včera
14°C 21°C
Vítr:
14.3 km/h
Východ: 06:32
Západ: 19:49
Tlak: 1011 hPa
Srážky: 0,1 mm
Dnes
13°C 19°C
Vítr:
20.6 km/h
Východ: 06:31
Západ: 19:49
Tlak: 1008 hPa
Srážky: 22,3 mm
Zítra
11°C 21°C
Vítr:
9.8 km/h
Východ: 06:29
Západ: 19:50
Tlak: 1014 hPa
Srážky: 0,0 mm
Pozítří
13°C 22°C
Vítr:
10.9 km/h
Východ: 06:28
Západ: 19:51
Tlak: 1015 hPa
Srážky: 0,2 mm
22.04.2024
14°C 24°C
Vítr:
26.5 km/h
Východ: 06:27
Západ: 19:52
Tlak: 1010 hPa
Srážky: 0,4 mm
23.04.2024
15°C 25°C
Vítr:
17.4 km/h
Východ: 06:26
Západ: 19:53
Tlak: 1006 hPa
Srážky: 0,0 mm

Archivní data počasí – Madeira

Jaké bude počasí během Vaší dovolené? Zkontrolujte archivní data počasí.

Zdroj: Meteogroup Logo
Mapa
Recenze
4,9 / 6
Celkové hodnocení
91%
klientů hodnotilo dobře nebo velmi dobře
 • 4.1
 • 4.0
 • 5.3
 • 5.4
91%
klientů hodnotilo dobře nebo velmi dobře

Zákazníci oceňují m. j.:

 • Hotel
 • Pokoje standard
5 / 6
, 50, s partnerem 2023-10-06
Nic, tvořili jsme si program v rámci Fly and Drive saní. více informací
Nic, tvořili jsme si program v rámci Fly and Drive saní.
 • 4
 • 6
 • 6
méně informací
6 / 6
, 64, s partnerem 2023-09-22
Jediné co můžu vytknout je to,že když jsme se vraceli do hotelu Dorisol ve Funchalu, nebylo zajištěné parkování pro naše vozidlo, na recepci nám bylo sděleno, že mají plno a museli jsme nechat (...) více informací
Jediné co můžu vytknout je to,že když jsme se vraceli do hotelu Dorisol ve Funchalu, nebylo zajištěné parkování pro naše vozidlo, na recepci nám bylo sděleno, že mají plno a museli jsme nechat vozidlo ve spodním hotelu Vila Baleira i když jsme tento zájezd měli zajištěný s vozidlem od minulého roku.
 • 5
 • 6
 • 6
méně informací
5 / 6
, s partnerem 2023-08-25
Vzhledem k druhu zájezdu jsme si program dělali sami. Co nám vyhovovalo. více informací
Vzhledem k druhu zájezdu jsme si program dělali sami. Co nám vyhovovalo.
 • 5
 • 6
 • 6
méně informací
4 / 6
, 42, s partnerem 2023-09-01
Žádný popis více informací
Žádný popis
 • 3
 • 4
méně informací
5 / 6
, 65, s partnerem 2023-07-21
Slibované služby CK Čedok ( zapůjčení GPS, Wi-Fi routeru) nedostupné, u hotelu Dorisol nemožnost zaplatit parkovací místo a také připlacení pozdního Check-out (oboje pro plný hotel). Co nám také (...) více informací
Slibované služby CK Čedok ( zapůjčení GPS, Wi-Fi routeru) nedostupné, u hotelu Dorisol nemožnost zaplatit parkovací místo a také připlacení pozdního Check-out (oboje pro plný hotel). Co nám také chybělo, že jsme si nemohli předem rezervovat auto s automatickou převodovkou.
 • 3
 • 6
 • 6
méně informací
5 / 6
, 47, se svými přáteli 2023-06-09
Chyběla nám informativní schůzka na začátku pobytu s delegátkou. Za celou dobu jsme ji neviděli, až při odletu na letišti. Na druhou stranu chválíme její snahu řešit problémy po telefonu. více informací
Chyběla nám informativní schůzka na začátku pobytu s delegátkou. Za celou dobu jsme ji neviděli, až při odletu na letišti. Na druhou stranu chválíme její snahu řešit problémy po telefonu.
 • 5
 • 5
 • 6
méně informací
5 / 6
, 52, s partnerem 2023-06-02
Chybělo po příjezdu stručné přehledné info o pobytu a ostrově od delegáta. Chyběl soulad mezi skutečností a pokyny předanými během vteřiny na letišti po příletu. Informace neseděli a byly (...) více informací
Chybělo po příjezdu stručné přehledné info o pobytu a ostrově od delegáta. Chyběl soulad mezi skutečností a pokyny předanými během vteřiny na letišti po příletu. Informace neseděli a byly matoucí. První ubytování a předání auta v programu Fly And drive připomínalo únikovou hru v kombinaci s nesprávnými údaji na předaných nejcerstvejsich pokynech - ve stylu vymysli a vydedukuj si sam, očekávaná přidaná hodnota delegáta neprobehla a dost chyběla. Bohužel vaši delegáti mají pro srovnání laťku hodně vysoko díky loňské dovolené od Blue Style na Santorini, kde jsme měli to, co by v dnešní době mělo byt naprostým standardem služby delegáta - pro klienty vše dopředu přesně ověřit, zjistit a předávat jasně stručné aktuální info a doporučení.
 • 4
 • 5
 • 6
méně informací
3 / 6
, 66, s partnerem 2023-05-26
Zájezd Fly and Drive je stavěný na tom, že klienti prostřednictvím CK zajištěných aut si cestují sami. Proč nebyl u hotelu Dorisol zajištěn tedy prostor na parkování? více informací
Zájezd Fly and Drive je stavěný na tom, že klienti prostřednictvím CK zajištěných aut si cestují sami. Proč nebyl u hotelu Dorisol zajištěn tedy prostor na parkování?
 • 5
 • 6
méně informací
4 / 6
, 51, s partnerem 2023-05-12
čistota v hotelu Estrelicia. více informací
čistota v hotelu Estrelicia.
 • 3
 • 4
 • 6
méně informací
6 / 6
, 50, s partnerem 2022-09-13
Nic, bylo to naprosto dokonalé :) více informací
Nic, bylo to naprosto dokonalé :)
 • 6
 • 6
 • 6
méně informací
6 / 6
, 46, s partnerem 2022-07-26
Nádherný zájezd, služby delegáta byly skvělý. více informací
Nádherný zájezd, služby delegáta byly skvělý.
 • 6
 • 6
 • 6
méně informací
Fakultativní výlety

Technická přestávka

Je nám líto, došlo k dočasnému problému s přístupem k informacím o tomto produktu.

Zákaznická linka

 • callcenter.tel_pl
 • 296 184 910
 • pondělí–neděle: 8:00 - 21:00 / 7

Sdílet

Facebook

Proč s námi?

 1. Kompletní ceny — naše ceny neobsahují žádné skryté poplatky
 2. Rezervace online 24/7

Bezpečnost

Data v průběhu rezervace chráníme a šifrujeme pomocí certifikátu

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter