phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
> >Výsledky vyhledávání> > >

Taba a úžasné Jordánsko

Výhody nabídky

 • Novinka
 • Petra - UNESCO
 • Wadi Rum - přenocování v poušti
 • Amman
 • Víza zdarma

Taba a úžasné Jordánsko Kód: TCP2JPT

31 399PLN
Dorośli: 2 stravování dle programu Po 04.11 – Po 11.11.24
Itaka

Taba a úžasné Jordánsko Kód: TCP2JPT Egypt / Jordánsko / Taba

Úžasné putování po Jordánsku spojené s pobytem v Tabě

Popis nabídky

1. DEN:
Odlet z vašeho vybraného letiště do Taby, transfer do hotelu, snídaně, volný čas, večeře a nocleh v 4* hotelu v oblasti Taba nebo Nuweiba.

2. DEN:
Snídaně, odjezd do přístavu a plavba do jordánského přístavu Akkaba. Odjezd do Wadi Rum známého jako Měsíční údolí proslavené z filmu Laurence z Arábie, kde na nás čeká to pravé pouštní dobrodružství. Je to návštěva jedné z nejkrásnějších pouští na světě. Čekají celoživotní zážitek, kde uvidíte jedinečně tvarované mohutné hory vystupující z růžovočerveného pouštního písku. Poté výlet Jeepem 4x4 cca 2 hodiny a sledování západu slunce v poušti. Příjezd do beduínského kempu a unikátní přespání v poušti, večeře a nocleh.

3. DEN:
Snídaně v kempu a poté cesta na návštěvu Petry. Žádná návštěva Jordánska nebude úplná, aniž byste viděli hlavní město starověkého nabatejského království, Petru. Dávno ztracené město Petra, celé vytesané člověkem do růžovočervených pískovcových skal, zkouší Vaši představivost. Je to mystické a slavné místo, věčná pocta ztracené civilizaci. Petra byla ústředním bodem setkání nabatejských stezek koření, které pocházely z Perského zálivu, Západní Arábie a Rudého moře. Asi před dvěma tisíci lety se Petra stala hlavním městem Nabatejské říše. Přírodní bohatství hornaté oblasti se skvělým způsobem snoubí s vytříbenou kulturou a masivní architekturou Nabatejců, kteří svá divadla, chrámy, fauny, hrobky, kláštery a silnice vytesali výhradně do růžovočervených pískovcových skal. Není divu, že UNESCO zařadilo Petru na svůj seznam světového dědictví, do Petry vstoupíte od Siq, hluboké a úzké soutěsky, na jejímž konci se najednou objeví nejslavnější památka v Petře: al-Khazneh neboli Pokladnice. Možná Petru také pamatujete ze závěrečné sekvence filmu "Indiana Jones a poslední křížová výprava". Trekový výlet v Petře vám odhalí stovky budov vytesaných do kamene a erodovaných po staletí do pohádkových pestrobarevných zdí. Poté transfer do hotelu v Petře na večeři a nocleh.

4. DEN:
Snídaně v hotelu, transfer k návštěvě hradu Shoubak. Transfer do Madaby, pouhých 30 kilometrů od Ammánu, po 5000 let staré Kings Highway, kde se nachází z jedno nejpamátnějších míst ve Svaté zemi. Madaba, nejlépe známá pro své velkolepé byzantské a umajjovské mozaiky, je domovem slavné mozaikové mapy Jeruzaléma a Svaté země ze 6. století. Se dvěma miliony kousků živě zbarveného místního kamene zobrazuje kopce a údolí, vesnice a města až k deltě Nilu. Dále navštívíme horu Nebo, místo, odkud Mojžíš pohlédl na Svatou zemi a Mrtvé moře. To je místo, kde byl Mojžíš viděn naposledy. Proto také považujeme toto místo za pohřebiště Mojžíše. Při dobré viditelnosti mužeme vidět Jeruzalém, Jericho a Betlém který se nachází na druhé straně Mrtvého moře. Transfer do hotelu v Ammánu na večeři a nocleh.

5. DEN:
Po snídani odjezd do Jerashe nazývané též Pompejí východu. Starodávné římské město proslavenou svou úžasnou architekturou. Uvidíme římské sloupy, divadlo a další zachovalé památky. Poté se vydáváme prozkoumat hlavní a největší město Jordánska. Je to politické, kulturní a obchodní centrum země a před tisíci lety známé jako Rabbat Ammoun. Zde navštívíte Citadelu, římské ruiny a římské divadlo v nejaktivnějším centru města, mešitu krále Abdulláha (zvenčí), poté budete mít volný čas na individuální procházku městem. Transfer do hotelu na večeři a nocleh.

6. DEN:
Po snídani přejezd k Mrtvému moři, jedno z nejnižších posazených hladin na světě  423 metrů pod hladinou moře. V Mrtvém moři budete mít možnost si zaplavat, kde zažijete vzácný nadnášejíci pocit, a má také velice blahodárné účinky pro Vaši pokožku. Následuje přesun do pobřežního město Akkaba ležící na severovýchodním cípu Rudého moře. Akkaba je největší město v zálivu Akkaba a jediné pobřežní město Jordánska. Je určena pro relaxaci, vodní sporty a odpočinek. Město Akabba je lemovaná palmami, omývána křišťálově čistými vodami Akkabského zálivu, ochlazována stálým severním vánkem a obklopená horami. Přesun zpět trajektem nebo autobusem do oblasti Taba nebo Nuweiba.

7. DEN:
Snídaně, volný čas na hotelu. Večeře, nocleh na hotelu.

8. DEN:
Odlet do cílové destinace. Klienti, kteří mají zakoupený navazující pobyt jedou na letiště a poté mají transfer z letiště do vybraného hotelu.

Jeep safari Wadi Rum.

Ubytování 7 nocí s polopenzí: 2x Taba nebo Nuweiba 4*, 4x Jordánsko 4*-3* + jeden nocleh v poušti 
Česky mluvící průvodce
Transfery v rámci programu 
Víza do Jordánska 
Letecká doprava v turistické třidě včetně tax

Cena nezahrnuje:
Povinné poplatky splatné na místě u průvodce: vstupy do památek, místní průvodci, pobytové a místní taxy,poplatky splatné na místě Wadi Rum, Petra Shoubak. Madaba,hora Nebo Amman, Jerash cca 120 USD.
Výstupní poplatek z Jordánska  - 10JD.
Speciální vstupy nezahrnuté v ceně.
Spropitné pro řidiče a průvodce splatné u průvodce: cca 7 USD/den.
Minimální počet účastníků je 20 osob.
Změna programu vyhrazena v zavislosti na plavebních časech lodí a na příletových časech z odletových destinací.

Informace o regionu

Egypt — Jordánsko — Taba

Předpověď počasí

Aktuální počasí – Taba

včera
20°C 32°C
Vítr:
20.2 km/h
Východ: 05:09
Západ: 18:10
Tlak: 1011 hPa
Srážky: 0,0 mm
Dnes
19°C 33°C
Vítr:
18.5 km/h
Východ: 05:08
Západ: 18:11
Tlak: 1010 hPa
Srážky: 0,0 mm
Zítra
19°C 33°C
Vítr:
18.7 km/h
Východ: 05:07
Západ: 18:11
Tlak: 1013 hPa
Srážky: 0,0 mm
Pozítří
18°C 34°C
Vítr:
20.2 km/h
Východ: 05:06
Západ: 18:12
Tlak: 1016 hPa
Srážky: 0,0 mm
23.04.2024
21°C 36°C
Vítr:
11.7 km/h
Východ: 05:05
Západ: 18:12
Tlak: 1014 hPa
Srážky: 0,0 mm
24.04.2024
24°C 38°C
Vítr:
10.4 km/h
Východ: 05:04
Západ: 18:13
Tlak: 1010 hPa
Srážky: 0,0 mm
25.04.2024
25°C 38°C
Vítr:
9.6 km/h
Východ: 05:03
Západ: 18:14
Tlak: 1008 hPa
Srážky: 0,0 mm

Archivní data počasí – Taba

Jaké bude počasí během Vaší dovolené? Zkontrolujte archivní data počasí.

Zdroj: Meteogroup Logo
Mapa
Recenze
5,1 / 6
Celkové hodnocení
93%
klientů hodnotilo dobře nebo velmi dobře
 • 4.1
 • 4.0
 • 4.5
 • 5.5
93%
klientů hodnotilo dobře nebo velmi dobře

Zákazníci oceňují m. j.:

 • Hotel
 • Pokoje standard
5 / 6
, 67, s partnerem 2023-10-26
Bohužel to nejdůležitější, tj. Petra v Jordánsku, ale to není vaše chyba. více informací
Bohužel to nejdůležitější, tj. Petra v Jordánsku, ale to není vaše chyba.
 • 5
 • 4
 • 5
méně informací
1 / 6
, s partnerem 2023-10-26
Dovolená byla z politických důvodů Čedokem zrušena. Z uvedeného důvodu je dotazník poněkud bezpředmětný a není jisté zda jde jde o zábavný vtip nebo provokaci :) :):) více informací
Dovolená byla z politických důvodů Čedokem zrušena. Z uvedeného důvodu je dotazník poněkud bezpředmětný a není jisté zda jde jde o zábavný vtip nebo provokaci :) :):)
méně informací
6 / 6
, 76, s partnerem 2023-10-19
Výborná průvodkyně Renata více informací
Výborná průvodkyně Renata
 • 5
 • 5
 • 6
méně informací
4 / 6
, s partnerem 2023-09-14
Skrátený pobyt v Jordánsku. více informací
Skrátený pobyt v Jordánsku.
 • 4
 • 5
 • 6
méně informací
5 / 6
, 68, s partnerem 2023-05-11
Některá místa by si zasloužila více času. Hotel v Taba totálně vybydlený!!! jídla dostatek, ale pestrost slabá . Moře špinavé, odpoledne už se nedalo koupat. Prostě ostuda. více informací
Některá místa by si zasloužila více času. Hotel v Taba totálně vybydlený!!! jídla dostatek, ale pestrost slabá . Moře špinavé, odpoledne už se nedalo koupat. Prostě ostuda.
 • 2
 • 3
 • 6
méně informací
6 / 6
, 68, s partnerem 2023-05-11
Prosím o vyslovení velké pochvaly průvodkyni paní Renatě, velice dobře vše znala, velké informace o historii a všech památkách. Pod celou dobru zájezdu vše perfektně zorganizované. Naprostá (...) více informací
Prosím o vyslovení velké pochvaly průvodkyni paní Renatě, velice dobře vše znala, velké informace o historii a všech památkách. Pod celou dobru zájezdu vše perfektně zorganizované. Naprostá velká spokojenost a paní průvodkyně naprosto perfektní. Díky ní byl zájezd zážitek.
 • 4
 • 5
 • 6
méně informací
5 / 6
, s partnerem 2023-05-11
Hodnocení je dobré rozdělit na služby průvodkyně a na ubytování. Přístup průvodkyně byl skvělý, ať už po lidské stránce či vědomostní. Na druhou stranu je nutné říci, že kvalita ubytování, (...) více informací
Hodnocení je dobré rozdělit na služby průvodkyně a na ubytování. Přístup průvodkyně byl skvělý, ať už po lidské stránce či vědomostní. Na druhou stranu je nutné říci, že kvalita ubytování, které bylo zajištěné v rámci zájezdu byla opravdu ta nejnižší možná. V rámci ubytování v Tabě se jednalo o hotelový resort skutečně pro "nenáročné klienty". Primární nedostatek byl úklid (pokoje a obzvláště koupelna byly skutečně neuklizené - dlouhodobě). Obdobná "kvalita" ubytování byla i v Jordánsku.
 • 3
 • 3
 • 6
méně informací
5 / 6
, 30, s partnerem 2023-05-11
Tabu bych klidně vynechala, ale chápu, že je levnější letět do egypta než do jordánska. Zas má člověk aspoň krásný kontrast jordánska/egypta :) Zájezd byl skvělej a jistě tomu hodně pomohla naše (...) více informací
Tabu bych klidně vynechala, ale chápu, že je levnější letět do egypta než do jordánska. Zas má člověk aspoň krásný kontrast jordánska/egypta :) Zájezd byl skvělej a jistě tomu hodně pomohla naše paní průvodkyně Renata. Tímto jí ještě jednou děkuji! Viděli jsme vše, co jsme vidět chtěli a něco nás i mile překvapilo. Bylo moc fajn, že na Petru jsem měli skoro celý den a hotel byl hned vedle střediska, takže si tu krásu mohl každý užít svým tempem. V ammánu bylo tedy slabší ubytování - skoro na okraji města, ale hlavně vedle obří šesti proudovky, kde vlastně nic jiného nebylo. Bohužel se nebylo kam večer projít. KFC a Burger King nás úplně netankujou ;) Jak jsme procházeli centrem během dne, tak jsme byly smutné, že nebydlíme někde tam. Ještě to bylo jediné ubytování, kde jsme trávili dvě noci. Celkově to byl moc povedený zájezd a Jordánsko nás opravdu nadchlo. Ještě jednou se rozhodně vrátíme, ale už ideálně bez cesty Egyptem.
 • 4
 • 4
 • 6
méně informací
6 / 6
, 60, s partnerem 2023-05-11
Spokojenost, nenašlo se nic, co by nám chybělo. více informací
Spokojenost, nenašlo se nic, co by nám chybělo.
 • 5
 • 5
 • 6
méně informací
6 / 6
, 47, s partnerem 2023-05-11
Výborně zorganizované, průvodkyně i řidič perfektní, hodně zážitků... více informací
