phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
> >Výsledky vyhledávání> >

Neznámé krásy Albánie

Výhody nabídky

 • Velký okruh po Albánii 
 • Kulturní, přírodní a historické památky 
 • Profesionální česky mluvící průvodce 
 • Možnost prodloužení pobytu u moře 

Neznámé krásy Albánie Kód: TIA2ALB

15 269PLN
Dorośli: 2 polopenze Čt 25.08 – Čt 01.09.22
Itaka

Neznámé krásy Albánie Kód: TIA2ALB Albánie

Popis nabídky

Den 1: Odlet z Prahy do Tirany, transfer do hotelu.

Den 2: Prohlídka města Kruje. Naleznete tu věhlasnou skalní pevnost, vybudovanou na přelomu 5. a 6. století. Uvnitř pevnosti se nachází  Skanderbegovo muzeum a starý obnovený orientální trh. Další návštěvou jsou ruiny antického města Apolonie.  

Den 3: Ranní odjezd do Vlory, jež je začátkem Albánské Riviery. Vlora stojí za zastávku především kvůli monumentálnímu pomníku nezávislosti Albánie, která byla v roce 1912 vyhlášena právě zde. Transfer do přístavu a plavba na Karaburun, kde budete mít čas na odpočinek a koupání. Během plavby spatříte nejen jeskyni piráta Haxhi Aliu, ale i ostrov Sazan, který je znám pro jedinečnou faunu. Možnost zakoupení oběda během plavby za příplatek 10 euro.

Den 4:
 Zastávka na jedné z nejznámějších pláží Albanie - Himara.Poté prohlídka byzantského kláštera u Mesopotam,individuální volno v letovisku Saranda

Den 5: Prohlídka archeologického naleziště Butrinti. Uvidíte tu pozůstatky římských lázní, baziliky, paláce Tří mušlí či městských hradeb.Poté odjezd na pláž Ksamil,kde je možné doplavat na okolní ostrůvky, odtud je jen kousek na řecký ostrov Korfu.V podvečerných hodinách možný pěší výlet na hrad Lekuresi, odkud je krásný výhled na okolí města Saranda.

Den 6: První zastávkou je Syri i Kalter(Modré oko), výjímečně silný krasový pramen vyvěrající nedaleko města Gjirokaster.Křištálově čistá voda zde tvoří kruhové jezírko,ze kteréhovytéká řeka Bistrica.Návštěva kamenného města Gjirokaster, město postavené na svazích lemujících údolí řeky Drin. Jeho hradby pocházejí ze 3. století a jeho opevněné stavby, z nichž většina byla postavena v 17. a 18. století, vynesly městu zápis na seznam světového dědictví UNESCO v roce 2005. Ve vinařství Cobo vás majitelé provedou a vysvětlí proces pěstování vína v Albánii s následující degustací.

Den 7:
Ranní odjezd do Beratu, města tisíce a jednoho okna. Berat je oblíbeným cílem turistů pro svoji romantickou polohu na řece Osum mezi horami i pro řadu historických památek. Dominantou města je mohutná pevnost nad městem ze 14. století, ve které se nachází staré městečko s úzkými uličkami a dalšími památkami. Z pevnosti je krásný pohled na město, řeku s kamenným mostem i na nedaleké hory.

Den 8:
Před odletem je možná ranní prohlídka města Durres,kde spatříte byzantskou věž,amfieatr nebo zlatou mešitu.Transfer na letiště, odlet do Prahy.Klienti,jež mají zakoupený navazující pobyt u moře,bude mu zajištěný transfér do hotelu.

Příplatek za jednolůžkový pokoj:

Leteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a poplatků
7 noclehů v hotelech *** s polopenzí
Stravování dle programu zájezdu
Transfery dle programu na místě
Česky mluvící průvodce

Cena nezahrnuje
Stravování, jež není uvedeno v programu        
Povinné poplatky splatné na místě i průvodce: vstupy do památek, místní průvodci, pobytová taxa , poplatky na místě – cca 120 euro 
Spropitné (personál, průvodce, řidič) 

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 20 osob. Změna programu, či případná změna pořadí jednotlivých výletů dle aktuální situace je vyhrazena.

Informace o regionu

Albánie

Mapa
Fakultativní výlety

Výlety v češtině od našich delegátů dostupné na místě

ALBÁNIE

JEEP SAFARI

Cena od: 1 700 Kč/dospělý

Největší bohatství Albánie spočívá v nádherných horách, v divoké přírodě a malebných pobřežních útesech. Pro vyznavače terénních vozů představuje Albánie ráj. Zažijete úžasné dobrodružství na terénních trasách, kam se jinak než jeepem 4x4 nedostanete. V průběhu výletu můžete obdivovat nedotčenou přírodu, krásné vyhlídky na hory a tyrkysové jezero Bovilla v národním parku Qafshtama. Součástí výletu je návštěva vesničky Kruja, kde sídlil slavný albánský hrdina Skandenberg. Zde můžete navštívit etnografické muzeum, Skandenbergovo muzeum a zakoupit suvenýry.

 • Trvání výletu: cca 09:00 – 17:00
 • Vhodnost: dospělí i rodiny s dětmi
 • Zaměření: poznání, gastronomie, příroda

BERAT

Cena od: 900 Kč/dospělý

Nejznámnější obrázek Albánie je právě z tohoto města. Domečky šplhají do kopce k citadele, starobylé mešity a kostely byly uchráněny během kampaně ateismu. Žil zde slavný malíř Onufri, který je nejslavnějším albánským malířem ikon s mimořádnou zručností. Navštívit můžete kostely i mešity a majestátní Citadelu. Naskytnou se Vám vyhlídky na malebný most Gorica a řeku Osum.

 • Trvání výletu: cca 09:00 – 17:00
 • Vhodnost: dospělí i rodiny s dětmi
 • Zaměření: poznání, příroda

DURRES

Cena od: 700 Kč/dospělý

Mys zde tvoří přírodní přístav, kam připlouvají lodě již od 7. stol. př.n.l. Pro svoji strategickou polohu přitahovalo nájezdníky. Námořníci mu přezdívali Zájezdní hostinec Jadranu. Uvidíte městské hradby, zbytky amfiteátru pro 20 000 diváků a Benátskou věž. Je nejstarší a druhé největší město Albánie. Součástí výletu je návštěva výrobny koňaku Skandenberg.

 • Trvání výletu: cca 9:00 – 14:00
 • Vhodnost: dospělí i rodiny s dětmi
 • Zaměření: poznání, příroda

Detaily nabídky

Poznávací zájezd
 • Vlastní doprava
Cena za osobu:
18 499
Ušetříte: 3 230
15 269 Celkem Podrobnosti o ceně 30 538
 • Promocja

Zákaznická linka

 • callcenter.tel_pl
 • 296 184 910
 • pondělí–neděle: 8:00 - 21:00 / 7

Sdílet

Facebook

Proč s námi?

 1. Kompletní ceny — naše ceny neobsahují žádné skryté poplatky
 2. Rezervace online 24/7

Bezpečnost

Data v průběhu rezervace chráníme a šifrujeme pomocí certifikátu

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter