phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
> >Výsledky vyhledávání> >

Malajsie a deštné pralesy

Výhody nabídky

 • atraktivní okruh Malajsií
 • fascinující příroda a národní parky
 • kvalitní ubytování
 • místní přelety v ceně

Malajsie a deštné pralesy Kód: KUL2650

78 399PLN
Dorośli: 2 stravování dle programu Ne 14.08 – So 27.08.22
Itaka

Malajsie a deštné pralesy Kód: KUL2650 Malajsie

Kuala Lumpur | Taman Negara | Kuching | Semenggoh | Bako | Sandakan | Sepilok | Sukau | Kelenanap oxbow

Popis nabídky


1. den:
Odlet z Prahy s přestupem do Kuala Lumpur, jedno z nejzelenějších měst v jihovýchodní Asii, fascinujícího velkoměsta se směsicí čínských, indických a malajských pamětihodností z koloniální historie města s moderními budovami.

2. den:
Přílet do Kuala Lumpur, transfer z letiště, okružní jízda a prohlídka metropole. Kultovní mrakodrap Petronas Towers – dvojice ocelí pokrytých věží s 88 patry z roku 1998 se tyčí do výšky 451,9 m s visutým mostem „Skybridge“ v 41. podlaží, spojujícím obě věže ve výšce 170 m nad zemí. Sultan Abdul Samad Building – pohádková budova v maurském stylu se třemi cibulovitými kopulemi z ryzího cínu, jedna z nich korunuje čtyřicetimetrovou vysokou věž s hodinami připomínající londýnský Big Ben, bývalé sídlo britských guvernérů, dnes pobočka malajsijského Nejvyššího soudu. Masjid Negara (Národní mešita) – moderně vyhlížející mešita je snadno k rozeznání podle špičatého, 73 m vysokého minaretu s balkonem a hvězdicovité hlavní kupole. Zastávka u Královského paláce - původní palác z roku 1928 postavený čínským obchodníkem je nyní sídlem panovníka. Národní muzeum s řadou zajímavých exponátů týkajících se malajsijských dějin, hospodářství, umění, řemesel a různých kultur. Stavba má osobitou střechu ve stylu minangkabau a dva krásné nástěnné obrazy na čelní fasádě z italské skleněné mozaiky. Transfer na hotel, ubytování, individuální volno, večeře.

3. den:
Po snídani odjezd do Kuala Tembeling k nalodění na plavbu bujným tropickým pralesem s domorodými vesnicemi podél řeky až do centrální vesnice největšího a nejstaršího malajského národního parku Taman Negara, dojezd do centrální vesnice Kuala Tahan k ubytování v resortu, večeře. Po večeři možnost noční procházky džunglí s průvodcem.

4. den:
Po snídani stezka s místním průvodcem na horu Teresek (344 m) s působivými výhledy na severní nížiny s řekami Tahan, Trenggan a Keniam i vysoké hory v centrální části parku. Stezka prochází jednou z nejlepších oblastí k pozorování místního ptactva. Po návratu do údolí procházka podél řeky Tembeling k 530 m dlouhé stezce v korunách stromů „Canopy Walkway“ skládající se ze série lanových mostů ve výšce 40 m nad zemí. Návrat do resortu, oběd. Odpoledne odjezd loďkou po řece Tahan ke kaskádovým peřejím Lata Berkoh, piknik s odpočinkem a možností koupání v řece nebo krátké procházky okolní džunglí. Návrat do resortu, večeře, nocleh.

5. den:
Po snídani zážitková plavba dřevěnými loďkami „Rapid Shooting“ sedmi peřejemi do Kuala Trenggan. Cestou zpět zastávka v domorodé vesnici Orang Asli s možností seznámit se s kulturou a kočovným způsobem života původních obyvatel. Návrat do resortu, oběd. Odpoledne individuální volno, večeře, nocleh.

6. den:
Po snídani volno, v poledních hodinách odjezd z resortu lodí po řece zpět do Kuala Tembeling a odtud odjezd do Kuala Lumpur k ubytování, večeře.

7. den:
Po snídani transfer na letiště a přelet na ostrov Borneo do Kuchingu, hlavního a nejvíce zalidněného města státu Sarawak plného zeleně a krásným nábřežím „Kuching Waterfront“ s množstvím obchůdků, restaurací a barů, rozhlednou, divadlem pod širým nebem a hudebními fontánami. Okružní jízda a prohlídka centra města – čínská čtvrť s krásnými koloniálními kupeckými domy a čínskými chrámy, Velká kuchingská kočka – symbol města, stará soudní budova, Hranatá a Kulatá věž, Hlavní bazar… Odjezd na ubytování, večeře.

8. den:
Po snídani odjezd do Semenggoh, rehabilitačního centra orangutánů zachráněných ze zajetí, zraněných či osiřelých s možností sledování během krmení v jejich přirozeném prostředí (v případě dobrého počasí), krátká procházka džunglí v rezervaci. Odjezd k prohlídce jednoho z typických „Bidajužských dlouhých domů“ – působivá tradiční stavba s více než 100 dveřmi vyvýšená na kůlech nad půdou pralesa, kde dodnes žijí domorodí vesničané. Ukázka tradičních tanců, prohlídka mini knihovny a domu lebek, ochutnávka místního rýžového vína. Návrat do Kuchingu, individuální volno, večeře v místní restauraci, návrat na hotel.

9. den:
Po snídani odjezd lodí do národního parku Bako situovaného na poloostrově. Jedná se o jedno z nejlepších míst na pozorování zvířat v jejich přirozeném prostředí deštného pralesa: spousty druhů opic, ještěrek a divočáků v přirozeném prostředí zahrnující pískovcové skály, močály, skalní útesy či mangrovníky. Procházka po krásných stezkách, nabízí se zde i možnost koupání na odlehlé pláži teplého Jihočínského moře. Návrat na nocleh v Kuchingu, večeře.

10. den:
Po snídani odjezd na letiště a přelet na severní část ostrova Borneo – do města Sandakan umístěném v kouzelném zálivu na severovýchodě ostrova Borneo, transfer do hotelu, večeře, nocleh.

11. den:
Po snídani odjezd do rezervace Sepilok zachraňující zraněné a osiřelé orangutany, které se snaží vracet po uzdravení zpět do deštného pralesa. Procházka po dřevěných stezkách pralesem ke zhlédnutí krmení orangutanů a k nově otevřené školce pro mláďata. Návštěva centra ochrany medvěda malajského – nejmenšího žijícího medvěda na světě. Po obědě transfer k plavbě po řece Kinabatangan s možností pozorování bohaté fauny a flóry okolního deštného pralesa. Dojezd na ubytování v resortu na břehu řeky, večeře při svitu svíček na terase nad řekou.

12. den:
Možnost brzké ranní projížďky po řece k jezeru Kelenanap oxbow a zážitkem probouzení deštného pralesa při východu slunce. Po snídani procházka s místním přírodovědcem stezkou po dřevěných chodnících vinoucí se pralesem za resortem. Po obědě v resortu plavba po řece k prozkoumání další části deštného pralesa. Návrat do resortu, večeře.

13. den:
Po snídani návrat lodí do Sandakanu. Po obědě transfer na letiště a odlet s přestupy do Prahy.

14. den:
Přílet do Prahy.

• leteckou přepravu Praha – Kuala Lumpur – Praha s přestupy vč. tax a příplatků
• místní přelety
• dopravu minibusem a transfery dle programu zájezdu
• 11 noclehů se snídaní v hotelech či resortech****/***** v pokojích s příslušenstvím
• 5 obědů, 11 večeří
• služby průvodce a místního průvodce
• vybrané vstupy do parků a památkových objektů uvedených v programu
• pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

K rezervaci měsíc před odletem nutno dodat: datum narození, číslo pasu, platnost pasu(od/do), státní příslušnost.

Fakultativní služby
:
• příplatek za jednolůžkový pokoj 12.990,- Kč

Informace:
Změna programu vyhrazena.
Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 15 osob.

Cena nezahrnuje:
- další vstupy do parků a památkových objektů 
- spropitné (personal, průvodce, řidič - cca 10,- USD/osobu/den)
(Spropitné je v restauraci většinou zahrnuto do ceny útraty a je uvedeno na účtu.)  

Vízum:
Při vstupu do Malajsie nepotřebujete turistické vízum na pobyt do 90 dnů. Vstupní razítko platí pro pevninskou Malajsii a stát Sabah; neplatí pro stát Sarawak (oba na Borneu), jehož imigrační služba uděluje vstupní povolení po příletu na pobyt do 30 dnů. Po udělení vstupního razítka do cestovního pasu po příletu do Malajsie ihned překontrolujte povolenou dobu pobytu. Imigrační úředník z neznalosti občas udělí kratší povolení k pobytu než je sjednáno v dohodě o bezvízovém styku. Nedoporučuje se překročit platnost víza.
Potřebujete platný cestovní pas. Při vstupu na území Malajsie je požadována platnost pasu minimálně 6 měsíců. Vyplňuje se příletový/odletový lístek. Pas se předkládá také po příletu z pevninské Malajsie do východní části země na ostrově Borneo a mezi státy Sabah a Sarawak  (na Borneu).  

Zdravotnictví:
Zdravotnická zařízení jsou v Malajsii obecně na velmi dobré úrovni, soukromé kliniky odpovídají kvalitou západním standardům. Zdravotnické poplatky se hradí hned po ošetření; lékaři hovoří dobře anglicky, léky jsou dostupné na lékařský předpis nebo některé jsou běžném prodeji.
Doporučujeme:
- uzavřít kvalitní zdravotní připojištění pro zahraničí
- zajistit potřebnou vakcinaci (žloutenka A, B, tyfus, japonská encefalitida)
- nasadit antimalarika před cestou do odlehlých deštných pralesů
- dbát na základní hygienická pravidla a pít pouze balenou vodu
- uvědomit si riziko výskytu epidemií se složitou identifikací virového kmene v pralesích 
- dbát zvýšené opatrnosti při pohybu v přírodě (výskyt jedovatých hadů)
- chránit se před horečkou denque a H1N1 (viz www.who.int)
- chránit horní cesty dýchací v době požárů tropických pralesů
Horečka Dengue
Horečka Dengue je v Malajsii všeobecně rozšířené virové onemocnění vyskytující se zejména v oblastech s vysokou hustotou zalidnění (Kuala Lumpur a ostatní velká města). Z hlediska pravděpodobnosti onemocnění je za kritickou část roku považováno období dešťů (listopad - březen). Horečka Dengue je virové onemocnění, které přenášejí komáři. Hlavním preventivním opatřením je proto ochrana před komářím bodnutím. Více informací naleznete na internetových stránkách Světové zdravotnické organizace http://www.who.int/topics/dengue/en/.  

Očkování:
Před cestou doporučujeme konzultaci případných rizik s příslušnou hygienickou stanicí či odborným lékařem.
Doporučujeme: tetanus, žlutá zimnice, Hepatitida A,B, břišní tyfus  

Měna:
Malajsijský ringgit (MYR)
1 MYR = cca 5,- Kč
• Doporučená měna na cestu do Malajsie je USD nebo EUR. 
• Výměnu peněz uskutečněte na letišti nebo v hotelu a to vždy v oficiální směnárně, pro případ zpětné výměny je vhodné mít potvrzení o směně. Při převzetí si bankovky zkontrolujte, zda nechybí např. jen růžek - tato bankovka nebude přijata ani v bance. V případě směny mimo oficiální místa riskujete, že můžete dostat i padělky, či jinou měnu.

Informace o regionu

Malajsie

Detaily nabídky

 • Vlastní doprava
Cena za osobu:
79 990
Ušetříte: 1 591
78 399 Celkem Podrobnosti o ceně 156 798
 • Promocja

Zákaznická linka

 • callcenter.tel_pl
 • 296 184 910
 • pondělí–neděle: 8:00 - 21:00 / 7

Sdílet

Facebook

Proč s námi?

 1. Kompletní ceny — naše ceny neobsahují žádné skryté poplatky
 2. Rezervace online 24/7

Bezpečnost

Data v průběhu rezervace chráníme a šifrujeme pomocí certifikátu

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter