phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
>Výsledky vyhledávání> >

To nejlepší z Polska

Výhody nabídky

  • památky pod patronací UNESCO
  • kombinace poznání s možností koupání v moři
  • výhodná cena

To nejlepší z Polska Kód: XPL1831

9 490PLN
Dorośli: 2 stravování dle programu Ne 26.07 – Ne 02.08.20 (8 dní / 7 nocí)
Itaka

To nejlepší z Polska Kód: XPL1831 Polsko

Nástupní místa: Trasa 1: Ostrava, Frýdek-Místek, Nový Jičín, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Jihlava (dálnice), Praha, Kladno*, Slaný*, Louny*, Most*, Teplice*, Ústí nad Labem*
Trasa 2: Brno, Olomouc, Nový Jičín, Ostrava   (16.8.2020)

Popis nabídky


1. den: V ranních hodinách odjezd z ČR přes německé území do Štětína.  Cestou se zastavíme v Berlíně, krátká procházka centrem města – Braniborská Brána, Reichstag. Ubytování a nocleh v okolí Štětína.  
2. den: Po snídani prohlídka Štětína, kde společně uvidíme gotickou katedrálu sv. Jakuba apoštola, přístavní bránu, hrad pomořanských knížat aj. Dále pokračujeme do Świnoujście o kterém místní říkají „Tady začíná Polsko“. Individuální volno, možnost koupání v moři a pobytu na pláži, která patří mezi nejkrásnější v Polsku. Nocleh v okolí Štětína.


3. den: Snídaně. V ranních hodinách odjezd do Gdyně. Cestou se zastavíme v Lebě, kde budeme obdivovat pobřežní písečné duny. V odpoledních hodinách příjezd do Gdyně, které tvoří společně s Gdaňskem a lázeňským městem Sopot metropolitní oblast, tzv. Trojměstí. Nejstarší budovou ve městě je Kostel sv. Michaela Archanděla. Jistě nevynecháme muzeum lodí a procházku po proslulé městské promenádě. Za zmínku stojí nejvyšší mrakodrap v Polsku - Sea Towers s úctyhodnou výškou 141 metrů. Na pobřeží se mimo velkého přístavu nacházejí i krásné pláže. Dále přejedeme do Gdaňska, typického hansovního města, s pověstnou Královskou cestou. Návštěva přístavu a Westerplatte, místa, které je svědkem hrdinného odporu polské armády v době zahájení 2. světové války. Nocleh.
4. den: Snídaně. Odjezd na prohlídku lázeňského města Sopot a následná plavba lodí na poloostrov Hel nazývaný Helská kosa. Vyznačuje se zajímavou krajinou, kde v nejužším místě má pouhých 12 metrů šířky. Za dobrého počasí je vidět až Švédsko. Individuální volno. Návrat na ubytování.
5. den: Snídaně. Odjezd na prohlídku nejvýznamnějšího střediska Řádu německých rytířů v Polsku, gotický hrad Malbork. Dále pokračujeme do Toruně, jednoho z nejzajímavějších historických měst Polska, rodiště Mikuláše Koperníka a centrum výroby perníku v Polsku. Jistě nás zaujme nejstarší gotická radnice se zajímavým orlojem či chrám svatých Janů s pověstným zvonem Tuba Dei o úctyhodném průměru 217 cm. V chrámu je i malá připomínka Přemyslovců v podobě českých a přemyslovských znaků. Historické centrum města obklopují zbytky městských hradeb ze 14. až 15. století zdobené působivými baštami a věžemi, ruiny křižáckého hradu, které je cílem turistů. Odjezd do Varšavy, nocleh.
6. den: Snídaně. Prohlídka historického centra Varšavy, kde jistě nevynecháme hrad či Lazienki. Pokračujeme k návštěvě Czestochowy, návštěva poutního kostela Jasna Góra s pověstným obrazem Matky Boží Czestochowské, tzv. Černé madony. V podvečerních hodinách příjezd do Krakova. Ubytování, nocleh.
7. den: Po snídani začneme s prohlídkou Krakova, které je právem zahrnuto v památkách UNESCO. Navštívíme královský hrad Wawel. Nevynecháme ani pověstný Rynek s kostelem Panny Marie s jedním z nejkrásnějších evropských vyřezávaných oltářů. Zajímavý pohled na město se otevře z bývalé radniční věže. Dále navštívíme nedaleké solné doly Wieliczka, kde můžeme obdivovat krásná umělecká díla vytesaná ze soli. Návrat do místa ubytování, nocleh.
8. den: Snídaně. Možnost prohlídky koncentračního tábora Osvětim (nutno rezervovat předem). Návrat do ČR v odpoledních hodinách.

příplatek za jednolůžkový pokoj 5490 Kč
příplatek za přední místa v autokaru (řady 2-4) 250 Kč

• dopravu autokarem, průvodce • 7 noclehů se snídaní v hotelech***/**** • pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.


Cena nezahrnuje: • vstupy cca 300 PLN, plavbu lodí

Změna programu vyhrazena. U nástupních míst označených (*) je možné pouze přistupovat. Při zpáteční cestě akar končí svou trasu v Praze.

Informace o regionu
Fakultativní výlety

Detaily nabídky

  • Vlastní doprava
Cena za osobu:
13 360
Ušetříte: 3 870
9 490 Celkem Podrobnosti o ceně 18 980
  • Promocja

Zákaznická linka

  • callcenter.tel_pl
  • 296 184 910
  • pondělí–neděle: 8:00 - 18:00 / 7

Sdílet

Facebook

Proč s námi?

  1. Kompletní ceny — naše ceny neobsahují žádné skryté poplatky
  2. Rezervace online 24/7

Bezpečnost

Data v průběhu rezervace chráníme a šifrujeme pomocí certifikátu

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter