phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
>Výsledky vyhledávání> >

Balkánské dobrodružství

Výhody nabídky

 • Kombinace 3 zemí v jednom zájezdu 
 • Albánie, Makedonie, Kosovo 
 • Historické, přírodní a kulturní památky 
 • Novinka v prodeji 
 • Česky mluvící profesionální průvodce

Balkánské dobrodružství Kód: TIA2KOS

19 789PLN
Dorośli: 2 polopenze So 19.06 – So 26.06.21
Itaka

Balkánské dobrodružství Kód: TIA2KOS Albánie / Makedonie

Popis nabídky

Den 1:  Odlet z Prahy do Tirany, transfer do hotelu. Ubytování, volný čas, večeře. Den 2:  Po snídani prohlídka Tirany. V centru města stojí velké Skanderbegovo náměstí s jeho sochou a historická Edhem Beyova mešita ze 17. století. Nedaleko od ní uvidíte hodinovou věž, největší pozornost ale upoutá pozoruhodná budova Národního muzea z dob režimu Envera Hodži. Návštěva muzea BunkArt 2, jež je věnovaný obětem komunismu. Odjezd do města Kruje. Naleznete tu věhlasnou skalní pevnost, vybudovanou na přelomu 5. a 6. století. Uvnitř pevnosti se nachází  Skanderbegovo muzeum a starý obnovený orientální trh. Ubytování a večeře v hotelu. Den 3: Ranní odjezd do Kosova a zastávka v možná nejkrásnějším městu Kosova, Prizren. Zachovalo se tu největší množství tradičních osmanských domků s balkony přečnívajícími do úzkých dlážděných uliček. Turecko se však připomíná i v místní kuchyni a Turečtina je zde i jedním z oficiálních jazyků. Procházka po městě. Další zastávkou je Klášter Visoki Dečani. Odjezd do hlavních města Kosova, Prištiny. Prohlídka města. Ubytování v hotelu, večeře. Den 4: První zastávkou je Klášter v Gračanici. V současnosti je chrám duchovním centrem Srbů na území Kosova. Je to fungující pravoslavný chrám, ve kterém žijí a pracují jeptišky (malba ikon, zemědělství, šití, ...) Odjezd do hlavního města Makedonie, Skopje. Toto město spojuje mnohé kultury. Najdete tu, jak prvky Islámu, židovství, tak pravoslaví. Ve městě společně žijí Makedonci, Albánci, Turci i Romové. Prohlídka města. Odjezd do hotelu. Ubytování a večeře. Den 5:  Individuální volno nebo fakultativně za příplatek. „Výlet na Ochridské jezero“ s prohlídkou kostela sv. Sofie, kde se nachází krásné fresky sv. Cyrila a sv. Metoděje, 90 minutová, vyhlídková plavba po jezeře a dále návštěva Kláštera svatého Nauma. Tradiční, balkánský oběd. Návrat do hotelu, večeře. Den 6:  Cestou zpět do Albánie, krátká zastávka ve městě Elbasan a dále návštěva Beratu, města tisíce a jednoho okna. Berat je oblíbeným cílem turistů pro svoji romantickou polohu na řece Osum mezi horami i pro řadu historických památek. Dominantou města je mohutná pevnost nad městem ze 14. století, ve které se nachází staré městečko s úzkými uličkami a dalšími památkami. Z pevnosti je krásný pohled na město, řeku s kamenným mostem i na nedaleké hory. Ubytování a večeře v hotelu. Den 7:  Ranní prohlídka pevnosti Beratu a muzea albánského mistra Onufriho, kde se dochovaly nádherné ikony. Starobylé město Drač je jedním z nejstarších albánských měst, které vás okamžitě upoutá svou pohnutou historií. Naleznete zde velké množství kouzelných starých budov i pozůstatky římských památek. Jednou z nejkrásnějších a největších památek města je největší římský amfiteátr, naleznete zde i stále funkční římské lázně. Den 8: Individuální program, odlet do Prahy. 

Plavba po Ochridském Jezeře - cca 49 euro 
Příplatek za jednolůžkový pokoj - 4.990Kč

7 noclehů v hotelech *** s polopenzí Leteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a příplatků Transfery dle programu na místě Česky mluvící průvodce 

Povinné poplatky splatné na místě u průvodce: vstupy do památek, místní průvodci, pobytové taxy - 95 euro 

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 20 osob. Změna programu, či případná změna pořadí jednotlivých výletů dle aktuální situace vyhrazena. Pro překročení Kosovské hranice, je třeba mít platný cestovní pas. Konzervativní oblečení je nutné pro návštěvy náboženských budov.

Informace o regionu

Albánie — Makedonie

Mapa
Fakultativní výlety

Detaily nabídky

Poznávací zájezd
 • Vlastní doprava
Cena za osobu:
22 999
Ušetříte: 3 210
19 789 Celkem Podrobnosti o ceně 39 578
 • Promocja

Zákaznická linka

 • callcenter.tel_pl
 • 296 184 910
 • pondělí–neděle: 8:00 - 18:00 / 7

Sdílet

Facebook

Proč s námi?

 1. Kompletní ceny — naše ceny neobsahují žádné skryté poplatky
 2. Rezervace online 24/7

Bezpečnost

Data v průběhu rezervace chráníme a šifrujeme pomocí certifikátu

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter