phone mobile heart logo Flag of Belarus airplane
>Výsledky vyhledávání> >

Tajemné hrady a zámky v západní Maďarsku

Výhody nabídky

Tajemné hrady a zámky v západní Maďarsku Kód: 9091

5 290PLN
Dorośli: 2 polopenze Čt 30.05 – Ne 02.06.19 (4 dny / 3 noci)
Itaka

Tajemné hrady a zámky v západní Maďarsku Kód: 9091 Maďarsko

Most, Teplice, Ústí nad Labem, Praha

Popis nabídky


1. den – v ranních hodinách odjezd po trase do Maďarska. Program začíná v malebném městečku Győr, které se díky svým památkám zařazuje na přední místa. Možnost koupání v tradičních maďarských lázních, kde si nejenom odpočinete, ale načerpáte sílu a zdraví na další dny poznání všeho co nám západní Maďarsko nabízí. Odjezd do Büku , večeře a nocleh v apartmánovém domě Bük.
2. den –bude v královském duchu. Podíváme se do nádherného Kőszegu. Toto krásné město má neskutečnou starobylou atmosféru, která Vás úplně pohltí. Ne nadarmo bylo povýšeno na Královské město. Seznámení s městem začneme v centru, jehož hranice se z velké části shodují s hradním okruhem. Hradby doposud stojí, stejně jako některé z bašt. Jedním ze symbolů města je Věž hrdinů. Samotnou atmosféru města už pak jen dokreslují krásné měšťanské domy. Můžeme si prohlédnout Juricsův hrad, který byl důležitou součástí obranného systému, ale také vykonával funkce reprezentační. Je dominantou města. Mezi památky patří také socha Marie – vytesaná z vápence pocházejícího z blízkého lomu ve Fertőrákos. Městská studna, Stará věž, kostel Srdce Ježíšova a další. Přesuneme se do sídelního města župy Vas – Szombathely. Bylo založeno císařem Claudiem kolem roku 50 n.l. a brzy se stalo centrem provincie Římské říše. Název Savaria, jak město pojmenovali Římané, mu zůstal až do počátku středověku. První zmínka o dnešním názvu je z roku 1274. Skutečný rozvoj nastal až za doby Marie Terezie, která založila szombathelyské biskupství. Dnes je město kulturním centrem pro různé festivaly a jiné společenské akce. Centrem města bylo dříve tržiště, kde bývala tržní věž a prostory pod ní sloužily jako vězení. Zajímavost současnosti je muzeum pod šiým nebem zvané Iseum, podle bohyně Isis. Biskupský palác, Savarijské muzeum, chrám svaté Alžběty, Smidtovo muzeum, Seminář a další památky – to je Szombathely. Večeře a nocleh v Büku.
3. den – bude tentokrát trochu ve francouzském duchu. Po snídani navštívíme město Fertőd, jejíž nejvýznamnější pamětihodností je barokní zámek Esterházyů, kterémusetaké přezdívá maďarské Versailes. Pokud nám nebude stačit zámek,bude ho následovat stejně uchvacující francouzský park, Dvorním skladatelem zde také byl po dobu třiceti let Joseph Haydn. Pořádaly se zde operní představení a koncerty. Naproti zámku jsou domy granátníků, kde byla dříve ubytována osobní stráž.Následně se přesuneme do malého městečka Sárvár, které není zajímavé jen pro jeho krásný zámek Nadasdy, ale tako proto, že v tomto zámku žila samotná Čachtická paní, která se dle pověry koupala v panenské krvi. Na závěr prohlídky si můžeme projít malebné arborétum a rozjímat nad tím, co ze života této zajímavé ženy je pravda a co fikce. Arborétum bylo založeno v roce 1868 bavorským princem Ludvíkem na místě, kde dříve stál ovocný sad rodiny Nádasdy. Sárvár je také známýi v zahraničí díky svým termálním lázním.Večeře a nocleh v Büku.
4. den – na závěr našeho putování opustíme po snídani ubytování a ještě chvíli budeme poznávat maďarskou krajinu. 5 km od rakouských hranici navštívíme město Sopron. Bylo kulturním centrem, již od 18. století se zde nachází Kamenné divadlo, ve kterém koncertoval Haydn a Liszt. Také bylo univerzitním městem. Celý kraj je proslulý svým vinařstvím, konkrétně „modrou“ frankovkou. Po procházce tímto půvabným městemse vydáme kolem Neziderského jezera, jeho čtvrtina leží na území Maďarska , zbytek v Rakousku. Zajímavostí je, že jeho část v Maďarsku obklopuje solná poušť a proto je voda slaná. V létě se na jezeře hrají opery. Přes Rakousko dojezd do ČR ve večerních hodinách.

Program zájezdu může být upraven dle aktuální situace v místě

• 3 x ubytování v apart. Hotelu Bük s příslušenstvím • 3 x polopenzi • Dopravu autokarem • Průvodce • Pojištění dle zák.č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje: • Vstupy do objektů Příplatek na jednolůžkový pokoj990,- Kč

Informace o regionu

Maďarsko

Detaily nabídky

  • Vlastní doprava
Cena za osobu: 5 290 Celkem Podrobnosti o ceně 10 580
  • Promocja

Zákaznická linka

  • callcenter.tel_pl
  • 800 112 112
  • pondělí–neděle: 8:00 - 21:00 / 7

Sdílet

Facebook Google+

Proč s námi?

  1. Kompletní ceny — naše ceny neobsahují žádné skryté poplatky
  2. Rezervace online 24/7

Bezpečnost

Data v průběhu rezervace chráníme a šifrujeme pomocí certifikátu

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter