Vyzkoušejte náš nový a přehlednější web. Stále na něm pracujeme a vylepšujeme, budeme však rádi za Váš názor. Chci vidět nový web x

Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Itálie

Ischia

Top last minute

 • 2.3.
  Hotel BLUE REEF RESORT
   15 990 Kč
  -41%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  9 490 Kč
 • 5.3.
  Hotel ROYAL TULIP BEACH RESORT
   16 990 Kč
  -6%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  15 990 Kč
 • 9.3.
  Hotel SAN MARCO
  +
   23 690 Kč
  -37%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  snídaně
  od  14 990 Kč
 • 9.3.
  Hotel BRAYKA BAY RESORT
   18 390 Kč
  -2%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  17 990 Kč
 • 9.3.
  Hotel HILTON MARSA ALAM NUBIAN RESORT
   19 790 Kč
  -4%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  18 990 Kč
 • 16.3.
  Hotel AVARI DUBAI
   26 990 Kč
  -21%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  polopenze
  od  21 290 Kč
 • 16.3.
  Hotel OCEANIC KHORFAKKAN RESORT & SPA
   32 990 Kč
  -19%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  polopenze
  od  26 790 Kč
 • 23.3.
  Hotel CITYMAX AL BARSHA
   27 990 Kč
  -21%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  snídaně
  od  21 990 Kč
 • 30.3.
  Hotel LOU LOU A BEACH RESORT
  +
   28 690 Kč
  -20%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  snídaně
  od  22 990 Kč
 • 14.4.
  Paříž - víkendy
   11 990 Kč
  -4%
  Francie
  4 dní
  Letecky
  snídaně
  od  11 490 Kč
 • 1.5.
  Báječná Provence (autobusem)
   10 690 Kč
  -7%
  Francie
  8 dní
  Autokarem
  snídaně
  od  9 990 Kč
 • 3.5.
  Řím - Neapol - Capri - Ischia (autobusem)
   6 990 Kč
  -5%
  Itálie
  6 dní
  Autokarem
  snídaně
  od  6 666 Kč
 • 3.5.
  Francouzská riviéra
   7 590 Kč
  -8%
  Francie
  6 dní
  Autokarem
  snídaně
  od  6 990 Kč
 • 10.5.
  Řím - Neapol - Capri - Ischia (letecky)
   15 990 Kč
  -4%
  Itálie
  6 dní
  Letecky
  snídaně
  od  15 290 Kč
 • 3.6.
  Bretaň a Normandie - perly Francie (letecky)
   16 990 Kč
  -6%
  Francie
  6 dní
  Letecky
  snídaně
  od  15 990 Kč

Nejoblíbenější zájezdy na Ischii

Hotel OASI & PARCO TERMALE CASTIGLIONE
Hotel OASI & PARCO TERMALE CASTIGLIONE
od 25 743 Kč
Všechny zájezdy na Ischii

Popis destinace

Největší ostrov v Neapolském zálivu láká stále více návštěvníků díky své zcela unikátní kombinaci přírodních a rekreačních vlastností, které nemají v žádném místě na světě obdoby. Cílem pobytů je totiž kombinace koupání ve vodách termálních pramenů s koupáním v moři a pobytem na slaném mořském vzduchu. K dispozici jsou rovněž vysoce účinné lázeňské procedury, díky nimž omládne skutečně každý. Není divu, že těchto léčivých vlastností využívali již římští císařové. Ostrov disponuje nejvyšší koncentrací horkých pramenů v Evropě, kterých po celém ostrově vyvěrá více než stovka. Jsou využívány jak v hotelích, vybudovaných přímo u jejich vývěru, tak v šesti atraktivních termálních parcích, mezi nimiž vynikají proslulé Poseidonovy, Afroditiny, Apolonovy zahrady nebo zahrady Castiglione či Negombo. Bohatství pramenů doplňují písčité i kamenité pláže s možností přímého koupání v moři nebo kombinace obou atraktivit, tj. koupání v moři v místech, kde termální prameny vyvěrají přímo do mořského dna. Hornatému ostrovu porostlému svěží zelenou vegetací vévodí vyhaslý vulkán Epomeo (788 metrů). Doprava po ostrově je velmi jednoduchá díky husté síti místních busů, které objíždějí ostrov v obou směrech v pravidelných intervalech. Vysoce atraktivním doplňkem pobytů na tomto ostrově jsou hodnotné výlety ať již na nedaleký ostrov Capri, k antickým vykopávkám v Pompejích, ke kráteru vulkánu Vesuv nebo do svérázného středověkého Amalfi.


Tipy pro správnou volbu

- koupání v termálních pramenech
- možnost výletu na ostrov Capri
- romantická a klidná dovolená
- příjemné klima

Čedok PLUS

- česky hovořící asistence v cíli zájezdu
- výhodné parkování na letišti v Praze
- výhodné ceny Pendolína a jízdenek ČD z českých měst

Základní informace

Rozloha ostrova: 48 km2
Počet obyvatel: 60 tisíc
Úřední jazyk: italština
Místní měna: euro
Časový posun: žádný
Cílové letiště: Neapol
Doba letu z Prahy: 2 hodiny

Střediska

Ischia
Už název napovídá, že jde o hlavní osadu ostrova s funkcí „hlavního města“. Leží na severovýchodním pobřeží ostrova a je tvořena dvěma čtvrtěmi – Ischia Porto s přístavem a starými antickými lázněmi a starou historickou částí Ischia Ponte, jíž vévodí charakteristická silueta Aragonského hradu.
Transfer z letiště trvá asi 2,5 hodiny.

Casamicciola Terme
Druhý významný přístav ostrova leží na jeho severním pobřeží. Leží v osadě s četnými vývěry termálních pramenů. Vzdálenost z Prahy je 1510 km, doba jízdy z Prahy činí 16 hodin.
Transfer z letiště trvá asi 3 hodiny.

Sant´Angelo
Romantické městečko s unikátní atmosférou se nachází na jižní straně ostrova a je vyhlášeno nejen svými plážemi a termálními prameny, ale i množstvím luxusních obchodů a restaurací.
Transfer z letiště trvá asi 3,5 hodiny.

Forio
Poměrně velké středisko ležící na západním pobřeží ostrova. Má starou historickou část s přístavem a rozsáhlou lázeňskou zónu, která se táhne podél největší a nejznámější pláže ostrova „Citara“, na níž leží i proslulý termální park Poseido novy zahrady.
Transfer z letiště trvá asi 3 hodiny.

Lacco Ameno
Malé městečko a rybářský přístav jemuž vévodí typická silueta skály ve tvaru houby v historickém přístavu. V minulém století byly tyto malé lázně oblíbeným cílem italské smetánky, která si zde stavěla své honosné vily.
Transfer z letiště trvá asi 3 hodiny.

Sport a zábava

Sportovní aktivity
Ischia není pouze ostrovem, kde lze relaxovat v termálních parcích s dokonalým zázemím, ale návštěvník může odpočinek spojit se sportovními aktivitami. V Ischia Porto je potápěčské centrum, ze kterého lze vyrážet na ponory do sedmi zajímavých lokalit v okolí ostrova či dokonce k Neapoli a na ostrov Capri. Potápění, jachting, parasailing či vodní lyže jsou jen zlomkem z bohaté nabídky. Na své si přijdou i milovníci horských kol, pro které je zvlněný reliéf ostrova ideálním terénem k podnikání výletů do okolí. Tenisové kurty jsou obvykle nedílnou sou částí hotelů, mimo to můžete bílý sport provozovat i ve sportovních klubech.

Po koupání …
Ischia každé léto ožívá s příjezdem návštěvníků z celé Evropy, kteří se při večerních toulkách za zábavou úspěšně mísí s italskými milovníky bujarého nočního života. Důkazem jsou plné bary, restaurace, kavárny a diskotéky, ve kterých je živo až do časných ranních hodin (příkladem může být klub Calise v Ischia Ponte). Za shlédnutí stojí bezesporu červencová slavnost u příležitosti sv. Anny s lodním korzem a ohňostrojem v Ischia Ponte.

Gastronomie
Ostrovní kuchyně vychází především z místních produktů a zdrojů. Mezi typická jídla patří pesce all´acqua pazza neboli rybí pokrm (sardinky, makrela či sardel) kořeněný česnekem, peperoncinem a petrželkou. Ochutnat by návštěvník Ischie měl i původní sváteční pokrm – králíka na bílém víně s česnekem, rajčaty a peperoncinem pod názvem coniglio all´ischitana. Specialitou ostrova je med z citrusových plodů z oblasti Forio. Z alkoholických nápojů lze doporučit místní vína – červené Piedirosso či bílé Forastera.

Nákupy
Ostrov skýtá netušené nákupní možnosti: od tradičních místních produktů až po luxusní zboží. Milovníci kvalitní značkové módy by měli zamířit do módních ulic v Ischia Porto, kde na Via Romana a Corso Vittorio Colonna naleznou luxusní butiky. K typickým suvenýrům patří výrobky ze slámy (klobouky, stínítka, košíky), ručně vyráběná keramika z terakoty či med z citrusových plodů.

Výlety

Půldenní výlet kolem ostrova Ischia
Půldenní okruh kolem ostrova Ischia s českým průvodcem. Prohlídky a zastávky na nejzajímavějších místech ostrova jako Lacco Ameno, centrum Casamicciola Terma, zátoka Cartaromana u Aragonského hradu, nejvýše položená vesnice Serrara Fontana s krásnými výhledy a S. Angelo, romantická rybářská vesnička v termálně nejaktivnější zóně ostrova. Během výletu ochutnávka místních likérů a vín.
Cena výletu: cca 20,- Eur

Výlet do Pompejí a na Vesuv
V brzkých ranních hodinách odjezd trajektem na italskou pevninu, transfer do Pompejí. Dopolední prohlídka archeologického naleziště (vstupné pro skupiny do areálu cca 11,- Eur). Na úpatí Vesuvu zastávka na oběd (menu cca 13,- Eur). Odjezd ke kráteru Vesuv, vstup do Národního parku (vstupné cca 8,- Eur) a výstup ke kráteru (výstup doporučujeme jen pro osoby s dobrou fyzickou kondicí).
Cena výletu: cca 50,- Eur

Celodenní výlet lodí s obědem
Celodenní výlet lodí kolem ostrova Ischia, zastávky v zátokách na koupání v moři i v termálních pramenech vyvěrajících z moře, dle počasí proplutí jeskyní kolem ostrova, konzumace jídla a pití přímo na palubě. Návrat do přístavu Forio v cca 17 hodin.
Cena výletu: cca 50,- Eur

Celodenní výlet na Capri
Celodenní výlet na ostrov římských císařů, Capri, perlu Tyrhénského moře. Dopolední prohlídka města Anacapri s možností návštěvy vily S. Michele Axela Muntheho nebo výjezd lanovkou na Monte Solaro, nejvyšší horu Capri s úchvatnými panoramatickými výhledy na dva zálivy. Možnost oběda v restauraci (menu cca 12,- Eur). Odpoledne prohlídka hlavního města ostrova, procházka starobylou čtvrtí až ke klášteru sv. Jakuba a Augustovým zahradám. Na závěr možnost výletu kolem ostrova lodí (cca 17,- Eur) s návštěvou jeskyň Grotta Bianca, Grotta Verde a možností prohlídky světoznámé Modré Jeskyně za příplatek (14,- Eur).
Cena výletu: cca 62,- Eur

Termální park Tropical
Celodenní relax v termálním parku Tropical na Sant´Angelu s mírně radioaktivními termálními vodami. V ceně transfer z hotelu tam a zpět, celodenní vstupné, český průvodce. Koupací čepice s sebou (možno zakoupit na místě).
Cena výletu: cca 22,- Eur

Aragonský hrad
Po snídani odjezd do malebné původní rybářské vesnice Borgo di Celsa, současné Ischia Ponte. Společná procházka městečkem s výklady o historii hradu. Návštěva hradu s českým průvodcem cca 2,5 hod. Cena nezahrnuje vstup do hradu 10,- Eur.
Cena výletu: cca 15,- Eur

Termální park Oasi Castiglione
Celý den v termálním parku Oasi Castiglione s mírně radioaktivní, alkalicko-bikarbonátovou termální vodou s léčivým účinkem na pohybové ústrojí a kůži. 11 bazénů, turecké lázně, přírodní sauna, hydromasáže a výřivky. Nutná koupací čepice. Cena vetně transferů a vstupu.
Cena výletu: cca 26,- Eur

Sport a zábava

Sportovní aktivity
Ischia není pouze ostrovem, kde lze relaxovat v termálních parcích s dokonalým zázemím, ale návštěvník může odpočinek spojit se sportovními aktivitami. V Ischia Porto je potápěčské centrum, ze kterého lze vyrážet na ponory do sedmi zajímavých lokalit v okolí ostrova či dokonce k Neapoli a na ostrov Capri. Potápění, jachting, parasailing či vodní lyže jsou jen zlomkem z bohaté nabídky. Na své si přijdou i milovníci horských kol, pro které je zvlněný reliéf ostrova ideálním terénem k podnikání výletů do okolí. Tenisové kurty jsou obvykle nedílnou sou částí hotelů, mimo to můžete bílý sport provozovat i ve sportovních klubech.

Po koupání …
Ischia každé léto ožívá s příjezdem návštěvníků z celé Evropy, kteří se při večerních toulkách za zábavou úspěšně mísí s italskými milovníky bujarého nočního života. Důkazem jsou plné bary, restaurace, kavárny a diskotéky, ve kterých je živo až do časných ranních hodin (příkladem může být klub Calise v Ischia Ponte). Za shlédnutí stojí bezesporu červencová slavnost u příležitosti sv. Anny s lodním korzem a ohňostrojem v Ischia Ponte.

Gastronomie
Ostrovní kuchyně vychází především z místních produktů a zdrojů. Mezi typická jídla patří pesce all´acqua pazza neboli rybí pokrm (sardinky, makrela či sardel) kořeněný česnekem, peperoncinem a petrželkou. Ochutnat by návštěvník Ischie měl i původní sváteční pokrm – králíka na bílém víně s česnekem, rajčaty a peperoncinem pod názvem coniglio all´ischitana. Specialitou ostrova je med z citrusových plodů z oblasti Forio. Z alkoholických nápojů lze doporučit místní vína – červené Piedirosso či bílé Forastera.

Nákupy
Ostrov skýtá netušené nákupní možnosti: od tradičních místních produktů až po luxusní zboží. Milovníci kvalitní značkové módy by měli zamířit do módních ulic v Ischia Porto, kde na Via Romana a Corso Vittorio Colonna naleznou luxusní butiky. K typickým suvenýrům patří výrobky ze slámy (klobouky, stínítka, košíky), ručně vyráběná keramika z terakoty či med z citrusových plodů.