phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
> >Výsledky vyhledávání> > >

Čarovná Jáva s pobytem na Bali

Výhody nabídky

  • kombinace koupání a poznávání
  • 2 indonéské ostrovy v jednom zájezdu

Čarovná Jáva s pobytem na Bali Kód: CGK2652

50 819PLN
Dorośli: 2 stravování dle programu Po 06.09 – Pá 17.09.21
Itaka

Čarovná Jáva s pobytem na Bali Kód: CGK2652 Indonésie / Bali

Jakarta ǀ Yogyakarta ǀ Kota Gede ǀ Prambanan ǀ Borobudur ǀ Mojokerto ǀ NP Bromo ǀ Pananjakan ǀ Kalibaru ǀ Ketapang ǀBali ǀ Banjaru ǀ Aneka Lovina ǀ Ulun Danu ǀ Jatiluwih ǀ Tanah Lot ǀ Kuta ǀ

Popis nabídky


1. den:
Sraz účastníků na letišti a odlet s přestupem do Indonésie.

2. den:
Přílet do Jakarty, ubytování v hotelu u letiště, večeře. Při dobrých časových možnostech prohlídka města.

3. den:
Odlet časným ranním letem do Yogyakarty, jejíž oblast je považována za duši celé země, prohlídka pavilonů Sultánova paláce-Kraton v centru města, návštěva městečka Kota Gede, bývalého sídla mohutné Mataramské říše a centra průmyslu stříbra s unikátním hřbitovem s hrobkami Mataramských králů, odtud odjezd k návštěvě nejrozsáhlejšího chrámového hinduistického komplexu v Indonésii - Prambanan, zasvěcenému třem velkým hinduistickým božstvům Šiva, Višnu a Brahma a zvířatům jim sloužícím. Komplex je zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Odjezd na ubytování, nocleh.

4.den:
Po snídani návštěva dalšího do seznamu Unesca zapsaného chrámového komplexu – Borobudur, který je považován za perlu budhistického umění, architektury a jednoho z nejnavštěvovanějších turistických míst. Prohlídka rozsáhlého areálu, výstup po kamenných schodech až na vrchol ke dvaasedmdesáti sochám Buddhy, jejichž pohlazení přináší prý štěstí. Jedinečný výhled na okolí se sopkou Merapi v pozadí. Odjezd zpět na ubytování, fakultativně vstupenka na představení Ramayana balet s tradiční hudbou a tanci, nocleh.

5. den:
Snídaně, transfer na vlakové nádraží a pětihodinová jízda vlakem z Yogyakarty směrem na východ do města Mojokerta, odtud přes severní pobřeží a Probolinggo na ubytování do národního parku Bromo, nocleh.

6.den:
Noční výlet na horu Pananjakan s pozorováním východu slunce s impozantními vulkány Bromo a stále aktivní Semeru v pozadí, opravdu velkolepá podívaná. Snídaně formou balíčku s sebou. Odtud přesun přímo ke kráteru Bromo s možností výstupu k vrcholu kráteru. Odjezd do Kalibaru k návštěvě kávových a kakaových plantáží. Ubytování v oblasti, nocleh.

7.den:
Po snídani odjezd do Ketapang, nalodění na trajekt plující na Bali, jízda severním pobřežím k návštěvě posvátných horkých pramenů v Banjaru, které jsou umístěny v bazénech uprostřed džungle v upravené tropické zahradě. Odjezd na ubytování do oblasti Aneka Lovina, nocleh.

8.den:
Za příznivého počasí výlet k pozorování delfínů za rozbřesku. Snídaně, zastávka u ,,plovoucího‘‘ chrámu Ulun Danu s nedaleko vzdáleným a vyhlášeným ovocným trhem Candikuning, odtud na prohlídku rýžových terasovitých políček Jatiluwih a dále k unikátně vystavěnému vodnímu chrámu Tanah Lot – nejvíce fotografovanému místu na ostrově. Ubytování v oblasti Kuta, nocleh.

9.-10. den:
Po snídani celodenní volno k odpočinku, individuální možnost využití místních placených služeb raftingu, půjčovny kol či celodenního výletu na východ ostrova. Ubytování, nocleh.

11. den:
Snídaně. Dle časových možností a letového řádu volno, transfer na letiště v Denpasaru a odlet s přestupem do Prahy.

12. den:
Přílet do České republiky.

- leteckou dopravu s přestupy Praha-Jakarta-Denpasar-Praha a letenku Jakarta-Yogyakarta v turistické třídě včetně tax a příplatků
- dopravu autokarem, vlakem, trajektem dle programu zájezdu
- 9 noclehů se snídaní v hotelech a lodgi **/***/****
- 1 večeři a 6 obědů
- vstupné Borobudur, Prambanan, sultánský komplex Kraton, Bromo a Bali dle programu
- česky mluvící průvodce
- pojištění dle zákona č. 159/99 Sb.

Fakultativní služby:
- příplatek za jednolůžkový pokoj 6.990 Kč

Cena nezahrnuje:
- vstupy do památkových objektů neuvedených v odstavci cena zahrnuje
- spropitné místnímu personálu – hotely, restaurace, řidiči cca 50 USD splatných na místě
- vstupenka na Ramayana ballet cca 25-35 USD

Informace: Změna programu vyhrazena.

DALŠÍ DOPORUČENÍ
PENÍZE
• Doporučené kapesné 100 - 150 USD v menších bankovkách
• Po příletu do Jakarty doporučujeme provést již na letišti výměnu menšího množství  na místní měnu (rupie - zkratka IDR) 1000 IDR je přibližně 1.53 Kč) v oficiální směnárně. Během programu nelze všude garantovat možnost výměny.
• Pozor v případě směny US dolarů nemusí být akceptovány bankovky o hodnotě nad 5 USD, pokud byly vydány před rokem 2006. U jiných valut bývá zpravidla horší směnný kurz.
Vzhledem k tomu, že na trhu i v některých objektech je možno platit i ve valutách, doporučujeme mít s sebou pro tento případ dostatek bankovek nižší hodnoty, zpravidla se zpět vrací v místní měně.
Je dobré mít velkou zásobu bankovek v hodnotách 20 000 IDR a nižších neboť je často obtížné dostat nazpět za bankovky vyšších hodnot.
Při případné zpětné výměně může být vyžadováno potvrzení o směně.
• Vzhledem ke spropitnému, které je v Indonésii obligátní,  doporučujeme požádat o drobnější bankovky.
• Na některých místech jsou vybírány poplatky za fotografování a použití kamery
 
HODINY
Místní čas: Jáva SELČ + 5 hodin, Bali SELČ +6 h
 
ZASTUPITELSKÉ ÚŘADY
VELVYSLANECTVÍ ČR JAKARTA - JI Gereja Theresia No. 20, Menteng, Jakarta - vedoucí úřadu Ivan Hotěk, telefon 02125505555
HONORÁRNÍ KONZULÁT ČR NA BALI - JI Pengembak 17, 80228 Sanur
 
DOPORUČENÍ
Pro ženy je vhodné střízlivější oblečení. Je dobré mít pořád u sebe šátek nebo Sarong.
Nezapomeňte si také krém proti slunci a repelent proti hmyzu.

Doporučuje se očkování proti virové hepatitidě A (B při delším pobytu, vysoce endemická je i virová hepatitida E), poliomyelitidě a břišnímu tyfu. Před odjezdem do Indonésie je třeba prověřit platnost očkování proti tetanu, popř. proti poliomyelitidě. Riziko nákazy malárií je nízké na Jávě, Bali. V zemi se rovněž celoročně vyskytují komáři přenášející horečku dengue. Četnost případů horečky dengue vrcholí v zimním deštivém období, většina případů je u této nemoci zaznamenána ve velkých městech. Před cestou doporučujeme se informovat o aktuální nákazové situaci a doporučených očkování v centrech cestovní medicíny v ČR.
Nutná je obezřetnost při konzumaci potravin a vody, k pití se hodí pouze balená voda, nikoli voda z vodovodní sítě. S ohledem na nemoci přenášené komáry je vhodné používat repelent.

Informace o regionu

Indonésie — Bali

Fakultativní výlety

Detaily nabídky

  • Vlastní doprava
Cena za osobu:
53 490
Ušetříte: 2 671
50 819 Celkem Podrobnosti o ceně 101 638
  • Promocja

Zákaznická linka

  • callcenter.tel_pl
  • 296 184 910
  • pondělí–neděle: 8:00 - 18:00 / 7

Sdílet

Facebook

Proč s námi?

  1. Kompletní ceny — naše ceny neobsahují žádné skryté poplatky
  2. Rezervace online 24/7

Bezpečnost

Data v průběhu rezervace chráníme a šifrujeme pomocí certifikátu

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter