phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
> >Výsledky vyhledávání> > >

Safari okruh Keňou s pobytem u moře

Výhody nabídky

 • tři nejkrásnější národní parky během jediného zájezdu
 • přírodní panorama
 • svérázná kultura Masajů
 • relaxace u moře po okruhu

Safari okruh Keňou s pobytem u moře Kód: MBA2502

82 990PLN
Dorośli: 2 stravování dle programu Čt 14.07 – Po 25.07.22
Itaka

Safari okruh Keňou s pobytem u moře Kód: MBA2502 Keňa / Jižní pobřeží

Mombasa | NP Tsavo | NP Amboseli | Nairobi | jezero Naivasha | NP Masai Mara

Popis nabídky


1. den:
Odlet z Prahy s přestupem do Mombasy.

2. den:
Přílet do Mombasy v ranních hodinách, transfer z letiště do hotelu na severním pobřeží, večeře, nocleh.

3. den:
Po snídani odjezd z pobřeží do vnitrozemí po hlavní silnici směřující do Nairobi. Cesta vede vzhůru do náhorních plání největšího národního parku Keni – Tsavo. Příjezd do jeho západní části a první pozorování zvěře. Oběd v lodge, v níž bude organizováno i ubytování. Odpoledne pokračování safari a návštěva útočiště nosorožců. Večeře a nocleh v srdci národního parku.

4. den:
Časně ráno po snídani odjezd romantickou krajinou utvářenou sopečnou činností vulkánu Chyulu do národního parku Amboseli, který leží přímo na úpatí majestátního Kilimandžára s vrcholkem pokrytým věčným sněhem a ledem. Oběd a ubytování v lodge v srdci tohoto nejnavštěvovanějšího národního parku Keni, který je proslulý velkým bohatstvím zvěře, zejména sloních stád. Odpoledne fakultativně možnost prohlídky „manyatty“ - tradiční vesnice hrdých Masajů, kteří si dodnes uchránili své tradice i primitivní způsob života. Odjezd na safari v národním parku, večeře a nocleh ve zmíněné lodge.

5. den:
Po snídani pokračuje cesta na sever do náhorní roviny, v níž leží metropole země Nairobi. Průjezd městem, jemuž dominuje nejvyšší budova Afriky a Památník nezávislosti. Úrodná vysočina s téměř evropským klimatem nás zavede přímo na okraj Východoafrického příkopu, kde gigantické propadlině v zemské kůře dominuje vulkán Longonot: právě tady se ve vzdálené budoucnosti odtrhne východní Afrika od zbytku kontinentu. Oběd formou pikniku po cestě. Panoramatická jízda končí na březích jezera Naivasha, které je významnou ornitologickou rezervací. Ubytování v moderní lodge, vyzdobené v typickém africkém stylu a obklopené působivou zahradou. Volno nebo možnost plavby lodičkou po jezeře za bližším obhlédnutím hrochů a ptáků. Večeře a nocleh.

6. den:
Po snídani odjezd obilnicí východní Afriky směrem na jihozápad k branám jedné z nejkrásnějších a nejbohatších přírodních rezervací východní Afriky – legendární Masai Mara. Tato proslulá rezervace zvěře je pokračováním národního parku Serengeti, který sem zasahuje z Tanzanie a je světoznámý stády africké zvěře a bohatstvím výskytu lvů a slonů. Po obědě první safari v národním parku, zaměřené na stopování „Velké pětky“. Večeře a nocleh v lodge na okraji rezervace.

7. den:
Celodenní safari nás zavede hluboko do nitra unikátního území na dně Východoafrického příkopu. Během nezapomenutelné objevné cesty rozlehlými savanami Masai Mara bude možnost pozorovat nejen řadu exotických zvířat (impaly, gazely, žirafy, zebry, slony, buvolce, pakoně, pštrosy, paviány, lvy, při troše štěstí i nosorožce a gepardy). Oběd formou balíčku, malý piknik pod osamoceným stromem v savaně. Večeře a nocleh v lodge na hranici Masai Mara.

8. den:
Po snídani odjezd z Masai Mara rozlehlými pláněmi území Masajů, během níž kromě jejich stád krav, koz a ovcí téměř jistě uvidíte ještě zebry, žirafy a různé druhy antilop a gazel: zvířata hranice rezervace neznají… Po dálnici příjezd do Nairobi, kde následuje hostina v proslulé restauraci Carnivores, kdy máme jedinečnou příležitost ochutnat u nás méně běžné druhy masa: velblouda, pštrosa ale i třeba krokodýla. Odpoledne transfer na mezinárodní letiště Jomo Kenyatta s navazujícím linkovým letem do Mombasy. Nocleh v pobytovém hotelu na pobřeží, večeře.

9. - 10. den:
 Snídaně, relaxační pobyt na pláži s možností odpočinku a koupání v moři, večeře, nocleh.

11. den:
Snídaně, dle aktuálního letového řádu volno, transfer na letiště a odlet s přestupem do Prahy.

12. den:
Přílet do Prahy.

Co byste měli vědět o safari- Safari uvnitř národních parků se organizuje většinou osmimístným minibusem s odklápěcí střechou, kde lze za jízdy stát nebo sedět. Každý má místo u okna – viz naše foto, které je nad všechny popisy v kapitole pobytových zájezdů do Keni. Nelze očekávat, že po prvních pěti minutách uvidíte podél cesty naaranžovaná zvířata. Naopak kouzlem safari je, že nikdy není jisté, kde se zvířata nacházejí. V čele výletů jsou zkušení vůdci, kteří znají přibližnou polohu výskytu stád a navíc komunikují s ostatními průvodci mobilem a získávají tak nejčerstvější informace o výskytu zvěře, aby jejich stopování dopadlo úspěšně. V národních parcích se bydlí v tzv. lodgích, což jsou stylová ubytovací zařízení, řešená v typickém africkém stylu nebo v kempech, kde bývají k dispozici bungalovy nebo luxusně vybavené stany.

• leteckou dopravu v turistické třídě vč. tax a příplatků
• transfery z letiště do hotelu a zpět při příletu a odletu ze země
• program dle trasy okružního zájezdu
• vstupné do národních parků
• 9 noclehů v hotelech ****
• stravování v rozsahu plné penze během okružního zájezdu (3. - 8. den), 9. - 11. den stravování formou polopenze
• vnitrostátní letenku z Nairobi do Mombasy v turistické třídě
• doprovod průvodce
• pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Fakultativní služby:
• příplatek za jednolůžkový pokoj 13.490,- Kč
• elektronické vízum (nutné zajistit před odletem do destinace) 1.900,- Kč

Cena nezahrnuje
:
• spropitné (místní personál, průvodce, řidič) cca 5 USD/den/osoba
• návštěvu ,,manyatty'' 20-30 USD/osoba

Informace:
Cena se může změnit v závislosti na změně vstupného do národních parků.
Program se může změnit v závislosti na pohybu zvěře.
Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 15 osob.

DALŠÍ DOPORUČENÍ
Při příletu do země z jiných afrických destinací či jiných rizikových oblastí je vyžadováno platné očkování proti žluté zimnici. Doklad o očkování může být ve výjimečných případech vyžadován i od cestujících z jiných destinací.
Před odjezdem se doporučuje kontaktovat hygienicko-epidemiologickou stanici, která může upřesnit podmínky dalšího očkování. Před nástupem cesty se doporučuje začít užívat antimalarika, pokud je lékař doporučí. (více informací a doporučení také na www.mzv.cz)
Požadavky země na povinnost očkování se mohou měnit na základě uvážení místních orgánů. Doporučujeme cestovatelům před cestou do cílové země ověření informací na příslušném konzulátu nebo velvyslanectví.
Potřebné dokumenty -Cestovní pas s platností přesahující dobu pobytu v Namibii nejméně o 6 měsíců a platné vízum. Pro případ hospitalizace doporučujeme vzít s sebou mezinárodní očkovací průkaz se záznamy o všech očkováních. (www.mzv.cz)

Informace o regionu

Keňa — Jižní pobřeží

Detaily nabídky

 • Vlastní doprava
Cena za osobu:
89 990
Ušetříte: 7 000
82 990 Celkem Podrobnosti o ceně 165 980
 • Promocja

Zákaznická linka

 • callcenter.tel_pl
 • 296 184 910
 • pondělí–neděle: 8:00 - 21:00 / 7

Sdílet

Facebook

Proč s námi?

 1. Kompletní ceny — naše ceny neobsahují žádné skryté poplatky
 2. Rezervace online 24/7

Bezpečnost

Data v průběhu rezervace chráníme a šifrujeme pomocí certifikátu

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter