Vyzkoušejte náš nový a přehlednější web. Stále na něm pracujeme a vylepšujeme, budeme však rádi za Váš názor. Chci vidět nový web x

Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Itálie

Severní Jadran

Top last minute

 • 23.2.
  Hotel ROYAL BRAYKA BEACH RESORT
  +
   18 190 Kč
  -18%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  14 990 Kč
 • 25.2.
  Egypt lodí po Nilu s pobytem u moře
   17 990 Kč
  -11%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  dle programu
  od  15 990 Kč
 • 2.3.
  Hotel SAN MARCO
  +
   23 690 Kč
  -37%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  snídaně
  od  14 990 Kč
 • 2.3.
  Hotel BRAYKA BAY RESORT
   18 790 Kč
  -12%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  16 490 Kč
 • 5.3.
  Hotel HILTON MARSA ALAM NUBIAN RESORT
   19 790 Kč
  -4%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  18 990 Kč
 • 5.3.
  Hotel RESTA GRAND RESORT
  +
   17 390 Kč
  -2%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  16 990 Kč
 • 9.3.
  Hotel DOUBLE TREE BY HILTON RESORT & SPA MARJAN ISLAND
   35 890 Kč
  -25%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  polopenze
  od  26 990 Kč
 • 23.3.
  Římské předjaří
   11 990 Kč
  -2%
  Itálie
  4 dní
  Letecky
  snídaně
  od  11 790 Kč
 • 6.4.
  Hotel FUJAIRAH ROTANA RESORT & SPA
   33 990 Kč
  -9%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  30 990 Kč
 • 10.4.
  Hotel BALI
   18 600 Kč
  -44%
  Španělsko
  8 dní
  Letecky
  polopenze
  od  10 490 Kč
 • 14.4.
  Hotel BALMORAL
   21 290 Kč
  -39%
  Španělsko
  11 dní
  Letecky
  polopenze
  od  12 990 Kč
 • 17.4.
  Hotel PLAYA GRANADA CLUB RESORT
   21 490 Kč
  -40%
  Španělsko
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  12 990 Kč
 • 1.5.
  Báječná Provence (autobusem)
   10 690 Kč
  -7%
  Francie
  8 dní
  Autokarem
  snídaně
  od  9 990 Kč
 • 3.5.
  Řím - Neapol - Capri - Ischia (autobusem)
   6 990 Kč
  -5%
  Itálie
  6 dní
  Autokarem
  snídaně
  od  6 666 Kč
 • 3.5.
  Francouzská riviéra
   7 590 Kč
  -8%
  Francie
  6 dní
  Autokarem
  snídaně
  od  6 990 Kč

Nejoblíbenější zájezdy na Severní Jadran

Apartmánový dům TETI
Apartmánový dům TETI
od 3 861 Kč
Hotel CARAVELLE, MINICARAVELLE
Hotel CARAVELLE, MINICARAVELLE
od 9 015 Kč
Hotel MAREGOLF
Hotel MAREGOLF
od 11 489 Kč
Hotel SOLE
Hotel SOLE
od 8 485 Kč
Villaggio AI GIRASOLI
Villaggio AI GIRASOLI
od 8 060 Kč
Villaggio SOLMARE
Villaggio SOLMARE
od 6 157 Kč
Všechny zájezdy na Severní Jadran

Popis destinace

V posledních letech se turistická střediska Severního Jadranu, táhnoucí se od Terstu až po Anconu, stávají opět populárními mezi návštěvníky z celé Evropy. Snadná dostupnost, velmi dobrá infrastruktura i široká nabídka ubytování v nejrůznějších cenových relacích jsou ideální kombinací ke strávení příjemné dovolené. Moderní střediska jako Bibione, Caorle či Fano s písečnými plážemi s pozvolným vstupem do vody a nabídkou nejrůznějších sportovních a vodních radovánek nabízejí vhodné zázemí pro rodinnou dovolenou. Pobřežní promenády jsou lemovány obchody a restauracemi s výbornou italskou kuchyní, které vévodí těstoviny na sto způsobů. Návštěvníci však nejsou odkázáni pouze na odpočinek a lenošení na pláži. Oblast Severního Jadranu se totiž pyšní i kulturní a historickou tradicí. Nejnavštěvovanějším místem, které by si řádný návštěvník neměl nechat ujít, jsou romantické Benátky se svými kanály a gondolami. Milovníci umění mohou také obdivovat starobylé památky a muzea s bohatými sbírkami v Ravenně, Rimini či Modeně. Atraktivní variantou jednodenních výletů je návštěva italských Dolomitů, které nabízejí nepřeberné možnosti pěších túr ve vysokohorské přírodě s využitím rozsáhlé sítě lanovek. Mnozí návštěvníci věnují jeden nebo více dnů ze své dovolené návštěvě nedalekého Slovinska s jeho mondéními lázněmi Portorož a chovem koní v Lipici. Dovolená zde se jednoduše vyplatí.

Dopravní informace
- Vzdálenost z Prahy: 730 - 1 200 km
- Doba jízdy z Prahy: 11 - 18 hod.
Důležité upozornění: Na území skoro celé Itálie je nutné používat koupací čepice při vstupu do bazénů. Toto nařízení se týká i hotelových bazénů (nejen veřejných)! Většina veřejných pláží je zpoplatněna.

Tipy pro správnou volbu

- krátká dojezdová vzdálenost z ČR
- výlety do Benátek, Verony, Padovy
- termální lázně v Bibione
- široká nabídka levných apartmánů

Čedok PLUS

- česky hovořící delegát ve většině cílů našich zájezdů
- výhodná cena cestovního pojištění
- autokarem z českých a moravských měst

Střediska

Monfalcone
Nedaleko tohoto přístavního města se nachází středisko Albatros, které umožňuje prožít klidnou dovolenou v bezprostředním sepětí s přírodou. Ideální poloha letoviska umožňuje výlety nejen do Benátek, Terstu a dalších italských měst, ale i na chorvatskou stranu Severního Jadranu, tedy na Istrii.
Vzdálenost z Prahy je 730 km, doba jízdy z Prahy cca 10 hodin.

Grado
Toto starobylé ostrovní město, spojené s pevninou komunikací na úzké hrázi, bylo kdysi přístavem nedaleké Aquilei a dnes je díky svému historickému centru, dostupnosti vyhlášených italských památek i písečné pláži s pozvolným vstupem vyhledávaným letoviskem severního Jadranu.
Vzdálenost z Prahy je 710 km, doba jízdy z Prahy cca 10 hodin.

Lignano
Oblíbené letovisko 110 km od Benátek a cca 10 km od Bibione, kde nalezneme zejména hotelové kapacity a výbornou infrastrukturu. Svým klientům nabízí kromě širokých písečných pláží s pozvolným vstupem do moře i dostatečné množství zábavy, včetně aquaparku či dětského světa Gulliverlandia.
Vzdálenost z Prahy činí 770 km, doba jízdy cca 10 hodin.

Bibione
Oblíbené jadranské letovisko 100 km východně od Benátek si získalo dobré jméno u našich turistů. Ploché pobřeží s krásnými plážemi je obklopeno zelení a je na něm vybudována řada hotelů a penzionů, pro mísených rozsáhlou obchodní sítí a zábavními možnostmi, diskotékami, včetně velkého lunaparku, nesčetných hřišt a dětských heren, které spolu s písčitou 11 km dlouhou a 100–200 m širokou pláží s mírnou svažitostí dna předurčují středisko pro dokonalou dovolenou, určenou rodinám s dětmi. Sportovně založení klienti zde rovněž uvítají kvalitní stezky pro cykloturisty a milovníky kolečkových bruslí. V neposlední řadě je Bibione vyhledáváno jako termální lázně, které léčí vodou i bahenními zábaly. Středisko je tvořeno rušným centrem a 2 okrajovými čtvrtěmi Lido del Sole a Lido dei Pini s klidnějším prostředím. Pro zástavbu střediska jsou charakteristické dvě zóny. V blízkosti pláží se táhne pás vícepodlažních apartmánových domů městského typu. Za nimi ve vzdálenosti cca 500 metrů od moře navazují zahradní čtvrti, tvořené přízemními nebo patrovými vilami obklopenými zahradami s bazény. Návštěvu lze zpestřit výletem do nedalekých Benátek, zajet lze i do romantické Verony nebo do Terstu, oblíbené jsou též plavby kolem zdejších lagun a ostrovů.
Vzdálenost z Prahy činí 760 km, doby jízdy cca 10 hodin.

Caorle
Letovisko Caorle leží na severním pobřeží Jadranu, 70 km severovýchodně od Benátek. Kromě dlouhých písečných pláží zde najdete 2000 let staré historické centrum, často nazývané „malé Benátky“. Koupání v moři si můžete zpestřit návštěvou vodního parku Acquafollie. Caorle je vyhlášeným městem rybolovu, proto je mnoho místních restaurací zásobeno nejčerstvějšími surovinami pro výrobu všech mořských pokrmů. Centrální část Caorle je lemována příjemnou promenádou podél pláže dlouhé téměř 18 km a široké 50 metrů. Pláž je pokryta jemným pískem a má mírnou svažitost do moře, díky níž je vhodná pro dovolenou rodin s malými dětmi. Část našich ubytovacích kapacit je situována v místní části, Caorle Altanea, vzdálené od centra asi 7 km. Jde o moderní vilovou čtvrť vybudovanou v prostředí zeleně a dun, na níž navazuje pobřežní les. Architekturu této časti střediska tvoří nízké residenční komplexy obklopené zahradami s bazény, které jsou protkány pěšími zónami a cyklostezkami. Výhodou střediska je možnost hodnotných výletů.
Vzdálenost z ČR činí 780 km, doba jízdy trvá cca 10 hodin.

Porto Santa Margherita
Letovisko Porto Santa Margherita je odděleno od starého Caorle pouze ústím řeky Livenza. Bylo založeno v sedmdesátých letech a dnes patří mezi moderní turistická střediska, nabízející kvalitní apartmánové kapacity s veškerým zázemím, sportovní vyžití včetně tenisových kurtů, možnost nákupů i večerního posezení a především písečné pláže s pozvolným vstupem do moře. ¨
Vzdálenost z Prahy činí cca 780 km, doba jízdy trvá cca 10 hodin.

Lido di Jesolo
Moderní, stále se rozrůstající letovisko si získalo svou popularitu nejen díky svým širokým písečným plážím s pozvolným vstupem do moře, ale především díky své snadné dostupnosti romantických Benátek a benátských ostrovů.
Vzdálenost z Prahy je 800 km, doba jízdy z Prahy cca 11 hodin.

Rosolina Mare
Středisko ležící v deltě řeky Pád, 70 km jižně od Benátek. Je ideální volbou pro všechny, kdo hledají klidné místo s dobrou úrovní služeb. Vzhledem ke své poloze je Rosolina Mare vhodným východiskem k mnoha výletům do okolí (Benátky – 70 km, Chioggia – 25 km, Padova – 70 km, Ravenna – 95 km, Ferrara – 85 km). Jako jediné z letovisek italského Jadranu leží v chráněném území přírodního parku – Delta Pádu. Cenná je i laguna, která poloostrov obklopuje a rezervace na jižním Fá. Na pláži je umístěn veřejný bazén s tobogánem.
Vzdálenost z Prahy cca 880 km. Doba jízdy z ČR je cca 14 hodin.

Lidi di Comacchio
(Lido delle Nazioni, Lido di Pomposa, Lido degli Snacchi, Porto Garibaldi, Lido degli Estensi, Lido di Spina)
Pobřeží Comacchia s pláží v délce 27 km patří mezi největší na Jaderském pobřeží. Je charakterizováno klidnou turistikou bez přelidnění a je vhodným místem pro strávení příjemné dovolené pro rodiny s dětmi a ty, kteří si chtějí odpočinout. Lidi Comacchio tvoří 7 částí, ve všech jsou obchody, butiky a skoro denně se zde konají trhy s rozmanitým zbožím i potravinami. Zábavní park Mirabilandia se speciálními atrakcemi zaujme turisty každého věku. V nedalekém okolí jsou taková vyhlášená města jako Ferrara, Ravenna a Benátky.
Vzdálenost z Prahy je cca 970 km. Doba jízdy z ČR je cca 14 hodin.

Cattolica
Přímořské letovisko, které bylo založeno už v římských dobách. Jedním z prvních návštěvníků zdejších pláží byl Lucien Bonaparte, bratr slavného císaře, který jim dával přednost před hlučnými a živějšími plážemi v Rimini. Za návštěvu jistě stojí i zdejší akvárium. Ideální výchozí bod k výletům za historií, uměleckými památkami i přírodními krásami.
Vzdálenost z Prahy je 1 080 km. Doba jízdy z ČR cca 17 hodin.

Rimini
Význačné přímořské lázně na břehu moře v jihovýchodním cípu Pádské nížiny, asi 50 km od Ravenny, děkují za svůj věhlas téměř 20 km dlouhým písčitým plážím, které dostaly přiléhavé jméno Sluneční riviéra. Město samo se chlubí historickými stavebními památkami, připomínajícími, že bylo významnou křižovatkou antických cest. Při výletech do okolí je nejvíce navštěvován 25 km vzdálený horský stát San Marino s proslulou skalní pevností, ale i Ravenna s antickými a středověkými památkami.
Vzdálenost z Prahy je 1 050 km. Doba jízdy z Prahy cca 16 hodin.

Riccione
Přímořské letovisko, které je také přezdíváno „zelená perla Jadranu“, je proslulé nejen svými písečnými plážemi, ale i jako město módy, jehož hlavní třída – Via Ceccarini – je doslova v obležení butiků těch nejvyhlášenějších italských návrhářů. Najdeme zde ale i zábavní park Otremare s akvaparkem, kinem IMAX a delfináriem.
Vzdálenost z Prahy je 1 060 km. Doba jízdy z Prahy cca 16 hodin.

Marcelli di Numana
Numana a Marcelli. To jsou spolu se Sirolem, které se již po několik let pyšní oceněním modrou vlajkou udělovanou každo ročně OSN za čistotu moře, nejvyhledávanější místa regionu Marche. Marcelli di Numana leží ve střední Itálii přibližně 20 km jižně od Ancony. Zdejší pobřeží nazývané Riviera del Conero se překvapivě liší od plochého pobřeží severního Jadranu. V zázemí kraje se táhne 20 km dlouhé pohoří, jehož výběžky sahají až k moři. Členité pobřeží je tvořeno romantickými zátokami a bílými útesy strmě spadajícími k moři, na něž navazují piniové a smíšené lesní porosty. Pláže o šířce cca 50 m jsou pokryty oblázky nebo hrubozrnným pískem a táhnou se v délce 5 km. Vstup do vody je spíše příkřejší, tedy vhodný zejména pro plavce. Nad středisky se tyčí hora Monte Conero s národním parkem a řadou značených turistických stezek, vhodných pro pěší turistiku. V blízkosti najdeme významná historická místa – Loreto, Ancona, Sirola s řadou památek.
Vzdálenost z Prahy je 1 200 km, doba jízdy z ČR trvá cca 18 hodin.

Výlety

Výlety z Bibione

Benátky
Po příjezdu autobusem do přístavu Punta Sabbioni se dále pokračuje lodí. Po následujícím příjezdu do Benátek probíhá pěší procházka po historických památkách, které končí na nám. Sv. Marka. Zde následuje cca 2 hodinový rozchod na individuální prohlídku a odpočinek. Cesta zpět je opět lodí do přístavu Punta Sabbioni a pak autobusem do Vašeho pobytového místa. Celý výlet probíhá v doprovodu českého průvodce s výkladem.
Orientační cena: cca 500,- Kč, loď 15,- Eur

Benátské ostrovy
Výlet na nejznámější ostrovy v benátské laguně zahrnující ostrov Murano s jeho sklářskými dílnami, pestrobarevné Burano a nej starší benátskou baziliku na Torcellu. Zastávka na náměstí San Marco v Benátkách.
Orientační cena: cca 500,- Kč, loď 18,- Eur

Terst, Miramare a Aquilea
Po příjezdu autobusem do centra Terstu následuje pěší procházka po historických památkách (např. vrch San Gusto,amfiteátr aj.). Po této procházce následuje osobní volno a posléze přejezd autobusem na začátek města,kde se nachází zámek Miramare obklopený rozlehlým překrásným parkem,ve kterém je možnost navštívit i exotickou výstavu živých motýlů. Při zpáteční cestě se zastavuje ve starém římském městečku Aquilea na prohlídku basiliky Panny Marie a svatých Hermagora a Fortunata. Celý výlet probíhá v doprovodu českého průvodce s výkladem.
Orientační cena: cca 500,- Kč


Výlety z Caorle
Benátky
Celodenní výlet do Benátek, města na laguně s jeho typickými náměstími, mosty, kanály a úzkými uličkami. Možnost vidět Dožecí palác, baziliku San Marco, kampanilu, most Rialto a další světoznámé památky.
Orientační cena: cca 490,- Kč, loď 18,- Eur

Benátské ostrovy
Výlet na nejznámější ostrovy v benátské laguně zahrnující ostrov Murano s jeho sklářskými dílnami, pestrobarevné Burano a nej starší benátskou baziliku na Torcellu. Zastávka na náměstí San Marco v Benátkách.
Orientační cena: cca 490,- Kč, loď 18,- Eur

Verona
Výlet do středověkého města Monteků a Kapuletů s možností vidět Juliin balkon, hrad rodu Scaligerů, proslulý antický amfiteátr, románskou baziliku San Zeno Maggiore, renesanční náměstí Piazza Erbe.
Orientační cena: cca 550,- Kč


Výlety z Rosolina Mare

Benátky
Celodenní výlet do Benátek, možnost vidět Dožecí palác, baziliku San Marco, kampanilu, most Rialto a další světoznámé památky.
Orientační cena: cca 30,- Eur

Chioggia
Výlet do „Malých Benátek“ známých z komedií Carla Goldoniho (Poprask na laguně aj.). Možnost navštívit hlavní ulici Corso del Popolo, most Ponte Vigo a vidět velký rušný trh a rybářský přístav.
Orientační cena: cca 9,- Eur

San Marino
Celodenní výlet do nejmenší republiky světa situované na apeninském vrcholku Monte Titano. Středověké centrum je obehnáno třemi hradbami za nimiž se tyčí tři hrady. Bezcelní zóna výhodná pro nákupy.
Orientační cena: cca 22,- Eur


Výlety z Rimini

Ravenna
Polodenní výlet do Ravenny zahrnující prohlídku kostela Sant Appollinsre a historického centra včetně baziliky San Vitale a dalších památek. Odpoledne volno k individuální prohlídce. Výlet je možné zakoupit pouze na místě, doprovázen česky mluvícím průvodcem.
Orientační cena: cca 45,- Eur dospělý, cca 30,- Eur dítě

San Marino
Polodenní výlet za nákupy do San Marina – malebného hlavního města stejnojmenné republiky. Po příjezdu individuální volno k prohlídce nebo možnost nákupů.
Orientační cena: cca 20,- Eur dospělý, cca 15,- Eur dítě


Výlety z Numany

Loreto
Výklad průvodce v autobuse - zpravidla v odpoledních hodinách, cesta tam i zpět trvá přibližně 20 minut, v Loretu osobní volno cca 2 hodiny, možnost návštěvy basiliky Santuario della Santa Casa s rodným domkem Panny Marie (vstup volný).
Orientační cena: cca 200,- Kč

Výlet lodí
Výklad průvodce na lodi - v průměru tříhodinový výlet podél části pobřeží Riviery del Conero s návštěvou pláže Le Due Sorelle (možnost koupání; pláž přístupná jen z moře), cesta lodí trvá cca 2 x 30 minut, pobyt na pláži asi 2 hodiny.
Orientační cena: cca 20,- Eur


V cenách některých výletů nejsou zohledněny další poplatky splatné v místě; většinou jsou fakultativní (např. vstupy do památek), výjimečně doporučené (např. za použití prostředků místní hromadné dopravy) či povinné (např. místní daně za vstup do některých italských měst). Ceny zde uváděné jsou pouze orientační a mohou ve výjimečných případech doznat v průběhu sezóny drobných změn. V řadě případů jsou poskytovány dětské slevy či jsou děti do dosažení určitého věku zcela zdarma.