phone mobile heart logo Flag of Belarus airplane
>Výsledky vyhledávání> >

To nejlepší z jižního Islandu

Výhody nabídky

  • ideální počasí k návštěvě Islandu
  • nejvýznamnější aktivity Islandu

To nejlepší z jižního Islandu Kód: 6471

PLN
Itaka

To nejlepší z jižního Islandu Kód: 6471 Island

Reykjanes| Gullfoss | Geysir | Strokkur I Pingvellir | Skogafoss | Dyrholaey | Vík I Reykholt I Hraunfossar I Krisuvík I Modrá laguna| Reykjavík

Popis nabídky


1.den: Ve večerních hodinách odlet z Prahy do Reykjavíku (s přestupem). Přílet na mezinárodní letiště v Keflavíku v srdci poloostrova Reykjanes, asi 50 km od Reykjavíku. Transfer do hotelu, ubytování. Nocleh.
2. den: Po snídani odjedeme na celodenní výlet na „Zlatý okruh“ , který zahrnuje nejznámější atraktivity Islandu. Cestou návštěva farmy se skleníky vytápěnými geotermální energií, příklad unikátního využití podzemního tepla k pěstování zeleniny. Pokračování cesty k mohutnému říčnímu vodopádu Gullfoss patřícímu k nejkrásnějším v Evropě, jehož vody z ledovcové řeky Hvíta spadají ve dvou impozantních stupních do hlubokého kaňonu. Procházka kolem vodopádu . Pokračování k legendárnímu gejzíru Geysir, který dal jméno všem tryskajícím pramenům světa, a ke gejzíru Strokkur, který v pravidelných intervalech tryská geotermální vodu do výše. Procházka mezi horkými bublajícími sirnými prameny, možnost fotografování gejzíru Strokkur při erupci. Pokračování do národního parku Pingvellir , rozkládajícího se malebně kolem jezera Pingvallavatn. Místo je proslulé umístěním nejstaršího parlamentu světa, který zde zasedal pod širým nebem již od roku 930 a je právem zařazen na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO . Hlavní atraktivitou je však tektonická puklina Amannagjá v místě styku evropské a americké litosférické desky. Procházka touto puklinou, která odděluje Evropu od Ameriky. Pokud čas dovolí, zahrnuje program zastávku u prastarého sídla islandských biskupů v kostele ve Skálholtu . Odjezd na ubytování v oblasti Helly. Fakultativně večeře.Nocleh v hotelu.
3. den: Po snídani odjedeme na další celodenní výlet „Jižní Island“, který nás zavede do oblasti jižního pobřeží ostrova. Program zahrnuje návštěvu dvou překrásných vodopádů na úpatí vulkánu Eyjafjallajokull , jehož erupce v roce 2010 zastavila v Evropě leteckou dopravu. Nejprve navštívíme romantický Seljalandsfoss spadající z převislé skály, která nám umožní zajít i za vodní stěnu vodopádu, a dále mohutný, 60 metrů vysoký Skogafoss spadající z bývalých přímořských útesů (nyní 5 km od moře) do hlubiny asi 60 metrů a v šířce 25 metrů. Ve vesničce Skogar dále navštívíme jeden z nejlepších skanzenů islandské lidové architektury. Pokračujeme v cestě na nejjižnější cíp ostrova Dyrholaey s černými útesy a pláží Reyjnisfjara , která se řadí k nejkrásnějším v Evropě. Výlet zakončíme v nejjižnější rybářské vesničce ostrova Víku. Pokud čas dovolí, při zpáteční cestě se zastavíme u černého ledovce Solheimajokull, který je výběžkem mohutného ledovce Mýrdaljokull, pokrývajícího všechny zdejší vulkány . Při cestě zpět uvidíme v dálce v moři obrysy Vestmannských ostrovů proslulých vznikem úplně nového ostrova, který se vynořil z moře v roce 1963 . Návrat na ubytování v oblasti Helly . Fakultativně večeře. Nocleh v hotelu.
4. den: Po snídani odjedeme na celodenní výlet do oblasti ­ Borgarfjördur , kraje považovaného za domov islandských ság, zastavíme se i na významném kultovním místě a středisku historické literatury Reykholtu , sídlu významné osobnosti islandských dějin Snori Stúrlussona a dále pokračujeme k návštěvě největších horkých pramenů Islandu Deildartunguhver (180 litrů vařící vody za vteřinu), kaskád vodopádů Hraunfossar tryskajících zpod lávového pole a divokého vodopádu Barnafoss . Nocleh v Reykjavíku.
5. den: Snídaně v hotelu, pěší prohlídka nejzajímavějších míst Reykjavíku . Uvidíme dominantní kostel Hallgrímskirkjá, radnici, plastiku lodi Vikingů, kolosální koncertní a konferenční sál Harpa, který vyhrál architektonickou soutěž o nejlepší budovu Evropy. Individuální volno, fakultativně možnost účasti na lodním výletu s pozorováním velryb a delfínů, kteří připlouvají k břehům Islandu od jara do podzimu (cca 3 hod.). V odpoledních hodinách odjedeme k návštěvě geotermální zóny v Krisuvíku , po procházce mezi bahenními sopkami (monetami) a solfatárami pokračujeme k návštěvě jednoho ze symbolů tohoto ostrova - Modré laguny , s příjemně vyhřátou geotermální vodou nasycenou léčivými solemi s možností koupání v léčivé vodě (vstupné je zahrnuto v ceně) dále přejezd na letiště. Noční odlet s přestupem do Prahy.
6. den: Přílet do Prahy.

*leteckou dopravu z Prahy do Keflavíku a zpět v turistické třídě včetně tax a příplatků (s přestupem) *4 noclehy v hotelu** nebo *** se snídaní *průvodce *dopravu dle programu *vstup do Modré laguny *pojištění dle zák. 159/199

Fakultativní služby : *příplatek za jednolůžkový pokoj 8890,- Kč *příplatek za 2 večeře 3 490,- Kč Informace : Minimální počet počet účastníků je 12 osob. Cena nezahrnuje : vstupy do objektů, přírodních a kulturních památek

Informace o regionu

V současné době není k dispozici

Zákaznická linka

  • callcenter.tel_pl
  • 800 112 112
  • pondělí–neděle: 8:00 - 21:00 / 7

Sdílet

Facebook Google+

Proč s námi?

  1. Kompletní ceny — naše ceny neobsahují žádné skryté poplatky
  2. Rezervace online 24/7

Bezpečnost

Data v průběhu rezervace chráníme a šifrujeme pomocí certifikátu

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter