Vyzkoušejte náš nový a přehlednější web. Stále na něm pracujeme a vylepšujeme, budeme však rádi za Váš názor. Chci vidět nový web x

Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Nejkrásnější místa vých. Austrálie

Destinace
Austrálie
Doprava
Strava
Počet osob
5070
Termín Nocí Doprava Strava Cena za osobu
-

Nahrávám termíny

Trasa

Sydney | Canberra | Gold Coast | Brisbane | Fraser Island | Rockhampton | Airlie Beach | Cairns

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Sydney.
2. den: Let na trase.
3. den: Po příletu do Sydney krátká orientační prohlídka města s vyhlídkou na budovu Opery a přístavní most. Následuje ubytování a volný program na dorovnání časového posunu. Nocleh v Sydney.
4. den: Snídaně. Následuje pěší prohlídka města, při níž navštívíme čtvrť Circular Quay s budovou Opery, most Harbour Bridge, čtvrť The Rocks, vyhlídkovou věž AMP Tower, Hyde Park či katedrálu svaté Marie. Projedeme se případně lodí po zálivu (fakultativně). Nocleh v Sydney.
5. den: Snídaně. Výlet do Canberry, hlavního města Austrálie. Prohlídka zahrnuje většinu atrakcí na obou březích jezera Lake Burley Griffin včetně originální budovy australského parlamentu. Večer návrat do Sydney. Nocleh.
6. den: Snídaně. Výlet do Národního parku Blue Mountains. Nejdříve zastavíme v parku divokých zvířat Featherdale Wildlife Park, kde uvidíte na vlastní oči klokana, koalu či ježuru. V rezervaci Blue Mountains navštívíme také vyhlídku na skalní útvar Tři sestry a vyjdeme si na procházku eukalyptovým lesem. Zpět se svezeme nejstrmější železnicí světa. Nocleh v Sydney.
7. den: Snídaně. Transfer na letiště, přelet do přímořského ráje Gold Coast severně od Sydney, transfer do hotelu, ubytování. Volno na plážích Surfers Paradise. Nocleh.
8. den: Snídaně. Volný program na nekonečných plážích Gold Coast – “Zlatého pobřeží” nebo výlet do deštného pralesa Národního parku Lamington s nádhernými výhledy. Nocleh na Gold Coast.
9. den: Snídaně. Přejezd přes Sunshine Coast do Hervey Bay – výchozího bodu pro návštěvu ostrova Fraser Island. Cestou prohlídka města Brisbane, centra australského státu Queensland.
10. den: Snídaně. Celodenní výlet na největší písečný ostrov světa Fraser Island, případně volný program na pláži. Samotný ostrov a Národní park Great Sandy jsou známé neuvěřitelně širokou pláží a písečnými dunami. Nechybějí zde přitom čirá sladkovodní jezírka nebo hustý deštný prales. Nocleh.
11. den: Snídaně. Dnes nás čeká přejezd do Rockhamptonu. Cestou překročíme obratník Kozoroha. Nocleh.
12. den: Snídaně. Přejezd do Airlie Beach, výchozího bodu pro návštěvu rezervace Whitsundays. Ubytování, volný program na pláži. Nocleh.
13. den: Snídaně. Celodenní výlet do národního parku na ostrovech Whitsundays. Ostrovy nabízejí široké možnosti vodních radovánek – potápění, šnorchlování, koupání a romantické procházky. Nocleh.
14. den: Snídaně. Cesta přes Townsville s možností návštěvy akvária, v němž se dozvíme vše o životě na bariérovém útesu. Odpoledne přejezd do Cairns. Nocleh.
15. den: Snídaně. Volno na plážích tropického severu či fakultativně výlet lodí se skleněným dnem pro pozorování podmořského života Velkého bariérového útesu – největšího korálového útesu planety. Možnost potápění či šnorchlování. Fakultativně též let vrtulníkem nad útesem. Nocleh.
16. den: Snídaně. Volno na plážích tropického severu nebo celodenní výlet do nedaleké Kurandy, která se nachází uprostřed deštného pralesa. Jízda železnicí kolem vodopádů a nejdelší lanovkou na světě nad deštným pralesem bude zakončena v místním kulturním centru vystoupením domorodé skupiny písní a tanců. Můžete si také vyzkoušet hod bumerangem nebo hru na domorodý nástroj Didgeridoo. Nocleh v Cairns.
17. den: Snídaně. Transfer na letiště a odlet z Cairns do Prahy s mezipřistáním v Asii.
18. den: Přílet do Prahy.

Fakultativní služby

• příplatek za jednolůžkový pokoj je 23.590,- Kč

Tipy pro správnou volbu

* kaňony, údolí, hory s koberci eukalyptů - to je východní pobřeží
* poznání životního stylu Australanů

Informace

• minimální počet pro realizaci zájezdu je 16 osob

Geografické údaje

Poloha: jihozápadní Oceánie
Oficiální název: Australské společenství
Hlavní město: Canberra - 313 000
Jazyk: angličtina, australské jazyky - přes 200
Náboženství: křesťané (75%), muslimové (1%), budhisté (1%), židé (0,5%)

Měna a kurzy

Měna: 1 australský dolar (AUD) = 100 centů

Časový posun

Středoevropský čas: + 8 h v době letního času
Středoevropský čas: + 10 h v době zimního času

Území Austrálie je rozděleno do tří časových zón:
Western Australia - GMT/UTC + 9 hodin
South Australia a Northern Territory - GMT/UTC + 9,5 hodin
Východ Austrálie - GMT/UTC + 10 hodin

Tísňová volání

Policie, záchranná služba, požárníci - 000

Zastupitelské úřady

Velvyslanectví České republiky v Austrálii
Embassy of the Czech Republic
8 Culgoa Circuit, O'Malley, Canberra
ACT 2606
Tel: 00612/62901386, KO-62901543
Fax: 00612/62900006
E-mail: canberra@embassy.mzv.cz
Web: www.mzv.cz/canberra
Úřední hodiny: Po – Pá 09.00 - 12.00

Obecné vízové informace

Občané ČR, kteří žádají o víza do 3 měsíců pobytu, žádají o tzv. eVISITOR víza /subclass 651/. Víza jsou elektronicky zpracovány v systému
Processing Centre v Hobartu.Víza jsou zdarma, jen se u CK Čedok platí manipulační poplatek 500,- Kč..


Občané ČR , kteří žádají o víza na 6 -12 měsíců pobytu, žádají o tzv. eVISA /subclass 600/ . Poplatek za tato víza je 2.800,- Kč za vízum + 500,- Kč /poplatek Čedoku/.Občané třetích států/subclass 600/ musí žádat o víza prostřednictvím velvyslanectví Austrálie ve Vídni

CK Čedok zprostředkuje zaslání žádosti. Poplatek je 2.800,- Kč za vízum + 500,- Kč /poplatek Čedoku/


CK Čedok sdělí klientovi potřebné dokumenty k žádosti.Doba vyřízení je cca 4 týdny.