phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
> >Výsledky vyhledávání> > >

Fly & Drive: Objevte Kalábrii!

Výhody nabídky

 • Privátní auto
 • Individuální program
 • Zajištěné ubytování
 • Nejkrásnější místa Kalábrie 

Fly & Drive: Objevte Kalábrii! Kód: SUF2FAD

19 549PLN
Dorośli: 2 snídaně Pá 17.09 – Pá 24.09.21
Itaka

Fly & Drive: Objevte Kalábrii! Kód: SUF2FAD Itálie / Kalábrie

Popis nabídky

Den 1: Přílet do Kalábrie, vyzvednutí auta na letišti. 

Den 2: TROPEA - PIZZO Chloubou jižní Itálie je několik úchvatných měst vystavěných na skále a mezi ně se řadí také Tropea. Jedinečná architektura, čisté ovzduší, hezká příroda, výborná gastronomie, věhlasné víno a především čtyři kilometry písčitých pláží – to jsou hlavní důvody, proč jet právě sem. 30 km vzdálené Pizzo je velmi pěkné městečko, které se nachází a mezi mořem a horami, uprostřed zálivu Sv. Eufémie. Z jeho náměstí se dá pozorovat azurové moře a při dobré viditelnosti lze spatřit i sopku Stromboli. Za návštěvu jistě stojí aragonský hrad z 15. století nebo barokní kostel Sv. Jiří.  

Den 3:
SCILLA – REGGIO DI CALABRIA Scilla je oblíbená kvůli nádherné pláži. Přilehlé uličky jsou plné restaurací, kaváren a barů. Středověký hrad Ruffo na skále uprostřed vesnice a jeho návštěvu byste si neměli nechat ujít už jen kvůli nádhernému výhledu na pobřeží nedaleké Sicílie. Přímo ve špičce pomyslné italské boty se nachází Reggio Calabria, největší město Kalábrie. Promenáda v Reggio Calabria s výhledem na Sicílii a Etnu patří mezi nejkrásnější v Itálii. Na Corso Garibaldi, dvoukilometrové hlavní třídě v centru města Reggio di Calabria, se nachází dóm Duomo di Reggio s barokní kaplí. Navštívit zde můžete třeba i muzeum antiky (2500 let staré bronzové sochy válečníků). 

Den 4:
GALICIANA Jeďte autem do starobylého GALICIANA, zasazeného do zelených kopců Aspromonte. Oblast s mnoha horskými vrcholy a náhorními plošinami se nachází v blízkosti moře a dosahuje nadmořské výšky 2000 metrů. Aspromonte je úžasný přírodní a kulturní zážitek pro každého. Na jižních úbočích pohoří Aspromonte se rozkládají řecké vesnice, které daly celé oblasti název Zona Grecanica a byly po staletí izolované až do konce devatenáctého století. Jednou z nich je Galiciana, nazývaná Akropole Velkého Řecka, protože obyvatelé dodnes mluví řecky. Malé historické centrum se nachází kolem kostela San Giovanni v nadmořské výšce 621 metrů. Dát si tu můžete typický oběd v jedné z restaurací, kde v pozadí slyšíte typickou kalábrijskou hudbu Tarantella.  

Den 5:
LOCRI – GERACE – STILO Jednou z posledních řeckých kolonií v Itálii je Locri. Tři kilometry jižně od moderního letoviska Locri se nachází vykopávky antického města „Lokroi Epizephyrioi“. K vidění zde jsou zbytky řeckých chrámů, divadla, lázní. Lázně byly proslaveny pro léčivé prameny. Gerace zažilo svůj největší rozkvět za normanské vlády. Z této doby pochází katedrála, největší církevní stavba v Kalábrii. Dnešní Gerace připomíná živý skanzen tisícileté architektury. Najdete zde kostely a baziliky, městské paláce a církevní rezidence, hradby, malá náměstíčka, kláštery, konventy, brány a věže namačkané na sebe a místy se vzájemně prostupující. Je to město se stovkou kostelů. Každý z nich byl symbolem jiné doby. Další zastávkou je Stilo, které se proslavilo krásným bizantským kostelem z 9. st., svého druhu nejstarším v Kalábrii. 

