phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
> >Výsledky vyhledávání> >

Kypr - Ostrov dvou světů

Výhody nabídky

  • Novinka
  • Nejznámější místa Kypru
  • Turecká a řecká část ostrova

Kypr - Ostrov dvou světů Kód: LCA2ODS

23 990PLN
Dorośli: 2 stravování dle programu Ne 16.06 – Ne 23.06.24
Itaka

Kypr - Ostrov dvou světů Kód: LCA2ODS Kypr

Popis nabídky

1. DEN
Přílet z Prahy na letiště Larnaca. Transfer do hotelu v Kyrenia. Nocleh v hotelu.

2. DEN
Snídaně na hotelu. Ráno cesta k malebnému hradu St Hilarion. Zdi a věže hradu vyrůstají ze skal téměř náhodně, se říká, že Walt Disney použil hrad jako inspiraci pro Královnin hrad v pohádce Sněhurka a sedm trpaslíků. Nejvyšší bod hradu dosahuje 730 metrů a nabízí nádherný panoramatický výhled. Následně pokračuje cesta do hlavního města Nikósie. Nikósie je však řeckým názvem, turecký název tohoto města je Lefkosa. Město v sobě skrývá směs kultur a architektury. Jedním z vrcholků na turecké straně je Mešita Selimiye, která byla dříve známá jako katedrála svaté Sofie, a to až do doby, než Osmané přidali minarety v roce 1571. Budete mít příležitost obdivovat bílé stěny v interiéru a prozkoumat stopy gotické architektury ležící v architektuře navzdory islámské renovaci budovy. Poté se vydáte na pěší túru po obou stranách tzv. Zelené linie, která dělí ostrov Kypr na dvě části. Na hranicích bude vyžadován váš pas. Zajímavé kontrasty mezi rozděleným městem se stanou zjevnými, když vstoupíte na řeckou stranu ostrova. Později odpoledne pojedete zpět do hotelu v Kyrenia. Nocleh na hotelu.

3. DEN
Snídaně na hotelu. Po snídani se ráno vydáte na pěší prohlídku starého města Kyrenia-Girne. Klikaté uličky odhalují malebné staré kamenné budovy s barevně restaurovanou architekturou spolu s velkolepými zbytky opuštěného kostela Chrysopolitissa ze 16. století. Navštívíte benátský hrad, který střeží město, a můžete se kochat nádhernými výhledy na moře z vrcholu opevnění. Následuje volný čas ve starém městě Kyrenia. Budete si moct užít plavbu při západu slunce kolem břehů Kyrenie a sledovat, jak se zvlněné svahy a města na pobřeží pomalu mizí v dáli, zatímco vy si budete užívat sluneční svit na palubě. Dále vás čeká několik rychlých zastávek v jedné z křišťálově čistých zátok, která nabízí perfektní příležitost ke koupání v oceánu – ale pokud se vám nebude chtít koupat, můžete si jen lehnout na palubu s drinkem. Po cestě si můžete udělat čas na lahodnou středomořskou večeři (fakultativně) a načerpat energii, na cestu zpět do přístavu. Transfer do hotelu v Kyrenia. Nocleh.

4. DEN
Snídaně na hotelu. Čtvrtý den vás čeká prohlídka, která vám dá šanci prozkoumat každodenní život starověkého obyvatelstva ve městě Saint Barnabas, Salamis a prohlédnout si mnoho pozůstatků kostelů uvnitř opevněného města Famagusta. Římské město Salamis je se svou mytologií, římským divadlem, lázněmi a 2000 let starými mozaikami rájem pro fanoušky historie a archeologie. Návštěva kláštera St. Barnabas vám dá příležitost dozvědět se o řecké pravoslavné církvi a raně křesťanské historii ostrova. Navštívíte ikonické a archeologické muzeum s bohatými nálezy a také hrob svatého Barnabáše. Poté projedete moderní částí Famagusty, abyste navštívili nádherně zachovalé staré město s hradbami. 3,5 km dlouhé městské hradby, pocházející z benátských dob a ukrývají kromě mnoha ruin kostelů i gotickou katedrálu sv. Mikuláše (dnes mešita Lala Mustafa Pasha). Při obdivování architektonického stylu kdysi katedrály proměněné v mešitu se dozvíte něco více o islámském náboženští. Po chvilce volna na nákupy nebo kávu uvnitř opevněného města pojedete autem za venkovním výhledem do oblasti „Varosha“, která je také známá jako „město duchů“. Transfer do hotelu ve městě Famagusta. Nocleh.

5. DEN
Snídaně na hotelu. Volný den nebo možnost fakultativního celodenního výletu do města Pafos. Město Pafos bylo jmenováno kulturním hlavním městem Evropy v roce 2017 a uavede vás zpět v čase do starověkých řeckých a římských civilizací a řecké mytologie. První zastávka bude ve starobylém městě Království Kourion, kde navštívíte dům Eustolios s mozaikami z 5. století našeho letopočtu a divadlo z 2. století. Lokalita Kourion je známá nejen svými vykopávkami, ale také svou velkolepou polohou na vysokém útesu s výhledem na moře, odkud je nádherný výhled na záliv. Co by to bylo za Pafos bez své dominanty bohyně krásy a lásky Afrodity – „Aphrodite's Rock“. Podle mytologie se bohyně vynořila z vln na místě, kde dnes stojí skály zvané „Petra Tou Romiou“ (Řecká skála). Užijete si zde krátkou zastávku než cesta pokračovat do Pafosu, kde navštívíte Dionýsův dům, který je archeologům dobře znám pro své unikátní mozaiky. Před návratem bude dostatek volného času na procházku v malebném přístavu plném barevných rybářských lodí a taveren. Transfer na hotel ve městě Famagusta. Tradiční večeře. Nocleh.

6. DEN
Snídaně na hotelu. Domorodí obyvatelé Kypru vždy říkají, že pokud máte na Severním Kypru omezený čas, měli byste rozhodně navštívit poloostrov Karpaz, známý také jako Panhandle. Tato odlehlá část krásného ostrova nabízí k vidění stáda koz a ovcí, volně žijící osli, migrující ptáky a přírodní písečné pláže. První zastávkou bude rybářský přístav Bogaz, kde budete mít příležitost dát si krátkou přestávku na kávu nebo čaj. Po dalším pokračování po Panhandle bude další zastávkou "Dipkarpaz", vesnice, kde spolu žijí turečtí a řečtí Kypřané v harmonii. Během našeho přibližování se k Národnímu parku na špičce poloostrova nás velmi pravděpodobně zastaví naši „čtyřnozí přátelé“, osli, takže si nezapomeňte přinést trochu mrkve a jablek. Dále vás čeká návštěva kláštera „Apostolos Andreas“. Pod kostelem pramení „svatá voda“, která vás podle pověstí zkrášlí a vyléčí váš zrak. Celý výlet završí poslední zastávka na krásné písečné pláži, kde se můžete vykoupat v křišťálově čisté vodě a opalovat se na pláži. Transfer na hotel ve městě Famagusta. Nocleh.

7. DEN
Snídaně na hotelu. Volný den nebo možnost fakultativního výletu do vesnice Buyukkonuk s tradiční výrobou chleba a ochutnávkou sýru. Výlet do Buyukkonuk, tradiční kyperské vesnice, kde obyvatelé společně pracují na zachování místní kultury a dědictví. Setkáte se s hostiteli Lois a Ismailem, než se pustíte do výroby tradičního chleba a poté ochutnávky sýru. Před obědem se budete moct projít po zdejších polích ke zřícenině kostela Auxendios. Karpazský poloostrov je doslova pokryt opuštěnými kostely, mnohé z nich byly po léta opuštěny a od té doby byly přeměněny na úkryty pro hospodářská zvířata nebo jednoduše zanechány napospas novým mešitám. Vychutnejte si k obědu tradiční vesnické vegetariánské jídlo z místních produktů, jako je rohovník pekmez a zivania (místní ohnivá voda vyrobená z hroznových slupek). Transfer na hotel ve městě Famagusta. Nocleh.

8. DEN
Snídaně na hotelu. Transfer z hotelu na letiště Larnace. Odlet zpět do Prahy.

Výlet do Buyukkonuk - výroba tradičního chleba a ochutnávka sýrů - cca. 80,- EUR / osoba

Výlet do města Pafos - cca. 100,- EUR / osoba

Tradiční středomořská večeře a vystoupení břísního tance - cca. 80,- EUR / osoba

Ubytování 7 nocí ve 4* hotelu
Polopenze
Leteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a příplatků
Transfery letiště - hotel - letiště
Česky/slovensky hovořícího průvodce
Pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

- minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 10 osob
- změna programu dle aktuální situace v místě vyhrazena
- cena nezahrnuje spropitné (místní personál, průvodce, řidič) a fakultativní výlety

Při návštěvě náboženských památek vhodné oblečeni

Informace o regionu
Mapa
Fakultativní výlety

Detaily nabídky

  • Vlastní doprava
Cena za osobu:
35 999
Ušetříte: 12 009
23 990 Celkem Podrobnosti o ceně 47 980
  • Promocja

Zákaznická linka

  • callcenter.tel_pl
  • 296 184 910
  • pondělí–neděle: 8:00 - 21:00 / 7

Sdílet

Facebook

Proč s námi?

  1. Kompletní ceny — naše ceny neobsahují žádné skryté poplatky
  2. Rezervace online 24/7

Bezpečnost

Data v průběhu rezervace chráníme a šifrujeme pomocí certifikátu

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter