phone mobile heart logo Flag of Belarus airplane
>Výsledky vyhledávání> >

Napříč Jihoafrickou republikou

Výhody nabídky

Napříč Jihoafrickou republikou Kód: 7206

83 290PLN
Dorośli: 2 Čt 12.10 – Pá 27.10 (16 dní / 13 nocí)
Itaka

Napříč Jihoafrickou republikou Kód: 7206 Jihoafrická republika

Johannesburg | Pretoria | Blyde River Canyon | Krugerův národní park | Svazijsko | NP Hluhluwe | Durban | Port Elizabeth Garden Route | Kapské Město | Mys Dobré naděje

Popis nabídky


1. den: Odlet skupiny z letiště v Praze do Johannesburgu.
2. den : Dopoledne přílet do Johannesburgu . Následuje krátká okružní jízda městem s několika zastávkami a vyhlídkovými body a návštěvou černošského předměstí Soweto, kde se v 70. letech minulého století začal psát příběh pádu apartheidu. Po cestě do Pretorie prohlídka Voortrekker Monument – památníku bitvy u Blood River . Nocleh v Pretorii.
3. den : Po snídani prohlídka hlavních zajímavostí metropole JAR Pretorie . Zastavíme kupříkladu na náměstí Church Square či u vládních budov Union Buildings. Pak se vydáme typickou krajinou Východního Transvaalu k NP Kruger. Cestou navštívíme zlatokopecké městečko Pilgrim’s Rest . Nocleh na trase.
4. den : Snídaně. Celodenní putování vrchovinou Drakensberg . Návštěva vyhlídky na Three Rondavel’s, ohromujícího kaňonu Blyde River – jenž připomíná Velký kaňon v USA. Následuje vyhlídka Božské Okno a dále zastávka u vodopádů Lisboa a Berlin. Nocleh v Hazyview na hranici NP Kruger.
5. den : Snídaně. Dnes vás čeká celodenní putování světoznámou rezervací Kruger v terénních vozech a zkušenými rangery (nově v ceně zájezdu). Výlet nabízí pozorování řady druhů afrických zvířat ve volné přírodě a při troše štěstí spatříte i tzv. velkou pětku (slona, nosorožce, lva, leoparda a buvola). Nocleh v Hazyview na hranici NP Kruger.
6. den : Po snídani odjezd do Svazijského království se zastávkou v metropoli Mbabane, návštěvou řemeslného trhu a vesnice Mantenga Village s ukázkou tradičních tanců. Nocleh ve Svazijsku.
7. den : Brzy ráno snídaně. Ze Svazijska se vydáme k pobřeží Indického oceánu. Cestou návštěva rezervace Hluhluwe , opět domova “velké pětky”. Po příjezdu do Santa Lucie fakultativně výlet lodí po laguně, která je součástí rezervace Wetland – domova hrochů, krokodýlů a vodního ptactva. Nocleh.
8. den : Po snídani odjezd do Durbanu , přímořského letoviska na pobřeží Indického oceánu (podle časových možností krátká prohlídka města). Následuje přelet do Port Elizabeth. Volný program s možností posezení v rybářské restauraci. Nocleh v Port Elizabeth .
9. den : Po snídani výlet do Národního parku Addo Elephant , kde žije jedno z největších stád slonů v Jižní Africe. Po návratu prohlídka centra města a volný program. Nocleh v Port Elizabeth.
10. den : Snídaně. Odjezd po Garden Route – slavné přímořské cestě do překrásné rezervace Tsitsikamma . Procházka deštným pralesem k visutému mostu přes ústí řeky Storms River. Krátká zastávka v Plettenberg Bay a příjezd do půvané Knysny (doporučujeme ochutnat místní ústřice). Nocleh v Knysna.
11. den : Přejezd do Mossel Bay s návštěvou muzea objevitele Bartoloměje Diase a přes 500 let starého „mléčného“ stromu, do něhož mořeplavci ukládali poštu (fakultativně). Pak opustíme Garden Route a vydáme se do Oudtshoorn známého jako “hlavní město pštrosů”, dříve také “Malý Jeruzalém”, kvůli početné židovské komunitě. Návštěva pštrosí farmy , kde, vedle jiného, pochopíte kdysi neuvěřitelně výnosný byznys s pery těchto obrovitých ptáků. Nocleh v Oudtshoorn.
12. den : Dopoledne návštěva přírodního zázraku pouště Little Karoo – totiž jeskyní Cango Caves (vstup fakultativně). Pak nás čeká jízda po Route 62, jedné z nejkrásnějších cest Jižní Afriky s dramatickým horským terénem, úrodnými údolími řeky Breede River s bohatými farmami, rozsáhlými vinicemi a sady. Příjezd do Kapského Města, nocleh.
13. den : Celodenní výlet k Mysu Dobré naděje . Cestou podnikneme výpravnou plavbu k ostrovu tuleňů v zátoce Hout Bay , navštívíme kamennou galerie a také městečko Simon’s Town s kolonií tučňáků (vstupy fakultativně). Nocleh v Kapském Městě .
14. den : Výlet do oblasti městečka Stellenbosch či Franschhoek s ochutnávkou vína v některé ze světoznámých vinic. Po návratu výlet na Stolovou horu, prohlídka města, případně i návštěva botanické zahrady Kirstenbosch Garden (vstupy fakultativně). Nocleh v Kapském Městě.
15. den : Návštěva přístavní promenády Victoria & Alfred Waterfront s obchody a restauracemi. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy.
16. den : Přílet do Prahy./V případě rozšíření zájezdu o Viktoriiny vodopády přelet do Johannesburgu - nocleh. Prodloužení o Viktoriiny vodopády:
16. den : Snídaně. Transfer hotelovým shuttle busem na letiště v Johannesburgu, kde se odbavíte u přepážky British Airways nebo Fly Africa k letu na Viktoriiny vodopády. Po příletu do Victoria Falls přivítání zástupcem partnerské CK. Transfer do hotelu, ubytování, volný program. V cca 19 hod následuje transfer do hotelu Safari Lodge, kde se uskuteční tradiční večeře Boma s kulisou domorodých bubeníků (v ceně). Nocleh ve Victoria Falls.
17.den: Snídaně. Prohlídka mohutných vodopádů z mnoha nádherných vyhlídek a prakticky všech úhlů v doprovodu anglicky hovořícího průvodce. Odpoledne - resp. v podvečer je přichystána výpravná plavba po řece Zambezi (v ceně). Ve zlaté barvě zapadajícího slunce, s drinkem něčeho "tvrdšího" v ruce - něžné pohlaví jistě nepohrdne koktejlem - se můžeme plně oddat pozorování divoké zvěře a hřejivé atmosféře četných delt řeky. Nocleh.
18.den: Snídaně. Dopoledne individuální volno na ulovení posledních snímků vodopádů, následuje transfer na letiště a odlet do Johannesburgu a poté do Prahy.

• leteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a příplatků • dopravu po trase klimatizovaným autobusem nebo mikrobusem • 13 noclehů se snídaní v hotelech kategorie *** • následující vstupy: vstupy do Národních parků Kruger, Hluhluwe, Addo Elephant a Tsitsikamma, vstup na Mys Dobré naděje, vstup do Bourkes Luck Patholes, vstup do Voortrekker Monument, přejezd průsmyku Chapman’s Peak, návštěvu místní vesnice Mantenga Cultural Village ve Svazijsku • průvodce, spropitné za odnos zavazadel ve všech hotelech a na letištích • pojištění dle zákona č.159/99 Sb.

Fakultativní služby : Prodloužení o Viktoriiny vodopády: Možnost prodloužení zájezdu o Viktoriiny vodopády v Zimbabwe. Program zahrnuje jednu noc v Johannesburgu, dvě noci ve Victoria Falls, prohlídku vodopádů, plavbu po řece Zambezi a tradiční večeři s vystoupením domorodých tanečníků. Cena výletu k Viktoriiným vodopádům zahrnuje: • leteckou přepravu na trase Johannesburg – Victoria Falls – Johannesburg vč. tax a příplatků • transfery letiště – hotel – letiště • 2 x ubytování se snídaní v hotelu kategorie • vstup do Národního parku Victoria Falls • plavbu po řece Zambezi při západu slunce • tradiční večeři Boma s vystoupením domorodých tanečníků • 1x noc v hotelu v Pretorii nebo Jahanesburgu (dle leteckého spojení) Informace : • minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 10 osob. Výchozí bod zájezdu se může měnit, tzn. že zájezd může začínat v Johannesburgu nebo Kapském Městě. Trasa i program zůstává zachován. Pobyt na Viktoriiných vodopádech se koná vždy po samostatném zájezdu. Cena nezahrnuje : • spropitné (místní personál, průvodce, řidič) • fakultativní vstupy a výlety

Informace o regionu

Jihoafrická republika

Detaily nabídky

  • Vlastní doprava
Cena za osobu: 83 290 Celkem Podrobnosti o ceně 166 580
  • Promocja

Zákaznická linka

  • callcenter.tel_pl
  • 800 112 112
  • pondělí–neděle: 8:00 - 21:00 / 7

Sdílet

Facebook Google+

Proč s námi?

  1. Kompletní ceny — naše ceny neobsahují žádné skryté poplatky
  2. Rezervace online 24/7

Bezpečnost

Data v průběhu rezervace chráníme a šifrujeme pomocí certifikátu

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter