Vyzkoušejte náš nový a přehlednější web. Stále na něm pracujeme a vylepšujeme, budeme však rádi za Váš názor. Chci vidět nový web x

Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Kapverdské ostrovy

Destinace Kapverdské ostrovy

Užitečné informace

Proč jet

Kapverdské ostrovy -

Top last minute

 • 19.1.
  Hotel SAN MARCO
  +
   23 690 Kč
  -45%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  snídaně
  od  12 990 Kč
 • 19.1.
  Hotel AURIS PLAZA
   29 990 Kč
  -33%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  snídaně
  od  19 990 Kč
 • 22.1.
  Hotel BRAYKA BAY RESORT
   18 890 Kč
  -34%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  12 490 Kč
 • 22.1.
  Hotel BLUE REEF RESORT
   15 990 Kč
  -50%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  7 990 Kč
 • 26.1.
  Hotel FUJAIRAH ROTANA RESORT & SPA
   33 990 Kč
  -47%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  17 990 Kč
 • 29.1.
  Hotel HILTON MARSA ALAM NUBIAN RESORT
   21 690 Kč
  -17%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  17 990 Kč
 • 29.1.
  Hotel THREE CORNERS HAPPY LIFE
   17 690 Kč
  -24%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  13 490 Kč
 • 29.1.
  Hotel RESTA REEF RESORT
  +
   16 690 Kč
  -28%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  11 990 Kč
 • 2.2.
  Hotel LOU LOU A BEACH RESORT
  +
   28 690 Kč
  -27%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  snídaně
  od  20 990 Kč
 • 5.2.
  Hotel THREE CORNERS SEA BEACH RESORT
   17 190 Kč
  -19%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  13 990 Kč
 • 5.2.
  Hotel ROYAL BRAYKA BEACH RESORT
  +
   18 590 Kč
  -17%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  15 490 Kč
 • 9.2.
  Hotel OCEANIC KHORFAKKAN RESORT & SPA
   31 990 Kč
  -22%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  polopenze
  od  24 990 Kč
 • 12.2.
  Hotel ROYAL TULIP BEACH RESORT
   16 990 Kč
  -6%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  15 990 Kč
 • 12.2.
  Hotel RESTA GRAND RESORT
  +
   17 690 Kč
  -4%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  16 990 Kč
 • 23.2.
  Římské předjaří
   11 590 Kč
  -2%
  Itálie
  4 dní
  Letecky
  snídaně
  od  11 390 Kč

Popis destinace

Exotický malý svět v Atlantiku mezi Evropou a Jižní Afrikou, ráj nádherných dlouhých pláží s překrásným bílým pískem, bizarních vulkanických útvarů, zelených údolí a horských terénů lákající na trekkingové túry, pouště a křoviny = fascinující souostroví plné kontrastů s úžasnými 350 slunečnými dny v roce. Vítr, slunce a nekonečné písečné pláže charakterizují východní, pouštní ostrovy Sal, Boa Vista a Maio, se zřetelným africkým vlivem; subtropická vegetace, vysoké hory, klidná údolí, malé zátoky s lávovým pískem a skalnaté útesy definují vzhled západních vulkanických ostrovů Santiago, Fogo, Brava, Sao Nicoalu, Sao Vincente a Santo Antao.

Podnebí Kapverdských ostrovů je suché tropické s příjemnými teplotami v průběhu celého roku. Od srpna do října zde panuje období dešťů s velmi nepravidelnými srážkami. Průměrně spadne na území Kapverdských ostrovů cca 100 - 300 mm srážek. Na pobřeží prší velmi slabě, nejintenzivněji prší na horách. Období sucha trvá od listopadu do července. Teploty se v závislosti na ročním období pohybují průměrně mezi 20 - 25 °C, rozdíl mezi jednotlivými ročními obdobími však není příliš velký. Teplota vody dosahuje průměrně 23 °C během celého roku. Kapverdské ostrovy leží v oblasti tropických cyklonů, často se zde tedy můžete setkat s „Hurikány Kapverdského typu“.

Země a její lidé

Kapverdy jsou ostrovní stát v Africe. Od roku 1975 jsou Kapverdy republikou. Ostrovy jsou pojmenovány podle poloostrova Cap-Vert (ve francouzštině znamená Zelený mys), který tvoří nejzápadnější bod kontinentální Afriky. Nacházejí se v jižní části severního Atlantiku, skládají se z 10 ostrovů (z toho 9 obydlených) a 5 menších ostrůvků. Rozdělují se do dvou celků podle pozice převládajících větrů: „Barlavento“ (severní souostroví, návětrné) – Sao Antao, Sao Vicente, Santa Luzia, Sao Nicolau, Sal, Boa Vista a „Sotavento“ (jižní souostroví, závětrné) – Maio, Santiago, Fogo, Brava. Všechny ostrovy jsou vulkanického původu, stále aktivní vulkán Mount Fogo najdeme na ostrově Fogo. Před objevením ostrovů Portugalci nebyly tyto obydlené. D2nešní obyvatelé jsou potomky afrických otroků a portugalských, janovských či nizozemských kolonizátorů. První osídlování začalo v roce 1461 s vybudováním vojenské základny na ostrově Santiago. Roku 1496 se souostroví oficiálně stalo součástí portugalské koloniální říše. Ostrovy byly důležitou zastávkou na cestě do Indie. V 19. Století vzrostl ekonomický význam Kapverd. Ve 20. století vzrostla vlna nacionalismu a aktivizovala se Africká strana nezávislosti Guineje Bissau a Kapverd (PAIGC), tyto události vedly v roce 1951 ke změně statusu z kolonie na zámořskou provincii. A po Karafiátové revoluci (1974) v Portugalsku se Kapverdám podařilo 5. července 1975 vyhlásit nezávislost. První svobodné volby se konaly v roce 1991.

Tipy pro správnou volbu

✱ krásné dlouhé písčité pláže
✱ průzračně čistý oceán
✱ stabilní klima po celý rok
✱ 350 slunečných dní
✱ vynikající podmínky pro windsurfing, kiting, rybaření, potápění

Čedok PLUS

✱ přímé lety z Prahy na ostrov Sal
✱ výhodné parkování letišti v Praze

Základní informace

Oficiální název: República de Cabo Verde
Politický systém: republika
Rozloha: 4033 km2
Počet obyvatel: 418 224
Hlavní město: Praia
Úřední jazyk: portugalština
Dorozumění: anglicky, francouzsky, italsky, španělsky
Náboženství: římští katolíci 93%, ostatní nebo bez vyznání 7%
Místní měna: kapverdské escudo (CVE), 1 euro = 110 escudo
Peníze s sebou: EUR
Místní čas: SEČ – 3 hodina
Elektřina: 220 V, adaptér není nutný
Vstupní formality: platný cestovní pas a vízum
Místní doprava: taxi nebo alugero – místní hromadná doprava, je dobré si cenu dohodnout před jízdou
Očkování a lékař: povinné očkován není předepsáno. Zdravotní rizika aktuálně doporučované očkování (ochranu) konzultujte prosím před cestou s hygienickou stanicí či odborným lékařem.

Sport a zábava

Gastronomie & nákupy
Kuchyně na Kapverech je vydatná a chutná. Ochutnejte recepty z kvalitních místních surovin. Národní jídlo z ostrovů je Cachupa, což je specifický druh guláše. Často se Cachupa vaří s rybami – jako takzvaná Cachupa Rica. Všude na ostrovech Vám nabídnou klasický grogue, to je místní pálenka vyrobená z cukrové třtiny. Suvenýry, převážně dovezené z kontinentální Afriky, prodávají pouliční prodavači ve všech turistických oblastech a na plážích.

Sportovní aktivity
Dovolená na Kapverdských ostrovech slibuje především odpočinek a klid. Sportovní aktivity jsou spojeny zejména s vodními sporty. Na plážích jsou k dispozici především nemotorové vodní sporty, tj. kanoe, šlapadla, windsurfing, případně šnorchlování a surfování. Pro rybáře jsou Kapverdy tím pravým rájem na zemi.

Potápění
Ve většině hotelů je k dispozici potápěčské centrum. Díky velkému množství korálů, ryb, výskytu vzácných želv, vraků lodí, ale i podmořských jeskyň mají ostrovy ideální podmínky pro potápění, ale i šnorchlování. Pod zdejší hladinou na Vás čeká pohádkový pestrobarevný svět. Jedná se o destinaci vhodnou pro zkušené potápěče ,ale i nováčky, pro které jsou zde připraveny lekce potápění.
Po koupání …
Městečka jako Praia, nebo Santa Maria vám nabídnou množství barů i diskoték. Kapverdské ostrovy, a zejména ostrov Sao Vicente, jsou proslulé pořádáním karnevalů a hudebních festivalů. Karneval Sao Vicente je dokonce druhým největším karnevalem na světě (hned po karnevale v Riu). Pokud jste ubytováni v jednom z velkých hotelových komplexů, můžete se těšit na denní animační programy i večerní karneval a podobné atrakce pro turisty.

Rent-a-car
Půjčení automobilu doporučujeme vyřizovat přes delegáta. Infrastruktura po celých ostrovech se teprve rozvíjí a může se vám stát, že do místa, kam se chcete podívat, žádná silnice nepovede a vy budete muset pokračovat po prašných cestách bez značení. Cestování autem tedy patří do kategorie dobrodružných sportů. Orientační půjčovné na den se pohybuje kolem 60 – 100 eur, podle velikosti auta. K zapůjčení vozu je třeba platný cestovní pas a mezinárodní řidičský průkaz.