phone mobile heart logo Flag of Belarus airplane
>Výsledky vyhledávání> >

Přes Horní Lužici, Spreewald do Berlína

Výhody nabídky

  • NOVINKA 2018
  • poznávání málo známé, ale malebné východní části Německa
  • bohatý program

Přes Horní Lužici, Spreewald do Berlína Kód: XDE1753

PLN
Itaka

Přes Horní Lužici, Spreewald do Berlína Kód: XDE1753 Německo

Žitava - Oybin - Görlitz - Bautzen - Spreewald - Berlín - Postupim

Nástupní místa autokaru:
Plzeň, Beroun, Praha, Mladá Boleslav*, Liberec*

Popis nabídky


1. den: V časných ranních hodinách odjezd z Prahy do Horní Lužice, kde navštívímeŽitavu. Za pozornost stojí stojí Marktplatz s impozantní radnicí, sedmipatrový Salzhaus z roku 1511 či barokní studna. Pěkný výhled se nám naskytne po výstupu 266 schodů na věž Johannisturm. V poledních hodinách odjedeme k návštěvě velkolepé zříceniny hradu a kláštera Oybin. Klášter Celestýnů dal ve 14. stol. postavit Karel IV. Nenáročný výstup skalním masívem nás odmění nezapomenutelnými pohledy na Žitavské hory. Dále pokračujeme k návštěvě Görlitz, města na hranicích s Polskem, které bylo v posledních letech nádherně opraveno. Za pozornost stojí náměstí Untermarkt s radnicí či Schönhof, jedna z nejstarších renesančních budov v Německu, kde nyní sídlí Sleszké městské muzeum. Individuální volno, možnost nákupů. Odjezd na ubytování do Bautzenu. Nocleh.
2. den: Po snídani prohlídka vzorně rekonstruovaného středověkého Bautzenu se zachovalým starým městem s mnoha věžemi. Charakteristickým znakem Budyšína (český název tohoto města) je stará vodní fontána a kostel sv. Michaela. Budyšín je centrem Horní Lužice, části Německa, kde žije malý slovanský národ Lužičtí Srbové. Dále pokračujeme k návštěvě Spreewaldu, od roku 1991 biosférické rezervace pod patronací UNESCO.Zde se řeka Spréva dělí na bezpočet kanálů a celkem oprávněně se této oblasti říká „zelené Benátky“. Možnost plavby na lodičkách či zakoupení pravých spreewaldských okurek. V odpoledních hodinách odjezd do Berlína. Ubytování. Nocleh.
3. den: Snídaně. V dopoledních hodinách absolvujeme okružní jízdu Berlínem jak bývalou západní, tak i východní částí města. V následujícím volném čase zajisté využijeme možnosti se projít pod Braniborskou branou, navštívit známou noblesní třídu Unter den Lindenči Postupimské náměstí. V odpoledních hodinách odjedeme do Postupimi. Možnost individuální prohlídky zámeckého areálu s parkem a fontánami, kde jistě nevynecháme ani rokokové krásy zámku Sanssouci, či zámku Cecilienhof s řadou zajímavých pavilonků, můžeme navštívit i místo známé Postupimské konference, kde byla podepsána Postupimská dohoda. V pozdních odpoledních hodinách odjezd do ČR.

• dopravu autokarem, průvodce • 2 noclehy v hotelukat. ***/**** se snídaní • pojištění dle zák. č.159/99 Sb.

Informace: Informace: Informace: Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 35 osob. Změna programu dle aktuální situace vyhrazena. * na trase možno jen přistupovat. Informace: • příplatek za jednolůžkový pokoj2590 Kč Cena nezahrnuje: • vstupy, plavba loďkou (cca. 70 EUR)

Informace o regionu

Německo

V současné době není k dispozici

Zákaznická linka

  • callcenter.tel_pl
  • 800 112 112
  • pondělí–neděle: 8:00 - 21:00 / 7

Sdílet

Facebook Google+

Proč s námi?

  1. Kompletní ceny — naše ceny neobsahují žádné skryté poplatky
  2. Rezervace online 24/7

Bezpečnost

Data v průběhu rezervace chráníme a šifrujeme pomocí certifikátu

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter