Vyzkoušejte náš nový a přehlednější web. Stále na něm pracujeme a vylepšujeme, budeme však rádi za Váš názor. Chci vidět nový web x

Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Itálie

Jižní Itálie

Top last minute

 • 23.2.
  Hotel ROYAL BRAYKA BEACH RESORT
  +
   18 190 Kč
  -18%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  14 990 Kč
 • 2.3.
  Hotel BLUE REEF RESORT
   15 990 Kč
  -31%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  10 990 Kč
 • 5.3.
  Hotel HILTON MARSA ALAM NUBIAN RESORT
   19 790 Kč
  -4%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  18 990 Kč
 • 5.3.
  Hotel RESTA GRAND RESORT
  +
   17 390 Kč
  -2%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  16 990 Kč
 • 5.3.
  Hotel ROYAL TULIP BEACH RESORT
   16 990 Kč
  -3%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  16 490 Kč
 • 16.3.
  Hotel AVARI DUBAI
   26 990 Kč
  -21%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  polopenze
  od  21 290 Kč
 • 23.3.
  Římské předjaří
   11 990 Kč
  -2%
  Itálie
  4 dní
  Letecky
  snídaně
  od  11 790 Kč
 • 30.3.
  Hotel LOU LOU A BEACH RESORT
  +
   28 690 Kč
  -20%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  snídaně
  od  22 990 Kč
 • 10.4.
  Hotel BALI
   18 600 Kč
  -44%
  Španělsko
  8 dní
  Letecky
  polopenze
  od  10 490 Kč
 • 14.4.
  Hotel BALMORAL
   21 290 Kč
  -39%
  Španělsko
  11 dní
  Letecky
  polopenze
  od  12 990 Kč
 • 17.4.
  Hotel PLAYA GRANADA CLUB RESORT
   21 490 Kč
  -40%
  Španělsko
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  12 990 Kč
 • 1.5.
  Báječná Provence (autobusem)
   10 690 Kč
  -7%
  Francie
  8 dní
  Autokarem
  snídaně
  od  9 990 Kč
 • 3.5.
  Francouzská riviéra
   7 590 Kč
  -8%
  Francie
  6 dní
  Autokarem
  snídaně
  od  6 990 Kč
 • 3.6.
  Bretaň a Normandie - perly Francie (letecky)
   16 990 Kč
  -6%
  Francie
  6 dní
  Letecky
  snídaně
  od  15 990 Kč
 • 11.6.
  Báječná Provence (letecky)
   19 690 Kč
  -5%
  Francie
  8 dní
  Letecky
  snídaně
  od  18 690 Kč

Nejoblíbenější zájezdy na Jižní Itálii

Hotel PINETA
Hotel PINETA
od 8 780 Kč
Rezidence CASANOVA
Rezidence CASANOVA
od 6 880 Kč
Všechny zájezdy na Jižní Itálii

Popis destinace

Oblast jižní Itálie turisticky vymezují především kraje Apulie, Kalábrie a Kampánie, které se v posledních letech dostávají do popředí zájmu cestovatelů z celé Evropy. Oproti více komerční severní části Itálie si ta jižní část uchovává i v dnešních dnech typický italský kolorit podtržený krásnými přírodními scenériemi a průzračným mořem. Neznamená to však, že by sem neměli zavítat náročnější cestovatelé. Gargano, Tropea, Scalea či Capo Vaticano nabízejí svým návštěvníkům kvalitní služby téměř ve všem, na co si návštěvník během své dovolené vzpomene. Nabídka je totiž opravdu široká. Milovníci dávné historie by si jistě neměli nechat ujít návštěvu bájných Pompejí či starobylých městeček ve vnitrozemí, které ukrývají četné architektonické skvosty. Oblíbeným výletním cílem je i město na úpatí Vesuvu Neapol nebo jeden z nejkrásnějších ostrovů ve Středozemním moři Capri s Modrou jeskyní. Jednoduše řečeno, na jihu návštěvník pozná tu pravou Itálii.

Dopravní informace
- Vzdálenost z Prahy: 1 500–2 000 km
- Doba jízdy z Prahy: 18–26 hod.

Důležité upozornění: Na území skoro celé Itálie je nutné používat koupací čepice při vstupu do bazénů. Toto nařízení se týká i hotelových bazénů (nejen veřejných)! Většina veřejných pláží je zpoplatněna.

Tipy pro správnou volbu

- vynikající klimatické podmínky
- romantická a klidná dovolená
- divoké nedotčené pláže
- skvělé výlety: Pompeje, Capri, Sicílie, Vesuv, Neapol, Amalfi
- slunné počasí i na okrajích sezóny
- možnost pěší turistiky v horách

Čedok PLUS

- komplexní nabídka celého pobřeží
- ve vybraných místech česky hovořící delegát
- do vybraných míst též busem/letadlem
- výhodná cena cestovního pojištění

Střediska

Apulie
Apulie – jedna z nejjižnějších a nejexotičtějších oblastí Itálie, kde je dodnes silně cítit tradice, folklor a pravá středomořská atmosféra. Je to zemědělský kraj charakteristický bohatou subtropickou vegetací a rozmanitým pobřežím s bílými plážemi i divokými skalními útesy. V severní části leží známější hornatý poloostrov Gargano a jižní část tvoří malebný poloostrov Salento, který turisté zatím objevují a který díky křišťálově průzračnému azurovému Jónskému moři, bývá často právem přezdíván jako „Karibilk středomoří“. Zdejší solí a jódem prosycené ovzduší účinně pomáhá při léčbě astmatu a kožních onemocnění. Apulii však nechybí ani dlouhá a pestrá historie a obrovské kulturní bohatství o čemž Vás rádi přesvědčíme prostřednictvím našich fakultativních výletů.

Lido del Sole / Rodi Garganico
Lido del Sole je moderní prázdninové středisko v severní části poloostrova, vzdálené asi 7 km od starobylého městečka Rodi Garganico. Lido del Sole je tvořeno různými rezidenčními objekty, které se nacházejí v pobřežním pásu, obklopeném typickou středomořskou vegetací, vápencovými útesy, bujnou zelenou vegetací v zálivech, které připomínají ty nejkrásnější kouty Dalmácie. V nesčetných taverničkách vám doporučujeme ochutnat italské speciality, zejména mořské ryby a korýše.
Vzdálenost z Prahy je 1500 km, doba jízdy trvá asi 18 až 20 hodin.

San Menaio
Malé rázovité středisko situované mezi Rodi Garganico a Peschici v samém srdci Gargana. Středisko je obklopeno pahorky pokrytými piniovými lesíky. V okolí střediska lze nalézt romantické zátoky mezi skalisky a útesy vhodné ke koupání o samotě. Středisko samo disponuje 6 km dlouhou pláží o šíři do 50 metrů pokrytou jemným bílým pískem. Vzdálenost z Prahy je 1 500 km, doba jízdy trvá asi 18 až 20 hodin.

Peschici
Je nejmalebnější historické městečko exotické oázy Evropy – Gargana. Gargano je hornatý poloostrov východního pobřeží regionu Apulie, který vyniká nádhernými přírodními útvary a scenériemi. Jedná se o velice hornatý kraj s atraktivními vápencovými jeskyněmi, bujnou vegetací, olivovými háji a v neposlední řadě s krásnými, převážně písčitými plážemi a azurově čistým mořem. Historická část Peschici, která je tvořena úzkými uličkami a historickými budovami ze 14. století, je vystavě na na skále.
Vzdálenost z Prahy je 1 500 km, doba jízdy trvá asi 18 až 20 hodin.

Vieste
Původně rybářské a zemědělské městečko, kde se až do dnešní doby dochovaly typické bílé a nízké seskupené budovy, vystavěné v orientálním stylu. Dominantou Vieste je místní přístav s majákem, posazeným na protějším skalnatém útesu. Neopakovatelnou atmosféru mají vyjížďky na motorových člunech podél pobřeží s krásnými zátokami a útesy se značným množstvím jeskyň. Z přístavu pravidelně odplouvají lodě na tajuplné ostrovy Tremiti.
Vzdálenost z Prahy je 1 500 km, doba jízdy trvá asi 18 až 20 hodin.

Mattinata
Mezi poklidnou rybářskou vesničkou na svahu a 1 km vzdáleným mořem se rozprostírá rovina „la piana“, pokrytá stoletými olivovníky a končící krásnou pláží, jenž směrem od přístavu postupně přechází z kamenů až k malým oblázkům pod Monte Saraceno. V okolí Mattinaty najdeme úžasné zátoky přerušované mořskými jeskyněmi.
Vzdálenost z Prahy 1 530 km, doba jízdy trvá 18 až 20 hodin.

Gallipoli
Starobylý přístav a město na opevněném skalním ostrově dnes spojené kamenným mostem s pevninou a moderními čtvrtěmi. Město je řeckého původu (Kalé polis – v překladu krásné město), o čemž mimo jiné svědčí také to, že se zde nachází nejstarší řecká fontána v Itálii, bohatě zdobena antickými reliéfy. Kromě mohutné pevnosti ze 16. století, barokní katedrály sv. Agáty, semináře a spousty malých roztomilých kostelíčků, stojí za prohlídku i muzeum s archeologickými sbírkami a antická lisovna oliv v hlubokém sklepení.
Vzdálenost z Prahy je 1 850 km, doba jízdy trvá 23 hodin.

Otranto
Toto pohádkové starobylé městečko s přístavem, situované v malebné zátoce s jemným bílým pískem a křišťálově průzračnou vodou, se nachází na nejvýchodnějším cípu salentinského poloostrova a v historii je považováno za bránu do světa Orientu. Dlouhou dobu bylo azylem Řeků, což je dodnes patrné jak v tradicích tak ve stavebním stylu. Jeho subtropickou zahradou a spoustou romantických uliček s lákavými obchůdky, restauracemi, kavárničkami a bary, přímo vyzývá k večerním procházkám. Vévodí mu aragonská pevnost z 15. století, za prohlídku stojí také malý kostelík San Pietro z 9. století s pozoruhodnou kupolí a byzantskými freskami či normanská katedrála z 11. století s mozaikovou dlažbou.
Vzdálenost z Prahy je 1 790 km, doba jízdy trvá 23 hodin.

Torre dell’Orso
Oblíbené letovisko situované na východní straně poloostrova Salento, pouhé 4 km od přírodní rezervace Laghi Alimini a 13 km od historického městečka Otranto. Bílými skalisky sevřená a piniovým hájem lemovaná zátoka Torre dell’Orso je známá nejen pro křišťálově průzračné moře a jemný bílý písek, ale zejména pro své fascinující panorama. V letovisku najdete řadu obchodů, restaurací, pizzerií, kavárniček, ale i dobře vybavené sportovní centrum i dráhou pro kolečkové brusle.
Vzdálenost z Prahy je 1 790 km, doba jízdy trvá 23 hodin.

Kalábrie
Nejjižnější část Apeninského poloostrova s krásnou přírodou a převážně hornatou krajinou, která má dodnes většinou zemědělský ráz a velmi málo průmyslu. Vyznačuje se teplým a příjemným podnebím od dubna do října, a především nejčistšími úseky moře i pláží nejen v oblasti Itálie, nýbrž i celé Evropy. Ideální období zde vládne od května do července, kdy se teplota vzduchu pohybu je kolem 30 °C. V srpnu dosahuje teplota mnohdy až 40 °C. Okouzlující odměnou pro každého návštěvníka jsou překrásné přírodní scenérie s krásnými vyhlídkami.

Oblast Capo Vaticano
Nádherná přírodní oblast, proslavená svými krásnými písčitými plážemi, skalnatými útesy a křišťálovým mořem. Nachází se nedaleko historického města Tropea. Capo Vaticano je obklopeno rozmanitou zelení a poskytuje romantický výhled na Liparské ostrovy a z některých míst až na Sicílii. Tato oblast byla turistickým světem objevena teprve před nedávnem. Ten zůstal ohromen její krásou, panenskými plážemi, a zvláště pak důkladně zakonzervovaným způsobem života plným tradic.
Vzdálenost z Prahy je 1 950 km, doba jízdy trvá 25 hodin.

Praia a Mare
Toto moderní turistické středisko je vyhlášené zejména díky svým oblázkovým plážím, které tvoří kontrast ke všudypřítomným horám. Nachází se v severní části Kalábrie na pobřeží Tyrhénského moře a dominantu zde tvoří ostrov Dino se svými proslulými jeskyněmi.
Vzdálenost z Prahy je 1 800 km, doba jízdy činí 23 hodin.

Santa Maria del Cedro
Menší turistické středisko, které je součástí Riviera del Cedro – riviéry cedrátů, místních typických citrusových plodů, z nichž se vyrábí místní typický likér a které stojí za ochutnávku.
Vzdálenost z Prahy je 1 850 km, doba jízdy činí 23 hodin.

Tropea
Město s mnoha historickými památkami v čele s kostelem sv. Marie z 11. století, vybudovaném na vrcholu skalnatého útesu. Najdete zde mnoho barů, restaurací a obchodů, vítanou atrakcí je i výlet na Liparské ostrovy, které jsou z Tropey dobře viditelné.
Vzdálenost z Prahy je 1 950 km, doba jízdy činí 25 hodin.

Badolato
Toto středověké městečko se nachází na kopci nad pobřežím a svým návštěvníkům skýtá nádherný výhled na okolní krajinu. Bylo založeno v prvním tisíciletí a zmiňováno je zejména v souvislosti s první křížovou výpravou, která se uskutečnila v roce 1090. Milovníky památek jistě nadchne 13 kostelů a kaplí a místní legenda praví, že je zde ukryt svatý Grál, který našli templáři v Jeruzalémě.
Vzdálenost z Prahy je cca 1 900 km, doba jízdy trvá 25 hodin.

Marina di Zambrone
Turistická oblast sestávající výhradně z turistických areálů má ideální polohu u překrásné dlouhé pláže, jedné z nejlepších v Kalábrii, která je pokryta stříbrobílým pískem. Oblast je ideální pro prožití klidné dovolené. Restaurace, obchůdky a další zábava je k dispozici v nedalekém městečku Tropea, jenž je vzdáleno cca 5 kilometrů. Nedaleko našich ubytovacích kapacit najdeme vyhlášený vodní park se soustavou bazénů, tobogánů a další zábavy.
Transfer z letiště v Lamezia Terme trvá cca 60 minut.

Squillace
Toto místo, známé už v časech antických jako Skylletion, dalo název celému zdejšímu zálivu, omývanému Jónským mořem. Bylo pro svou polohu ideálním místem k osídlení řeckých kolonií a po staletí je známo svými produkty z keramiky a terakoty, ale i mnoha pozůstatky antického období.
Vzdálenost z Prahy 1 890 km, doba jízdy trvá 25 hodin.

Briatico
Středisko Briatico, nacházející se jen několik km od Tropey, nabízí svým návštěvníkům řadu písečných pláží, které se střídají se skalnatými úseky, stejně jako dostatek večerní zábavy. Milovníci památek si jistě nenechají ujít návštěvu středověkého hradu, který tomuto městečku vévodí.
Vzdálenost z Prahy je 1 900 km, doba jízdy trvá 20 hodin.

Kam pá nie
Neapolský záliv Velmi úrodný kraj, jehož nedílnou součástí je sopka Vesuv a Neapol, hlavní město Kampánie. Neapolský záliv je jedním z nejnavštěvovanějších míst Itálie. Patří sem především Amalfské pobřeží, kde se pěstují nejušlechtilejší citróny na světě. Na severní straně Sorrentského poloostrova se zase daří pomerančovníkům. Na hornatém Sorrentském poloostrově leží jedno městečko vedle druhého a všech na mají bohatou historii. Z města Sorrenta nebo z velkého neapolského přístavu můžete navštívit jeden z nejkrásnějších ostrovů Tyrhénského moře – Capri. Ten byl již ve starověku oblíbeným místem pobytu císařů, nebo můžete navštívit antická města Pompeje a Herkuláneum, která byla v roce 79 zasypána popelem.
Vzdálenost z Prahy je 1 600 km, doba jízdy trvá 20 hodin.

Marina di Camerota
Středisko Marina di Camerota leží v národním parku Cilento a Vallo di Diano, které patří na seznam světového dědictví UNESCO. Svým návštěvníkům nabízí nejenom nezapomenutelnou přírodu, ale i členité písečné pláže. Pro milovníky podvečerních procházek je zde připravena promenáda podél pobřeží a dostatek restaurací, barů a kaváren v centru městečka.
Vzdálenost z Prahy je 1 670 km, doba jízdy z Prahy činí 20 hodin.

Ascea Marina
Toto moderní letovisko, které potěší svou příjemnou promenádou a mnoha restauracemi a obchůdky, se nachází podél pobřeží pod původním městečkem Ascea, jehož historie sahá až do minulého tisíciletí. najdeme zde nespočet řeckých a římských památek, mezi oblíbené návštěvníky tohoto místa patřil např. Cicero či Horatius.
Vzdálenost z Prahy je 1 630 km, doba jízdy trvá 18 až 20 hodin.

Výlety

Výlety v oblasti Gargana

Lodní výlet podél pobřeží Mořské jeskyně
Půldenní výlet otevřenou lodí za nádherným vápencovým pobřežím Gargana a dalšími kouzelnými přírodními útvary, mořskými jeskyněmi. Výlet je organizován podél pobřeží cca 20 km jižně od Vieste. Zastávka na koupání na oblázkové pláži.
Orientační cena: cca 15,- Eur dospělý, cca 7,- Eur dítě do 12 let

Celodenní výlet na ostrovy Tremiti
Celodenní výlet motorovou lodí na malebné ostrovy Tremiti s výkladem, během kterého si prohlédneme historické centrum, pevnost a kostel Santa Maria a Mare na ostrově San Nicola. Koupání na ostrově San Domino na malých oblázkových plážích, příp. skalnatých útesech. Vhodné pro vyznavače potápění a šnorchlování díky křišťálově čistému moři, během něhož můžete obdivovat tuto podmořskou přírodní rezervaci.
Orientační cena: cca 30,- Eur dospělý, zdarma dítě do 12 let

Celodenní výlet na Vesuv a do Pompejí
Celodenní výlet autokarem na Vesuv, možnost výstupu ke kráteru, poté přesun do Pompejí, v ceně výletu odborný průvodce Pompejí v českém jazyce.
Orientační cena: cca 40,- Eur dospělý (vstupy cca 15,- Eur), cca 30,- Eur dítě do 12 letVýlety v oblasti Salenta

Gallipoli (sraz v Gallipoli)
Společná cca 3 hodinová prohlídka tohoto starobylého přístavního městečka, pyšnícího se mnoha historickými pamětihodnostmi, jako např. mohutnou pevností ze 16. století, barokní katedrálou sv. Agáty, slavnou řeckořímskou fontánou, ale i mnoha romantickými uličkami s řadou šlechtických paláců a malebných kostelů. Návštěva středověké dílny na lisování olivového oleje a místního rybího trhu, kde si jistě nenechte ujít příležitost ke koupi suvenýrů a šperků z mušlí.
Orientační cena: cca 10,- Eur dospělý, cca 5,- Eur dítě do 10 let

Výlet ke krápníkovým jeskyním lodí
z mysu Santa Maria di Leuca Odjezd na mys S. Maria di Leuca, nejjižnější bod poloostrova Salento, kde se slévá Jónské a Jadranské moře. Návštěva svatyně Panny Marie a majáku. Panoramatická projížďka lodí podél východního pobřeží spojená s koupáním u jeskyně s modrým jezírkem.
Orientační cena: cca 25,- Eur dospělý, cca 20,- Eur dítě do 10 let

Lecce – klenot baroka
Odpolední výlet autokarem do Lecce, hlavního města stejnojmenné provincie, které se stalo díky své velkolepé barokní architektuře jedním z nejdůležitějších turistických cílů jižní Itálie. Uvidíte mj. sloup označující konec římské cesty Via Appia přenesený z Brindisi, Dómské náměstí či monumentální baziliku Santa Croce.
Orientační cena: cca 15,- Eur dospělý, cca 10,- Eur dítě do 10 let

Alberobello – město „trulli“
Polodenní výlet autokarem do exoticky vypadajícího městečka Alberobello, kde budete doslova obklopeni bílými kuželovitými domečky se špičatými střechami – trulli, které jsou zapsány do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. V ceně ochutnávka typických apulijských produktů.
Orientační cena: cca 30,- Eur dospělý, cca 20,- Eur dítě do 10 let

Pohádkové městečko Otranto
Polodenní výlet do Otranta, které bylo v historii považováno za bránu do Orientu a kde jsou dodnes patrné silné řecké a římské vlivy. Jistě budete okouzleni překrásnou sv. Petra s byzantskými freskami.
Orientační cena: cca 15,- Eur dospělý, cca 10,- Eur dítě do 10 let


Ceny výletů jsou pouze orientační. Výlety jsou pořádány v čj.