Den 6: LE CASTELLA – SANTA SEVERINA – CROTONE – CAPO COLONNA
Le Castella je jedna z nejstarších a nejkrásnějších obcí na pobřeží Jónského moře. Původem starobylá rybářská vesnička s výhledem na krásný Aragonese hrad je jedním z nejžádanějších rekreačních míst v kraji Kalábrie. Oblast Le Castella patří mezi mořské přírodní rezervace a je vhodná k potápění. Malé městečko Santa Severina se rozkládá na horské plošině a vypadá z dálky jako orlí hnízdo. V centru města se nachází řada barů a restaurací, nad nimiž se tyčí pevnost. V další zastávce Crotone vás jistě okouzlí nádherné písečné pláže a křišťálově čisté moře. Nesčetné okolní útesy, malebné skály a podmořské jeskyně lákají plavce, potápěče a příznivce šnorchlování. Deset kilometrů jižně od Crotone stojí na nejvýchodnější špičce Kalábrie osamělý dórský sloup Capo Colonna. Nedaleko sloupu stojí malý kostel Stella Maris. 

Den 7: COSENZA – PAOLA – LAMEZIA TERME
„Athény Kalábrie“, jak se Cosenze říká díky Accademii Cosentina, byly založené v 16. století. Dnes se pyšní jednou z nejmodernějších univerzit. Projít se můžete malebným centrem města, navštívit nádhernou katedrálu a městský park Villa Vecchia. Obchody a bary se nacházejí na hlavní třídě Corso Mazzini. Vynechat byste neměli ani kavárnu Caffè Renzelli, která byla otevřena v roce 1803. Romantické městečko Paola s nově zrekonstruovaným historickým centrem vás jistě zaujme svoji uvolněnou atmosférou. V kopcích se nad Paolou navíc tyčí půvabný klášter sv. Františka z Paoly, patrona poustevníků a mořeplavců.  

Den 8:
Vrácení auta, odlet do Prahy

Leteckou přepravu Praha Lamezia Terme Praha včetně tax a poplatků, privátní auto kategorie B,   7 nocí se snídaní v 3* hotelech 

Cena nezahrnuje: Pohonné hmoty, vstupy do památek, trajekty, připojištění, městské a místní taxy ( platí se při ubytování )

Uvedený program je pouze orientační a nabízí možnosti v lokalitě. Program lze přizpůsobit zájmům klientů na místě. Přesná lokalita a jména hotelů jsou sděleny naší partnerskou agenturou na místě až 10 dní před odletem.

Exklusivně u Čedoku: možnost prodloužení pobytu u moře o další týden

Informace o regionu

Itálie — Kalábrie

Předpověď počasí

Aktuální počasí – Kalábrie

23.07.2021
21°C 30°C
Vítr:
13.9 km/h
Východ: 05:50
Západ: 20:16
Tlak: 1016 hPa
Srážky: 0,0 mm
včera
20°C 29°C
Vítr:
12.2 km/h
Východ: 05:51
Západ: 20:15
Tlak: 1015 hPa
Srážky: 0,0 mm
Dnes
19°C 31°C
Vítr:
10.6 km/h
Východ: 05:51
Západ: 20:14
Tlak: 1015 hPa
Srážky: 0,0 mm
Zítra
21°C 33°C
Vítr:
10.4 km/h
Východ: 05:52
Západ: 20:13
Tlak: 1015 hPa
Srážky: 0,0 mm
Pozítří
21°C 32°C
Vítr:
11.7 km/h
Východ: 05:53
Západ: 20:12
Tlak: 1015 hPa
Srážky: 0,0 mm
28.07.2021
20°C 33°C
Vítr:
11.1 km/h
Východ: 05:54
Západ: 20:11
Tlak: 1015 hPa
Srážky: 0,0 mm
29.07.2021
21°C 31°C
Vítr:
12.4 km/h
Východ: 05:55
Západ: 20:10
Tlak: 1014 hPa
Srážky: 0,0 mm

Archivní data počasí – Kalábrie

Jaké bude počasí během Vaší dovolené? Zkontrolujte archivní data počasí.

Zdroj: Meteogroup Logo
Mapa
Fakultativní výlety

Detaily nabídky

 • Vlastní doprava
Cena za osobu:
22 990
Ušetříte: 3 441
19 549 Celkem Podrobnosti o ceně 39 098
 • Promocja

Zákaznická linka

 • callcenter.tel_pl
 • 296 184 910
 • pondělí–neděle: 8:00 - 18:00 / 7

Sdílet

Facebook

Proč s námi?

 1. Kompletní ceny — naše ceny neobsahují žádné skryté poplatky
 2. Rezervace online 24/7

Bezpečnost

Data v průběhu rezervace chráníme a šifrujeme pomocí certifikátu

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter