Vyzkoušejte náš nový a přehlednější web. Stále na něm pracujeme a vylepšujeme, budeme však rádi za Váš názor. Chci vidět nový web x

Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Itálie

Toskánsko

Top last minute

 • 2.3.
  Hotel DOUBLE TREE BY HILTON RESORT & SPA MARJAN ISLAND
   35 890 Kč
  -25%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  polopenze
  od  26 990 Kč
 • 2.3.
  Hotel SAN MARCO
  +
   23 690 Kč
  -37%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  snídaně
  od  14 990 Kč
 • 2.3.
  Hotel ROYAL BRAYKA BEACH RESORT
  +
   18 390 Kč
  -13%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  15 990 Kč
 • 5.3.
  Hotel BRAYKA BAY RESORT
   18 790 Kč
  -7%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  17 490 Kč
 • 9.3.
  Hotel OCEANIC KHORFAKKAN RESORT & SPA
   32 990 Kč
  -21%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  polopenze
  od  25 990 Kč
 • 23.3.
  Hotel CITYMAX AL BARSHA
   27 990 Kč
  -21%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  snídaně
  od  21 990 Kč
 • 30.3.
  Hotel LOU LOU A BEACH RESORT
  +
   28 690 Kč
  -20%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  snídaně
  od  22 990 Kč
 • 6.4.
  Hotel FUJAIRAH ROTANA RESORT & SPA
   33 990 Kč
  -9%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  30 990 Kč
 • 17.4.
  Hotel PLAYA GRANADA CLUB RESORT
   21 490 Kč
  -40%
  Španělsko
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  12 990 Kč
 • 1.5.
  Báječná Provence (autobusem)
   10 690 Kč
  -7%
  Francie
  8 dní
  Autokarem
  snídaně
  od  9 990 Kč
 • 3.5.
  Řím - Neapol - Capri - Ischia (autobusem)
   6 990 Kč
  -5%
  Itálie
  6 dní
  Autokarem
  snídaně
  od  6 666 Kč
 • 3.5.
  Francouzská riviéra
   7 590 Kč
  -8%
  Francie
  6 dní
  Autokarem
  snídaně
  od  6 990 Kč
 • 4.5.
  Paříž od A po Z
   6 990 Kč
  -4%
  Francie
  6 dní
  Autokarem
  snídaně
  od  6 690 Kč
 • 10.5.
  Řím - Neapol - Capri - Ischia (letecky)
   15 990 Kč
  -4%
  Itálie
  6 dní
  Letecky
  snídaně
  od  15 290 Kč
 • 11.6.
  Báječná Provence (letecky)
   19 690 Kč
  -5%
  Francie
  8 dní
  Letecky
  snídaně
  od  18 690 Kč

Nejoblíbenější zájezdy do Toskánska

Hotel ANDREANERI
Hotel ANDREANERI
od 9 579 Kč
Hotel Villaggio REGINA DEL MARE
Hotel Villaggio REGINA DEL MARE
od 10 049 Kč
Prodloužené víkendy v toskánských metropolích s návštěvou Cinque Terre
Prodloužené víkendy v toskánský...
od 13 910 Kč
Villaggio ARGENTARIO
Villaggio ARGENTARIO
od 2 529 Kč
Villaggio CLUB DEGLI AMICI
Villaggio CLUB DEGLI AMICI
od 2 435 Kč
Všechny zájezdy do Toskánska

Popis destinace

Tipy pro správnou volbu

- koupání a poznávání
- vynikající kuchyně a vyhlášená vína
- bohatá historie již od dob Etrusků

Čedok PLUS

- pečlivý výběr pěkných středisek
- výhodná cena cestovního pojištění
- snadná dostupnost z ČR
- koupání a poznávání

Střediska

Toskánská riviéra

Jižní Toskánsko – oblast Monte Argentaria (Albinia, Marina di Montalto, Pescia Romana)
Tato oblast je vyhlášená zejména díky svým stříbřitým plážím, odkud také dostala název, a téměř neporušené přírodě - nedaleko malebného městečka Orbetella se dokonce nachází přírodní park, který zve k procházkám či k projížďce na koních. Malebná panoramata podtrhují nejen pláže, místní příroda a středověká městečka, ale i pohledy na okolní ostrůvky San Giglio, Montecristo a Giannutri. Milovníci umění si zcela jistě nenechají ujít návštěvu některé ze zdejších světově vyhlášených metropolí, jako je Florencie, Siena, San Gimignano či Pisa, milovníci kulinářských specialit a vín pak určitě neodolají steakům Fiorentina či pravému toskánskému Chianti. Večer si můžete zpestřit také návštěvou místních termálních lázní, které jsou většinou přírodního charakteru a volně přístupné (nejvěhlasnější jsou lázně Saturnia).
Vzdálenost z Prahy je cca 1 200 km, doba jízdy činí 13 hodin.

Marina di Grosseto/Castiglione della Pescaia
Příjemné letovisko Marina di Grosseto s nádhernými písečnými plážemi a průzračně modrým mořem, jenž získalo pro svou čistotu ocenění Modré vlajky, se nachází v jižní části Toskánska, v přírodní rezervaci Maremma. Na své si zde přijdou nejen milovníci pláží, ale i vyznavači sportovnějšího typu dovolené: naleznete zde vodní sporty všeho druhu, ale třeba i možnost jízdy na koních. Za zmínku zcela jistě stojí i možnost zajímavých výletů do vyhlášených toskánských měst, jako je např. Siena nebo Florencie.
Vzdálenost z Prahy je cca 1 200 km, doba jízdy činí 13 hodin.

Marina di Bibbona
Toto menší moderní středisko, rozkládající se mezi piniovými háji, je vhodnou volbou zejména pro ty, kteří vyhledávají spíše klid a přírodu. Písečné pláže s pozvolným vstupem do moře jsou ideální pro rodiny s dětmi, večerní posezení zpříjemní menší centrum s několika obchůdky, restauracemi, bary, kavárnami, tenisovými kurty a dětským parkem. Milovníci jízdy na kole mohou využít stezek v příjemném stínu borovic, vyznavači chůze zase procházky místní národní rezervací, vyhledávanou zejména sběrateli lanýžů. Pobyt zpestří i nedaleký aquapark v Cecině (cca 10 km).
Vzdálenost z Prahy je cca 1 180 km, doba jízdy činí 12 hodin.

Calambrone
Městečko leží pouze pár kilometrů od Pisy a Livorna a je ponořeno do stínu zeleně piniového háje. S budováním turistického letoviska bylo započato v období vlády Benitta Mussoliniho, který se rozhodl toto původně bažinaté místo pozvednout na „perlu Středomoří“.


Pobřeží Versilia

Lido di Camaiore
Přímořské letovisko vhodné zejména pro rodiny s dětmi s velmi dobrým zázemím včetně dětského hřiště uspokojí svou téměř tří kilometrovou pláží i náročnější klienty. Ideální volbou je pro ty, kteří se rádi podívají i do sousedního Viareggia se svou promenádou s vyhlášenými butiky módních světových značek či Mariny di Pietrasanty s množstvím dalším zábavy. Též ideální výchozí bod k poznávání toskánských metropolí, jako jsou Pisa, Lucca, Florencie a další.
Vzdálenost z Prahy je cca 1 080 km, doba jízdy činí 11 hodin.

Marina di Pietrasanta
Toto velmi populární přímořské letovisko se nachází v severozápadní části Itálie, v regionu Toskánska a v příjemném prostředí středomořské zeleně a piniových hájů. Letovisko je rozděleno do čtyřech oblastí, z nichž každá má svoji vlastní pláž, nicméně široké písečné pláže se táhnou podél celého pobřeží, vstup do vody je zde vhodný i pro méně zdatné plavce a zdejší moře je vhodné i pro windsurfing a jachting. Jedinečnou atmosféru dotváří Apeninské hory, táhnoucí se od středozemí. Na své si zde přijdou zejména vyznavači sportů, Marina di Pietrasanta nabízí široké sportovní zázemí vč. tenisových kurtů, hřišť, sportovních hal, jenž se dají pronajmout, ale i např. půjčovnu tolik dnes populárních kolečkových bruslí. Milovníci golfu jistě ocení zdejší 18ti jamkové hřiště. Je také ideálním výchozím bodem k návštěvám mnoha věhlasných toskánských měst.
Vzdálenost z Prahy je 1 080 km, doba jízdy činí 12 hodin.

Forte dei Marmi
Snad nejvyhlášenější toskánské letovisko, sousedící s Marinou di Pietrasanta, kde najdeme skvěle upravené pláže, malebné historické centrum, luxusní butiky světových značek, velmi kvalitní hotely s tomu odpovídajícími cenami, ale i nejlepší restaurace na pobřeží. Milovníky golfu jistě potěší nedaleké 18ti jamkové hřiště. Nespočetné množství výletů do okolí a gastronomických zážitků včetně ochutnávky kvalitního toskánského vína.
Vzdálenost z Prahy je cca 1 085 km, doba jízdy činí 11 hodin.

Marina di Massa
Přímořské letovisko, jenž je na jedné straně lemováno mořem a na straně druhé panoramaty Apuánských hor a poskytuje svým návštěvníkům vše, co potřebují ke strávení příjemné letní dovolené: písečné pláže, bohatství sportovních aktivit včetně vodních sportů či nepřeberné množství restaurací, barů a obchodů, lemujících starou římskou cestu Viu Aurelianu. Je to také ideální místo k poznání pravé toskánské kultury: kvalitního vína, vyhlášených steaků, celé řady památek zařazených do seznamu UNESCO, ale i typických bílých mramorových lomů, kde materiál pro svá díla hledal i sám Michelangelo.

Výlety

Ligurská a Toskánská riviéra
Cinqueterre
Toto zcela unikátní místo, které bylo díky své neuvěřitelné atmosféře a zcela ojedinělému propojení vinic a malých romantických městeček na úpatí skal zařazeno na seznam Světového dědictví UNESCO. Cinqueterre, neboli „Pětizemí“ se skládá z pěti vesniček, které jsou navzájem propojeny stezkami mezi malebnými vinicemi (slavná je zejména tzv. Cesta lásky, pobřežní promenáda táhnoucí se z vesničky Riomaggiore do Manaroly). Všech pět městeček je pohodlně dostupných lodní dopravou či vlakem z ligurského letoviska La Spezia.

Toskánská riviéra
Pisa
Známá toskánská metropole, založená pravděpodobně Řeky poblíž řeky Arno, je známá především svou šikmou věží, dómem, baptisteriem a hřbitovem Camposanto, umístěným na Piazza dei Miracoli, zapsaného na seznam Světového dědictví UNESCO. Asi nejpozoruhodnější stavbou je slavná šikmá věž, která se začala stavět na konci 12. století a naklánět se začala již za rok od zahájení stavby. Přesto však byla v polovině 14. století dostavěna a dnes se odchyluje o neuvěřitelných cca 5 metrů.

Florencie
Tato toskánská perla byla v době renesance centrem kultury a umění. Mezi nejzajímavější místa patří náměstí Signorie se svou hradu podobnou radnicí a sochou Davida, dále pak náměstí Piazza del Duomo s nádhernou katedrálou Santa Maria del Fiore a další. Určitě si nenechte ujít místní trh s výrobky z pravé toskánské kůže či ochutnávku zdejšího vína a gastronomických pochutin.

Carrara
Menší městečko, které proslulo zejména bílými mramorovými lomy, ve kterých se v době renesance pohyboval i sochař Michelangelo, jemuž je věnováno i zdejší muzeum.

Siena
Okouzlující město s velmi dobře zachovalým středověkým jádrem, díky němuž je na seznamu Světového dědictví UNESCO. Každý jistě slyšel o Piazza del Campo – náměstí, po jehož obvodu se každoročně odehrává tradiční dostih zv. Palio.

Přírodní lázně Saturnia
Horké prameny lázní Saturnia vyvěrají z vulkanického kráteru a vytvářejí cca 500 metrové území s jednotlivými jezírky, ve kterých můžete relaxovat ve kteroukoli denní dobu.

Ostrov Giglio
Ostrov Giglio je znám především díky svému bohatému podmořskému životu, jenž z něj činí jedno z nejnavštěvovanějších italských míst pro potápění. Dnes je tento ostrov populární díky ztroskotání lodi Costa Concordia.

Národní park Maremma
Nedaleko městečka Orbetello se nachází Národní park Maremma, kde naleznete velké bohatství fauny i flóry, ale i zcela neposkvrněné panenské pláže.

Pláž Talamone – ráj kitesurfingu
Velmi oblíbená pláž nedaleko městečka Talamone, kam se v hlavních letních měsících sjíždí vyznavači tohoto rychle se rozmáhajícího sportu. Teplé moře, množství výletů, chutné jídlo a pití a zejména pak dostatečný vítr přímo vyzývá k návštěvě kitesurfaře.

Etruský archeologický park Vulci a Tarquinia
Nádherná příroda a množství archeologických památek (v Tarquinii nalezneme v místní nekropoli na více než 750 ha okolo 200 hrobů), chráněných seznamem Světového dědictví UNESCO či etruské muzeum). Bezpočet dalších etruských památek naleznete na pobřeží zvaném Costa degli Etruschi, rozprostírajícího se od města Cecina směrem k Římu.


Výše uvedené výlety mají pouze informativní charakter a nejsou organizovány naší CK.