Vyzkoušejte náš nový a přehlednější web. Stále na něm pracujeme a vylepšujeme, budeme však rádi za Váš názor. Chci vidět nový web x

Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Itálie

Sicílie

Top last minute

 • 2.3.
  Hotel BLUE REEF RESORT
   15 990 Kč
  -41%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  9 490 Kč
 • 5.3.
  Hotel ROYAL TULIP BEACH RESORT
   16 990 Kč
  -6%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  15 990 Kč
 • 9.3.
  Hotel SAN MARCO
  +
   23 690 Kč
  -37%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  snídaně
  od  14 990 Kč
 • 9.3.
  Hotel BRAYKA BAY RESORT
   18 390 Kč
  -2%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  17 990 Kč
 • 9.3.
  Hotel HILTON MARSA ALAM NUBIAN RESORT
   19 790 Kč
  -4%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  18 990 Kč
 • 16.3.
  Hotel AVARI DUBAI
   26 990 Kč
  -21%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  polopenze
  od  21 290 Kč
 • 16.3.
  Hotel OCEANIC KHORFAKKAN RESORT & SPA
   32 990 Kč
  -19%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  polopenze
  od  26 790 Kč
 • 23.3.
  Hotel CITYMAX AL BARSHA
   27 990 Kč
  -21%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  snídaně
  od  21 990 Kč
 • 30.3.
  Hotel LOU LOU A BEACH RESORT
  +
   28 690 Kč
  -20%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  snídaně
  od  22 990 Kč
 • 14.4.
  Paříž - víkendy
   11 990 Kč
  -4%
  Francie
  4 dní
  Letecky
  snídaně
  od  11 490 Kč
 • 1.5.
  Báječná Provence (autobusem)
   10 690 Kč
  -7%
  Francie
  8 dní
  Autokarem
  snídaně
  od  9 990 Kč
 • 3.5.
  Řím - Neapol - Capri - Ischia (autobusem)
   6 990 Kč
  -5%
  Itálie
  6 dní
  Autokarem
  snídaně
  od  6 666 Kč
 • 3.5.
  Francouzská riviéra
   7 590 Kč
  -8%
  Francie
  6 dní
  Autokarem
  snídaně
  od  6 990 Kč
 • 10.5.
  Řím - Neapol - Capri - Ischia (letecky)
   15 990 Kč
  -4%
  Itálie
  6 dní
  Letecky
  snídaně
  od  15 290 Kč
 • 3.6.
  Bretaň a Normandie - perly Francie (letecky)
   16 990 Kč
  -6%
  Francie
  6 dní
  Letecky
  snídaně
  od  15 990 Kč

Nejoblíbenější zájezdy na Sicílii

Hotel BAIA DEGLI DEI
Hotel BAIA DEGLI DEI
od 17 913 Kč
Hotel HILTON
Hotel HILTON
od 22 323 Kč
Hotel KALOS
Hotel KALOS
od 19 044 Kč
Hotel LE TERRAZZE
Hotel LE TERRAZZE
od 21 132 Kč
Rezidence ALKANTARA
Rezidence ALKANTARA
od 12 171 Kč
Všechny zájezdy na Sicílii

Popis destinace

Největší ostrov ve Středozemním moři, který je od kontinentální Itálie oddělen Messinskou úžinou. I když plavba přes úžinu trvá necelou půlhodinku, je rozdíl mezi Sicílií a zbytkem Itálie zřejmý. Místní obyvatelé s nadsázkou tvrdí, že Sicílie je vlastně malý kontinent. Jedná se o nesmírně rozmanitý ostrov, který má skutečně co nabídnout. „To své“ si zde najde každý cestovatel! Přírodní bohatství je reprezentováno např. vysokými horami, řekami či neodmyslitelnými vulkány, včetně největší činné evropské sopky Etny. K příjemnému osvěžení a plavání v moři lákají dlouhé kilometry pláží, jež jsou omývané Tyrhénským, Jónským a Středozemním mořem. Skutečným pokladem je však, dle názoru mnohých, velké množství památek, ať již antických či středověkých. Většina z nás má o Sicílii zažitou představu jako o uzavřeném společenství lidí, kde je nejvyšším nepsaným zákonem tzv. omerta, tj. zásada absolutního mlčení. Je to důsledek pohnuté historie ostrova spojené s chudobou místního obyvatelstva, která společně s izolovaností ostrova přispěla ke vzniku paralelní vládnoucí struktury, jež se vymezovala vůči státní moci. Atmosféra, kterou známe z mnoha filmů a seriálů, se však postupně stává minulostí a můžeme ji „nasávat“ již jen v odlehlých vesničkách řídce osídleného vnitrozemí. Jak jsme již uvedli, dnešní Sicílie, kromě svých přírodních krás a památek, nabízí také moderní infrastrukturu turistických letovisek. Čedok pro letošní sezónu připravil atraktivní letecké zájezdy směřující do severovýchodní části ostrova. Všechna naše pobytová místa jsou současně ideálními výchozími body k poznávání východní části ostrova. Nikdo by si neměl nechat ujít výlet ke zdejší dominantě, kterou je majestátně se tyčící Etna či romantické městečko Taormina. Ti zvídavější se jistě vydají také do vzdálenějších Syrakus.


Tipy pro správnou volbu

- krásné pláže
- antické i středověké památky
- romantická a klidná dovolená
- možnost výletu na Etnu, nejvyšší aktivní sopku v Evropě

Čedok PLUS

- česky hovořící delegát v cíli zájezdu
- výhodné parkování na letišti v Praze
- výhodné ceny Pendolina a jízdenek ČD z českých měst

Základní informace

Rozloha ostrova: 26 000 km2
Počet obyvatel: 5 milionů
Úřední jazyk: italština
Místní měna: euro
Časový posun: žádný
Cílové letiště: Catania
Doba letu z Prahy: 2 hodiny 20 minut

Střediska

Taormina
Jedno z nejznámějších a nejnavštěvovanějších městeček na Sicílii se tyčí na svahu ve výšce cca 200 metrů nad mořem na východním pobřeží ostrova. Hotelová část tzv. Taormina Mare, která patří k nejprestižnějším a současně také nejdražším turistickým lokalitám v rámci celé Itálie, je s historickým městečkem spojena lanovkou. Jízda lanovkou trvá cca 5 minut. Samotné městečko nabízí návštěvníkům nesčetná malebná zákoutí, romantické uličky plné obchůdků a restaurací, různé kostelíky a zejména nejznámější památku, kterou je řecké divadlo, jež bylo ve 2. století našeho letopočtu přestavěno Římany. Podmaňující atmosféru městečka dotváří neopakovatelný výhled na nedalekou Etnu. Také v přímořské části najdeme několik restaurací a obchůdků. Zdejší pláže jsou spíše menší, pokryté oblázky nebo kameny.
Transfer z letiště v Catanii trvá cca 70 minut.

Giardini Naxos
Známé prázdninové středisko je vystavěno na východním pobřeží ostrova ve vzdálenosti cca 6 kilometrů od Taorminy. Své jméno dostalo podle vykopávek zdejšího řeckého města Naxos. Dnešní Giardini Naxos je především rájem pro turisty a sestává zejména z hotelů vystavěných v menších či větších zahradách. Ve středisku najdeme také různé obchůdky a restaurace. Celkově se jedná o klidnější místo příhodné pro strávení klidné dovolené.
Transfer z letiště v Catanii trvá cca 60 minut.

Sport a zábava

Sportovní aktivity
Pobyt na Sicílii lze velmi snadno spojit s aktivním odpočinkem. Téměř všechny hlavní turistické lokality ostrova disponují výborným zázemím k provozování vodních sportů a radovánek. Příznivé podmínky zde naleznou především milovníci windsurfingu a surfování. Na ostrově lze absolvovat i kurzy potápění s následnými ponory ve vybraných lokalitách. Kopcovitý ráz ostrova nabízí spoustu možností k podnikání cyklistických výletů a to během celého roku. Populárními sporty jsou rovněž fotbal a tenis, pro které mají dobré zázemí i některé hotelové komplexy.

Po koupání …
Kromě animačních programů organizovaných jednotlivými hotely se lze vypravit do víru nočního života ve většině větších turistických středisek, kde návštěvníci naleznou typické místní restaurace, bary a diskotéky. Milovníkům nočního života doporučujeme pobyt ve střediscích kolem Taorminy, tj. Giardini Naxos a Letojani. Sicílie je ostrovem lpícím na tradicích, takže během letní sezóny se zde pořádá velké množství různých místních slavností a veselic. Doporučit lze návštěvu nejrůznějších hudebních koncertů či sezónních divadelních představení.

