Vyzkoušejte náš nový a přehlednější web. Stále na něm pracujeme a vylepšujeme, budeme však rádi za Váš názor. Chci vidět nový web x

Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Španělsko

Costa de la Luz

Top last minute

 • 2.3.
  Hotel BLUE REEF RESORT
   15 990 Kč
  -41%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  9 490 Kč
 • 5.3.
  Hotel ROYAL TULIP BEACH RESORT
   16 990 Kč
  -6%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  15 990 Kč
 • 9.3.
  Hotel SAN MARCO
  +
   23 690 Kč
  -37%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  snídaně
  od  14 990 Kč
 • 9.3.
  Hotel BRAYKA BAY RESORT
   18 390 Kč
  -2%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  17 990 Kč
 • 9.3.
  Hotel HILTON MARSA ALAM NUBIAN RESORT
   19 790 Kč
  -4%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  18 990 Kč
 • 16.3.
  Hotel AVARI DUBAI
   26 990 Kč
  -21%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  polopenze
  od  21 290 Kč
 • 16.3.
  Hotel OCEANIC KHORFAKKAN RESORT & SPA
   32 990 Kč
  -19%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  polopenze
  od  26 790 Kč
 • 23.3.
  Hotel CITYMAX AL BARSHA
   27 990 Kč
  -21%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  snídaně
  od  21 990 Kč
 • 30.3.
  Hotel LOU LOU A BEACH RESORT
  +
   28 690 Kč
  -20%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  snídaně
  od  22 990 Kč
 • 14.4.
  Paříž - víkendy
   11 990 Kč
  -4%
  Francie
  4 dní
  Letecky
  snídaně
  od  11 490 Kč
 • 1.5.
  Báječná Provence (autobusem)
   10 690 Kč
  -7%
  Francie
  8 dní
  Autokarem
  snídaně
  od  9 990 Kč
 • 3.5.
  Řím - Neapol - Capri - Ischia (autobusem)
   6 990 Kč
  -5%
  Itálie
  6 dní
  Autokarem
  snídaně
  od  6 666 Kč
 • 3.5.
  Francouzská riviéra
   7 590 Kč
  -8%
  Francie
  6 dní
  Autokarem
  snídaně
  od  6 990 Kč
 • 10.5.
  Řím - Neapol - Capri - Ischia (letecky)
   15 990 Kč
  -4%
  Itálie
  6 dní
  Letecky
  snídaně
  od  15 290 Kč
 • 3.6.
  Bretaň a Normandie - perly Francie (letecky)
   16 990 Kč
  -6%
  Francie
  6 dní
  Letecky
  snídaně
  od  15 990 Kč

Popis destinace

Costa de la Luz (Cádiz)
Pobřeží COSTA DE LA LUZ je nazýváno Pobřežím světla, a to nejen pro svých 330 slunečných dnů v roce, ale i pro jasné světlo, které odráží barvu krásného světlého písku na plážích. Toto jihozápadní pobřeží Španělska se rozprostírá od Gibraltaru až k portugalským hranicím a díky objevitelským a dobyvatelským cestám do Ameriky je tento kraj velmi bohatý, turistickým ruchem téměř nedotčený. Krajina s rozsáhlými písečnými plážemi, moře s průzračnou vodou a příjemné klima nabízí příznivé podmínky nejen pro vodní sporty a odpočinek, ale i golf, neméně slavná je i zdejší kuchyně a vyhlášené víno sherry. Pobřeží je tvořeno dvěma provinciemi, Cádiz a Huelva. V provincii CÁDIZ, kde se nachází i pobřeží COSTA DE LA LUZ, je celkem 138 km pláží z nichž většina se pyšní „modrou vlajkou“ kvality, 60 vinných sklepů a asi 23 golfových hřišť. Hlavním turistickým střediskem je Cádiz, velmi pěkné historické město a přístav, který je ze tří stran obklopen mořem a s pevninou ho spojuje jen úzký pás země, pro rodiny s dětmi doporučujeme aquapark Aqualand. Atraktivní je i nabídka výletů za památkami, do historie, na proslulou pevnost Gibraltar nebo do marockého Tangeru.Costa de la Luz (Huelva)
Pro cestovní ruch se oblast Costa de la Luz otevřela teprve nedávno. Najdeme zde kilometry přírodních pláží s jemným pískem na březích Atlantického oceánu. Místní pláže bezpochyby patří k nejkrásnějším v Evropě. Příjemné podnebí po celý rok. Menší letoviska jsou naprostým protikladem středomořského pobřeží Andalusie. Ayamonte, Islantilla, Isla Canela a Isla Cristina leží u portugalských hranic, původem rybářské vesničky, jejichž klientela se donedávna skládala spíše ze španělských výletníků, postupně poznávají i zahraniční turisté. Stejně jako ostatní oblasti Andalusie, i Costa de la Luz nabízí svým návštěvníkům velmi pestrou nabídku možností jak příjemně a zajímavě prožít dovolenou…


Tipy pro správnou volbu

Costa de la Luz (Cádiz)
- krásné dlouhé písečné pláže
- atraktivní památky v okolí
- slunné klima po celou sezónu
- golfový ráj Evropy

Costa de la Luz (Huelva)
- nádherné široké písčité pláže s jemným pískem
- skvělá gastronomie – typická španělská kuchyně
- kvalitní plážové hotely s programem ALL INCLUSIVE
- slunné klima po celou sezónu
- přírodní krásy na jihu evropského kontinentu
- pestrá nabídka fakultativních výletů
- vyhledávaná golfová hřiště

Čedok PLUS

Costa de la Luz (Cádiz)
- Travel Plus Class při charterových letech
- česky hovořící asistence
- výhodná cena cestovního pojištění
- výhodné parkování na letišti v Praze
- autokarová doprava na letiště v Praze

Costa de la Luz (Huelva)
- Travel Plus Class při charterových letech
- česky hovořící delegát v cíli zájezdu
- výhodná cena cestovního pojištění
- výhodné parkování na letišti v Praze

Základní informace

Costa de la Luz (Cádiz)
Rozloha: 505 000 km2
Počet obyvatel: 45 milionů
Úřední jazyk: španělština
Místní měna: euro
Časový posun: žádný
Cílové letiště: Sevilla
Doba letu z Prahy: 3 hodiny 20 minut

Costa de la Luz (Huelva)
Rozloha: 505 000 km2
Počet obyvatel: 45 milionů
Úřední jazyk: španělština
Místní měna: euro
Časový posun: žádný
Cílové letiště: Faro
Doba letu z Prahy: 3 hodiny 10 minut

Střediska

Costa de la Luz (Cádiz)
NOVO SANCTI PETRI (CHICLANA)
Atraktivní a turisty vyhledávané středisko s krásnými písčitými plážemi a hotely všech kategorií má výhodnou polohu asi 20 km jihovýchodně od Cádizu a asi 110 km od města Sevilla. Ve středisku, které v posledních letech zažívá turistický boom, najdete obchody, restaurace, bary, sportovní přístav, večerní zábavu, pamětihodnosti, možnosti vodních sportů (windsurfing) i golfová hřiště. Centrem střediska je čtvrť Playa de la Barrosa s několika hotelovými komplexy, promenádou s obchody a krásnou pláží.

CONIL DE LA FRONTERA
Klidnější turisty vyhledávané středisko s krásnými dlouhými plážemi, hotely všech kategorií a plážovými promenádami, se nachází asi 45 km jihovýchodně od Cádizu. Jde o bývalou rybářskou vesničku, kde se dodnes traduje rybolov a lov tuňáků. Jsou zde krásné, čisté a převážně písčité pláže, vhodné i pro vodní sporty, z nichž nejznámější jsou pláže Playa de la Fontanilla a Playa de Castilnovo, obchůdky, restaurace a bary.
Transfer z letiště Sevilla do obou středisek trvá cca 2 hodiny.

Costa de la Luz (Huelva)
Isla Canela / Ayamonte Popiska
Je rezidenční čtvrtí většího městečka Ayamonte, leží přímo u moře, z jedné strany obklopena mořem, z druhé strany řekou Guadiana. Najdete zde promenádu u moře, menší přístav sportovních lodí a několik restaurací, barů a obchůdků. V centru Ayamonte vzdáleno asi 3 km najdete obchodní možnosti, bary, restaurace. Nejznámější pláží je Punta del Moral. Zdejší pláže jsou velmi pozvolné, vhodné pro rodiny s dětmi, vytváří se laguny, při odlivu vystupují malé ostrůvky písku a je zde množství mušlí, lastur, krabů.
Transfer z letiště cca 1 hod.

Islantilla a Isla Cristina
Jsou přímořská malá letoviska, která vznikla nedávno. Před rokem 1990 zde nebylo prakticky nic. Postupem času se zde postavilo moderní letovisko. Najdete zde nákupní centrum, promenádu kolem moře a několik barů a restaurací. Pokud hledáte klidnou dovolenou, zde jistě budete spokojeni.
Transfer z letiště cca 1 hod. 15 min.

Cartaya
Poklidné letovisko nabízí koupání na panenské pláži – La Flecha, cca 12 km dlouhý písečný pruh, se postupně vytvořil mezi řekou Piedras a Atlantikem. Tyto pláže jsou přístupné lodí (cca 5 minut) z přístavu El Portil nebo z pevniny z přístavu Terron. Ve středisku se nachází i menší obchodní centrum, restaurace, bary. Město Cartaya je vzdáleno cca 15 km.
Transfer z letiště cca 1 hod. 20 min.

La Antilla
Klidné prázdninové středisko, přímo na široké pláži, v okolí několik nákupních možností, restaurací a barů. Městečko Lepe cca 6 km.
Transfer z letiště cca 1 hod. 10 minut.

Sport a zábava

Costa de la Luz (Huelva)
Sportovní aktivity
Příjemné klima nabízí příznivé podmínky pro nepřeberné množství sportů jako je např. plavání, potápění, rybolov a windsurfing nebo kitesurfing. Na plážích jsou k dispozici různé druhy nemotorizovaných vodních sportů jako jsou šlapadla a kajaky. Z motorizovaných potom paragliding nebo jízda na vodních skútrech, nabízejí pouze některé pláže. Kromě vodních sportů můžeme zmínit koňské dostihy, pólo a golf.

Po koupání …
Za návštěvu jistě stojí národní park Doňana, rozkládá se v deltě řeky Guadalquivir. Tato rezervace oplývá krásnou exotickou krajinou, skýtá útočiště pro více než 400 druhů ptactva. Plameňáci, ohrožený orel iberský patří mezi chráněné druhy. V tomto úžasném prostředí žije například i chráněný druh – rys pardálový, dále stáda daňků evropských, cibetky, želvy žlutohnědé. Nezapomeňte si k návštěvě Doňany dalekohled. Navštivte místní vesničky, kde spatříte život typický pro andaluský venkov, například El Rocío, Matalascaňas, Minas de Riotinto, Aracena. Nevýznamnější město oblasti je Huelva – je to průmyslový přístav, centrum města je poměrně rušné. Lugares Colombinos – pod tímto jménem se skrývají trojice měst - Palos de la Frontera, Moguer a La Rábida – všechna 3 města sehrála klíčovou roli v Kolumbových přípravách na objevné plavby.

Gastronomie
Kuchyně v této oblasti vyniká mnoha andaluskými specialitami, které určitě stojí za ochutnání. Nepřeberné množství ryb, mořské plody nebo vyhlášené langusty a krevety. Dále také vynikající sýry, uzeniny a cukrovinky. Známé a velice oblíbené především u místních obyvatel jsou tzv. „tapas“ – studené či teplé jednohubky z různých druhů masa, ryb, mořských plodů a zeleniny. Díky úrodné části regionu je oblast proslulá místní produkcí vín.

Nákupy
Andalusie je proslavená výborným a kvalitním panenským olivovým olejem tzv. Virgen Extra, který je lisován za studena. V typických andaluských vesničkách najdete obchůdky s kůží, např. peněženky, pásky, kabelky, klobouky atd. Obchůdky s keramikou, která je velmi pestrá. Používají se motivy květin a oliv, vždy vyobrazené na žlutém podkladu. Navíc každé přímořské letovisko má své nákupní centrum, kde se můžete oddat nákupní horečce.

Naše golfové tipy
Provincie Huelva je stejně jako Cádiz místem kvalitního golfu. V této oblasti se nachází několik kvalitních golfových hřišť, z nichž můžeme doporučit Isla Canela Golf (18 jamek), Islantilla Golf (27 jamek), Golf Nuevo Portil (18 jamek) nebo Golf Dunas de Doñana (18 jamek). Hřiště zde byla vybudována Angličany a byla první svého druhu v celé Evropě. Rádi připravíme golfistům pobyt na míru!

Isla Canela Golf
Golfový resort se nachází v přírodní rezervaci, kde se řeka Guadiana vlévá do Atlantského oceánu. Vzhledem ke své výborné poloze je vhodným místem pro golf po celý rok. Osmnáctijamkové hřiště Par 72, které je zakomponované do původního terénu, navrhl Juan Catarineu. Na první pohled působí jako snadné golfové hřiště, ale má i svá skrytá úskalí. Orientační cena green fee: již od 42,- Eur

Golf Dunas de Doñana
Moderní golfový resort rozkládající se u krásné pláže, nabízí krásné pohledy na oceán a přilehlou přírodní rezervaci. V areálu se nachází osmnáctijamkové hřiště Par 72. Díky rozlehlým jezírkům je zde množství vodních překážek. Hřiště je mezi hráči golfu velmi populární a je vhodné jak pro začátečníky, tak i pokročilé. Orientační cena green fee: již od 60,- Eur

Výlety

Costa de la Luz (Cádiz)
Gibraltar - Rock tour*
Celodenní výlet autokarem bez oběda. Odjezd k prohlídce britské kolonie Gibraltar, nejjižnějšího místa evropského kontinentu. Po přejezdu španělsko-gibraltarské hranice je na programu atraktivní projížďka minibusem po skále Gibraltaru. První zastávka se koná na nejjižnějším cípu Gibraltaru s názvem Europe Point, při dobré viditelnosti lze vidět Afriku. Další zastávka je ve výšce cca 300 m n.m. u vstupu do krápníkové jeskyně San Miguel a třetí zastávka je u přírodní rezervace slavných opiček macaca. Po skončení projížďky je na programu volno s možností procházky městem, posezení v některé z mnoha restaurací a britských barů nebo výhodné nákupy na obchodní třídě v této bezcelní zóně. Odjezd zpět je v odpoledních hodinách. Pro vjezd na Gibraltar je nutný platný cestovní doklad.
Orientační cena: dospělí cca 62,- Eur, děti do 12 let cca 31,- Eur

Sevilla*
Celodenní výlet autokarem bez oběda. Tento výlet do krásného města Sevilla, hlavního města Andalusie ale také flamenca a býčích zápasů, vám přiblíží historii ale i současnost Španělska. Na programu je mj. prohlídka města s možností návštěvy největší katedrály Španělska, jejíž součástí je bývalý minaret, dnes známá jako věž La Giralda, ze které je vidět celé město jako na dlani. Následuje krátká pěší prohlídka města, židovská čtvrť Santa Cruz s krásnou architekturou, prohlídka hlavního náměstí Plaza de Espaňa, Zlatá věž nebo prohlídka katedrály. Během krátkého volna se můžete projít typickými uličkami města, poté následuje odjezd zpět do letoviska.
Orientační cena: dospělí cca 66,- Eur, děti do 12 let cca 33,- Eur

* Výlety označené * se konají s česky mluvícím průvodcem při min. počtu 16 osob.

Costa de la Luz (Huelva)
Algarve
Odjezd z hotelu do malebného městečka Albufeira, které je významným letoviskem ve střední části Algarve (Jižní Portugalsko). Prohlídka města, které je směsí historie a moderního stylu, s typickými bílými domy a ulicemi s obchůdky všeho druhu. V odpoledních hodinách přejezd do kosmopolitního letoviska Vilamoura, kde se nachází největší marina Evropy. Návrat do hotelu.
Orientační cena: dospělí cca 46,- Eur, dítě 2-10 let 23,- Eur

Národní park Doňana
Odjezd od hotelu do Národního parku Doňana, divoké chráněné přírodní oblasti, která je největší ve Španělsku a jedna z nejdůležitějších v Evropě (od roku 1980 v UNESCO). Prohlídka začíná jízdou v jeepech směrem k vesničce El Rocío. Následuje oběd, návštěva historického města Niebla, prohlídka hradu, kostela Sv. Martina a staré muslimské zdi. Cesta zpět do hotelu s případnou krátkou zastávkou ve vinařství Bollullos par del Condado. Cena zahrnuje vstup do NP a hradu.
Orientační cena: dospělí cca 60,- Eur, dítě 2-10 let 30,- Eur

Gibraltar
Odjezd od hotelu směrem na Gibraltar, malý kousek Británie na jihu Španělska, přes města Sevilla, a Jerez de la Frontera (známé svým sherry a vínem), podél bavlníkových plantáží a přes území býků. V Gibraltaru budete mít 5 hodin na individuální prohlídku Gibraltarských skal nebo velmi oblíbené nákupy.
Orientační cena: dospělí cca 75,- Eur, dítě 2-10 let 37,5 Eur

Kolumbovy cesty a Huelva
Návštěva kláštera La Rábida, kde pobýval Kryštof Kolumbus a kde našel podporu při přípravách nové cesty do Indie v roce 1492. Následuje prohlídka doků, kde jsou k vidění reprodukce tří karavel, které se zúčastnily objevení Ameriky, a malé muzeum. Návštěva přístavního města Huelva, volný čas a návrat do hotelu.
Orientační cena: dospělí cca 34,- Eur, dítě 2-10 let 17,- Eur

Sevilla
Odjezd z letoviska do Sevilly. Prohlídka architektonických skvostů města: čtvrť St. Cruz, Maria Luisa Park, Plaza de Espaňa, Torre del Oro a nádherné katedrály. Volný čas a návrat do hotelu v odpoledních hodinách.
Orientační cena: dospělí cca 56,- Eur, dítě 2-10 let 28,- Eur


Informace!
Výlety si můžete zakoupit přímo na pobytovém místě, u našeho delegáta s platbou v místní měně, ceny se mohou lišit dle letoviska.
Minimální počet dospělých účastníků pro konání výletů s garantovaným českým průvodcem je 22 osob.

Sport a zábava

Costa de la Luz (Huelva)
Sportovní aktivity
Příjemné klima nabízí příznivé podmínky pro nepřeberné množství sportů jako je např. plavání, potápění, rybolov a windsurfing nebo kitesurfing. Na plážích jsou k dispozici různé druhy nemotorizovaných vodních sportů jako jsou šlapadla a kajaky. Z motorizovaných potom paragliding nebo jízda na vodních skútrech, nabízejí pouze některé pláže. Kromě vodních sportů můžeme zmínit koňské dostihy, pólo a golf.

Po koupání …
Za návštěvu jistě stojí národní park Doňana, rozkládá se v deltě řeky Guadalquivir. Tato rezervace oplývá krásnou exotickou krajinou, skýtá útočiště pro více než 400 druhů ptactva. Plameňáci, ohrožený orel iberský patří mezi chráněné druhy. V tomto úžasném prostředí žije například i chráněný druh – rys pardálový, dále stáda daňků evropských, cibetky, želvy žlutohnědé. Nezapomeňte si k návštěvě Doňany dalekohled. Navštivte místní vesničky, kde spatříte život typický pro andaluský venkov, například El Rocío, Matalascaňas, Minas de Riotinto, Aracena. Nevýznamnější město oblasti je Huelva – je to průmyslový přístav, centrum města je poměrně rušné. Lugares Colombinos – pod tímto jménem se skrývají trojice měst - Palos de la Frontera, Moguer a La Rábida – všechna 3 města sehrála klíčovou roli v Kolumbových přípravách na objevné plavby.

Gastronomie
Kuchyně v této oblasti vyniká mnoha andaluskými specialitami, které určitě stojí za ochutnání. Nepřeberné množství ryb, mořské plody nebo vyhlášené langusty a krevety. Dále také vynikající sýry, uzeniny a cukrovinky. Známé a velice oblíbené především u místních obyvatel jsou tzv. „tapas“ – studené či teplé jednohubky z různých druhů masa, ryb, mořských plodů a zeleniny. Díky úrodné části regionu je oblast proslulá místní produkcí vín.

Nákupy
Andalusie je proslavená výborným a kvalitním panenským olivovým olejem tzv. Virgen Extra, který je lisován za studena. V typických andaluských vesničkách najdete obchůdky s kůží, např. peněženky, pásky, kabelky, klobouky atd. Obchůdky s keramikou, která je velmi pestrá. Používají se motivy květin a oliv, vždy vyobrazené na žlutém podkladu. Navíc každé přímořské letovisko má své nákupní centrum, kde se můžete oddat nákupní horečce.

Naše golfové tipy
Provincie Huelva je stejně jako Cádiz místem kvalitního golfu. V této oblasti se nachází několik kvalitních golfových hřišť, z nichž můžeme doporučit Isla Canela Golf (18 jamek), Islantilla Golf (27 jamek), Golf Nuevo Portil (18 jamek) nebo Golf Dunas de Doñana (18 jamek). Hřiště zde byla vybudována Angličany a byla první svého druhu v celé Evropě. Rádi připravíme golfistům pobyt na míru!

Isla Canela Golf
Golfový resort se nachází v přírodní rezervaci, kde se řeka Guadiana vlévá do Atlantského oceánu. Vzhledem ke své výborné poloze je vhodným místem pro golf po celý rok. Osmnáctijamkové hřiště Par 72, které je zakomponované do původního terénu, navrhl Juan Catarineu. Na první pohled působí jako snadné golfové hřiště, ale má i svá skrytá úskalí. Orientační cena green fee: již od 42,- Eur

Golf Dunas de Doñana
Moderní golfový resort rozkládající se u krásné pláže, nabízí krásné pohledy na oceán a přilehlou přírodní rezervaci. V areálu se nachází osmnáctijamkové hřiště Par 72. Díky rozlehlým jezírkům je zde množství vodních překážek. Hřiště je mezi hráči golfu velmi populární a je vhodné jak pro začátečníky, tak i pokročilé. Orientační cena green fee: již od 60,- Eur