Vyzkoušejte náš nový a přehlednější web. Stále na něm pracujeme a vylepšujeme, budeme však rádi za Váš názor. Chci vidět nový web x

Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Itálie

Kalábrie

Top last minute

 • 23.2.
  Hotel RESTA REEF RESORT
  +
   17 990 Kč
  -47%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  9 490 Kč
 • 2.3.
  Hotel DOUBLE TREE BY HILTON RESORT & SPA MARJAN ISLAND
   35 890 Kč
  -25%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  polopenze
  od  26 990 Kč
 • 2.3.
  Hotel BLUE REEF RESORT
   15 990 Kč
  -31%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  10 990 Kč
 • 2.3.
  Hotel SAN MARCO
  +
   23 690 Kč
  -37%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  snídaně
  od  14 990 Kč
 • 5.3.
  Hotel HILTON MARSA ALAM NUBIAN RESORT
   19 790 Kč
  -4%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  18 990 Kč
 • 5.3.
  Hotel THREE CORNERS HAPPY LIFE
   16 390 Kč
  -15%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  13 990 Kč
 • 9.3.
  Hotel OCEANIC KHORFAKKAN RESORT & SPA
   32 990 Kč
  -21%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  polopenze
  od  25 990 Kč
 • 9.3.
  Hotel UMM AL QUWAIN
   37 290 Kč
  -28%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  polopenze
  od  26 990 Kč
 • 6.4.
  Hotel FUJAIRAH ROTANA RESORT & SPA
   33 990 Kč
  -9%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  30 990 Kč
 • 10.4.
  Hotel BALI
   18 600 Kč
  -44%
  Španělsko
  8 dní
  Letecky
  polopenze
  od  10 490 Kč
 • 17.4.
  Hotel PLAYA GRANADA CLUB RESORT
   21 490 Kč
  -40%
  Španělsko
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  12 990 Kč
 • 3.5.
  Francouzská riviéra
   7 590 Kč
  -8%
  Francie
  6 dní
  Autokarem
  snídaně
  od  6 990 Kč
 • 4.5.
  Paříž od A po Z
   6 990 Kč
  -4%
  Francie
  6 dní
  Autokarem
  snídaně
  od  6 690 Kč
 • 10.5.
  Řím - Neapol - Capri - Ischia (letecky)
   15 990 Kč
  -4%
  Itálie
  6 dní
  Letecky
  snídaně
  od  15 290 Kč
 • 3.6.
  Bretaň a Normandie - perly Francie (letecky)
   16 990 Kč
  -6%
  Francie
  6 dní
  Letecky
  snídaně
  od  15 990 Kč

Nejoblíbenější zájezdy do Kalábrie

Hotel Village CLUB SANTA CATERINA
Hotel Village CLUB SANTA CATERINA
od 10 331 Kč
Všechny zájezdy do Kalábrie

Popis destinace

Průzračně čisté moře, panenské pláže a nedotčená příroda Kalábrie láká stále více cestovatelů díky svým nádherným plážím a svéráznému koloritu místního života, který není dosud stále ještě narušen vpádem turistického průmyslu. Nejjižnější část apeninského poloostrova se vyznačuje krásnou přírodou a převážně hornatou krajinou, jenž má většinou zemědělský ráz a velmi málo průmyslu. Na severu, kterému védodí mocné masívy Monte Pollino, sousedí s regionem Basilicata, na západě je omývána Tyrhénským mořem a na východě mořem Jónským. Původně obývali tuto zemi staří Řekové, Římané, Byzantinci a Normanové, dnes jsou vesnice, které jakoby byly zapomenuty v čase, obydleny prostými lidmi. Překvapením pro návštěvníky, vydajících se do vnitrozemí, budou zcela jistě široká pásma lesů a jedinečné pohledy z horských vrcholků na Tyrhénské a Jónské moře. Kalábrie nabízí celkem 780 kilometrů pobřeží nedotčených pláží a osamocených zátok, které z ní dělají ráj pro milovníky slunce. Snad nejvyhlášenějším místem je Capo Vaticano, kde se snoubí moře všech odstínů modré barvy se skalisky vystupujícími přímo z vody a bělostnými písečnými plážemi v jednotlivých zátokách. Romantickou atmosféru tohoto místa ještě podtrhuje úchvatná podívaná ne nedaleké Liparské ostrovy se stále činnou sopkou Stromboli. Naproti tomu pobřeží Jonského moře nabízí svým návštěvníkům široké písčitooblázkové pláže s průzračně čistou vodou. Hlavním městem regionu je město Catanzaro, které bylo bohužel silně poničeno za druhé světové války, nicméně dnes je plně se rozvíjejícím průmyslovým centrem Kalábrie. Za návštěvu určitě stojí romantické městečko Tropea, rozkládající se na útesu nad mořem, jenž přímo vybízí k procházkám ve svých úzkých uličkách plných suvenýrů a místních specialit a jemuž vévodí normanská katedrála z 11. století, či Reggio di Calabria se svým muzeem Museo Nazionale della Magna Grecia.

Tipy pro správnou volbu

- krásné pláže
- romantická a klidná dovolená
- možnost zajímavých fakultativních výletů

Čedok PLUS

- česky hovořící asistence v cíli zájezdu
- výhodná cena cestovního pojištění
- výhodné parkování na letišti v Praze

Základní informace

Rozloha: 15 081 km2
Počet obyvatel: 2 milióny
Úřední jazyk: italština
Místní měna: Euro
Časový posun: žádný
Cílové letiště: Lamezia Terme
Doba letu z Prahy: 2 hodiny 5 minut

Střediska

Kalábrie
Nejjižnějšíčást Apeninského poloostrova s krásnou přírodou a převážně hornatou krajinou, která má dodnes většinou zemědělský ráz a velmi málo průmyslu. Vyznačuje se teplým a příjemným podnebím od dubna do října, a především nejčistšími úseky moře i pláží nejen v oblasti Itálie, nýbrž i celé Evropy. Ideální období zde vládne od května do července, kdy se teplota vzduchu pohybuje kolem 30 °C. V srpnu dosahuje teplota mnohdy až 40 °C. Okouzlující odměnou pro každého návštěvníka jsou překrásné přírodní scenérie s krásnými vyhlídkami.

Oblast Capo Vaticano/Ricadi
Nádherná přírodní oblast, proslavená svými krásnými písčitými plážemi, skalnatými útesy a křišťálovým mořem. Nachází se nedaleko historického města Tropea. Capo Vaticano je obklopeno rozmanitou zelení a poskytuje romantický výhled na Liparské ostrovy a z některých míst až na Sicílii. Tato oblast byla turistickým světem objevena teprve před nedávnem. Ten zůstal ohromen její krásou, panenskými plážemi, a zvláště pak důkladně zakonzervovaným způsobem života plným tradic.
Transfer z letiště trvá cca 60 minut.

Pizzo Calabro
Pizzo Calabro je nádherné městečko plné úzkých křivolakých uliček s mnoha obchody, bary a restauracemi, které vzniklo ještě za dob osídlení tohoto území Řeky, a nyní je obýváno cca 9000 obyvateli. Najdete zde španělský hrad, kostely či uměle vytesanou svatyni se světci a zcela jistě si nenechte ujít ochutnávku místní speciality – zmrzliny Tartufo.
Transfer z letiště v Lamezia Terme trvá cca 30 minut.

Tropea
Město rozkládající se na rozhraní zálivu Sv. Eufemia a Gioia Tauro. Z ní se dochovalo množství historických památek jako např. katedrála z 11. století, kostel Sv. Marie, vybudovaný na vrcholu skalnatého útesu, kam vede schodiště, kostel Sv. Františka z Assisi a mnoho jiných kostelů, kaplí a paláců, dotvářejících spolu s úzkými uličkami typický kolorit města. Pobřeží je vyhledáváno kvůli křišťálovému moři a plážím s bílým pískem zpestřeným výskytem skalnatých útesů. K vaší spokojenosti přispěje i mnoho zábavních podniků a restaurací s krajovými specialita mi. Vítanou atrakcí je rovněž výlet na Liparské ostrovy, které jsou z Tropey dobře viditelné. Transfer z letiště trvá cca 50 minut.

Badolato
Toto středověké městečko se nachází na kopci nad pobřežím a svým návštěvníkům skýtá nádherný výhled na okolní krajinu. Bylo založeno v prvním tisíciletí a zmiňováno je zejména v souvislosti s první křížovou výpravou, která se uskutečnila v roce 1090. Milovníky památek jistě nadchne 13 kostelů a kaplí a místní legenda praví, že je zde ukryt svatý Grál, který našli templáři v Jeruzalémě.
Transfer z letiště trvá cca 60 minut.

Marina di Zambrone
Turistická oblast sestávající výhradně z turistických areálů má ideální polohu u překrásné dlouhé pláže, jedné z nejlepších v Kalábrii, která je pokryta stříbrobílým pískem. Oblast je ideální pro prožití klidné dovolené. Restaurace, obchůdky a další zábava je k dispozici v nedalekém městečku Tropea, jenž je vzdáleno cca 5 kilometrů. Nedaleko našich ubytovacích kapacit najdeme vyhlášený vodní park se soustavou bazénů, tobogánů a další zábavy.
Transfer z letiště v Lamezia Terme trvá cca 60 minut.

Montepaone
Montepaone, městečko s necelými 5000 obyvateli se nachází na Jónském pobřeží, nedaleko měst Squillace a Soverato. Svůj název získalo z latinského Pavonis Mons, pravděpodobně proto, že zde díky příznivému podnebí byli kdysi chováni pávi. Oblasti vévodí středověký hrad, nedaleko se také nachází ruiny kláštera sv. Mikuláše. Pláže poblíž Montepaone jsou vyhledávaným cílem turistů, stejně jako průzračně čisté moře.
Transfer z letiště trvá cca 45 hodiny.

Briatico
Středisko Briatico, nacházející se jen několik km od Tropey, nabízí svým návštěvníkům řadu písečných pláží, které se střídají se skalnatými úseky, stejně jako dostatek večerní zábavy. Milovníci památek si jistě nenechají ujít návštěvu středověkého hradu, který tomuto městečku vévodí.
Transfer z letiště trvá cca 40 minut.

Praia a Mare
Toto moderní turistické město se nachází v severní části Kalábrie na Tyrhénském pobřeží. Má krásnou polohu, neboť jedna část je otevřena k nádhernému azurovému moři a z druhé strany se tyčí úžasné hory. Praia znamená ve starořečtině pláž. Pláž vulkanického charakteru leží podél celého města. Je dlouhá asi 5 km, písčitá s malými oblázky hned u břehu moře a s útesy vhodnými k potápění. Tato pláž je vhodná pro rodiny s dětmi. Nabízí opravdu nezapomenutelné výhledy na ostrov Dino. Tento ostrov je dominantou městečka a je proslulý svými krásnými jeskyněmi. Nejznámější z nich jsou Azurová a Lví jeskyně, do kterých se pořádají výlety lodí. Okolí jeskyní je vhodné pro potápěče a příznivce šnorchlování.
Transfer z letiště trvá cca 90 - 110 minut.

Santa Maria del Cedro
Menší turistické středisko, které je součástí Riviera del Cedro – riviéry cedrátů, místních typických citrusových plodů, z nichž se vyrábí místní typický likér a které stojí za ochutnávku.
Vzdálenost z Prahy je 1 850 km, doba jízdy činí 23 hodin.

Sport a zábava

Sportovní aktivity
Pobyt v Kalábrii lze spojit s aktivním odpočinkem. Téměř všechny turistické lokality nabízejí zázemí k provozování vodních sportů. Příznivé podmínky zde naleznou především milovníci podmořského života. V Kalábrii lze absolvovat i kurzy potápění s následnými ponory ve vybraných lokalitách.

Po koupání
Kromě animačních programů, organizovaných jednotlivými ubytovacími kapacitami, se lze vypravit na některý ze zajímavých výletů, které uvádíme na následující straně tohoto katalogu. Za návštěvu také určitě stojí některé z místních městeček se svou osobitou atmosférou.

Gastronomie
Vzhledem k dlouhému pobřeží jsou základem zdejší gastronomie především plody moře. Nicméně chudší hornatá krajina ve vnitrozemí dala podnět k tomu, že se do místní kuchyně dostalo téměř vše, co bylo poživatelné, jako např. houby, kaštany a další produkty, často zakonzervované nebo přinejmenším nasolené či uzené. Základem místní kuchyně jsou pikantní peperoncini (feferonky), jenž jsou přidávány téměř do všech pokrmů. Oblíbené jsou všechny druhy těstovin a pizza, zde zvaná pitta. Za ochutnávku také určitě stojí nduja – místní pikantní specialita z vepřového masa, které zde jinak spíše výjimečným pokrmem. Nduja se používá jako pomazánka na pečivo či jako přísada do polévek, na těstoviny či zeleninu. Nicméně Kalábrie nabízí i mnoho vynikajících sýrů, jako např. Pecorino di Monte Poro. Ze sladkostí vyniká zmrzlina Tartuffo, připomínající lanýž. Jedná se o čokoládovo oříškovou zmrzlinovou kouli s oříškem uvnitř. Z místních vín, které jsou vynikající, vyniká Ciro, prvotřídní je z vinařství Librandi.

Nákupy
Při návštěvě jednotlivých městeček a míst mohou návštěvníci zakoupit přímo od výrobce místní domácí vína, olivový olej, italský destilát z jadérek a slupek hroznů grappu, jemný citrónový likér limoncello, vynikající sušená rajčata, různé druhy sušených bylinek v čele s místním oregánem, zdejší velmi sladké červenou cibuli či nejrůznější druhy konzervovaných pochutin.

Výlety

Výlety z oblastí Capo Vaticano/Ricadi/Marina di Zambrone/Parghelia

Sicílie – celodenní výlet do Taorminy
Cena výletu: cca 45,- Eur, děti do 12 let cca 25,- Eur

Liparské ostrovy – celodenní výlet
Cena výletu: cca 41,- Eur, děti do 12 let cca 25,- Eur

Stromboli by night – půldenní výlet
Cena výletu: cca 35,- Eur, děti do 12 let cca 20,- Eur

Zungri – půldenní výlet s ochutnávkou místních produktů
Cena výletu: cca 18,- Eur, děti do 12 let cca 10,- Eur

L´Etica – celodenní výlet
Cena výletu: cca 55,- Eur, děti do 12 let cca 35,- Eur

Reggio Calabria a Scilla – celodenní výlet
Cena výletu: cca 40,- Eur, děti do 12 let cca 25,- EurVýlety z oblastí Badolato a Montepaone

Tropea – celodenní výlet
Cena výletu: cca 25,- Eur, děti do 12 let cca 20,- Eur

Taormina – celodenní výlet (popis viz výše)
Cena výletu: cca 45,- Eur, děti do 12 let cca 30,- Eur

Trhy v Soveratu
Cena výletu: cca 12,- Eur

Liparské ostrovy – celodenní výlet (popis viz výše)
Cena výletu: cca 55,- Eur, děti do 10 let cca 35,- Eur

Výlety z oblastí Praia a Mare
Diamante – půldenní výlet
Cena výletu: cca 13,- Eur, děti do 12 let cca 9,- Eur

Lodní výlet na ostrov Dino – cca 3-4 hod.
Cena výletu: cca 16,- Eur, děti do 12 let cca 12,- Eur

Aquapark v Praia a Mare
Cena výletu: PO-SO cca 15,- Eur, děti do 125 cm cca 10,- Eur, děti do 105 cm ZDARMA
NE cca 17,- Eur, děti do 125 cm cca 12,- Eur

Pompeje – celodenní výlet
Cena výletu: cca 20,- Eur, děti do 12 let cca 15,- Eur

Liparské ostrovy – celodenní výlet
Cena výletu: cca 61,- Eur, děti do 12 let cca 45,- Eur

Podrobné popisy jednotlivých výletů naleznete v ceníku tohoto katalogu. Ceny výletů jsou pouze orientační a nezahrnují vstupy do jednotlivých objektů.

Sport a zábava

Sportovní aktivity
Pobyt v Kalábrii lze spojit s aktivním odpočinkem. Téměř všechny turistické lokality nabízejí zázemí k provozování vodních sportů. Příznivé podmínky zde naleznou především milovníci podmořského života. V Kalábrii lze absolvovat i kurzy potápění s následnými ponory ve vybraných lokalitách.

Po koupání
Kromě animačních programů, organizovaných jednotlivými ubytovacími kapacitami, se lze vypravit na některý ze zajímavých výletů, které uvádíme na následující straně tohoto katalogu. Za návštěvu také určitě stojí některé z místních městeček se svou osobitou atmosférou.

Gastronomie
Vzhledem k dlouhému pobřeží jsou základem zdejší gastronomie především plody moře. Nicméně chudší hornatá krajina ve vnitrozemí dala podnět k tomu, že se do místní kuchyně dostalo téměř vše, co bylo poživatelné, jako např. houby, kaštany a další produkty, často zakonzervované nebo přinejmenším nasolené či uzené. Základem místní kuchyně jsou pikantní peperoncini (feferonky), jenž jsou přidávány téměř do všech pokrmů. Oblíbené jsou všechny druhy těstovin a pizza, zde zvaná pitta. Za ochutnávku také určitě stojí nduja – místní pikantní specialita z vepřového masa, které zde jinak spíše výjimečným pokrmem. Nduja se používá jako pomazánka na pečivo či jako přísada do polévek, na těstoviny či zeleninu. Nicméně Kalábrie nabízí i mnoho vynikajících sýrů, jako např. Pecorino di Monte Poro. Ze sladkostí vyniká zmrzlina Tartuffo, připomínající lanýž. Jedná se o čokoládovo oříškovou zmrzlinovou kouli s oříškem uvnitř. Z místních vín, které jsou vynikající, vyniká Ciro, prvotřídní je z vinařství Librandi.

Nákupy
Při návštěvě jednotlivých městeček a míst mohou návštěvníci zakoupit přímo od výrobce místní domácí vína, olivový olej, italský destilát z jadérek a slupek hroznů grappu, jemný citrónový likér limoncello, vynikající sušená rajčata, různé druhy sušených bylinek v čele s místním oregánem, zdejší velmi sladké červenou cibuli či nejrůznější druhy konzervovaných pochutin.