phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
> >Výsledky vyhledávání> > >

Fly & Drive: Objevte sever Sardínie!

Výhody nabídky

 • Privátní auto, individuální program 
 • Zajištěné ubytování 
 • Možnost výletu na Korsiku
 • Český delegát v destinaci 
 • Soustroví La Maddalena

Fly & Drive: Objevte sever Sardínie! Kód: OLB2FAD

25 509PLN
Dorośli: 2 snídaně St 15.09 – St 22.09.21
Itaka

Fly & Drive: Objevte sever Sardínie! Kód: OLB2FAD Itálie / Sardinie

Popis nabídky

Den 1: OLBIE Přílet na Sardínii. Vyzvednutí auta na letišti. Transfer do hotelu. Olbia leží na severovýchodě Sardinie, v zátoce, jež je branou do vyhlášené oblasti Costa Smeralda – Smaragdového pobřeží. Olbia nabízí koupání na krásných písčitých plážích s pozvolným přechodem do moře. Na své si zde přijdou milovníci historie. Celá provincie Gallura oplývá četnými archeologickými památkami. Nejvýznamnější stavbou v Olbii je románský kostel San Simplicio s kamennou klenbovou konstrukcí z 12. století. Kolem něj pravděpodobně stálo původní středověké město. Zajímavý je kostel San Paolo ze 17. století a zbytky městských hradeb. Ubytování v Olbii nebo blízkém okolí.  
Den 2: SOUOSTROVÍ LA MADDALENA Doporučujeme celodenní výlet na souostroví La Maddalena. Výlet začíná naloděním na trajekt ve městě Palau. Ostrov La Maddalena a sousední ostrůvky v okolí včetně největší Caprery jsou cílem zejména díky překrásným plážím, které jsou často označovány jako nejkrásnější na celé Sardinii. Můžete si půjčit kolo a vydat se na opuštěné pláže na sousedním ostrově Caprera. Případně si můžete pěšky projít uličky La Maddaleny, které také stojí za pozornost. Místní agentury také nabízí výlety lodí na další překrásné pláže a zátoky. Ubytování v Olbii nebo blízkém okolí. 
Den 3: KORSIKA - BONIFACIO  Dalším místo, které byste neměli vynechat je návštěva Korsiky. Autem dojedete do přístavu Santa Teresa a trajektem přejedete na Korsiku, do města Bonifacio. Opevněné středověké město na křídové skále, je nejjižnějším výběžkem Korsiky. Leží pouhých 12 km od Sardínie. Patří mezi skvosty ostrova a pro své útesy bývá nazýváno "korsickým Gibraltarem". Město se jako většina korsických měst dělí na moderní přístav a staré městské jádro (pevnost). Za zhlédnutí určitě stojí hřbitov námořníků na východní straně pevnosti, kde jsou hroby ve tvaru malých domků. Ubytování v Olbii nebo blízkém okolí.    
Den 4: CASTELSARDO, SASSARI, ALGIERO
Castelsardo , Sassari, Alghiero. Nejkrásnější městečko severního pobřeží Sardinie je bezpochyby Castelsardo, které se vypíná vysoko nad mořem. Jeho dominantou je nádherný středověký hrad z 12. století, z něhož je úžasný výhled. Sassari je krásné, starobylé město se zajímavou historií a dochovanými historickými domy ze 16. až 17. století. Historické centrum města nabízí několik zajímavých míst a budov. Rozhodně si zajděte na kávu na náměstí Piazza Italia, které je považováno za jedno z nejkrásnějších náměstí ostrova. Zajděte se podívat také na zdejší Justiční palác a máte-li čas, neváhejte navštívit  Etnografického muzeum G. Sanna. Sardinskému Algheru se přezdívá Malá Barcelona – katalánský vliv je tu cítit na každém kroku. Ubytování v Oristanu nebo blízkém okolí. 
Den 5:
BARUMINI Pokud vás zajímá historie, pak byste měli také vyrazit na výlet do oblasti Barumini v regionu Marmilla, kde se seznámíte s počátky sardské civilizace. Nuraghy Su Nuraxi jsou od roku 1997 považovány za důležitou památku UNESCA a patří k nejvýznamnějším archeologickým lokalitám na Sardinii. Představují unikátní megalitickou stavbu z 12. století př.n.l.. Komplex se skládá z centrální věže, kterou obklopuje hradba ze čtyř věží. Kolem se rozprostírá vesnice s církevními stavbami a pozůstatky domů. Co to vlastně jsou nuragy? Jedná se v podstatě o starověké kamenné věže. Ubytování v Oristanu nebo blízkém okolí.   
Den 6:
THARROS – ORGOSOLO  Starobylé město ležící na západním břehu Sardinie založili již staří Féničané. Symbolem Tharrosu jsou dva bílé korintské sloupy. V dnešních vykopávkách můžeme rozlišit původní fénické svatyně, ve kterých byli údajně obětováni novorozenci, punské hradby, dlážděné římské ulice, ale i základy starokřesťanské kaple z 5. stol. Městečko Orgosolo najdete v centrální Sardinii, necelých 20km od hlavního města ostrova - Nuoro. Orgosolo je zajímavé hlavně svými domy, které zdobí malby. Originální velkoplošné malby, které zdobí většinu domů v Orgosolu pocházejí z 60. let 20. století jako důsledek složitých sociálních podmínek na ostrově. Mezi prvními malíři byl místní učitel a žáci střední školy. Jejich nápad byl zprvu veřejností odmítnut, postupně však začali do Orgosola jezdit známí umělci z kontinentální Itálie. Motivy jsou různé, sociální i politické. Ubytování v Olbii nebo blízkém okolí.    
Den 7:
OLBIA Dnešní den můžete využít k návštěvě dalších nádherných pláží v okolí Olbie. Portisco je další pozoruhodná pláž na Smaragdovém pobřeží. Na jedné straně útesy obklopily pobřežní čáru a na druhé straně je přístav, kde se nacházejí jachty. Pobřeží pláže Portisco je poseté sněhově bílým pískem. Také La Cinta je slavná pláž. Nabízí skvostně čisté třpytivé moře a oslnivě bílý písek. Vstup je velmi pozvolný. Nabízí úchvatný výhled na mys Coda Cavallo a na ostrov Isola Tavolara. Malebná pláž se světlým jemným pískem Cala Brandinchi leží asi 7 km severně od městečka San Teodoro. Pláž je dlouhá 700 metrů. Říká se jí také „Malé Tahiti“, díky úchvatným barvám jejích mělkých a čistých vod. Písečné duny a borovice její krásu ještě podtrhují. Jestli milujete šnorchlování, tady jste na správné adrese. Disponuje parkovištěm, lehátky a slunečníky, barem i restaurací. Ubytování v Olbii nebo blízkém okolí.    
Den 8:
Transfer na letiště, odlet do Prahy

Cena nezahrnuje: Pohonné hmoty, vstupy do památek, trajekty, připojištění, městské a místní taxy ( platí se při ubytování )

Leteckou přepravu Praha Olbie Praha včetně tax a poplatků, privátní auto kategorie B,  Česky mluvící delegát v destinaci, 5 noci se snídaní v 3* hotelu v Olbii nebo blízkém okolí,  2 noci v 3* hotelu se snídaní v Oristanu nebo okolí  

Uvedený program je pouze orientační a nabízí možnosti v lokalitě. Program lze přizpůsobit zájmům klientů na místě. Přesná lokalita a jména hotelů jsou sděleny naší partnerskou agenturou na místě až 10 dní před odletem.

Informace o regionu

Itálie — Sardinie

Předpověď počasí

Aktuální počasí – Sardinie

10.05.2021
11°C 26°C
Vítr:
15.2 km/h
Východ: 06:10
Západ: 20:27
Tlak: 1013 hPa
Srážky: 0,0 mm
včera
13°C 20°C
Vítr:
16.1 km/h
Východ: 06:09
Západ: 20:28
Tlak: 1013 hPa
Srážky: 11,2 mm
Dnes
12°C 19°C
Vítr:
31.7 km/h
Východ: 06:08
Západ: 20:29
Tlak: 1014 hPa
Srážky: 0,0 mm
Zítra
12°C 21°C
Vítr:
21.7 km/h
Východ: 06:07
Západ: 20:30
Tlak: 1012 hPa
Srážky: 0,0 mm
Pozítří
10°C 19°C
Vítr:
14.6 km/h
Východ: 06:06
Západ: 20:31
Tlak: 1009 hPa
Srážky: 0,3 mm
15.05.2021
13°C 20°C
Vítr:
18.7 km/h
Východ: 06:05
Západ: 20:32
Tlak: 1010 hPa
Srážky: 2,4 mm
16.05.2021
13°C 22°C
Vítr:
21.9 km/h
Východ: 06:04
Západ: 20:33
Tlak: 1010 hPa
Srážky: 1,6 mm

Archivní data počasí – Sardinie

Jaké bude počasí během Vaší dovolené? Zkontrolujte archivní data počasí.

Zdroj: Meteogroup Logo
Mapa
Fakultativní výlety

Detaily nabídky

 • Vlastní doprava
Cena za osobu:
29 999
Ušetříte: 4 490
25 509 Celkem Podrobnosti o ceně 51 018
 • Promocja

Zákaznická linka

 • callcenter.tel_pl
 • 296 184 910
 • pondělí–neděle: 8:00 - 18:00 / 7

Sdílet

Facebook

Proč s námi?

 1. Kompletní ceny — naše ceny neobsahují žádné skryté poplatky
 2. Rezervace online 24/7

Bezpečnost

Data v průběhu rezervace chráníme a šifrujeme pomocí certifikátu

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter