Vyzkoušejte náš nový a přehlednější web. Stále na něm pracujeme a vylepšujeme, budeme však rádi za Váš názor. Chci vidět nový web x

Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Itálie

Sardinie

Top last minute

 • 9.3.
  Hotel THREE CORNERS HAPPY LIFE
   16 390 Kč
  -12%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  14 490 Kč
 • 16.3.
  Hotel SAN MARCO
  +
   23 690 Kč
  -41%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  snídaně
  od  13 990 Kč
 • 23.3.
  Hotel CITYMAX AL BARSHA
   27 990 Kč
  -25%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  snídaně
  od  20 990 Kč
 • 30.3.
  Hotel LOU LOU A BEACH RESORT
  +
   28 690 Kč
  -23%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  snídaně
  od  21 990 Kč
 • 6.4.
  Hotel AVARI DUBAI
   26 990 Kč
  -17%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  polopenze
  od  22 490 Kč
 • 13.4.
  Hotel UMM AL QUWAIN
   41 690 Kč
  -18%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  polopenze
  od  33 990 Kč
 • 14.4.
  Paříž - víkendy
   11 990 Kč
  -4%
  Francie
  4 dní
  Letecky
  snídaně
  od  11 490 Kč
 • 20.4.
  Hotel DOUBLE TREE BY HILTON RESORT & SPA MARJAN ISLAND
   37 990 Kč
  -18%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  polopenze
  od  30 990 Kč
 • 3.5.
  Řím - Neapol - Capri - Ischia (autobusem)
   6 990 Kč
  -5%
  Itálie
  6 dní
  Autokarem
  snídaně
  od  6 666 Kč
 • 4.5.
  Paříž od A po Z
   6 990 Kč
  -4%
  Francie
  6 dní
  Autokarem
  snídaně
  od  6 690 Kč
 • 10.5.
  Řím - Neapol - Capri - Ischia (letecky)
   15 990 Kč
  -4%
  Itálie
  6 dní
  Letecky
  snídaně
  od  15 290 Kč
 • 11.5.
  Prodloužený víkend v Římě
   12 990 Kč
  -5%
  Itálie
  4 dní
  Letecky
  snídaně
  od  12 390 Kč
 • 29.5.
  Severoitalské perly
   16 490 Kč
  -4%
  Itálie
  6 dní
  Letecky
  polopenze
  od  15 790 Kč
 • 3.6.
  Bretaň a Normandie - perly Francie (letecky)
   16 990 Kč
  -6%
  Francie
  6 dní
  Letecky
  snídaně
  od  15 990 Kč
 • 7.6.
  Řím - Florencie
   17 990 Kč
  -6%
  Itálie
  5 dní
  Letecky
  snídaně
  od  16 990 Kč

Popis destinace

Sardinie - „Evropský Karibik“ - ostrov s nejkrásnějšími plážemi ve středomoří leží západně od pobřeží Itálie na dohled břehům francouzského ostrova Korsiky. Má rozmanitý povrch od horstev protkaných četnými kaňony a dosahujících výše našich Krkonoš až po náhorní plošiny a nížiny. Z prehistorického osídlení se zachovaly četné kultovní stavby, shlédnout lze též antické vykopávky i řadu středověkých památek. Současný život ostrova láká svými typickými civilizací dosud nedotčenými horskými i rybářskými vesničkami. Skutečným skvostem ostrova jsou ovšem duhové zálivy s plážemi pokrytými běloskvoucím pískem. Není jiného místa ve středomoří, kde byste našli tak překrásné koupání s vodou přecházející všemi odstíny od azurově modré až po temně zelenou.


Tipy pro správnou volbu

- krásné pláže a azurové moře
- 300 slunečných dní v roce
- vynikající kuchyně a vína
- bohatá historie počínající již v období neolitu

Čedok PLUS

- česky hovořící delegát v cíli zájezdu
- výhodná cena cestovního pojištění
- výhodné parkování na letišti v Praze

Základní informace

Rozloha ostrova: 24 090 km2
Počet obyvatel ostrova: 1 675 tisíc
Úřední jazyk: italština
Místní měna: euro
Časový posun: není
Cílové letiště: Olbia, Cagliari
Doba letu z Prahy: 2 hodiny 15 minut

Střediska

Chia
Oblast Chia v sobě soustřeďuje romantickou krásu jižního pobřeží Sardinie. Pro všechny, kdo touží po odpočinku, relaxu, klidu, krásné přírodě, průzračném moři, které omývá písečné duny a pláže s jemným bílým pískem. Historie zde dýchá z fénického sídla Bithia, kde se nachází punsko-románská svatyně a pohřebiště z 4. století před Kristem. Nádherné výhledy poskytuje okolí věže Torre di Chia a pár kilometrů vzdálený mys Capo Spartivento s majákem. Nejbližší městečko Domus de Maria je vzdálené cca 6 km směrem do vnitrozemí. Vzdálenost od letiště v Cagliari 60 km.

Pula / Santa Margherita di Pula
Známé letovisko ležící v těsné blízkosti starověkého města Nora je ideálním místem pro rodinnou dovolenou. Velmi pěkné lidové domky zde svým půvabem zastiňují poněkud uniformní městské vilky. Pula se vyznačuje překrásným mořem a pobřežím, a proto má i odpovídající turistickou infrastrukturu. Pláž se táhne až k blízké rekreační oblasti Santa Margherita (7 km). Hotely a komplexy apartmánů jsou postaveny podél pláže pod přírodní střechou z korun četných pinií, v blízkosti panoramatické cesty. Poblíž Puly vyčnívá z moře poloostrůvek Capo di Pula, vyhledávaný především mineralogy pro hojný výskyt zeolitu, křemene a kalcitu, jež jsou sevřeny ve ztuhlé lávě. Velký věhlas si během několika let získalo místní 18-ti jamkové golfové hřiště Is Molas, kde jsou pořádány i mezinárodní turnaje. Vzdálenost od letiště v Cagliari 44 km.

Villasimius
Oblast Villasimius patří k nejvyhledávanějším oblastem Sardinie. Leží na východ od hlavního města Cagliari. Je vyhlášena především nádhernými bílými písečnými plážemi (pláž Riso, Cala Caterina, Cala Pira) a pohádkově, do tyrkysových barev zbarveným mořem. V přístavním městečku Villasimius jsou obchody, restaurace a zázemí služeb. V okolí jsou naleziště nuragů; v Parco dell Giara a chráněné mořské oblasti Capo Carbonara je řada chráněných rostlin a živočichů, včetně mořských želv. Vzdálenost od letiště v Cagliari 60 km.

Costa Rei
Pobřeží Costa Rei se rozkládá na jihovýchodním cípu Sardinie, 70 km východně od Cagliari. Pro tuto oblast jsou charakteristické dlouhé pláže s bělostným pískem a nezapomenutelným průzračným mořem tyrkysové barvy, které se střídají s malými romantickými zálivy. Vzdálenost od letiště v Cagliari 75 km.

Východní pobřeží (provincie Ogliastra)
Východní pobřeží Sardinie, jež není tak proslulé jako severněji položená Costa Smeralda, rozhodně nezaostává ve výčtu přírodních krás. Najdete zde čisté, křišťálové moře a krásné pláže, z nichž některé jsou přístupné pouze od moře. Nezklame milovníky aktivní dovolené. Můžete jen odpočívat, ale pokud toužíte po vodních sportech, trekkingu v panenské přírodě, jízdě terénními vozy či na koních, jste na správném místě. Nenechte si ujít návštěvu jeskynního komplexu Su Marmuri či ochutnávku vín v nedalekém Jerzu. Milovníky folklóru zaujme muzeum v hlavním městě provincie Nuoru nebo muzeum masek v Mamoiadě. Naše ubytovací kapacity se nacházejí poblíž Marina di Cardeddu, Barisardo a v přístavním městečku Arbatax. V oblasti není delegát Čedoku, vhodné pro nezávislé cestovatele. Vzdálenost od letiště v Cagliari 135 km.

Isola Rossa
Starobylá rybářská osada se během let změnila v malebné turistické středisko s malým přístavem na severozápadě Sardinie. Oblast je pojmenována podle blízkého stejnojmenného ostrůvku z načervenalého granitu. Isola Rossa je výhodným výchozím místem pro výlety za historickými a archeologickými památkami. Je zde několik restaurací (vyhlášenou místní lahůdkou jsou čerstvé langusty), barů, pizzerie, diskotéka, obchůdky a aquapark. Oblast má skvělé podmínky pro potápění. Vzdálenost od letiště v Olbii 75 km.

Cannigione
Kdysi malá rybářská vesnička je dnes velmi navštěvovanou turistickou lokalitou. Leží na severovýchodním pobřeží Sardinie v zálivu Arzachena, který se táhne od Costa Smeraldy k městečku Palau. Díky své poloze a členitosti terénu je dobře chráněno proti nepříznivým povětrnostním podmínkám. Městečko je celoročně obydlené, naleznete zde množství kaváren, restaurací, barů. Vzdálenost od letiště v Olbii 30 km.

Smaragdové pobřeží / Baja Sardinia
Nejvyhlášenější a nejexkluzivnější pobřeží Sardinie je Costa Smeralda, tzv. Smaragdové pobřeží. Tato část mezi přístavními městečky Porto Cervo a Porto Rotondo se vyznačuje romantickými písečnými plážemi střídanými skalnatým pobřežím. Ve středisku Porto Cervo se v létě sjíždí evropská „smetánka“, najdete zde přístav jachet, bary i butiky vyhlášených značek. Letovisko Baja Sardinia leží 5 km od jachetního přístavu Porto Cervo. Je to živější městečko, které nabízí návštěvníkům široké zázemí s bary, restauracemi, supermarkety, diskotékami, proslulými butiky. Na okraji letoviska je aquapark. Vzdálenost od letiště v Olbii 35 km.

San Teodoro
Oblíbené živější letovisko jižně od Olbie s řadou restaurací a barů. V okolí krásné pláže s jemným pískem a křišťálově čistou vodou, nejznámější je La Cinta. Možnost výletů na ostrovy Tavolara a Molara. Vzdálenost od letiště v Olbii 30 km. Agrustos, Siniscola a okolí Plážová letoviska jižně od Olbie, v okolí písečné pláže. Většinou se zde nacházejí prázdninové komplexy s vyžitím v rámci hotelových areálů. Vzdálenost od letiště v Olbii 35 km, resp. 53 km.

Orosei
Městečko se nachází na východním pobřeží Sardinie u stejnojmenného zálivu Golfo di Orosei. Prehistorické osídlení této oblasti dokládá nedaleká nuragská vesnice Sa Linnarta. Orosei má krásné historické centrum s hradbami, kostelíky a paláci. najdete zde restaurace, bary, obchody. Pokud pojedete na lodní výlet zvaný Minicrocera, uvidíte pobřeží, které tvoří vysoké vápencové útesy s řadou romantických pláží, často přístupných pouze z moře nebo po turistických stezkách a některou z jeskyní. Vzdálenost od letiště v Olbii 80 km.

Sport a zábava

Sportovní aktivity
Sardinie skýtá neomezené možnosti pro aktivní strávení dovolené. Sportem číslo jedna, s více než třicetiletou tradicí, je golf. Mírné podnebí a dostatek slunečných dní zaručuje ideální podmínky pro provozování golfu během celého roku, o čemž se můžete přesvědčit v některém z výborně vybavených golfových klubů – např. Pevero Golf Club na severu, Is Arenas na západě či Is Molas na jihu. Milovníci bohatého podmořského života, potápění a vodních sportů si přijdou na své ve všech částech ostrova, jmenujme alespoň město Alghero a jeho Korálovou riviéru, pobřeží regionu Oristano, které je rájem surfařů, lokality Costa Paradiso, Stintino či Cala Gonone. Téměř v každém městečku najdete půjčovny vybavení na vodní sporty a agentury nabízející sportovní vyžití. Sardinie nabízí nezapomenutelné zážitky i milovníkům jízdy na koních, trekkingu, horolezectví nebo cyklistiky.

Po koupání
Zábavních možností je na Sardinii široké spektrum. Mnohé hotely nabízejí klientům denní i večerní animační programy pro dospělé i děti, fakultativní výlety a hudební večery. Kdo se che bavit individuálně, nejvíce možností najde ve větších turistických centrech, kde jsou rozmanité bary, restaurace, diskotéky a noční kluby – na severu jmenujme proslulou oblast Costa Smeralda, letoviska Porto Rotondo a Porto Cervo, město Olbia, na západě města Alghero s jedinečnou katalánskou atmosférou či Oristano. V jižní části ostrova je nejvíce zábavy soustředěno okolo hlavního města Cagliari a menších měst Pula, Costa Rei a Villasimius.

Gastronomie
V sardinské kuchyni se mísí nejrůznější vlivy, ať již kuchyně italské, španělské nebo místních tradic. Typický je sardinský chléb, lišící se dle jednotlivých částí ostrova. Nejznámější je zřejmě pane carasau, tenké těsto kulatého tvaru, pečené v troubě a jeho varianta rozpečená se solí a olivovým olejem – pane guttiau. Ve zdejší kuchyni se vždy jedná o pokrmy založené na čerstvých místních produktech. Nejčastěji se jedná o variace těstovin, např. tradiční těstovinové kuličky „gnocchi“ – v rajčatové omáčce s čerstvou klobásou a místním ovčím sýrem pecorino, nebo bramborové kuličky zvané „fregula“ podávané na nejrůznější způsoby, nejčastěji s plody moře nebo klobásou a rajčaty. Původní kuchyně vychází z agropasteveckých tradic, což dokládá obliba masitých pokrmů, většinou skopových a vepřových (porceddu) pečení na ohni. Med a mandle jsou častou součástí moučníků, z nichž můžete ochutnat například bianchittos či caschettes. Určitě nezapomeňte ochutnat místní výborná vína – např. červené Cannonau, Monica di Cagliari nebo bílé Vermentino di Gallura, které se výborně hodí k pokrmům z plodů moře a rybám.

Nákupy
Nejlepší nákupní možnosti skýtají větší sardinská města. Zde najdete široké spektrum obchůdků od butiků s tradiční italskou módou, přes turistické suvenýry až po kulinářské lahůdky a typické místní produkty. Určitě si nenechte ujít tradiční místní trhy, které téměř v každém městečku nabízejí čerstvé ovoce, zeleninu, plody moře a další delikatesy a zajímavosti. K tradičním suvenýrům ze Sardinie patří kromě vína a gastronomických delikates také ručně vyráběná a barevné zdobená keramika, tkané ubrusy, dečky a koberce, nože, košíky a šperky (např. v oblasti Alghera proslulé šperky z místního korálu).

Naše golfové tipy
Il Pevero
Golfové hřiště leží na severovýchodě Sardinie asi 30km od města Olbie na známém a turisty oblíbeném Smaragdovém pobřeží (Costa Smeralda) mezi zálivem Pevero a zátokou Cala di Volpe. Od roku 1972 patří v golfovém světě mezi jedno z nejvyhledávanějších, má 18 jamek, délku 6 170 metrů, par 72. Rozkládá se na ploše 60ha uprostřed typické středomořské macchie, mezi přírodními jezírky a skalisky. Je dílem architekta Roberta Trenta Jonese. Tak jako jiná hřiště světové úrovně nabízí i Pevero Golf Club cvičné hřiště s odpališti a možnost výuky golfu pro začátečníky.
Green fee 50–125,- EUR
V této oblasti doporučujeme hotel: Club Hotel, Baja Sardinia.

Is Molas
Půl hodiny jízdy autem od Cagliari a deset minut od moře se v pěkném přírodním prostředí nachází golfové hřiště Is Molas. Ke hře nabízí celkem 27 jamek. Délka 18 jamkového hřiště je 6 383 metrů, par 72. Konala se zde čtyři mezinárodní golfová střetnutí Open Italia a hrály tu mnohé světové golfové špičky. Hráči golfu vždy oceňovali hřiště jako jedno z technicky nejzajímavějších ve Středomoří, navíc v krajině, kde jamky postupují od kopců směrem k moři. Speciální mikroklima této oblasti způsobené blízkostí hor, které zadržují vítr přicházející od severu, umožňuje hrát golf v Is Molas po celý rok.
Green fee cca 50–100,- EUR
V této oblasti doporučujeme hotel: Is Morus, Santa Margherita di Pula.

Is Arenas Golf&Country Club
Nachází se na poloostrově Sinis na západě Sardinie, uprostřed rozsáhlého piniového háje. Bylo navrženo americkými golfovými architekty Von Haage, Smelek and Baril. Ze všech jamek jsou nejzajímavější jamka 17 a jamka 14 (par 4, HCP 1, 420 m) s pravým doletem, za nímž je green chráněný obtížně překonatelnými bunkery.
Počet jamek: 18
Par: 72
Délka: 6300 m
Green fee 85-100 EUR

Sport a zábava

Sportovní aktivity
Sardinie skýtá neomezené možnosti pro aktivní strávení dovolené. Sportem číslo jedna, s více než třicetiletou tradicí, je golf. Mírné podnebí a dostatek slunečných dní zaručuje ideální podmínky pro provozování golfu během celého roku, o čemž se můžete přesvědčit v některém z výborně vybavených golfových klubů – např. Pevero Golf Club na severu, Is Arenas na západě či Is Molas na jihu. Milovníci bohatého podmořského života, potápění a vodních sportů si přijdou na své ve všech částech ostrova, jmenujme alespoň město Alghero a jeho Korálovou riviéru, pobřeží regionu Oristano, které je rájem surfařů, lokality Costa Paradiso, Stintino či Cala Gonone. Téměř v každém městečku najdete půjčovny vybavení na vodní sporty a agentury nabízející sportovní vyžití. Sardinie nabízí nezapomenutelné zážitky i milovníkům jízdy na koních, trekkingu, horolezectví nebo cyklistiky.

Po koupání
Zábavních možností je na Sardinii široké spektrum. Mnohé hotely nabízejí klientům denní i večerní animační programy pro dospělé i děti, fakultativní výlety a hudební večery. Kdo se che bavit individuálně, nejvíce možností najde ve větších turistických centrech, kde jsou rozmanité bary, restaurace, diskotéky a noční kluby – na severu jmenujme proslulou oblast Costa Smeralda, letoviska Porto Rotondo a Porto Cervo, město Olbia, na západě města Alghero s jedinečnou katalánskou atmosférou či Oristano. V jižní části ostrova je nejvíce zábavy soustředěno okolo hlavního města Cagliari a menších měst Pula, Costa Rei a Villasimius.

Gastronomie
V sardinské kuchyni se mísí nejrůznější vlivy, ať již kuchyně italské, španělské nebo místních tradic. Typický je sardinský chléb, lišící se dle jednotlivých částí ostrova. Nejznámější je zřejmě pane carasau, tenké těsto kulatého tvaru, pečené v troubě a jeho varianta rozpečená se solí a olivovým olejem – pane guttiau. Ve zdejší kuchyni se vždy jedná o pokrmy založené na čerstvých místních produktech. Nejčastěji se jedná o variace těstovin, např. tradiční těstovinové kuličky „gnocchi“ – v rajčatové omáčce s čerstvou klobásou a místním ovčím sýrem pecorino, nebo bramborové kuličky zvané „fregula“ podávané na nejrůznější způsoby, nejčastěji s plody moře nebo klobásou a rajčaty. Původní kuchyně vychází z agropasteveckých tradic, což dokládá obliba masitých pokrmů, většinou skopových a vepřových (porceddu) pečení na ohni. Med a mandle jsou častou součástí moučníků, z nichž můžete ochutnat například bianchittos či caschettes. Určitě nezapomeňte ochutnat místní výborná vína – např. červené Cannonau, Monica di Cagliari nebo bílé Vermentino di Gallura, které se výborně hodí k pokrmům z plodů moře a rybám.

Nákupy
Nejlepší nákupní možnosti skýtají větší sardinská města. Zde najdete široké spektrum obchůdků od butiků s tradiční italskou módou, přes turistické suvenýry až po kulinářské lahůdky a typické místní produkty. Určitě si nenechte ujít tradiční místní trhy, které téměř v každém městečku nabízejí čerstvé ovoce, zeleninu, plody moře a další delikatesy a zajímavosti. K tradičním suvenýrům ze Sardinie patří kromě vína a gastronomických delikates také ručně vyráběná a barevné zdobená keramika, tkané ubrusy, dečky a koberce, nože, košíky a šperky (např. v oblasti Alghera proslulé šperky z místního korálu).

Naše golfové tipy
Il Pevero
Golfové hřiště leží na severovýchodě Sardinie asi 30km od města Olbie na známém a turisty oblíbeném Smaragdovém pobřeží (Costa Smeralda) mezi zálivem Pevero a zátokou Cala di Volpe. Od roku 1972 patří v golfovém světě mezi jedno z nejvyhledávanějších, má 18 jamek, délku 6 170 metrů, par 72. Rozkládá se na ploše 60ha uprostřed typické středomořské macchie, mezi přírodními jezírky a skalisky. Je dílem architekta Roberta Trenta Jonese. Tak jako jiná hřiště světové úrovně nabízí i Pevero Golf Club cvičné hřiště s odpališti a možnost výuky golfu pro začátečníky.
Green fee 50–125,- EUR
V této oblasti doporučujeme hotel: Club Hotel, Baja Sardinia.

Is Molas
Půl hodiny jízdy autem od Cagliari a deset minut od moře se v pěkném přírodním prostředí nachází golfové hřiště Is Molas. Ke hře nabízí celkem 27 jamek. Délka 18 jamkového hřiště je 6 383 metrů, par 72. Konala se zde čtyři mezinárodní golfová střetnutí Open Italia a hrály tu mnohé světové golfové špičky. Hráči golfu vždy oceňovali hřiště jako jedno z technicky nejzajímavějších ve Středomoří, navíc v krajině, kde jamky postupují od kopců směrem k moři. Speciální mikroklima této oblasti způsobené blízkostí hor, které zadržují vítr přicházející od severu, umožňuje hrát golf v Is Molas po celý rok.
Green fee cca 50–100,- EUR
V této oblasti doporučujeme hotel: Is Morus, Santa Margherita di Pula.

Is Arenas Golf&Country Club
Nachází se na poloostrově Sinis na západě Sardinie, uprostřed rozsáhlého piniového háje. Bylo navrženo americkými golfovými architekty Von Haage, Smelek and Baril. Ze všech jamek jsou nejzajímavější jamka 17 a jamka 14 (par 4, HCP 1, 420 m) s pravým doletem, za nímž je green chráněný obtížně překonatelnými bunkery.
Počet jamek: 18
Par: 72
Délka: 6300 m
Green fee 85-100 EUR