phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
>Výsledky vyhledávání> >

Královská města Maroka

Výhody nabídky

  • příznivá cena
  • nejkrásnější města Maroka

Královská města Maroka Kód: CAS2201

PLN
Itaka

Královská města Maroka Kód: CAS2201 Maroko

CASABLANCA - RABAT - MEKNES - MOULAY IDRISS - VOLUBILIS - MOULAY IDRISS - FEZ - BENI MELLAL - MARRAKEŠ

Popis nabídky


1.den:
Odlet z Prahy do největšího marockého města - Casablancy, transfer do hotelu, ubytování.

2.den:
Po snídani odjezd k prohlídce města – centrální trh, tradiční stará čtvrť a vhodné místo pro nákup typicky marockých suvenýrů Habous district, královský palác, náměstí Mohameda V., rezidenční oblast Anfa a největší mešita v celé zemi - mešita Hassana II. Fakultativně možnost oběda, zaměřeného na rybí speciality - v některé z přímořských restaurací. V odpoledních hodinách odjezd do hlavního města Maroka – Rabatu - prohlídka města – královský palác Mechouar, malebná čtvrť se specificky malovanými domy Kasbah Oudaya, významné místo posledního odpočinku tří členů královské rodiny mauzoleum Mohammeda V. a nedokončenou Hassanovu věž, která měla být největším minaretem na světě. Odjezd na ubytování, večeře.

3.den:
Po snídani odjezd do historického města Meknes, které je zapsáno na seznam kulturních památek UNESCO a je známé pro své 40km dlouhé obranné zdivo s více jak dvaceti bránami vybudovanými ve španělsko-maurském stylu, zastávka u nejkrásnější z nich Bab El Mansour, která je zároveň jednou z nejkrásnějších bran v severní Africe. Odtud ke královským stájím a židovské čtvrti. Fakultativně možnost marockého oběda ve vyhlášené místní restauraci. V odpoledních hodinách přejezd přes městečko Moulay Idriss a ruiny římského města Volubilis do dalšího atraktivního města na trase - Fez. Ubytování, večeře.

4.den:
Po snídani celodenní prohlídka města Fez – nazývaného duchovním centrem Maroka. Návštěva středověké čtvrti se zastávkou u architektonicky skvostných náboženských škol neboli medres - Attarine a Bou Inania, dále budeme pokračovat kolem mozaikou zdobené fontány Nejjarine a odtud k velmi významného místu -mešitě Karaouine, která sloužila jako domov pro univerzitu a dle Guinnessovy knihy rekordů je považována za nejstarší existující vzdělávací instituci na světe. Fakultativně možnost marockého oběda ve vyhlášené restauraci staré části města. V odpoledních hodinách přesun k prohlídce nové moderní části Fezu. Ubytování, večeře.

5.den:
Po snídani odjezd přes berberské vesničky Immouzer du Kandar a Infrane do města s jedinečnou atmosférou a centra zábavy - Marakeše. Cestou zastávka na relaxaci s možností fakultativního oběda v Beni Mellal, jednom z nejvýznamnějších zemědělských center království. Příjezd do Marakeše v podvečerních hodinách. Ubytování, večeře.
6.den:
Po snídani bude celý den věnován prohlídce Marakeše, druhého nejstaršího královského města založeného ke konci 11. století, známého také jako perla jihu. Prohlídka zahrad Menara - olivovníky, palmy a ovocné stromy, které tvoří klidnou a příjemnou oázu uprostřed vyprahlého města v horkých letních dnech a žádný návštěvník města je nesmí minout. Dále návštěva jednoho z nejnavštěvovanějších míst v Maroku, dokonale zachovaných - Saadských hrobek, kde bylo pohřbeno více než 200 členů Saadské dynastie včetně Sultána Ahmeda el Mansoura. Poté zastávka u rozsáhlého paláce Bahía, který je vynikajícím příkladem špičkové východní architektury 19.století. Odtud k další dominantě minaretu Koutoubia, pozoruhodné historické mistrovské dílo, které bylo vzorovým příkladem pro další minarety v zemi. Oběd v hotelu. Odpoledne návštěva místních trhů, nejvyhlášenějších a největších v celém Maroku tzv. súk- s ukázkou ručních prací a návštěva hlavního náměstí Djemaa El Fna se spoustou stánků s dobrým jídlem a pitím obklopeném umělci, akrobaty a hudebníky, na kterém to žije ve dne i v noci. Ubytování, fakultativně možnost Fantasia show s večeří.

7.den:
Po snídani volný čas ve městě, fakultativní možnost oběda v typické místní restauraci. Odjezd do Casablancy. Ubytování, večeře.

8.den:
  Snídaně, transfer na letiště a odlet do Prahy.

- 7 noclehů v hotelu **** s polopenzí (7 snídaní, 5 večeří + 1 oběd) bez nápojů, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím
- letenku Praha-Casablanca-Praha s přestupem včetně tax a příplatků
- vstupy do památkových objektů - Volubilis, Bou Inania, Nejjarine, Bahia Palace, Saadské hrobky
- dopravu autokarem dle programu zájezdu
- pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Fakultativní služby:
- příplatek za jednolůžkový pokoj 5.990 Kč
- fakultativní obědy (5x) + večeře s Fantasia show v Marakeši (1x) bez nápojů 2.990 Kč

Cena nezahrnuje
:
- vstupy do památkových objektů nezahrnutých v ceně zájezdu
- vstup do mešity Hassana II v Casablance cca 12 EUR/osoba
- spropitné povinně splatné na místě

Informace: Změna programu vyhrazena. Minimální počet účastníků pro realizaci je 15 osob.

DALŠÍ UPOZORNĚNÍ
Pro ženy je v Maroku vhodné střízlivější oblečení, především zakrytá ramena a kolena. Krátké sukně či hluboké výstřihy jsou v rozporu s místními zvyklostmi. Je dobré mít pořád u sebe šálu nebo šátek.
V Maroku platí zákaz plastových tašek, sáčků a obalů, vezměte si proto také skladnou nákupní tašku.
PENÍZE
Měnou Marockého království je dirham (MAD), který se dělí na sto centimů. (1 MAD = cca 2,25 Kč)
Vezměte si eura nebo dolary, výměnu peněz provedeme až na místě. Možnost budeme mít na letišti nebo ve městě po příletu. Peníze je také možné vybrat z bankomatu na letišti. Platba platební kartou v obchodech nebo restauracích je spíše problematická a nelze se na ní stoprocentně spoléhat. V případě použití bankomatu se doporučuje ověřit si předem výši poplatku u své banky.
Dirhamy se nesmějí do země dovážet ani z ní vyvážet, takže neutracené peníze je třeba znovu směnit. Pro tento účel si nechte účet z banky, který je někdy při zpětné výměně vyžadován.
V Maroku jsou ceny podobné nebo nižší než u nás, záleží na lokalitě.
Časové pásmo:
časový posun proti České republice je: -1 hodina
Důležitá telefonní čísla v celém Maroku:
Mezinárodní předvolba +212
policie (ve městech) 19 (případně 190)
královské četnictvo – Gendarmerie royale (mimo aglomerace) 177
S.O.S. nehody (ambulance) 150
hasiči a rychlá lékařská pomoc 15
lékařská pohotovost 141
OČKOVÁNÍ
Doporučuje se očkování proti tetanu, hepatitidě typu A a B a tyfu.
Požadavky země na povinnost očkování se mohou měnit na základě uvážení místních orgánů.  Doporučujeme cestovatelům před cestou do cílové země ověření informací na příslušném konzulátu nebo velvyslanectví

Informace o regionu
Fakultativní výlety

V současné době není k dispozici

Zákaznická linka

  • callcenter.tel_pl
  • 296 184 910
  • pondělí–neděle: 8:00 - 18:00 / 7

Sdílet

Facebook

Proč s námi?

  1. Kompletní ceny — naše ceny neobsahují žádné skryté poplatky
  2. Rezervace online 24/7

Bezpečnost

Data v průběhu rezervace chráníme a šifrujeme pomocí certifikátu

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter