phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
>Novinky>

Při cestování do Řecka je nutný vstupní kód

Řecká vláda nově zavedla povinnost vyplnit (nejpozději 48 hodin před cestou) vstupní formulář.

Vydáno dne: 02. 07. 2020


Řecká vláda nově zavedla povinnost vyplnit (nejpozději 48 hodin před cestou) vstupní formulář, takzvaný Passenger Locator Form (PLF). Následně cestující obdrží elektronicky individuální QR kód, kterým se prokáží při vstupu do země.

Každý cestující musí nejpozději 48 hodin před vstupem na území Řecka vyplnit v angličtině a odeslat oficiální elektronický formulář (tzv. Passenger Locator Form - PLF) na vládní platformě https://travel.gov.gr/, kde uvede všechny informace o dopravě, osobní údaje a kontakty. Po jeho vyhodnocení obdrží elektronicky individuální QR kód, kterým se musí prokázat při vstupu na území Řecka. Kód je nutno vytisknout nebo ho mít uložený např. v telefonu, bez něj nemusí být umožněn vstup do země. Každý cestující, vč. dětí, musí mít svůj vlastní kód.

Návod na vyplnění formuláře naleznete zde.

V případě, že budete potřebovat pomoci s vyplněním formuláře, dostavte se, prosím, osobně s cestovními doklady na jakoukoliv pobočku Čedoku nebo k prodejci, kde jste si zájezd zakoupili. Naši pracovníci Vám s vyplněním formuláře rádi pomohou.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter