phone mobile heart logo Flag of Belarus airplane
>Výsledky vyhledávání> >

Klenoty velké Číny

Výhody nabídky

Klenoty velké Číny Kód: 7183

84 591PLN
Dorośli: 2 snídaně Čt 20.09 – Pá 05.10.18 (16 dní / 13 nocí)
Itaka

Klenoty velké Číny Kód: 7183 Čína

Hongkong I Maccao I Kanton I Guilin I Šanghaj I Xi´an I Luoyang I Shaolin I Peking

Popis nabídky


1. den:
Odlet z Prahy s přestupem do Hongkongu.
2. den:
Přílet do Hongkongu, transfer do hotelu. Nocleh.
3. den:
Snídaně. Transfer do přístavu a přejezd lodí do nejstarší kolonie v Asii Macaa, která si dodnes zachovala tvář staré epochy. Po příjezdu okružní jízda s návštěvou starého města, kde se nabízí nádherná panoramata ze staré pevnosti.Návštěva chrámu A-Ma, který dal městu jméno, kasino, městské hradby,fakultativně možnost výjezdu na televizní věž, odkud se otevírají úchvatné výhledy na široké okolí. Během dne oběd. Návrat do Hongkongu, transfer do hotelu a nocleh.
4. den:
Snídaně. Celodenní prohlídka Hongkongu. Navštívíte Victoria Peak s panoramatickým výhledem na celý hongkongský záliv, přístav Aberdeen, nejnavštěvovanější pláž města V Repulse Bay. Fakultativně možnost projížďky patrovou tramvají.Oběd. Prohlídka chrámu Wong Tai Sim, který je důležitým náboženským centrem, ale i velmi zajímavým místem s typickými čínskými budovami, nefritový a květinový trh. Transfer na nádraží a odjezd do Kantonu. Po příjezdu transfer na hotel a nocleh.
5. den:
Po snídani následuje prohlídka města Kanton, neboli brány jihu a jeho zajímavostí, zahrnující mimo jiné chrám rodiny Chen, Chrám šesti banánových stromů. Sice už dávno ve svém areálu nemá stromy, které daly jméno tomuto buddhistickému chrámu, ale přesto láká svou 57 metrů vysokou pagodou osmiúhelníkového tvaru. Oběd. Odpoledne transfer na letiště a přelet do Guilinu. Město má unikátní polohu v subtropické krasové oblasti provincie Kuang-si. Po příletu transfer do hotelu a nocleh.
6. den:
Snídaně. Guilin je obklopený zajímavými skalními útvary, z nichž turisticky nejoblíbenější je skála Sloního chobotu, připomínajícího slona pijícího z řeky Li. Celodenní projížďka lodí s obědem po řece Li, jež patří k nezapomenutelným zážitkům. Místní krajina se stala inspirací pro řadu čínských umělců. Výlet po řece končí v městečku Yangshuo, obklopeného rýžovými políčky. Návrat do Guilinu, nocleh.
7. den:
Snídaně.Prohlídka města aJeskyně rákosové flétny. Oběd. Transfer na letiště a přelet do Šanghaje. Přílet do Šanghaje, transfer do hotelu, nocleh.
8. den:
Snídaně. Celodenní prohlídka města Šanghaj. Prohlédnete si chrám jadeitového Buddhy s plastikami s buddhistickými motivy, televizní věž. Oběd. Odpoledne se projdete zahradami Yuyuan, jež byly postaveny již v 16. století, následuje projížďka po řece Huangpu, ze které budete moci obdivovat nejmodernější čtvrť města. Návrat do hotelu, nocleh.
9. den:
Snídaně, volné dopoledne. Následuje transfer na nádraží a odjezd do Xi´anu. Nocleh ve vlaku.
10. den:
Po příjezdu do Xi´anu transfer do hotelu a snídaně. Návštěva jedné z největších turistických atrakcí celé Číny – Terakotovy armády – hliněné armády císaře Čchin Š ´chuantiho. Toto fantastické dílo bylo objeveno zcela náhodou v roce 1974 místními rolníky. Více než 6 000 ozbrojených bojovníků v životní velikosti je rozestavěno v bojovém šiku. Pozdní oběd. Prohlídka města zahrnující areál Velké pagody divoké husy ze 4. století. Návrat do hotelu, nocleh.
11. den:
