Vyzkoušejte náš nový a přehlednější web. Stále na něm pracujeme a vylepšujeme, budeme však rádi za Váš názor. Chci vidět nový web x

Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Řecko

Korfu

Top last minute

 • 29.1.
  Hotel ROYAL BRAYKA BEACH RESORT
  +
   18 590 Kč
  -36%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  11 990 Kč
 • 29.1.
  Hotel BLUE REEF RESORT
   15 990 Kč
  -50%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  7 990 Kč
 • 2.2.
  Hotel SAN MARCO
  +
   23 690 Kč
  -37%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  snídaně
  od  14 990 Kč
 • 5.2.
  Hotel RESTA REEF RESORT
  +
   16 690 Kč
  -40%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  9 990 Kč
 • 5.2.
  Hotel HILTON MARSA ALAM NUBIAN RESORT
   19 790 Kč
  -9%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  17 990 Kč
 • 9.2.
  Hotel LOU LOU A BEACH RESORT
  +
   28 690 Kč
  -30%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  snídaně
  od  19 990 Kč
 • 9.2.
  Hotel OCEANIC KHORFAKKAN RESORT & SPA
   31 990 Kč
  -28%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  polopenze
  od  22 990 Kč
 • 12.2.
  Hotel THREE CORNERS SEA BEACH RESORT
   17 190 Kč
  -19%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  13 990 Kč
 • 12.2.
  Hotel THREE CORNERS HAPPY LIFE
   17 690 Kč
  -15%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  14 990 Kč
 • 16.2.
  Hotel DOUBLE TREE BY HILTON RESORT & SPA MARJAN ISLAND
   35 890 Kč
  -22%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  polopenze
  od  27 990 Kč
 • 16.2.
  Hotel CITYMAX AL BARSHA
   27 990 Kč
  -25%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  snídaně
  od  20 990 Kč
 • 19.2.
  Hotel RESTA GRAND RESORT
  +
   18 990 Kč
  -11%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  16 990 Kč
 • 23.2.
  Hotel FUJAIRAH ROTANA RESORT & SPA
   33 990 Kč
  -29%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  23 990 Kč
 • 23.2.
  Římské předjaří
   11 590 Kč
  -2%
  Itálie
  4 dní
  Letecky
  snídaně
  od  11 390 Kč
 • 2.3.
  Hotel UMM AL QUWAIN
   37 290 Kč
  -21%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  polopenze
  od  29 490 Kč

Nejoblíbenější zájezdy na Korfu

Hotel AEOLOS BEACH RESORT
Hotel AEOLOS BEACH RESORT
od 16 086 Kč
Hotel BELVEDERE
Hotel BELVEDERE
od 10 912 Kč
Hotel MESSONGHI BEACH
Hotel MESSONGHI BEACH
od 13 579 Kč
Hotel SUNSHINE CORFU AND SPA
Hotel SUNSHINE CORFU HOTEL AND SPA
od 16 802 Kč
Hotel THREE STARS
Hotel THREE STARS
od 14 186 Kč
Všechny zájezdy na Korfu

Popis destinace

Ostrov v Jónském moři u severního pobřeží Řecka, s výhledem na hory řeckého a albánského pobřeží, patří k nejpůvabnějším z řeckých ostrovů. Překrásná krajina, na jihu pahorkatá a na severu se zvedající do mohutného vápencového pohoří, porostlá subtropickou vegetací, opodstatňuje jeho přívlastek „smaragdový“. Pomerančovníkové a olivové háje, platany a vysoké kužely cypřišů, nenarušená příroda a divoké skalnaté útesy na severu, bílé písčité i oblázkové pláže, křišťálové moře s množstvím ryb, to okouzlilo již mnohé cestovatele. Na Korfu - starověkou Kerkyru - umístil Homér svůj ostrov Fajáků, poslední Odysseovu zastávku při jeho putování domů z trojské války, zastavili se na něm také Argonauti s Iásónem aMédeou, když prchali se zlatým rounem.
I novodobí básníci, spisovatelé a další slavní lidé byli okouzleni místy, kde se přírodní krása prolíná s bájemi a historií – jeho krásu obdivovali Goethe iWilde, žil zde lord Byron, o svém dětství na ostrově psal Gerald Durell, v zámečku Achilion prožila část života i manželka rakouského císaře Františka Josefa I. Alžběta – Sissi, letní sídla zde mají Rotschieldové,…
Návštěvníci ostrova na něm prožijí nezapomenutelné chvíle při odpočinku na plážích, procházkách malými vesničkami, návštěvách starobylých klášterů i hlavního města Kerkyry, uchovávajícího si starou benátskou atmosféru i přes živý provoz v obchůdcích a tavernách, trvající dlouho do noci. Na ostrově byl nedávno vybudován akvapark „Vodní svět“ s nesčetnými bazény a tobogány, který patří k největším v celém středomoří a je snadno dosažitelný ze střediska Moraitika.

Tipy pro správnou volbu

- skutečně zdravé mikroklima
- dovolená ve svěží zeleni
- bohatství historických památek
- klidná voda i živý příboj

Čedok PLUS

- Travel Plus Class při charterových letech
- česky hovořící delegát v cíli zájezdu
- výhodná cena cestovního pojištění
- výhodné parkování na letišti v Praze
- autokarová doprava na letiště v Praze

Základní informace

Rozloha ostrova: 592 km2
Počet obyvatel: 110 tisíc
Úřední jazyk: řečtina
Místní měna: euro
Časový posun v létě: SELČ plus 1 hod.
Cílové letiště: Kerkyra
Doba letu z Prahy: 2 hodiny 5 minut

Výlety

Okruh ostrovem
Celodenní výlet klimatizovaným autobusem nás nejdříve zavede do hlavního města Korfu. Následuje cca hodinová prohlídka centra, náměstí Spianada, přilehlé historické budovy, Britský palác, arkádové budovy Listón, ulička Svatého Spyridona, kostel Svatého Spyridona, cca 15 minut volného času. Pokračování k západnímu pobřeží do městečka Paleokastritsa. Po cestě zastávka v likérce Koumquat s ochutnávkou tamního likéru. Příjezd do Paleokastritsi. Prohlídka tamního kláštera a muzea ikon. Přestávka cca 2 hodiny na oběd, který není v ceně výletu. Možnost plavby malou lodí do tří jeskyněk, cena cca 6,- EUR na osobu, možnost koupání v moři s písčitou pláží. Po přestávce odjezd na Bella Vistu - krásný výhled. Možnost fotografování. Přejezd podhůřím nejvyšší hory ostrova Korfu Pantokrátoru. Poslední zastávkou je zámeček Achillio, který byl vybudován pro rakouskou císařovnu Alžbětu, zvanou Sissi. Cca hodinová prohlídka zámečku a zahrady s krásnou sochařskou výzdobou. Vstupné do Achillia je v ceně.
Orientační ce na: 45,- Euro

Parga a Paxos
Celodenní výlet zahájíme transferem klimatizovaným autobusem do Nového přístavu, nalodění a plavba na řeckou pevninu cca 2 hodiny do proslulého města Parga. Individuální volno 2 hodiny. Po prohlídce města Parga odplutí na ostrov Paxos, cca 10 km jižně od ostrova Korfu. Plavba trvá cca 1 hodinu. Individuální volno na Paxosu cca 2 hodiny. Po prohlídce města Gaios nebo projížďce rychlolodí do Posseidonových jeskyněk nástup opět na loď a odplutí zpět do Nového přístavu v hlavním městě Korfu.
Orientační ce na: 50,- Euro

Lodní výlet s piknikem
Celodenní lodní výlet na řecké pobřeží Kalamas. Zakotvení v jedné ze zátok. Možnost koupání a potápění cca 2 hodiny. Chutné občerstvení připravené na místě přímo před zraky klientů. Poté pojedeme okolo řeckého pobřeží, plavba lodí do zátoky s křišťálově čistou vodou, možnost koupání z lodě cca 30 minut a pak cesta zpět do Kerkyry. Popluje me okolo pobřeží s jedinečnou možností vidět ostrůvek Pondikonisi, klášter Vlacharena, palác Mon Repo na poloostrově Kanoni a starou pevnost.
Orientační ce na: 52,- Euro

Vodní svět
Polodenní výlet autokarem nebo minibusem do jednoho z nevětších vodních parků v Evropě, který byl vybudován ve středisku Agios Ioanis v jižní části ostrova nedaleko od střediska Moraitika. Vodní hrádky si užijete v mnoha bazénech, vodních tunelech a na toboganech. K dispozici jsou snack bary, kiosky s občerstvením, restaurace i obchody se suvenýry.
Upozornění: Transfer do hlavního města Korfu je ze středisek Paleokastritsa, Nissaki a Dassia zajištěn při minimálním počtu 10 osob (v každém středisku). Ceny nezahrnují vstupy.

Klasický okruh ostrova
Celodenní výlet na nejznámější a nejkrásnější místa na ostrově Korfu. Nejdříve pojedeme do Achillia, které si nechala postavit rakouská císařovna Alžběta (Sissy). Po cestě do Paleokastritse navštívíme likérku Kum-Quat. V Paleokastritse si prohlédneme mužský ortodoxní klášter ze 13. stol. V Paleokastritse je také možné využít polední přestávku na koupání v moři, na oběd či na projížďku loďkou do jeskyň. V odpoledních hodinách vyjedeme na vyhlídkové místo zvané Bella Vista.
Cena: dospělý 45,- Euro, dítě 22,- Euro, v ceně není zahrnuta vstupenka do Achillia (5 euro)

Lodní výlet na Paxos a Antipaxos, jeskyně – celodenní lodní výlet
Plavba výletní lodí podél jižního pobřeží ostrova Korfu na západní pobřeží ostrova Paxos,kde jsou impozantní skály a jeskyně. Doplujeme až k ostrůvku Antipaxos, který je mnohdy přirovnáván ke Karibiku. Tady se budeme koupat v průzračném azurovém moři.
Cena: dospělý 45,- Euro, dítě 22,- Euro

Albánie
Po asi hodinové plavbě loď připluje do přístavu Saranda. Buď den strávíte procházkou po městě, nebo máte možnost si na lodi dokoupit výlet do významného archeologického místa Butrinti, kde je zachovaná řada památek z antického Řecka a Říma. V ceně tohoto výletu je i oběd v místní restauraci.
Cena: dospělý 45,- Euro, dítě 22,- Euro
+ 10,- Euro přístavní poplatek
+ 20,- Euro výlet do Butrintu

Modrá laguna
Výlet k protějšímu pevninskému Řecku. Poplujeme k malebné zátoce, kde byl natočený film „Modrá laguna“. Tady zůstaneme asi hodinu stát. Naše plavba dál pokračuje mezi mnoha malými ostrůvky na pláž sv. Paraskevi. Na palubě lodi bude podán oběd formou bufetu. Naše poslední zastávka je ve vesničce Sivota. Sivota je jeden z největších jachtařských přístavů.
Cena: dospělý 45,- Euro, dítě 22,- Euro

Aqualand
Aqualand - obří skluzavky a tobogány, líná řeka, jacuzzi, bazény, dětské koutky. Po zážitcích ze skluzavek se můžete občerstvit v barech, stáncích s občerstvením či restauraci.
Cena: dospělý 40,- Euro, dítě 25,- Euro

Lodní výlet do Pargy a na ostrov Paxos – celodenní lodní výlet
Plavba výletní lodí podél jižního pobřeží ostrova Korfu na ostrov Paxos. Na Paxosu je možnost prohlídky městečka Gaios. V poledních hodinách přeplujeme do malebného městečka Parga. V Parze je čas na prohlídku města, návštěvu zříceniny středověkého hradu, koupání, nákup suvenýrů atd.
Cena: dospělý 45,- Euro, dítě 22,- Euro

Kerkyra
Navštivte starobylé památky hlavního města Korfu STAROU a NOVOU pevnost a kostel patrona Sv. Spiridona. Spletí uliček plných obchůdků projdete až k Listonu, centru kavárenského života, který lemuje náměstí Espianade. KERKYRA je historické město s pevnostmi, byzantskými kostely a mnoha dalšími památkami. Procházka centrem města okolo hlavních památek je nádherná. (Stará pevnost, Palác sv. Michala a Jiří, třída Liston, kostel sv. Spyridiona). Individuální volno na nákupy nebo návštěvu památek. Výlet do města Kerkyry bude jistě krásným zážitkem vaší dovolené.
Cena: dospělý 25,- Euro, dítě 12,- Euro