phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
>Novinky>

STARTUJE PRODEJ VLAKOVÝCH ZÁJEZDŮ DO CHORVATSKA

Do Rijeky vyjedou vlaky z Česka a Slovenska třikrát týdně


Vytvořeno: 23. 2. 2023

Nastupovat a vyjíždíme! Chorvatsko je dlouhodobě jednou z nejoblíbenějších letních destinací, kam jezdí statisíce Čechů i Slováků, a stále populárnější je cesta na dovolenou i po kolejích. Přímé vlakové spojení společnosti RegioJet v letošním roce pojede z České republiky a Slovenska do chorvatské Rijeky třikrát týdně. Čedok spouští od tohoto týdne prodej vlakových zájezdů se zpátečními jízdenkami, ubytováním i transfery, aby si turisté svou cestu mohli naplánovat s předstihem během first minute slev. Z oblastí vede jednoznačně Istrie, konkrétně jsou oblíbená letoviska Poreč, Umag, Rabac nebo třeba Rovinj. Další turisté potom vybírají Makarskou riviéru, Kvarner nebo ostrov Krk, kde Čedok své pobytové zájezdy s vlakovou dopravou nabízí.


„Po úspěšné loňské sezóně opět spouštíme předprodej zájezdů vlakem do Chorvatska, které nabízejí pohodlnou a více ekologickou alternativu pro všechny klienty, kteří si chtějí užít cestu po železnici a vyrazit letos v létě na dovolenou k Jaderskému moři. Díky vlakům RegioJetu do Rijeky, které letos pojedou podle jízdního řádu z Prahy třikrát týdně se zastávkami v několika městech v České republice i na Slovensku, si tak mohou tento způsob dopravy v kombinaci s ubytováním objednat turisté z obou zemí. Obliba vlakové dopravy roste jak u poznávacích zájezdů, tak i pobytů u moře,“ okomentoval Aleš Ondrůj, produktový a marketingový ředitel Čedoku.


Vlaky RegioJetu budou jezdit podle nového jízdního řádu od 16. června 2023 do konce září třikrát týdně, vždy v úterý, pátek a neděli. Souprava složená celkem z patnácti vozů bude jezdit z několika zastávek až do chorvatské Rijeky a nabídne turistům vagóny s lůžkovými kupé nebo standardními sedadly. Spojení bude vyjíždět z Prahy a zastavovat po první část sezóny v Kolíně, Havlíčkově Brodě, Žďáru nad Sázavou, od 1. července 2023 pak v Pardubicích. Vlaky budou následně pokračovat po trase přes Brno, Břeclav a slovenskou Bratislavu. Během cesty mohou zákazníci na palubě využít také výhodné občerstvení ze servisu, dobíjení elektronických zařízení, připojení k internetu a další služby.


Všechny vlakové zájezdy s Čedokem v balíčku obsahují zpáteční jízdenku, ubytování, případně i stravování, a autobusové transfery mezi nádražím a hotelem. V prodeji jsou pobyty od tří do sedmi nocí v oblíbených hotelích na Istrii, Kvarneru, ostrově Krk a na Makarské riviéře. Během letní sezóny budou všem zákazníkům cestovní kanceláře k dispozici také čeští delegáti.


„Dovolená v Chorvatsku bude od letošního léta pro návštěvníky navíc ještě jednodušší. Díky vstupu země do eurozóny budou v letoviscích platit místo chorvatských kun eurem a díky volnému pohybu osob uvnitř schengenského prostoru na turisty také nečekají kontroly na hranicích,“ dodal Aleš Ondrůj.


Kompletní nabídka zájezdů do Chorvatska vlakem i dalšími typy dopravy je již v prodeji na webových stránkách www.cedok.cz. na infolince, pobočkách Čedoku po celé ČR nebo v široké síti provizních prodejců.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter