Vyzkoušejte náš nový a přehlednější web. Stále na něm pracujeme a vylepšujeme, budeme však rádi za Váš názor. Chci vidět nový web x

Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Okruh po Zimbabwe

Destinace
Zimbabwe
Doprava
Strava
Počet osob
5046
Termín Nocí Doprava Strava Cena za osobu
-

Nahrávám termíny

Trasa

Bulawayo | Grait Zimbabwe Ruins | NP Matobo | Viktoriiny Vodopády | Livingstone

Program zájezdu


1. den: Sraz skupiny na letišti dvě hodiny před odletem. Odlet do Bulawaya.
2. den: Dopoledne přílet do Bulawaya, transfer do hotelu, ubytování. Odpoledne prohlídka Bulawaya – příjemného druhého největšího města v zemi, centra zimbabwského umění a také bašta opozičního hnutí a kritiků režimu Roberta Mugabeho. Nocleh v Bulawayu.
3. den: Po snídani odjezd na celodenní výlet s obědem ke Great Zimbabwe Ruins. Prohlídka Great Zimbabwe Ruins – pozůstatků mimořádně zajímavých staveb, jejichž původ je přisuzován starověkým Féničanům či Římanům, ale je stále zahalen tajemstvím. Přejezd k národnímu parku Matobo, nocleh.
4. den: Snídaně. Odjezd do NP Matobo, ráje divokých zvířat, vzácných jeskynních maleb a hlubokých skalních slují. Procházka buší a stopování nosorožců v doprovodu ozbrojeného rangera. Výstup (nenáročný) na žulový vrch Malindidzimu, který si legendární britský finančník, kolonizátor a zakladatel státu Rhodesie (později Zimbabwe) Cecil John Rhodes vybral za místo posledního odpočinku. Oběd formou pikniku během výletu. Nocleh v blízkosti NP Matobo.
5. den: Přejezd divokou krajinou oblasti Matabeleland obydlenou druhým největším zimbabwským etnikem – kmenem Ndebele. Návštěva centra pro obnovu populace ohroženého psa hyenovitého. Mezi ostatními zástupci africké fauny tato šelma vyniká neobyčejnou soudržností členů smečky a precizní taktikou lovu. Nocleh v blízkosti NP Hwange.
6. den: Snídaně. Ranní a večerní safari v NP Hwange – rezervaci se zcela bez hranic žijícími šelmami, slony, nosorožci a dalšími zvířecími obyvateli té nejdivočejší africké buše. Pokud čas dovolí, možno za příplatek navštívit vesnici v blízkosti parku. Nocleh v blízkosti NP Hwange.
7. den: Po snídani odjezd do Victoria Falls. Po ubytování prohlídka slavných vodopádů – jednoho z nejkolosálnějších divů světa – z mnoha vyhlídkových míst. Vzpomeňme si v té chvíli na českého cestovatele Emila Holuba, který je autorem vůbec první podrobné mapy vodopádů a jejich okolí. Závěr dne si můžete zpestřit kulturním i kulinářským zážitkem – tradiční večeří Boma s kulisou domorodých tanečníků a bubeníků (fakultativně). Nocleh ve Victoria Falls.
8. den: Snídaně. Volno ve Viktoriiných vodopádech. Doporučujeme fakultativní výlet do Botswany – celodenní putování Národním parkem Chobe, který je co do počtu a druhů pozorovaných zvířat považován za výkladní skříň celého afrického kontinentu. Toto výpravné safari (s obědem) si vychutnáte jak z paluby lodě, tak v otevřených terénních vozech. Další možností zcela neobvyklého zážitku je návštěva městečka Chinotimba (fakultativně). Během prohlídky nejstarších domů, taverny a školy nebo při procházce tržištěm a po "hlavní třídě" poznáte, jak se dnes žije obyčejným Zimbabwanům. Také ochutnáte místní domácí kuchyni připravenou u rodinného krbu. Nocleh ve Victoria Falls.
9. den: Snídaně. Volno ve Viktoriiných vodopádech, možnost nákupu suvenýrů či fakultativních aktivit: procházka s mladými lvy, let helikoptérou nad vodopády, rafting, výlet na slonech africkou buší či výlet do Zambie s návštěvou autentické vesnice Mukuni‘s Village, v níž plyne život pěti tisíc obyvatel stále v duchu pradávných tradic jakoby zázrakem nedotčen civilizačními vlivy. Výlet možno rozšířit o výpravu do Livingstonu pojmenovaného po cestovateli, objeviteli a misionáři Davidu Livingstonovi; lze navštívit Livingstone Museum s historickými artefakty z pionýrských dob objevů a osidlování a také s bustou českého cestovatele Emila Holuba, která zde stojí od září 2005. V podvečer plavba lodí po řece Zambezi s pozorováním africké zvěře ve zlatavé barvě zapadajícího slunce a s drinkem něčeho tvrdšího v ruce. Nocleh ve Victoria Falls.
10. den: Snídaně. Dopoledne nákup suvenýrů, transfer na letiště a odlet do Prahy.
11. den: Přílet do Prahy.

Fakultativní služby

Příplatek za jednolůžkový pokoj 11.500,- Kč.

Tipy pro správnou volbu

* ve stopách cestovatele Emila Holuba

Obecné vízové informace

Občané ČR mohou obdržet turistická víza na kterémkoli zastupitelském úřadě Zimbabwe nebo na hraničních přechodech včetně všech 3 mezinárodních letišť /Harare, Bulawayo, Victoria Falls/.
Poplatek za udělení víza na hraničním přechodu je:
30 USD za 1 vstup /platnost 30 dní/
45 USD za 2 vstupy.
Platí se v hotovosti a doporučuje se mít připravenou přesnou hotovost v USD.
Do formuláře /k dispozici na přechodu/ je nutno uvést jako účel cesty "TOURISM", pro jiné účely nelze vízum na přechodu získat.
Žádosti o jiný druh víza a o novinářskou akreditaci je nutno podat na velvyslanectví Zimbabwe v Berlíně.