Snídaně, městské hradby, Velká mešita. Kolem poledne odjezd vlakem do Luoyangu (cca 1,5 hod). Po příjezdu oběd. Následuje prohlídka Longmen jeskyně. V roce 494 n.l. dynastie severní Wei přesunula svoje hlavní město z Datongu do Luoyangu. V novém působišti se Číňané rozhodli zopakovat vybudování monumentálních jeskyní, tak jak vytvořili Yungang jeskyně v Datongu. Na novém místě se okamžitě pustili do nového díla, jeskyní Longmen. V následujících 200 letech více jak 100 tisíc soch a reliéfů Buddhy bylo vytesáno v útesu nad řekou Yi. Pro svoje úsilí si vybrali velice vhodné místo díky materiálu, ze kterého je útes vytvořen. Komplex jeskyní Longmen tak tvoří vrchol sochařského budhistického umění. Úpadek celého komplexu nastal až se zánikem dynastie Tang v 9. století. Odjezd do hotelu, nocleh.
12. den:
Snídaně a odjezd do Shaolinu. Návštěva šaolinského chrámu. Pojem Shaolin je znám dnes takřka po celém pozemském světě. Je kolébkou bojového umění a také Buddhismu. Mniši z tohoto čínského kláštera od nepaměti rozvíjejí bojové umění k absolutní dokonalosti a také schopnost koncentrace, aby dosáhli celkové harmonie těla i duše. V klášteře Shaolin žije 80 mnichů, kteří se věnují především meditaci, a 30 mnichů bojovníků, tzv. bonzů. Těm nejmladším je pouhých 8 let. Mnohé cviky jsou tak obtížné, že je zvládne jen tělo mladé a poddajné. Každé ráno v pět hodin budí obyvatele kláštera zvuk bronzového zvonu vážícího šest a půl tuny. Oběd. Odpoledne transfer na vlakové nádraží Zhengzhou a přejezd vysokorychlostním vlakem do Pekingu (přibližně 3 hodiny jízdy). Po příjezdu transfer do hotelu, nocleh.
13. den:
Snídaně. Prohlídka největších památek Pekingu zahrnující: Náměstí Nebeského klidu – Tchien-an-men o rozloze 44 ha. Následuje prohlídka Zakázaného města – sídla panovníků dynastie Ming a Čching, často také nazýváno jako kulturní muzeum Číny. Oběd. Odpoledne prohlídka Chrámu Nebes. Návrat do hotelu, nocleh.
14. den:
Snídaně, Celodenní výlet na Velkou čínskou zeď, která se rozpíná v neuvěřitelné délce 6 000 km. Tato zeď původně sloužila k obraným účelům proti invazi barbarů se nachází cca 60 km severovýchodně od Pekingu v oblasti Badaling.Prohlídka hrobek panovníků dynastie Ming. Oběd. Návrat do hotelu. Večeře v typické čínské restauraci – ochutnávka místní speciality – pekingské kachny. Nocleh v hotelu.
15. den:
Snídaně. Volný čas, transfer na letiště a odlet s přestupem do Prahy.
16. den:
Přílet do Prahy.

• leteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a příplatků • přelety po Číně • veškeré transfery během celého pobytu • 12 noclehů se snídaní v hotelech *** • 1 nocleh v lehátkovém vlaku • 11 obědů, 1 večeře • vstupy dle programu • českého průvodce během okruhu • pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Fakultativní služby: • vízum do Číny 2.500,- (na požádání zajistíme) • příplatek za jednolůžkový pokoj 12.190,- Kč Informace: * minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 12 osob. Cena nezahrnuje: • turistické odletové taxy cca 50 USD, platí se na místě • fakultativní výlety nad rámec programu • spropitné (místní personál, průvodce, řidič)

Informace o regionu

Detaily nabídky

  • Vlastní doprava
Cena za osobu:
89 990 -5%
84 591 Celkem Podrobnosti o ceně 169 182
  • Promocja

Zákaznická linka

  • callcenter.tel_pl
  • 800 112 112
  • pondělí–neděle: 8:00 - 21:00 / 7

Sdílet

Facebook Google+

Proč s námi?

  1. Kompletní ceny — naše ceny neobsahují žádné skryté poplatky
  2. Rezervace online 24/7

Bezpečnost

Data v průběhu rezervace chráníme a šifrujeme pomocí certifikátu

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter