phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
>Novinky>

Do Řecka je nutný PCR test na covid-19 a vstupní kód

Řecká vláda nově zavedla povinnost negativního PCR testu a formuláře

Aktualizováno dne: 24. 09. 2020


S platností od 28.9.2020 zavedla řecká vláda nově povinnost pro všechny občany ČR po příletu předložit negativní PCR test na covid-19, který byl proveden max. 72 hod před příletem do destinace. Povinnost testu se nevztahuje na děti narozené po 1.1.2011. Potvrzení o negativním testu musí být vystaveno v anglickém jazyce a musí obsahovat jméno, příjmení a číslo cestovního dokladu.

Dále je nutno (nejpozději 48 hodin před cestou) vyplnit vstupní formulář, takzvaný Passenger Locator Form (PLF). Po vyplnění formuláře obdrží cestující elektronicky individuální QR kód, kterým se prokáže při vstupu do země.

Elektronický formulář (tzv. Passenger Locator Form – PLF) je nutno vyplnit v angličtině nejpozději 48 hodin před vstupem na území Řecka a to na vládní platformě https://travel.gov.gr/, kde uvedete všechny informace o dopravě, osobní údaje a kontakty. Po jeho vyhodnocení obdržíte elektronicky individuální QR kód, kterým se musíte prokázat při vstupu na území Řecka. Kód je nutno vytisknout nebo ho mít uložený např. v telefonu, bez něj není umožněn vstup do země. Každý cestující, vč. dětí, musí mít svůj vlastní kód.
Návod na vyplnění formuláře naleznete zde.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter