Vyzkoušejte náš nový a přehlednější web. Stále na něm pracujeme a vylepšujeme, budeme však rádi za Váš názor. Chci vidět nový web x

Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Portugalsko

Algarve

Top last minute

 • 9.3.
  Hotel THREE CORNERS HAPPY LIFE
   16 390 Kč
  -12%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  14 490 Kč
 • 16.3.
  Hotel SAN MARCO
  +
   23 690 Kč
  -41%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  snídaně
  od  13 990 Kč
 • 23.3.
  Hotel CITYMAX AL BARSHA
   27 990 Kč
  -25%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  snídaně
  od  20 990 Kč
 • 30.3.
  Hotel LOU LOU A BEACH RESORT
  +
   28 690 Kč
  -23%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  snídaně
  od  21 990 Kč
 • 6.4.
  Hotel AVARI DUBAI
   26 990 Kč
  -17%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  polopenze
  od  22 490 Kč
 • 13.4.
  Hotel UMM AL QUWAIN
   41 690 Kč
  -18%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  polopenze
  od  33 990 Kč
 • 14.4.
  Paříž - víkendy
   11 990 Kč
  -4%
  Francie
  4 dní
  Letecky
  snídaně
  od  11 490 Kč
 • 20.4.
  Hotel DOUBLE TREE BY HILTON RESORT & SPA MARJAN ISLAND
   37 990 Kč
  -18%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  polopenze
  od  30 990 Kč
 • 3.5.
  Řím - Neapol - Capri - Ischia (autobusem)
   6 990 Kč
  -5%
  Itálie
  6 dní
  Autokarem
  snídaně
  od  6 666 Kč
 • 4.5.
  Paříž od A po Z
   6 990 Kč
  -4%
  Francie
  6 dní
  Autokarem
  snídaně
  od  6 690 Kč
 • 10.5.
  Řím - Neapol - Capri - Ischia (letecky)
   15 990 Kč
  -4%
  Itálie
  6 dní
  Letecky
  snídaně
  od  15 290 Kč
 • 11.5.
  Prodloužený víkend v Římě
   12 990 Kč
  -5%
  Itálie
  4 dní
  Letecky
  snídaně
  od  12 390 Kč
 • 29.5.
  Severoitalské perly
   16 490 Kč
  -4%
  Itálie
  6 dní
  Letecky
  polopenze
  od  15 790 Kč
 • 3.6.
  Bretaň a Normandie - perly Francie (letecky)
   16 990 Kč
  -6%
  Francie
  6 dní
  Letecky
  snídaně
  od  15 990 Kč
 • 7.6.
  Řím - Florencie
   17 990 Kč
  -6%
  Itálie
  5 dní
  Letecky
  snídaně
  od  16 990 Kč

Popis destinace

Krásné dlouhé písčité pláže, romantické skalnaté útesy, vysoce kvalitní golfová hřiště, příjemné rybářské vesničky, ale i letoviska s čilým nočním životem, delikátní portugalskou kuchyní, typickou maurskou architekturou, nepřeberné množství vodních sportů a podmořských aktivit – to je nejjižnější pobřeží Portugalska, slunné Algarve. Algarve je vyhledávanou celoroční turistickou destinací, zdejší pláže právem patří k nejkrásnějším v Evropě, klima celoročně příznivé – díky teplým mořským proudům. Doporučujeme pronájem automobilu k prozkoumání nádherného pobřeží, plného malebných pláží – dlouhých, nebo kouzelných menších ukrytých mezi pískovcovými útesy.


Tipy pro správnou volbu

- malebné písčité pláže i romantické zátoky
- rozmanitá nabídka letovisek - klidné rybářské vesničky, ale i rušný noční život
- skvělá gastronomie - typická portugalská kuchyně, lahodná vína
- celoročně teplé klima
- aktivní dovolená - vodní sporty, potápění, jízda na koni
- vyhledávaná golfová hřiště i mezinárodních parametrů
- možnost pořádání obchodních jednání, semináře, konference - v zázemí kvalitních hotelů

Čedok PLUS

- Travel Plus Class při charterových letech
- česky hovořící delegát v cíli zájezdu
- výhodná cena cestovního pojištění
- výhodné parkování na letišti v Praze

Základní informace

Rozloha: 92 390 km2
Počet obyvatel: 10 milionů
Úřední jazyk: portugalština
Místní měna: euro
Časový posun v létě: SELČ minus 1 hod.
Cílové letiště: Faro
Doba letu z Prahy: cca 3 hodiny

Střediska

Vilamoura/Quarteira
Jedno z nejznámějších letovisek na Algarve, velmi kosmopolitní – noční život v marině, kasino, řada restaurací, kaváren a barů, dostupnost několika golfových hřišť.
Transfer z letiště cca 30 min.

Armacao de Pera
Je moderním letoviskem nedaleko letoviska Albufeira. V současnosti tam žije okolo 3800 obyvatel. Armação de Pêra láká návštěvníky hlavně na svoji pláž, která patří k nejoblíbenějším plážím v Algarve.
Transfer z letiště cca 1 hod. 10 min.

Carvoeiro
Krásná, klidnější, původem rybářská vesnička s typickou architekturou v malebném historickém centru, nádhernou pláží – s četnými skalisky a jeskyněmi, překrásnou průzračnou vodou.
Transfer z letiště cca 1 hod.

Albufeira
Kombinace několika úžasných písčitých pláží a nekončícího nočního života = letovisko Albufeira, které ve svém půvabném historickém centru neztrácí klasickou podobu původních portugalských měst – úzké uličky, bílé stavby, mnoho kaváren, obchůdků, restaurací a diskoték. Nádherných pláží na výběr hned několik – od větších – Praia d’Ouro, Praia Falesia, Praia de Balaia, Praia de Castelo, Praia de Maria Luisa – po menší, velmi romantické, jako je St. Rafael, které rozhodně musíte navštívit!
Transfer z letiště – cca 45 min.

Tavira
Město východně od Fara, říká se mu Město kostelů, najdete jich tu přes třicet. Přes řeku Gilão, která rozděluje město na dvě části, vede původní románský most a dotváří městu romantickou atmosféru. Tavira je rybářské město. Nádherný je písečný ostrov Ilha de Tavira, překrásná písečná pláž obklopená s obou stran mořem.
Transfer z letiště cca 1 hod.

Sport a zábava

Sportovní aktivity
Většina hotelů v Portugalsku nabízí sportovní vyžití v podobě tenisu, plážového volejbalu, případně možnosti pronájmu jízdních kol. Portugalsko je rájem pro milovníky golfu. Golfisté si zde mohou vybrat z nabídky více než 20ti golfových hřišť. V letoviscích jsou k dispozici také tradiční vodní sporty jako např. vodní lyžování, šlapadla atd.

Potápění
Na Algarve má dlouhou tradici, vyzkoušejte některé z kvalitních licencovaných potápěčských základen ve vašem letovisku! Albufeira – Algardiving centrum, www.algardiving.com; Armacao de Pera – Dive spot, www.divespot.com.pt; Carvoeiro – Tivoli diving, www.tivoli-diving.com a mnoho dalších! Objevte krásy oceánu, mezi nádhernými písčitými útesy, v překrásných vodách Atlantiku!

Po koupání....
Většina středisek nabízí zábavu a noční život ve svých, obchodech, restauracích a barech. Centrem nekončícího nočního života a zábavy je středisko Albufeira. Některé hotely nabízejí večerní vyžití formou animačních programů. Jízda na koních - romantické projížďky na dlouhých zlatých písčitých plážích – okuste i vy, z nabízených letovisek možnost v Albufeiře.

Gastronomie
Portugalským národním jídlem je treska neboli bacalhau. Specialitou na Algarve je cataplana. Je to směs mořských plodů, krevet, mušlí a krabů vařených se zeleninou a speciální směsí bylinek. To vše se dusí a podává ve speciálních, tradičních měděných nádobách. Pohoří Monchique je proslavené sušenou šunkou presunto, která je vyráběna z černých prasat, olivami a pikantním, grilovaným kuřetem piri-piri. Algarve má i vynikající sladkosti, za což místní obyvatelé mohou dnes tak trošku poděkovat Arabům. Tím nejtypičtějším jsou pestrobarevné zákusky dom rodrigo. Typickou pálenkou je na Algarve medronho. Vyrábí se z plodů keře, který se nazývá medronheiro a roste především v pohoří Monchique. Plody jsou malé, červenooranžové kuličky, které se i jedí.

Nákupy
K typickým suvenýrům patří malovaná keramika (kachle, mísy i figurky), ručně tkané vlněné koberce a přikrývky „mantas“, svetry, kožené a mosazné zboží, předměty z tepaného železa, ručně vyšívané přehozy či ubrusy, cokoliv z korku (včetně deštníků, basebalových čepic či zástěr), košíky z proutí, rákosu i palmového listí a stříbrné i zlaté filigránské šperky. Nezapomeňte na symbol země, kohouta v jakékoliv podobě, na CD s melancholickým „fado“. Z potravin se vozí olivový olej, med a vynikající portské. Při nakupování se nespěchá a ceny jsou rozumné. Smlouvá se pouze na trzích, a to jen mírně.

Naše golfové tipy
Algarve je právem "golfovou velmocí" svými více než 20 golfovými areály, z těch nejkvalitnějších doporučujeme: Laguna Golf Course, Millennium Golf Course, Pinhal Golf Course, The Old Course, Victoria Clube de Golf, Vila Sol Golf Course, Royal Vale do Lobo, Golf Course Ocean, Vale do Lobo Golf Course, Alto Golf Course, Palmares Golf Course, Quinta da Ria Golf Course, Quinta de Cima Golf Course, Quinta do Lago Golf Course, Vale de Milho Golf Course – detailní informace na www.golfalgarve.com. Rádi připravíme golfistům pobyt na míru!

Výlety

Historické Algarve
Výlet za nejkrásnějšími místy západního pobřeží Algarve. Středověké město Silves, do 13. století hlavním městem arabské říše Al Gharb. Dnes malebné městečko s úzkými uličkami a bílými domky. Prohlídka maurského hradu z červeného kamene a gotické katedrály. Návštěva města Lagos, které je spojené s první fází zámořských výprav. Prohlídka barokního kostelíka svatého Antonína s pozlacenými vnitřními stěnami a oltářem a muzea algarvského života. Procházka ke slavnému náměstí Jindřicha Mořeplavce a podél částečně dochovaných hradeb. Volný čas na oběd. Pokračování na vyhlídku Ponta da Piedade s překrásnými výhledy na skaliska a moře, nedaleko města Lagos. Navštívení známé pevnosti v Sagres. Nakonec se pojede na nejjihozápadnější bod Evropy - mys svatého Vincenta (Cabo de São Vicente), kde jsou nádherné výhledy na přírodní park Costa Vicentina, skaliska Atlantického oceánu.
Orientační cena: 45,- Euro, dítě 2-10 let 22,5 Euro

Lisabon
Celodenní prohlídka hlavního města Portugalska. Dopoledne návštěva čtvrti Belém, prohlídka věže Torre de Belém a chrámu Jeronýmů, památek pod ochranou UNESCA a jsou symboly zámořských objevů a manuelského architektonického slohu. Dále Památník Objevitelů. Odpoledne návštěva historického centra Lisabonu – čtvrtí Baixa, Chiado a středověké čtvrti Alfama, která jako jediná přežila zemětřesení v roce 1755 a kde se zrodil hudební styl "fado”. Dále procházka po krásných náměstích Rossio, Praça da Figueira a slavném náměstí Praça do Comércio. Vystoupání na vyhlídku svaté Kateřiny a na Elevador Santa Justa, odkud je výhled na celé historické centrum. Možnost navštívení hradu svatého Jiří, oceanária, nebo svezení se v historické tramvaji číslo 28. Řeku Tejo budeme přejíždět přes dva známé mosty – nejdelší most Evropy Vasco da Gama a červený, dvoupatrový most 25. dubna.
Orientační cena: 59,- Euro, dítě 2-10 let 29,5 Euro

Národní park Ria Formosa
Výlet na východní pobřeží Algarve, do národního parku Ria Formosa. V přístavu města Olhão nalodění na motorovou loď, která bude projíždět lagunami, okolo písčitých dun a opuštěných ostrůvků. Vylodění na jednom z nejkrásnějších míst oblasti, které se nazývá Barra, mezi ostrůvky Armona a Culatra. Na ostrůvku Culatra se dozvíte informace o historii místních lidí a jejich životě, který je úzce spjat s oceánem; návštěva kolonie rybářů, kteří žijí stále tradičním způsobem života; procházka po ostrově s vysvětlením místního ekosystému. Cestou k ostrovu Barreta (známému jako Deserta – opuštěný) zastávka u majáku. Na ostrově Barreta možnost procházky, koupání v místních křišťálových vodách a šnorchlování; pozorování rybářů při lovu ryb robalo. Návrat do přístavu v Olhão.
Orientační cena: 65,- Euro, dítě 2-10 let 32,5 Euro

Výlet lodí
Celodenní/půldenní výlet podél pobřeží s krásnými pískovcovými útesy. Při celodenním výletu koupání na jedné z písčitých pláží, návštěva jeskyní, někdy pozorování delfínů. Oběd a nápoje při celodenním výletu již v ceně.
Orientační cena celodenní: 69,- Euro
Orientační cena polodenní: 53,- Euro

Sevilla
Celodenní výlet do španělského města Sevilla. Prohlídka architektonických skvostů města: čtvrť St. Cruz, Maria Luisa Park, Plaza de Espaňa, Torre del Oro, krásná katedrála. Volný čas během dne na oběd (fakultativně) i nákup suvenýrů. Návrat do hotelu v odpoledních hodinách.
Orientační cena: 57,- Euro, dítě 2-10 let 28,5 Euro

Vodní parky
The Big One
Největší vodní park v letovisku Alcantarilha, autobusové spojení veřejnou dopravou z Albufeiry, Armacao de Pera i Alvoru (cca 15 km od Albufeiry, severně od Armacao de Pera), s více než 1500 m vodních skluzavek a tobogánů, s příjemnou zahradou k relaxu ve stínu pro dospělé v době, kdy děti/mladí užívají nepřeberných vodních atrakcí.
Orientační cena vstupenky: 27,- Euro, dítě 2-10 let 18,- Euro (nezahrnuje transfer z hotelu)


Informace!
Výlety si můžete zakoupit přímo na pobytovém místě u našeho delegáta s platbou v místní měně, ceny se mohou lišit dle letoviska.
Minimální počet dospělých účastníků pro konání výletů s garantovaným českým průvodcem je 22 osob.

Sport a zábava

Sportovní aktivity
Většina hotelů v Portugalsku nabízí sportovní vyžití v podobě tenisu, plážového volejbalu, případně možnosti pronájmu jízdních kol. Portugalsko je rájem pro milovníky golfu. Golfisté si zde mohou vybrat z nabídky více než 20ti golfových hřišť. V letoviscích jsou k dispozici také tradiční vodní sporty jako např. vodní lyžování, šlapadla atd.

Potápění
Na Algarve má dlouhou tradici, vyzkoušejte některé z kvalitních licencovaných potápěčských základen ve vašem letovisku! Albufeira – Algardiving centrum, www.algardiving.com; Armacao de Pera – Dive spot, www.divespot.com.pt; Carvoeiro – Tivoli diving, www.tivoli-diving.com a mnoho dalších! Objevte krásy oceánu, mezi nádhernými písčitými útesy, v překrásných vodách Atlantiku!

Po koupání....
Většina středisek nabízí zábavu a noční život ve svých, obchodech, restauracích a barech. Centrem nekončícího nočního života a zábavy je středisko Albufeira. Některé hotely nabízejí večerní vyžití formou animačních programů. Jízda na koních - romantické projížďky na dlouhých zlatých písčitých plážích – okuste i vy, z nabízených letovisek možnost v Albufeiře.

Gastronomie
Portugalským národním jídlem je treska neboli bacalhau. Specialitou na Algarve je cataplana. Je to směs mořských plodů, krevet, mušlí a krabů vařených se zeleninou a speciální směsí bylinek. To vše se dusí a podává ve speciálních, tradičních měděných nádobách. Pohoří Monchique je proslavené sušenou šunkou presunto, která je vyráběna z černých prasat, olivami a pikantním, grilovaným kuřetem piri-piri. Algarve má i vynikající sladkosti, za což místní obyvatelé mohou dnes tak trošku poděkovat Arabům. Tím nejtypičtějším jsou pestrobarevné zákusky dom rodrigo. Typickou pálenkou je na Algarve medronho. Vyrábí se z plodů keře, který se nazývá medronheiro a roste především v pohoří Monchique. Plody jsou malé, červenooranžové kuličky, které se i jedí.

Nákupy
K typickým suvenýrům patří malovaná keramika (kachle, mísy i figurky), ručně tkané vlněné koberce a přikrývky „mantas“, svetry, kožené a mosazné zboží, předměty z tepaného železa, ručně vyšívané přehozy či ubrusy, cokoliv z korku (včetně deštníků, basebalových čepic či zástěr), košíky z proutí, rákosu i palmového listí a stříbrné i zlaté filigránské šperky. Nezapomeňte na symbol země, kohouta v jakékoliv podobě, na CD s melancholickým „fado“. Z potravin se vozí olivový olej, med a vynikající portské. Při nakupování se nespěchá a ceny jsou rozumné. Smlouvá se pouze na trzích, a to jen mírně.

Naše golfové tipy
Algarve je právem "golfovou velmocí" svými více než 20 golfovými areály, z těch nejkvalitnějších doporučujeme: Laguna Golf Course, Millennium Golf Course, Pinhal Golf Course, The Old Course, Victoria Clube de Golf, Vila Sol Golf Course, Royal Vale do Lobo, Golf Course Ocean, Vale do Lobo Golf Course, Alto Golf Course, Palmares Golf Course, Quinta da Ria Golf Course, Quinta de Cima Golf Course, Quinta do Lago Golf Course, Vale de Milho Golf Course – detailní informace na www.golfalgarve.com. Rádi připravíme golfistům pobyt na míru!