phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
> >Výsledky vyhledávání> >

To nejlepší z Ománu s pobytem u moře

Výhody nabídky

  • poznejte arabský Omán od památek po pláže
  • zážitek z návštěvy pouště 
  • místní přelet v ceně

To nejlepší z Ománu s pobytem u moře Kód: MCT2458

58 999PLN
Dorośli: 2 stravování dle programu Čt 20.01 – Ne 30.01.22
Itaka

To nejlepší z Ománu s pobytem u moře Kód: MCT2458 Omán

Popis nabídky


1. den:
Odlet z Prahy v dopoledních hodinách s přestupem do Maskatu – hlavního města sultanátu Omán zvaného „perla arabského světa“. Přílet ve večerních hodinách, transfer do hotelu, ubytování.

2. den:
Po snídani - Nazvá – kdysi hlavního města sultanátu, centrum obchodu, víry, vzdělání a umění, oáza plná zeleně uprostřed hor. Jedno z nejstarších měst v zemi. Návštěva tradičního trhu s možností nákupů, prohlídka nejstarší pevnosti ze 17. st., odjezd do oblasti nedaleko města Bahla se stejnojmennou pevností (UNESCO ) – 10 km dlouhá hliněná hradba pevnosti ze 14. stol., odjezd k prohlídce nejstaršího ománského hradu Jabrin se zajímavými interiéry. Návrat do hotelu, nocleh. 

3. den:
Po snídani celodenní prohlídka Maskatu – mj. návštěva Velké mešity sultána Kabúse z bílého mramoru pro 20 tisíc věřících, Královská opera, procházka starou čtvrtí a zastávka u paláce Qasr Al Alam – sídla sultána Kabúse, procházka místním trhem – údajně nejkrásnější a nejnavštěvovanější trh v zemích zálivu, volno, možnost nákupů. Nocleh.

4. den:
Po snídani odjezd do oázy Wadi Shab – jedna z největších atrakcí země, údolí vzniklé erozí toku s impozantním kaňonem, strmými útesy, průzračnými jezírky kontrastujícími se zelenými palmami, Ďáblova jáma – propadlá a částečně zatopená jeskyně…dle časových možností volno k odpočinku, případně ke koupání, návrat do hotelu.

5. den:
Po snídani transfer na letiště a odlet na jih země do Salalah – druhé nejvýznamnější město obklopené kokosovými palmami a banánovými plantážemi. Transfer z letiště, prohlídka města – mj. Zemské muzeum, tradiční trh Al-Husn, majestátní mešita sultána Kabúse… Odjezd na hotel, ubytování, nocleh.

6. den:
Po snídani celodenní výlet džípy s noclehem do pouště Rub Al Chálí – 4. největší písečná poušť světa. Cestou zastávka ve ztraceném městě Ubar (UNESCO) objeveného archeology až v roce 1992. Dojezd do kempu uprostřed pouště  a ubytování zde patří k nezapomenutelným zážitkům z Ománu, možnost pozorování západu slunce nad dunami místy vysokými až 250 metrů, nocleh v poušti.

7. den:
Po snídani návrat do Salalah, cestou zastávka ve Wadi Dauká – oblast proslavená kadidlovými stromy (UNESCO). S kadidlem se zde obchoduje od doby bronzové a je velmi cenným obchodním artiklem. Návrat na hotel, volno k odpočinku, nocleh.

8. den:
Po snídani dokončení prohlídky města a jeho okolí. Návštěva staré rybářské vesnice Taqa se stejnojmenným hradem z pol. 19. st. (sídlo místního šejka), ruiny starověkého města Sumharam (Khor Rohri) na břehu moře. Mirbat – středověká metropole provincie Dhofar a počátek „stezky kadidla“, bílá hrobka Bin Aliho s dvojitou kupolí. Zátoka Mughsail s tyrkysovou vodou a přírodními gejzíry zvanými blowholes. Návrat do hotelu, nocleh.

9. den:
Po snídani celodenní volno k individuálnímu odpočinku, nákupům či koupání. Nocleh.

10. den:
Po snídani individuální volno, v podvečerních hodinách transfer na letiště a odlet s přestupem do ČR. 

11. den:
 Přílet do Prahy v ranních hodinách.

• leteckou přepravu Praha - Maskat - Salalah - Praha s přestupem vč.tax a příplatků
• místní přelet
• 8 noclehů se snídaní v hotelech **** a 1 nocleh s polopenzí v kempu v poušti
• přepravu autokarem po trase zájezdu
• vstupy dle programu
• služby průvodce a místního průvodce
• pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 10 osob.
Změna programu vyhrazena.

CENA NEZAHRNUJE:
• spropitné povinně splatné na místě
• vstupy nezahrnuté v ceně zájezdu


FAKULTATIVNÍ SLUŽBY:
• příplatek za jednolůžkový pokoj 13.990,- Kč
• 8 večeří 5.990,- Kč
• vízum 800,- Kč 

Doporučujeme zakoupit si veškeré fakultativní služby ve vaší cestovní kanceláři. Bohužel není vždy možné požadovat zajištění a finanční vyrovnání těchto služeb na místě u průvodce zájezdu. V případě, že k nákupu dojde, požadujte vždy doklad o zaplacení.

Cestovní doklady Základní podmínkou pro vstup na ománské území je cestovní doklad platný minimálně 6 měsíců ode dne vstupu a platné vízum. Vstupní či výstupní razítko ze státu Izrael zpravidla nebývá při vstupu na ománské území problém, v případě Vašich pochybností se s dotazem obraťte na nejbližší ománský zastupitelský úřad.

Očkování Pokud přijíždíte ze země či jste projížděli zemí s výskytem žluté zimnice, musíte doložit příslušné očkování.

Kulturní rozdíly Omán je země s relativně liberálním přístupem k prosazování zásad islámského náboženství. U žen ve městech se toleruje běžný, evropský způsob oblečení, obecně je však doporučováno respektovat místní kulturní a náboženské tradice a vyvarovat se potenciálně urážlivých aktů, zj. během postního měsíce Ramadánu a při návštěvě významných muslimských míst. Během Ramadánu se nesmí na veřejnosti jíst, pít či kouřit. Obecně je zakázáno fotografovat vojenské a vládní objekty. Důležitá telefonní čísla: Záchranná služba/policie (tísňová linka) 9999

Informace o regionu
Fakultativní výlety

Detaily nabídky

  • Vlastní doprava
Cena za osobu:
62 755
Ušetříte: 3 756
58 999 Celkem Podrobnosti o ceně 117 998
  • Promocja

Zákaznická linka

  • callcenter.tel_pl
  • 296 184 910
  • pondělí–neděle: 8:00 - 18:00 / 7

Sdílet

Facebook

Proč s námi?

  1. Kompletní ceny — naše ceny neobsahují žádné skryté poplatky
  2. Rezervace online 24/7

Bezpečnost

Data v průběhu rezervace chráníme a šifrujeme pomocí certifikátu

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter