Vyzkoušejte náš nový a přehlednější web. Stále na něm pracujeme a vylepšujeme, budeme však rádi za Váš názor. Chci vidět nový web x

Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Řecko

Zakynthos

Top last minute

 • 9.3.
  Hotel THREE CORNERS HAPPY LIFE
   16 390 Kč
  -12%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  14 490 Kč
 • 16.3.
  Hotel SAN MARCO
  +
   23 690 Kč
  -41%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  snídaně
  od  13 990 Kč
 • 23.3.
  Hotel CITYMAX AL BARSHA
   27 990 Kč
  -25%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  snídaně
  od  20 990 Kč
 • 30.3.
  Hotel LOU LOU A BEACH RESORT
  +
   28 690 Kč
  -23%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  snídaně
  od  21 990 Kč
 • 6.4.
  Hotel AVARI DUBAI
   26 990 Kč
  -17%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  polopenze
  od  22 490 Kč
 • 13.4.
  Hotel UMM AL QUWAIN
   41 690 Kč
  -18%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  polopenze
  od  33 990 Kč
 • 14.4.
  Paříž - víkendy
   11 990 Kč
  -4%
  Francie
  4 dní
  Letecky
  snídaně
  od  11 490 Kč
 • 20.4.
  Hotel DOUBLE TREE BY HILTON RESORT & SPA MARJAN ISLAND
   37 990 Kč
  -18%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  polopenze
  od  30 990 Kč
 • 3.5.
  Řím - Neapol - Capri - Ischia (autobusem)
   6 990 Kč
  -5%
  Itálie
  6 dní
  Autokarem
  snídaně
  od  6 666 Kč
 • 4.5.
  Paříž od A po Z
   6 990 Kč
  -4%
  Francie
  6 dní
  Autokarem
  snídaně
  od  6 690 Kč
 • 10.5.
  Řím - Neapol - Capri - Ischia (letecky)
   15 990 Kč
  -4%
  Itálie
  6 dní
  Letecky
  snídaně
  od  15 290 Kč
 • 11.5.
  Prodloužený víkend v Římě
   12 990 Kč
  -5%
  Itálie
  4 dní
  Letecky
  snídaně
  od  12 390 Kč
 • 29.5.
  Severoitalské perly
   16 490 Kč
  -4%
  Itálie
  6 dní
  Letecky
  polopenze
  od  15 790 Kč
 • 3.6.
  Bretaň a Normandie - perly Francie (letecky)
   16 990 Kč
  -6%
  Francie
  6 dní
  Letecky
  snídaně
  od  15 990 Kč
 • 7.6.
  Řím - Florencie
   17 990 Kč
  -6%
  Itálie
  5 dní
  Letecky
  snídaně
  od  16 990 Kč

Popis destinace

Od dávných dob Zakynthos okouzluje neopakovatelnou krásou, horami hustě porostlými piniovými lesy, divokými scenériemi západního i jihozápadního pobřeží se stovkami větších či menších mořských jeskyní, řadou krásných pláží a pestrostí vegetace všude, kam oko dohlédne. Vnitrozemí ostrova je tvořeno nížinou, v níž se pěstují zejména olivy a citrusy. Ne bez důvodu nazývali Benátčané ostrov Fiore de Levante čili Květinou východu. Jméno Zakynthos nesl ostrov už za Homéra podle planě rostoucích hyacintů. Svůj čas zde nejraději trávila božská dvojčata Artemis a Apollón. Stejně jako většina ostrovů Středomoří měnil Zakynthos v historii často své vládce a dodnes si uchoval benátský ráz.

Ostrov leží asi hodinu plavby od pobřeží řeckého Peloponesu a je třetím největším ostrovem v Jónském moři s necelými 40 tisíci obyvateli, z nichž plná čtvrtina žije ve stejnojmenné metropoli ostrova. Významnou atrakcí ostrova jsou mořské želvy, které na zdejších plážích nalezly ideální místo pro kladení vajec do písku. Hnízdění probíhá od června do srpna a na jeho konci se z 1300 hnízd líhnou malé želvičky hledající svou cestu do moře. Místa hnízdění jsou národní přírodní rezervací a na vybraných plážích (Kalamaki a Laganas) musejí rekreanti respektovat určitá pravidla zejména omezení přístupu v nočních hodinách. Podmínky pro letní dovolenou u moře jsou zde ideální. Jde o nejjižněji situovaný jónský ostrov, proto má zdejší klima výrazně subtropický charakter s příjemně vyhřátou vodou v moři i na okrajích sezony. Moře je čisté a mělké, vhodné pro koupání i menších dětí. Členité pobřeží ostrova se řadou romantických zálivů a útesů i hornaté vnitrozemí lákají k výletům, které nabízejí pohledy na nezapomenutelné přírodní scenérie. Ostrov nabízí kvalitní služby včetně vodního parku. Pro nepřeberné množství barů, diskoték a dalších zábavních podniků je vyhledáván i mladší britskou klientelou.

Tipy pro správnou volbu

- krásné písčité pláže
- rozmanité scenérie a krásná příroda
- domov mořských želv Caretta - Caretta
- vhodné pro rodiny s dětmi

Čedok PLUS

- Travel Plus Class při charterových letech
- česky hovořící delegát v cíli zájezdu
- výhodná cena cestovního pojištění
- výhodné parkování na letišti v Praze
- autokarová doprava na letiště v Praze

Základní informace

Rozloha ostrova: 406 km2
Počet obyvatel ostrova: 40 tisíc
Úřední jazyk: řečtina
Místní měna: euro
Časový posun v létě: SELČ plus 1 hod.
Cílové letiště: Zakynthos
Doba letu z Prahy: 2 hodiny 20 minut

Výlety

Zakynthos Town v noci - odjezd z hotelu v pozdních odpoledních hodinách, cesta do hlavního města ostrovu - Zakynthos. Procházka podél přístavu, Staré Město, volný času na nakupování. Návrat do hotelu ve večerních hodinách. Cena cca 20 EUR.

Okruh ostrovem - fascinující výlet, ktery vám umožní prozkoumat nejkrásnějších koutů ostrova. Prohlídka začíná s návštěvou olejové Aristeon biofarmy v Lithakia. Dále navštívíte malého rodinné vinařství Gramzas, který zahrnuje prezentaci vinařských metod v minulosti i současnosti a jeho degustace. Uvidíte horské vesnice jako Kiliomeno, Agios Leon, Maries s možností udělat okouzlující fotografie. Na trase můžete obdivovat nejstarší olivovník na ostrově Zakynthos. Anafonitria, je také místem, kde se Řekové sami ještě stáčí olej, med a sbírají bylinky - možnost degustace a nákup. Dalším lákadlem je panoramatický výhled na záliv St. George a známý vrak Navagio, který může být viděn z plošiny v horní části skály. Následně pokračujte do přístavu Agios Nikolaos s přestávkou na oběd v tradiční řecké taverně. Poslední ze zastávek je návštěva Bochali, kde si můžete nafotit krásné panoramatické fotky hlavního města ostrova. Celodenní prohlídka. Cena cca 40 EUR.

Lodní výlet Kaiki - plavba na tradiční řecké lodi kaiki v Laganaském zálivu a podél divokého jižního cípu ostrova Zakynthos. S trochou štěstí dostanete příležitost vidět slavné Caretta caretta mořské želvy v jejich přirozeném prostředí a jejich největšího evropského hnízdiště. Během výletu, zastávka na koupání v blízkosti tajemné jeskyně Keri, dosáhnout pobřeží plné útesů, divokých pláží a skalních bloků. Pak se zastaví u břehů opuštěného ostrova Marathonisi, nazývaného jako Želví ostrov, kde můžete vidět želví hnízda. Půldenní výlet. Cena cca 35 EUR.

Cruise Navagio - jízda autobusem do přístavu na ostrově Zakynthos a poté plavba na slavnou pláž Navagio, která se nachází na severo-západní straně ostrova Zakynthos. Během plavby se můžete vykoupat v Cape Skinari, které se nachází v blízkosti Modré jeskyně. Pak zůstane na pláži Xigia, která díky přítomnosti síry ve studené vodě je považován za jediné přirozené lázně na ostrově. Během plavby můžete obdivovat na východním pobřeží ostrova Zakynthos - známá střediska Tsilivi a Alikes-Alikanas, skvělý výhled na Peloponés a na ostrov Kefalonia. Zpět do přístavu Zakynthos. Den prohlídka. Cena cca 30 EUR.