Výborně zorganizované, průvodkyně i řidič perfektní, hodně zážitků...
 • 6
 • 5
 • 6
méně informací
5 / 6
, 56, s partnerem 2023-05-11
Ok to bolo vďaka sprievodcu více informací
Ok to bolo vďaka sprievodcu
 • 4
 • 4
 • 5
méně informací
6 / 6
, 52, s partnerem 2023-05-11
Nic si neuvědomuji. více informací
Nic si neuvědomuji.
 • 4
 • 4
 • 6
méně informací
4 / 6
, 58, s partnerem 2023-03-27
Informace ohledně úhrad. V rámci úhrady zájezdu bylo zaplaceno vízum do Jordánska, ale při odjezdu lodi z Jordánska do Egypta byla vyžadováno zaplacení 10JD na osobu, o čemž nebyl nikdo předem (...) více informací
Informace ohledně úhrad. V rámci úhrady zájezdu bylo zaplaceno vízum do Jordánska, ale při odjezdu lodi z Jordánska do Egypta byla vyžadováno zaplacení 10JD na osobu, o čemž nebyl nikdo předem informován.
 • 3
 • 3
 • 6
méně informací
5 / 6
, s partnerem 2023-02-27
Žádný popis více informací
Žádný popis
 • 5
 • 5
 • 6
méně informací
6 / 6
, 68, Solo 2023-02-27
výborně zorganizovaný zájezd, skvělý průvodce český i ten z jordánské strany a také řidič byl bezkonkurenčně skvělý. Snažili se, abychom byli maximálně spokojení a zajistili nám množství (...) více informací
výborně zorganizovaný zájezd, skvělý průvodce český i ten z jordánské strany a také řidič byl bezkonkurenčně skvělý. Snažili se, abychom byli maximálně spokojení a zajistili nám množství krásných zážitků.
 • 5
 • 6
 • 6
méně informací
6 / 6
, 73, s partnerem 2023-02-27
Trošku víc času, některých aktivit bylo v jednom dnu více, jindy tak akorát. více informací
Trošku víc času, některých aktivit bylo v jednom dnu více, jindy tak akorát.
 • 5
 • 5
 • 6
méně informací
6 / 6
, 61, s partnerem 2023-02-27
Žádný popis více informací
Žádný popis
 • 4
 • 5
 • 6
méně informací
6 / 6
, 50, s partnerem 2023-02-27
Nic mně nenapadá. Zájezd se nám líbil. více informací
Nic mně nenapadá. Zájezd se nám líbil.
 • 5
 • 6
 • 6
méně informací
5 / 6
, 64, s partnerem 2022-10-17
Žádný popis více informací
Žádný popis
 • 2
 • 5
 • 5
méně informací
6 / 6
, s partnerem 2022-10-24
Trochu hluchou částí je druhý den programu, kdy dochází k přesunu z Egypta do Jordánska, neboť s ohledem na nepravidelnosti v jízdním řádu trajektu, tento zabere téměž celý den. více informací
Trochu hluchou částí je druhý den programu, kdy dochází k přesunu z Egypta do Jordánska, neboť s ohledem na nepravidelnosti v jízdním řádu trajektu, tento zabere téměž celý den.
 • 6
 • 6
 • 6
méně informací
6 / 6
, 38, Solo 2022-10-24
Výborná průvodkyně Renata, byla plná informací a i když jsem o Jordánsku před cestou nevěděla nic, tak paní Renata byla dokonalou studnicí informací o které se ráda podělila. Děkuji tímto paní (...) více informací
Výborná průvodkyně Renata, byla plná informací a i když jsem o Jordánsku před cestou nevěděla nic, tak paní Renata byla dokonalou studnicí informací o které se ráda podělila. Děkuji tímto paní Renatě za úžasný poznávací zájezd po Jordánsku.
 • 5
 • 5
 • 6
méně informací
5 / 6
, 36, s partnerem 2022-10-17
Větší volnost. Více individuálního času. více informací
Větší volnost. Více individuálního času.
 • 4
 • 3
 • 6
méně informací
5 / 6
, 57, s partnerem 2022-10-17
Zájezd se mi líbil,m/“yslin,ze nedostatky se týkaly hlavně nespolehlivých času stran lodního transferu na egyptské straně více informací
Zájezd se mi líbil,m/“yslin,ze nedostatky se týkaly hlavně nespolehlivých času stran lodního transferu na egyptské straně
 • 3
 • 4
 • 5
méně informací
6 / 6
, 57, s partnerem 2022-09-05
Bez problémů, paráda více informací
Bez problémů, paráda
 • 6
 • 6
 • 6
méně informací
6 / 6
, 65, s partnerem 2022-09-05
Žádný popis více informací
Žádný popis
 • 6
 • 6
méně informací
Fakultativní výlety

Detaily nabídky

 • Vlastní doprava
Cena za osobu:
36 499
Ušetříte: 5 100
31 399 Celkem Podrobnosti o ceně 62 798
 • Promocja

Zákaznická linka

 • callcenter.tel_pl
 • 296 184 910
 • pondělí–neděle: 8:00 - 21:00 / 7

Sdílet

Facebook

Proč s námi?

 1. Kompletní ceny — naše ceny neobsahují žádné skryté poplatky
 2. Rezervace online 24/7

Bezpečnost

Data v průběhu rezervace chráníme a šifrujeme pomocí certifikátu

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter