phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
> >Výsledky vyhledávání> >

Fly & Drive: Objevte Madeiru!

Výhody nabídky

 • Privátní auto
 • Individuální program
 • Zajištěné ubytování
 • Český delegát v destinaci 
 • Možnost výletu na ostrov Porto Santo

Fly & Drive: Objevte Madeiru! Kód: FNC2FAD

21 009PLN
Dorośli: 2 polopenze Pá 24.09 – Pá 01.10.21
Itaka

Fly & Drive: Objevte Madeiru! Kód: FNC2FAD Madeira / Portugalsko

Popis nabídky

Den 1: FUNCHAL Přílet na Madeiru, transfer do hotelu ve Funchalu. Portugalský ostrov ležící v Atlantiku  je mezi cestovateli oblíbený nejen kvůli příjemnému počasí, které se drží na příjemných teplotách za jakéhokoli ročního období, ale i pro dechberoucí krajinu. Madeira ale nabízí mnohem víc, než jen počasí a přírodu!  Ubytování ve Funchalu v hotelu Dorissol Complex *** nebo podobném stejné kategorie.  

Den 2:
FUNCHAL - MONTE V 9:30 přistavení auta před hotel. Funchal je hlavním městem a zároveň turistickým centrem Madeiry. Historické jádro se pyšní krásnými vládními budovami, soukromými domky s dvorky a železnými balkony, honosnými vilami a spoustou muzeí či galerií. Ne náhodou se Funchalu říká „malý Lisabon“. Mezi zajímavá místa patří kostel Santa Catarina, katedrála Sé z 15. století, radničního náměstí, návštěva místní tržnice s pestrou nabídkou místního ovoce, zeleniny a ryb, procházka starým městem či botanické zahrady.  Madeirské víno můžete ochutnat ve vinařství Oliveiras. Téměř 600 metrů vysoko nad hlavním městem Madeiry leží předměstí zvané Monte. Je to doslova království starých panských sídel a zahrad. Z Funchalu se mnůžete do Monte dostat lanovkou. Zpět do Funchalu je možné využít velmi netradiční způsob dopravy – svézt se slavným montským tobogánem, což je jízda po asfaltové silnici v proutěném koši upevněném na dřevěných sáních.  Ubytování ve Funchalu v hotelu Dorissol Complex*** nebo podobném stejné kategorie.  

Den 3:
PICO RUIVO – PORTO DA CRUZ – SANTANA  Nejvyšší bod ostrova se tyčí do 1862 metrů nad mořem a rozhodně je jednou z povinných zastávek při návštěvě Madeiry. Pico Ruivo vám nabídne ty nejkrásnější výhledy a taky trochu dobrodružství - ačkoliv je turistická stezka otevřená každému, tu a tam se připravte na lehčí lezecké úseky. Vynechat byste neměli ani návštěvu malebné vesnice Porto da Cruz. Hlavní atrakcí Santany jsou zachované původní madeirské domečky, tzv. casas de colmo, kterých se zde do dnešních dnů zachovala přibližně stovka. Bývají vybudované ze dřevěných trámů do tvaru písmene „A“. V okolí města se intenzivně pěstuje ovoce a zelenina, je zde značné množství vinic. V blízkosti Santany lze navštívit přírodní rezervaci Rocha do Navio, která chrání skupinu útesů na severním pobřeží.  Ubytování Hotel Estalagem Do Mar***. 

Den 4:
SEIXAL – PORTO MONIZ  Nedaleko hotelu Estalagem Do Mar se nachází vulkanická jeskyně "Grutas" , kde je možné si udělat exkurzi spojenou s vulkanickým centrem, které vám přiblíží vznik vulkanické Madeiry. Následně se přes São Vicente dostanete do Seixal, kde je po pravé straně vyhlídka " Véu de Noiva " - Nevěstin závoj. Je to vodopád, který vytéká z útesu přímo do oceánu .  Porto Moniz , které je známé svým vulkanickým přírodním koupalištěm. Na zdejším pobřeží nejsou žádné pláže, pouze divoké, rozervané útesy, mezi kterými je vybudováno několik „mořských bazénů“, ve kterých se lze i při velkém vlnobití bezpečně koupat. Mezi bazény vede příjemná vyhlídková promenáda.  Ubytování Hotel Estalagem Do Mar***.

Den 5: PAUL DO MAR – JARDIM DO MAR – LEVADA DO RISCO
 Západní pobřeží Madeiry také nabízí nádherné výhledy na skalnaté pobřeží. Můžete se zde zastavit na oběd nebo na kávu v jedné z místních, malebných vesniček jako Paul do Mar a Jardim do Mar. Lidé se tu převážně živí rybařením a dále prací na banánových plantážích. Levada do Risco je zavlažovacím kanálem, který vede svislou skalní stěnou v údolí Rabacal na Madeiře. Pokud si chcete udělat delší procházku kolem těchto levád, je dlouhá celkem jedenáct kilometrů a na konci této túry Vás čeká příjemná odměna – leváda totiž končí u stometrového vodopádu, pod kterým je pak jezírko s řadou menších pramínků.   Ubytování Hotel Estalagem Do Mar *** 

Den 6: CALHETA – RIBIERA BRAVA – CABO GIRAO
Cestou zpět do Funchalu se můžete
zastavit v městečku Calheta s nádhernou písečnou pláží. Možnost koupání nebo ochutnávka místního rumu a medového koláče v továrně na zpracování cukrové třtiny. Ribeira Brava je oblíbeným cílem letní dovolené a víkendových výletů, nalézá se na slunném jihu ostrova. Pyšní se krásnou a bezpečnou oblázkovou pláží, rybářským přístavem, etnografickým muzeem a kostelem Sao Bento. Dalším z pozoruhodných míst Madeiry je Cabo Girão, druhý nejvyšší útes na světě. Vyhlídka na jeho vrcholu je dobře přístupná a je „povinnou“ zastávkou pro všechny návštěvníky ostrova.  Ubytování Hotel Dorissol Complex *** 

Den 7: FUNCHAL
 Den můžete strávit ve Funchalu a jeho okolí nebo si také můžete vybrat z velké nabídky fakultativních výletů.  Oblíbeným výletem je i výlet na blízký ostrov Porto Santo, kam se dostanete trajektem. Oblíbená je také plavba s pozorováním delfínů a velryb. Pro akčnější je v nabídce Canyoning v Ribeira das Cale – čeká Vás zdolávání kaňonů, horských potoků a říček v krásném madeirském prostředí - slaňování patnácti metrového vodopádu, skalních stěn, skoky do průzračných jezírek, přírodní skluzavky, brodění a plavání v horských říčkách. To vše pod dohledem zkušených instruktorů. Vrácení auta ve večerních hodinách.  Ubytování Hotel Dorissol Complex *** 

Den 8:
Transfer na letiště. Odlet do Prahy.

Super Collision Damage Waiver S-CDW: pojištění při nehodě, které se vztahuje na škody na vozidle a na pojištění osob (emergency ošetření, pobyt v nemocnici), srážka se zvířetem, dále se toto pojištění vztahuje na poškození pneumatik, podvozku, venkovních zrcátek, skel, spojky, řadící páky, interiéru vozu a ztráty klíčů - 15 euro/den pro vozidlo kategorie A a 20 euro/den pro vozidlo kategorie C. Pokud klient nezakoupí připojištění, autopůjčovna požaduje složení vratné zálohy ve výši 900 EUR.


Řidič ve věku 21 let až 25 let musí zaplatit přípatek 40 euro na dobu zapůjčení vozidla.  

GPS – 8 euro / den   Dětská sedačka – 8 euro / den  

Mobilní WI FI internet 3G router – 35euro za 15 GB ( může být použito až na 10 přijímačích najednou )  

Žádné refundace nelze nárokovat za nevyužité dny Vámi zapůjčeného vozidla.

Jednorázový příplatek za dalšího řidiče: 30 euro

Leteckou přepravu Praha Madeira Praha včetně tax a poplatků, privátní auto kategorie C - Nissan Micra, Renault Clio na 6 dní,  Česky mluvící delegát v destinaci, 4 noci s polopenzí v *** hotelu ve Funchalu nebo blízkém okolí a 3 noci s polopenzí v hotelu Estalagem do Mar *** v severní části ostrova.

Cena nezahrnuje: Pohonné hmoty, vstupy do památek, trajekty, připojištění, městské a místní taxy ( platí se při ubytování )

Minimální věk řidiče je 21 let.


Uvedený program je pouze orientační a nabízí možnosti v lokalitě. Program lze přizpůsobit zájmům klientů na místě.

Exklusivně u Čedoku: možnost prodloužení pobytu u moře o další týden

Informace o regionu

Madeira — Portugalsko

Mapa
Fakultativní výlety

Výlety dostupné na místě

MADEIRA

ZÁPADNÍ OKRUH OSTROVEM

Cena od: 1 350 Kč/dospělý

Začátek dne nás čeká v rybářské vesničce Camara de Lobos, procházka přístavem. Poté zamíříme na náhorní plošinu Paúl da Serra. Zastavíme ve Fanalu a osvěžíme se ve vavřínovém lese čerstvým horským vzduchem. Sjedeme do Porto Moniz, kde nás čekají lávová jezírka (možnost koupání). Přes severní pobřeží přejedeme k vodopádu Nevěstin závoj s nádhernými výhledy na severní pobřeží. Poté nás bude čekat oběd s madeirskou gastronomií. Poslední zastávkou bude 2. nejvyšší útes Evropy, Cabo Girao (580 m), s prosklenou plošinou jako světová rarita.

 • Trvání výletu: cca 09:00 – 17:00
 • Vhodnost: dospělí a rodiny s dětmi
 • Zaměření: poznání, příroda

VÝCHODNÍ OKRUH OSTROVEM

Cena od: 1 300 Kč/dospělý

Vyjedeme na třetí nejvyšší horu ostrova, Pico do Arieiro (1818 m.n.m), kde nás čekají dechberoucí výhledy na madeirské hory a hluboká údolí. Poté zamíříme do vesničky Ribeiro Frio na farmu pstruhů a nenáročnou procházku podél zavlažovacího kanálu (levada) až na vyhlídku Balcoes, kde nakrmíme endemické pěnkavy. Po cestě se osvěžíme tradičním nápojem "poncha" u babičky a dědečka. V ceně výletu máme tříchodový oběd, kdy můžete vyzkoušet tradiční espadu se smaženým banánem, a pověstné portugalské víno. Nevynecháme ani pastevecké domečky v Santaně či ochutnávku rumu v palírně v Porto da Cruz. Na závěr se zastavíme na nejvýchodnějším cípu ostrova Ponta de São Lourenço.

 • Trvání výletu: cca 09:00 – 17:00
 • Vhodnost: dospělí a rodiny s dětmi od 6 let
 • Zaměření: příroda, lehká turistika, gastronomie

CANYONING

Cena od: 1 500 Kč/dospělý

Adrenalinový sport pro zkušené sportovce, úplné začátečníky, malé děti i seniory. Čeká na vás slaňování skalních stěn a vodopádů, proplouvání tůněmi s křišťálově čistou vodou, skákání do hlubokých tůní, sjíždění přírodních tobogánů a skluzavek. Madeira je jedním z nejlepších míst světa, kde tento zábavný a bezpečný sport můžete vyzkoušet, nabízí velký výběr kaňonů v dechberoucím prostředí vysokých hor či vavřínovém lese. Vše pod dohledem certifikovaných instruktorů.

 • Trvání výletu: cca 09:00 – 14:00
 • Vhodnost: dospělí a rodiny s dětmi od 6 let
 • Zaměření: příroda, adrenalin, zábava

Detaily nabídky

 • Vlastní doprava
Cena za osobu:
24 999
Ušetříte: 3 990
21 009 Celkem Podrobnosti o ceně 42 018
 • Promocja

Zákaznická linka

 • callcenter.tel_pl
 • 296 184 910
 • pondělí–neděle: 8:00 - 18:00 / 7

Sdílet

Facebook

Proč s námi?

 1. Kompletní ceny — naše ceny neobsahují žádné skryté poplatky
 2. Rezervace online 24/7

Bezpečnost

Data v průběhu rezervace chráníme a šifrujeme pomocí certifikátu

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter