phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
>Výsledky vyhledávání> >

Mayské poklady tří zemí (Mexiko, Guatemala, Belize)

Výhody nabídky

  • v programu mj. návštěva archeologických zón Chickén Itza, Uxmal, národního parku Tikal či Palengue
  • oblíbená kombinace poznávání a koupání v Karibiku

Mayské poklady tří zemí (Mexiko, Guatemala, Belize) Kód: MEX2914

75 199PLN
Dorośli: 2 stravování dle programu Čt 04.03 – Po 15.03.21
Itaka

Mayské poklady tří zemí (Mexiko, Guatemala, Belize) Kód: MEX2914 Mexiko

Playa del Carmen / Chichén Itzá / Mérida / Uxmal / Campeche / Palenque / Yaxchlán / Isla Flores / Tikal / Xunantunich / Chetumal / Playa del Carmen

Popis nabídky


1. den:  
Odlet  z Prahy. Odbavení na letišti 2 hodiny před odletem. Přílet do Cancúnu, uvítání průvodcem na letišti. Transfer  do Playa del Carmen. Ubytování a večer volný program. Nocleh.
2. den:
Snídaně, odjezd do Chichén Itzá, největšího a nejslavnějšího mayského města v severní části Yucatánu. Tento chrámový komplex mayských památek byl vybrán mezi 7 novodobých divů světa. Nejznámější pyramidou v tomto komplexu je Kukulkánův chrám, zvaný též El Castillo, Chrám válečníků, hřiště na pelotu nebo Caracol - mayská observatoř. Přejezd do Méridy. Ubytování v centru města a prohlídka Méridy z koloniálního období v okolí náměstí Plaza Mayor: Palác, který si nechal postavit španělský conquistador Francisko F. Montejo, druhou nejstarší katedrálu na americkém kontinentě San Ildefoncio z 16. století, Guvernérův palác a další.
3. den:
Snídaně. Přejezd do Uxmalu a prohlídka archeologického naleziště, jednoho z nejvýznamnějších středisek mayské civilizace s mnoha zajímavými budovami: Guvernérský palác, Kouzelníkova pyramida, Jižní palác, Želví dům, Palác místodržícího a klášter jeptišek, jenž je považován za nejdokonalejší stavbu takzvaného puuckého stylu s bohatě zdobenými fasádami. Přejezd do Campeche, prohlídka centra města, ubytování a nocleh.
4. den:
Snídaně, odjezd směr Palenque, odpoledne příjezd do archeologické zóny Palenque (UNESCO) a prohlídka tohoto starobylého města: Palenque je považováno za nejkrásnější mayské město klasického období. Nález zachovalé hrobky krále Pakala v kryptě pod „Chrámem nápisů“ v šedesátých letech minulého století udělal z Palenque kultovní místo. Mezi další významné stavby patří Chrám slunce, Chrám kříže či Královský palác. Po prohlídce krátký transfer do hotelu, ubytování, volný program, návštěva centra Palenque. Nocleh.
5. den:
Brzy ráno vyrazíme na cestu do srdce Chiapasu k řece Usumacinta do Frontera Corozal. Po cestě snídaně. Následuje plavba lodí po proudu řeky do Yaxchilánu. Toto kdysi slavné a mocné město je ukryto v džungli a je přístupné pouze touto vodní cestou. Po prohlídce cesta zpět, přestup na van a transfer do Isla Flores, romantického městečka, které je situované uprostřed čarokrásného jezera Petén Itzá. Ubytování, volný program, koupání v jezeře, návštěva stylových hospůdek s výhledem na západ slunce nad jezerem. Nocleh.
6. den:
Snídaně v hotelu, celý den volný program, odpočinek, koupání, možnost projížďky loďkou po jezeře či prohlídka ostrova a nejbližšího okolí, pro zájemce možnost fakultativního výletu do Yaxha: “El Parque Nacional de Yaxha, Nakum y Naranjo”, zde můžete z vrcholů pyramid obdivovat překrásné výhledy do okolní přírody, zejména na blízké jezero a sledovat opice volně se pohybující v korunách stromů. Výlet je naplánován na pozdní odpoledne a jednou z hlavních „atrakcí“ je mystický západ slunce nad jezerem obklopeném džunglí, který budete sledovat z vrcholu pyramidy s názvem „El Templo de las Manos Rojas“ vysoké téměř 40 metrů. S největší pravděpodobností si budete téměř sami vychutnávat tento nezapomenutelný zážitek.
7. den:
Brzy ráno odjezd z Flores (snídaňový balíček) a návštěva "Parque Nacional Tikal" (UNESCO), jednoho z největších a nejproslulejších center mayské kultury v klasickém období. Prohlídka Centrální a Severní akropole, chrámu Velkého jaguára a Chrámu masek, Chrámu V, dále Mundo Perdido (ztracený svět), skupiny Sedmi chrámů, jakož i nejvyššího mayského chrámu/pyramidy v Tikalu a celé Střední Americe, jímž je Templo IV s výškou téměř 70 metrů. Po prohlídce návrat do Flores.
8. den:
Brzy ráno (snídaňový balíček) odjezd z Flores, po překročení hranic zastávka v Xunantunich a prohlídka jednoho z významných mayských království na území Belize. Následuje transfer na hranice s Mexikem v Chetumalu, ubytovánív hlavním městě státu Quintana Roo. Nocleh.
9. den:
Ráno transfer do Tulumu a prohlídka tohoto pozoruhodného mayského naleziště, které bylo postaveno na skále nad karibským mořem, a fungovalo jako důležitá křižovatka obchodních cest a významný přístav. Po prohlídce transfer do Playa del Carmen a ubytování v centru města blízko pláže, nebo za příplatek hotel s All inclusive přímo na pláži.
10. den:
Individuální program u moře, možnost fakultativních výletů (Xcaret, Isla Contoy).
11. den:
Individuální program u moře, odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy.
12. den:
Přílet do Prahy.

• přípl. za jednolůžkový pokoj 16 900,- Kč

• leteckou přepravu Praha – Cancún a zpět včetně letištních tax (s přestupem) • transfer z/na letiště v Cancúnu • česky / slovensky hpvořícího průvodce • pozemní dopravu minibusem • dopravu lodí Frontera Corozal – Yaxchilán – Frontera Corozal, Frontera Corozal – Bethel • vstupné do všech archeologických nalezišť a veškeré výlety kromě fakultativních (Yaxha, apod.) • 1 nocleh v Playa del Carmen se snídaní, 1 nocleh v Méridě v hotelu*** s americkou snídaní, 1 nocleh v Campeche v hotelu***s americkou snídaní, 1 nocleh v hotelu*** v Palenque (se snídaní po cestě do Yaxchilánu), 3 noclehy v hotelu*** v Isla Flores s americkou snídaní, 1 nocleh v hotelu*** v Chetumalu se snídaní • 2 noclehy v hotelu*** v Playa del Carmen blízko moře (za příplatek možno 4* All Inclusive přímo na pláži) • pojištění dle zák. č. 159/99Sb.


Cena nezahrnuje: • stravování kromě uvedených snídaní a oběda • fakultativní výlet do Yaxha a další neuvedené • imigrační poplatky při vstupu/výstupu z Mexika (2x 30 USD) a Belize (1 x 20 USD)

Minimální počet pro realizaci zájezdu 12 osob. Změna programu dle aktuální situace vyhrazena.K rezervaci měsíc před odletem nutno dodat: datum narození, číslo pasu, platnost pasu(od/do), státní příslušnost, stát trvalého bydliště.  

Informace o regionu
Fakultativní výlety

Detaily nabídky

  • Vlastní doprava
Cena za osobu:
79 990
Ušetříte: 4 791
75 199 Celkem Podrobnosti o ceně 150 398
  • Promocja

Zákaznická linka

  • callcenter.tel_pl
  • 296 184 910
  • pondělí–neděle: 8:00 - 18:00 / 7

Sdílet

Facebook

Proč s námi?

  1. Kompletní ceny — naše ceny neobsahují žádné skryté poplatky
  2. Rezervace online 24/7

Bezpečnost

Data v průběhu rezervace chráníme a šifrujeme pomocí certifikátu

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter