phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
> >Výsledky vyhledávání> >

Za historií a přírodou Libanonu

Výhody nabídky

 • návštěva netradiční země
 • vybrané vstupy v ceně
 • ubytování v hotelu****
 • polopenze

Za historií a přírodou Libanonu Kód: BEY2420

36 259PLN
Dorośli: 2 polopenze So 22.10 – Ne 30.10.22
Itaka

Za historií a přírodou Libanonu Kód: BEY2420 Libanon

Bejrút/Baalbeck/ Aanjar /Zahle/ Ksara /Nahar Al Kalb/Jeita/Fakra/Harrissa/Tyre/Sidon/Bšarré/Kadíša/Byblos/St Charbel/Beiteddine

Popis nabídky


1. den
: Odlet z Prahy do Bejrútu – hlavního a největšího města Libanonské republiky. Transfer z letiště na ubytování.


2. den:
 V nočních hodinách transfer z letiště na ubytování, nocleh. Po snídani odjezd do Baalbeku – nejvýznamnější římská lokalita na Blízkém východě, zapsaná na seznamu UNESCO. Starověké ruiny tohoto chrámového komplexu jsou považovány za jeden z divů světa. Odtud odjezd do Aanjaru – malého převážně arménského města, bývalého významného obchodního centra. Procházka po působivých ruinách Aanjaru, jediného dochovaného umajjovského města Blízkém východě. Odjezd do města Zahlé. Ubytování, večeře.


3. den:
Po snídani celodenní výlet po libanonských vinicích – Ksara – nejstarší a nejznámější libanonské vinařství a Massaya – moderní vinařství, proslulé díky vynikajícímu Araku – modernímu nápoji s anýzovou příchutí, která se prodává ve vysokých elegantních modrých láhví. Odjezd do vinařství St. Thomas – vinařství ležící na svazích kopců nad údolím Bekaa, s budovou podobnou starým libanonským palácům. Ubytování a večeře.


4. den
: Po snídani odjezd k údolí Nahr al-Kalb neboli Psí řeka – na údolí shlíží z kopce socha Krista a ve skalách kolem řeky nápisy všech dobyvatelů Libanonu, nejstarší patří egyptskému faraónovi Ramesse II ze 13. století př.n.l.. Přesun k okouzlující jeskyni Jeita – zázraku přírody, nejpůsobivější jeskynní labyrinty na světě, dlouhé až 6 km do nitra hor. Odjezd do libanonského pohoří k návštěvě Fakry – ruiny antického města. Odjezd k posvátnému vrchu Harissa – s bronzovou sochou z 19. století Panny Marie Libanonské, kostely a katedrály. Ubytování a večeře.


5. den:
Po snídani odjezd na jih k fascinujícímu místu Sidon – nejvýznamnější fénické město s Mořským hradem vystavěným křižáky v roce 1228, historické súky a nejkrásnější a nejlépe dochovaný chán Al-Frandž ze 17. století. Dále přístavní město Tyr založené ve 3 tis. př. n. l., nyní na seznamu UNESCO pro své archeologické poklady – antické závodiště hipodrom, vítězný oblouk a starověké ruiny po celém městě. Možnost odpočinku na nejkrásnějších a nejčistších plážích v zemi. Ubytování a večeře.


6. den:
Snídaně, odjezd do údolí Kadíša zapsané na seznamu UNESCO – nádherné vodopády, jeskyně a do skály vytesané kláštery. Přejezd do městečka Bšarré - návštěva slavných cedrových lesů, muzeum věnované básníkovi Chalílu Džibránovi autorovi slavného díla Prorok, krápníkové jeskyně Kadíša. Poslední zastávkou v Bšarré bude slavný klášter Dér Már Antonios Kozahjá – největší v údolí, nepřetržitě funkční od 11. století, s prvním tiskařským lisem na Blízkém východě. Ubytování a večeře.


7. den
: Po snídani prohlídka kostela St. Charbel – zasvěcenému nejznámějšímu knězi a mystiku na středním východě. Odjezd do nejstaršího nepřetržitě osídleného města Byblos – místa vzniku „moderní“ abecedy. Prohlídka archeologického areálu – dominantní památkou je Křižácký hrad postavený ve 12 století, městské hradby, Obeliskový chrám, královské hrobky, římské divadlo a moderní muzeum. Ubytování a večeře.


8. den
: Po snídani odjezd do Beiteddine se zastávkou v jednom z nejhezčích libanonských měst Dér Al-Kamar s nejkrásnějšími ukázkami provinční architektury 17 a 18 století. Přejezd k paláci Beiteddine – osmanská rezidence z 19. století – letní sídlo prezidenta republiky – nádherného paláce s několika muzei s různými sbírkami, nejpůsobivější je expozice mozaik. Pozdní večeře a večer transfer na letiště.


9.den:
 Odlet v časných ranních hodinách cca 03:00 hod. do Prahy.

• 7 noclehů s polopenzí v hotelu **** v pokojích s příslušenstvím
• leteckou dopravu Praha – Bejrút – Praha včetně tax a příplatků
• doprava minibusem a transfery dle programu zájezdu
• služby průvodce
• pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.
vstupy do památkových objektů uvedených v programu

Fakultativní služby:
• příplatek za jednolůžkový pokoj 5.990,- Kč

Informace:
Změna hotelu a programu vyhrazena.
Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 15 osob.

Cena nezahrnuje:
• další vstupy do památkových objektů
• spropitné (personál, průvodce, řidič - 10,- USD/osobu/den) – povinně splatné na místě

Informace o regionu

Detaily nabídky

 • Vlastní doprava
Cena za osobu:
36 990
Ušetříte: 731
36 259 Celkem Podrobnosti o ceně 72 518
 • Promocja

Zákaznická linka

 • callcenter.tel_pl
 • 296 184 910
 • pondělí–neděle: 8:00 - 21:00 / 7

Sdílet

Facebook

Proč s námi?

 1. Kompletní ceny — naše ceny neobsahují žádné skryté poplatky
 2. Rezervace online 24/7

Bezpečnost

Data v průběhu rezervace chráníme a šifrujeme pomocí certifikátu

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter