Vyzkoušejte náš nový a přehlednější web. Stále na něm pracujeme a vylepšujeme, budeme však rádi za Váš názor. Chci vidět nový web x

Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Kempování v Botswaně

Destinace
Botswana
Doprava
Strava
Počet osob
  • Novinka
6234
Termín Nocí Doprava Strava Cena za osobu
-

Nahrávám termíny

Trasa

Johannesburg I Kalahari I Delta Okavango I Moremi - Savuti - Chobe I Maun I Makgadikgadi I Viktoriiny vodopády I Francistown

Program zájezdu

1. den: Setkání na letišti s českým průvodcem a odlet s přestupem do Johannesburgu.
2. den: Po přistání v Johannesburgu bude následovat transfer do lodge a ubytování. Volné odpoledne využijeme k relaxaci, či k fakultativní prohlídce města.
3. den: Po časné snídani v lodži vyrazíme naším expedičním náklaďákem z Johannesburgu směrem na západ. Budeme projíždět malebnou krajinou po úpatí pohoří Magaliesberg a u Lobatse překročíme hranici s Botswanou. Jihoafrické kopečky se pomalu začnou vytrácet a dostaneme se na nekonečné pláně Kalahari. V pozdním odpoledni dorazíme do kempu poblíž města Kang. Postavíme si stany a čeká na nás příjemný bar s restaurací, kde si dáme individuální večeři.
4. den: Budeme vstávat časně ráno a odměnou za to nám bude snídaně s pohledem na nádherný východ slunce v Kalahari. Po snídani se vydáme do Ghanzi, které je domovem posledních tradičních příslušníku kmene křováků. Oběd bude připraven v naší polní kuchyni v náklaďáku a po obědě nás čeká siesta. Odpoledne nás přijdou vyzvednout křováci a pod jejich vedením se vydáme na pěší procházku do buše. Ukážou nám, jak přežívají v těchto nehostinných podmínkách, které byliny a keře se používají jako léky a které se zase dají konzumovat. Po procházce se vrátíme do kempu, kde nás čeká večeře, posezení kolem ohně a další noc pod nekonečným africkým nebem plným hvězd.
5. - 7. den: Kalahari opustíme časně ráno a budeme pokračovat Botswanou na sever. Kolem poledne dorazíme k řece Okavango. Tady nás čeká oběd z naší polní kuchyně v náklaďáku, po něm naložíme na člun zásoby a věci na tři noci a vyrazíme do nitra delty. Náklaďák zůstane zaparkovaný na pevnině a nás čeká přibližně tříhodinová cesta rychlým člunem do nitra vodního království. Řeka se klikatí a větví, budou nás obklopovat lesy papyrusů a rákosu, sem tam přerušené ostrůvky palem. Jak budeme pronikat hlouběji do nitra delty, kanálů bude přibývat a řeka se bude zužovat. Cestu nám zpestří pozorování neuvěřitelného množství vodního ptactva a také stálých obyvatel místního toku - krokodýlů nilských. Na ostrově nás čeká pohodlné ubytování v jednoduchých chatkách, kde strávíme následující tři noci. Během těchto dní budeme poznávat krásy panenské africké přírody jak při pěších vycházkách, tak i tradičním způsobem na kánoích mokoro. Se skleničkou v ruce si vychutnáme jedinečné západy slunce nad lagunou a budeme usínat příjemně unavení za zpěvu žab. Večeře.
8. den: Časně ráno začneme svojí cestu zpět do "civilizace". Ostrov opustíme opět na rychlém motorovém člunu, který nás doveze zpět k našemu expedičnímu náklaďáku. Autem se vydáme do Maunu, "hlavního města" delty Okavango. Odpoledne se ubytujeme v pohodlí kempu na břehu řeky Boteti. Čeká nás noc v prostorných pevných stanech a k dispozici budeme mít také bazén, dobře zásobený bar a restauraci. Večeře, nocleh.

9. - 12. den: Ráno odjezd terénním vozem. Před sebou máme pět dní klasického safari. Během těchto dní projedeme rezervace Moremi, Chobe a Savuti, každý večer budeme nocovat v tábořišti uprostřed divočiny. Po večeři si sedneme se skleničkou kolem ohně a za zvuků usínající buše probereme zážitky z celého dne. Jak budeme projíždět národními parky, vegetace se bude neustále měnit, od otevřených plání na obzoru lemovaných palmami, přes mokřady, až po husté porosty mopane a akácií. Každou noc budeme kempovat v panenské a odlehlé přírodě, bez jakýchkoliv rušivých vlivů civilizace. V každém tábořišti po nás zbudou jen naše stopy. Večeře, nocleh.
13. den: Dnes nás čeká poslední ranní safari a pomalu se vydáme zpět do Maunu, kde se zastavíme na individuální oběd. Po obědě budeme mít jedinečnou příležitost dopřát si vyhlídkový let malým letadlem nad deltou Okavango. (fakultativně). V pozdním odpoledni dorazíme do kempu, kde nás opět čeká pohodlí pevných stanů, večeře a zázemí kempu. Večeře, nocleh.
14. den: Snídaně a volné dopoledne. Po obědě v kempu vyrazíme na východ na území solných plání Makgadikgadi. Kromě nekonečného prostoru budete překvapeni tím, kolik ptactva a další zvěře adaptované na život v těchto nehostinných pouštních podmínkách zde můžete spatřit. Pojedeme na odlehlé místo na kraji solné pánve, kde se utáboříme a budeme si užívat klid a nekonečné obzory kolem nás. Přestože si můžete postavit stan, rozhodně doporučujeme vyzkoušet noc přímo pod nekonečným africkým nebem! Budete obklopeni milióny hvězd a naprostým tichem. Večeře, nocleh.
15. den: Snídaně. Ráno si vychutnáme jedinečný východ slunce nad solnou pánví, sbalíme kemp a vydáme se na sever do Kasane. Opustíme pláně, čeká nás majestátní řeka Chobe. Tato oblast je známá obrovskými stády slonů a další zvěře, která chodí pít do řeky. Odpoledne nás čeká vyjížďka lodí po řece v národním parku Chobe, kdy se budeme snažit dostat do blízkosti zvěře na březích řeky i ostrovech. Odpoledne překročíme hranici do Zimbabwe, přejedeme do Victoria Falls, kde se ubytujeme na další dvě noci v pohodlné lodgi. Večeře, nocleh.
16. den: Po snídani nás čeká jeden z přírodních divů světa – Viktoriiny vodopády. Jsou na seznamu světového dědictví organizace UNESCO. Jejich šířka je přes 1700 metrů a voda padá z více než stometrové výšky. Zbytek dne můžete věnovat různým aktivitám, které se zde fakultativně nabízejí (výlet vrtulníkem nad vodopády, lodí po řece Zambezi, raftování, bungee jumping, safari na slonech apod). Individuální večeře. Nocleh.
17. den: Po snídani se vydáme zpět do Botswany a budeme pokračovat na jih k městu Francistown. Čeká nás poslední noc v kempování v Botswaně. Večeře, nocleh.
18. den: Naše africké dobrodružství je u konce, přejedeme řeku Limpopo a vrátíme se zpět do Jihoafrické republiky. V podvečer dorazíme zpět do Johannesburgu. Zde přespíme v nám už známé lodgi. Individuální večeře, nocleh.
19. den: Snídaně, dopoledne volno, odpoledne transfer na letiště a odlet zpět do Evropy.
20. den Přílet do Prahy.

Tipy pro správnou volbu

* kempovací safari v expedičním voze v divoké přírodě

Informace

Maximální počet účastníků k realizaci zájezdu je 16 osob.
Minimální počet účastníků k realizaci zájezdu je 8 osob.
Zájezd je pořádán ve spolupráci s CK Marco Polo.

Trasa

Johannesburg I Kalahari I Delta Okavango I Moremi - Suvati - Cobe I Maun I Makgadikgadi I Viktoriiny vodopády I Francistown

Geografické údaje

Poloha: střední jižní Afrika
Oficiální název: Republika Botswana
Hlavní město: Gaberone - 133468 obyvatel
Jazyk: ečwana, další bantuské jazyky, angličtina (úřední jazyk)
Náboženství: animisté, křesťané, zejména protestanti (30%)

Měna a kurzy

Měna: BWP - pula = 100 thebe

Časový posun

GMT + 2 (v létě + 1)