Gastronomie
Sicilská gastronomie zčásti ovlivněná arabskou a španělskou kuchyní patří v rámci Itálie k těm nejstarším a nejrozmanitějším. Místní produkty, které tvoří její základ, jsou zárukou vysoké kvality. Chutným předkrmem jsou arancini, smažené plněné rýžové kuličky. Nedílnou součástí ostrovní kuchyně jsou samozřejmě těstoviny v různých variacích, u kterých lze zmínit specialitu Catanie Pasta alla Norma. Oblíbené jsou i masité pokrmy (rolády a pečeně) a pokrmy z ryb. Ze sladkostí lze jmenovat rolku ze sladkého těsta cannoli plněnou krémem, vanilkou, čokoládou či kakaem. Mezi výbornými červenými sicilskými víny vynikají Cerasuolo di Vittoria, Nero d'Avola a Perricone.

Nákupy
Již od dob dávno minulých je Sicílie proslulá svojí keramikou a výrobky z terakoty s centry v městečkách Caltagirone a San Stefano di Camastra. Krásné malované vázy, talíře či hrnce lze však zakoupit po celé Sicílii. Město Syrakusy je známé svými papyrusy a Palermo tradičními loutkami. Při toulkami Sicílií mohou návštěvníci kdekoli zakoupit přímo od výrobce místní domácí vína, olivový olej, italský destilát z jadérek a slupek hroznů grappu, jemný citrónový likér limoncello či vynikající sušená rajčata.

Naše golfové tipy
The Picciolo Golf Club
Toto osmnáctijamkové hřiště nacházející se 25 km od Taorminy bylo vybudováno v roce 1989 Luigi Rotou Caremolim na mírně zvlněném terénu mezi duby, lískami a plantážemi vinné révy. Při každém odpalu se nabízejí úchvatné pohledy na majestátnou Etnu, nejvyšší činnou sopku v Evropě. Délka 6419 m (Par 72) uspokojí jak náročnější hráče, tak úplné začátečníky, pro které je připraven např. Driving range.
Orientační cena green fee: 1 900,- Kč

Výlety

Liparské ostrovy / Lipary a Vulkano
Odjezd autobusem do přístavu v Milazzu. Lodí dále na ostrov Lipary. Volný čas na prohlídku malebného městečka s pevností, archeologickým areálem a katedrálou. Odjezd lodí, přes úžinu se skalisky Faraglioni, do přístavu na ostrově Vulkano. Možnost pěšího výstupu na Velký kráter s fumarolovým polem € 3,00, návstěva černé sopečné pláže nebo koupání v termálním sirném bahenním jezírku € 2,00. Připlutí do přístavu v Milazzu a pokračování autobusem zpátky do hotelu.
Cena za osobu: dospělý 65,00 Euro + * ECO TAXA 1,50 Euro
dítě do 11 let 35,00 Euro +* ECO TAXA 1,50 Euro
(cena nezahrnuje oběd a vstupy, eco taxa se může změnit!)

Etna
Odjezd autobusem přes městečka Santa Venerina a Zafferana Etnea, na Etnu nejvyšší sopku v Evropě, výjezd autobusem do 1950 m n.m., kde uvidíte krátery i oblasti lávových polí. Volný čas na prohlídku Kráteru Silvestri. Možnost fakultativního výjezdu* lanovkou do nadmořské výšky 2500 m nebo lanovkou + jeepem do 2900 m. (*není zahrnuto v ceně výletu: Euro 29,50 lanovka – kompletní s jeepem Euro 57,50). Návrat do hotelu po jižním úbočí sopky, okolo kráteru Monti Rossi a městečka Nicolosi.
Cena za osobu: dospělý 35,00 Euro, dítě do 10 let zdarma
(cena nezahrnuje oběd, vstupy)

Syrakusy
Odjezd autobusem do Syrakus a prohlídka baziliky sv. Jana Evangelisty a katakomb sv. Jana. Návstěva kostela Madonna delle Lacrime. Krátká zastávka na místní tržnici. Dále procházka historickým centrem ostrůvku Ortigia s krásnou katedralou a Aretusinym pramenem. Odpoledne prohlídka Archeologického parku Neapolis - Teatro Romano, oltář Hierona II, do skály vyhloubené Teatro Greco, Rajská latomie a Dionýsovo ucho. Navrat do hotelu.
Cena za osobu: dospělý 45,00 Euro, dítě do 11 let 23,00 Euro
(cena nezahrnuje oběd a vstupy)
+ Vstupné Bazilika sv Jana Evangelisty a katakomby + Archeologický areál + Katedrála:
Dospělý: 17,00 Euro, Děti do 18 let a senioři nad 65 let: 7,00 Euro

Soutěska Alcantara
Prohlídka soutěsky, která byla vyhloubena vodou stejnojmenné říčky do bazaltových vrstev, vytvořených ztuhlou lávou. Volný čas k osvěžení v této chladné říčce (vstupné není v ceně).
Cena za osobu: dospělý 16,00 Euro
dítě do 11 let 8,00 Euro
(cena nezahrnuje vstup)

Palermo a Cefalu
Návstěva Palerma, hlavního města Sicílie – Palazzo Reale a Cappella Pallatina, katedrála, Teatro Massimo, Piazza Quatro Canti a park Giardino Garibaldi. Pokračování podél severního pobřeží Sicilie do středověkého města Cefalù, zastávka a prohlídka normanské katedrály z 12. st. Návrat do hotelu.
Cena za osobu: dospělý 58,00 Euro, dítě do 11 let 29,00 Euro
(cena nezahrnuje oběd a vstupy)
+ Vstupné Cappella Palatina + Katedrála: dospělý 10,00 Euro, děti do 18 let a senioři nad 65 let 8,00 Euro

Sport a zábava

Sportovní aktivity
Pobyt na Sicílii lze velmi snadno spojit s aktivním odpočinkem. Téměř všechny hlavní turistické lokality ostrova disponují výborným zázemím k provozování vodních sportů a radovánek. Příznivé podmínky zde naleznou především milovníci windsurfingu a surfování. Na ostrově lze absolvovat i kurzy potápění s následnými ponory ve vybraných lokalitách. Kopcovitý ráz ostrova nabízí spoustu možností k podnikání cyklistických výletů a to během celého roku. Populárními sporty jsou rovněž fotbal a tenis, pro které mají dobré zázemí i některé hotelové komplexy.

Po koupání …
Kromě animačních programů organizovaných jednotlivými hotely se lze vypravit do víru nočního života ve většině větších turistických středisek, kde návštěvníci naleznou typické místní restaurace, bary a diskotéky. Milovníkům nočního života doporučujeme pobyt ve střediscích kolem Taorminy, tj. Giardini Naxos a Letojani. Sicílie je ostrovem lpícím na tradicích, takže během letní sezóny se zde pořádá velké množství různých místních slavností a veselic. Doporučit lze návštěvu nejrůznějších hudebních koncertů či sezónních divadelních představení.

Gastronomie
Sicilská gastronomie zčásti ovlivněná arabskou a španělskou kuchyní patří v rámci Itálie k těm nejstarším a nejrozmanitějším. Místní produkty, které tvoří její základ, jsou zárukou vysoké kvality. Chutným předkrmem jsou arancini, smažené plněné rýžové kuličky. Nedílnou součástí ostrovní kuchyně jsou samozřejmě těstoviny v různých variacích, u kterých lze zmínit specialitu Catanie Pasta alla Norma. Oblíbené jsou i masité pokrmy (rolády a pečeně) a pokrmy z ryb. Ze sladkostí lze jmenovat rolku ze sladkého těsta cannoli plněnou krémem, vanilkou, čokoládou či kakaem. Mezi výbornými červenými sicilskými víny vynikají Cerasuolo di Vittoria, Nero d'Avola a Perricone.

Nákupy
Již od dob dávno minulých je Sicílie proslulá svojí keramikou a výrobky z terakoty s centry v městečkách Caltagirone a San Stefano di Camastra. Krásné malované vázy, talíře či hrnce lze však zakoupit po celé Sicílii. Město Syrakusy je známé svými papyrusy a Palermo tradičními loutkami. Při toulkami Sicílií mohou návštěvníci kdekoli zakoupit přímo od výrobce místní domácí vína, olivový olej, italský destilát z jadérek a slupek hroznů grappu, jemný citrónový likér limoncello či vynikající sušená rajčata.

Naše golfové tipy
The Picciolo Golf Club
Toto osmnáctijamkové hřiště nacházející se 25 km od Taorminy bylo vybudováno v roce 1989 Luigi Rotou Caremolim na mírně zvlněném terénu mezi duby, lískami a plantážemi vinné révy. Při každém odpalu se nabízejí úchvatné pohledy na majestátnou Etnu, nejvyšší činnou sopku v Evropě. Délka 6419 m (Par 72) uspokojí jak náročnější hráče, tak úplné začátečníky, pro které je připraven např. Driving range.
Orientační cena green fee: 1 900,- Kč