Vyzkoušejte náš nový a přehlednější web. Stále na něm pracujeme a vylepšujeme, budeme však rádi za Váš názor. Chci vidět nový web x

Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Itálie

Dolomity

Top last minute

 • 2.3.
  Hotel ROYAL TULIP BEACH RESORT
   16 990 Kč
  -9%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  15 490 Kč
 • 5.3.
  Hotel RESTA GRAND RESORT
  +
   17 390 Kč
  -5%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  16 490 Kč
 • 5.3.
  Hotel BLUE REEF RESORT
   15 990 Kč
  -41%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  9 490 Kč
 • 10.3.
  Hotel IFA VILLAS BÁVARO
   61 590 Kč
  -3%
  Dominikánská republika
  14 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  59 990 Kč
 • 16.3.
  Hotel ROYAL BRAYKA BEACH RESORT
  +
   18 190 Kč
  -4%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  all inclusive
  od  17 490 Kč
 • 18.3.
  Egypt lodí po Nilu s pobytem u moře
   18 990 Kč
  -21%
  Egypt
  8 dní
  Letecky
  dle programu
  od  14 990 Kč
 • 23.3.
  Hotel CITYMAX AL BARSHA
   27 990 Kč
  -25%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  snídaně
  od  20 990 Kč
 • 6.4.
  Hotel AVARI DUBAI
   26 990 Kč
  -17%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  polopenze
  od  22 490 Kč
 • 10.4.
  Hotel BALI
   18 600 Kč
  -44%
  Španělsko
  8 dní
  Letecky
  polopenze
  od  10 490 Kč
 • 13.4.
  Hotel UMM AL QUWAIN
   41 690 Kč
  -18%
  Spojené arabské emiráty
  8 dní
  Letecky
  polopenze
  od  33 990 Kč
 • 14.4.
  Paříž - víkendy
   11 990 Kč
  -4%
  Francie
  4 dní
  Letecky
  snídaně
  od  11 490 Kč
 • 14.4.
  Hotel BALMORAL
   21 290 Kč
  -39%
  Španělsko
  11 dní
  Letecky
  polopenze
  od  12 990 Kč
 • 11.5.
  Prodloužený víkend v Římě
   12 990 Kč
  -5%
  Itálie
  4 dní
  Letecky
  snídaně
  od  12 390 Kč
 • 7.6.
  Řím - Florencie
   17 990 Kč
  -6%
  Itálie
  5 dní
  Letecky
  snídaně
  od  16 990 Kč
 • 11.6.
  Báječná Provence (letecky)
   19 690 Kč
  -5%
  Francie
  8 dní
  Letecky
  snídaně
  od  18 690 Kč

Nejoblíbenější zájezdy na Dolomity

Aparthotel & residence DES ALPES
Aparthotel a rezidence DES ALPES
od 10 340 Kč
Hotel MALGA CIAPELA
Hotel MALGA CIAPELA
od 14 890 Kč
Hotel SPORTING
Hotel SPORTING
od 16 740 Kč
Všechny zájezdy na Dolomity

Popis destinaceDopravní informace
- Vzdálenost z Prahy: 600-700 km
- Doba jízdy z Prahy: 9-10 hod.

Popis destinace

Oblast Dolomiti Superski se řadí mezi nejrozsáhlejší lyžařskou oblast nejen Itálie, ale i celé Evropy. Začíná již u brennerské dálnice skiareály Valle Isarco a Val di Fiemme a končí o mnoho desítek kilometrů dále v Cortině d’Ampezzo. Na severní straně je ohraničena lyžařským střediskem Kronplatz – Plan de Corones a Alta Pusterií, na jižní pak ryze italskými středisky Tre Valli, San Martino di Castrozza, Passo Rolle a Civetta. Téměř uprostřed se nachází monumentální horský masív Gruppo del Sella, známý především svým obousměrným lyžařským okruhem Sella Ronda, který spojuje čtyři střediska největšího světového věhlasu: Val Gardenu / Alpe di Siusi, Alta Badii, Arabbu / Marmoladu a Val di Fassu e Carezzu. Sella Ronda je ovšem „jen“ pomyslnou třešničkou na dortu, oblast Dolomiti Superski nabízí více než 1 000 km sjezdových tratí všech lyžařských obtížností: na své si zde přijdou jak úplní začátečníci či rodiny s dětmi, tak lyžaři, kteří vyhledávají ty nejtěžší černé „padáky“ či jízdu ve volném terénu a heliski. Všechny areály mají k dispozici ta nejmodernější přepravní zařízení, propracovaný systém umělého zasněžování a dokonalou soustavu značení. Oblast Dolomiti Superski nenabízí ovšem jen sportovní vyžití. Každý, kdo se na chvíli zastaví, si určitě nenechá ujít krásná panoramata až s neuvěřitelnými skalními vrcholky, horskými jezery, hustými jehličnatými lesy, rozlehlými zasněženými pláněmi a koneckonců i výhled na nejvyšší horu Dolomit, překrásnou Marmoladu, tyčící se do výše 3 342 metrů. Mile každého jistě překvapí i velmi dobrá infrastuktura, která nabízí pestrou paletu aktivní i pasívní polyžařské zábavy. Co se skipasů týče, má každý na výběr z lokálních skipasů pro tu kterou oblast, kombinovatelných s celoplošným skipasem Dolomiti Superski, opravňujícího k návštěvě kteréhokoliv střediska, zahrnutého do této oblasti.

Sella Ronda
Mezi největší lyžařskou „atrakci“ této oblasti patří bezesporu již zmiňovaná Sella Ronda. Vznikla propojením čtyř samostatných věhlasných středisek, nacházejících se v samém srdci Dolomit. Na jihozápadním okraji je to pravděpodobně ekonomicky nejpřijatelnější Val di Fassa, na jihovýchodním okraji se pod průsmykem Pordoi ukrývá Arabba a na severu Val Gardena a Alta Badia, tradiční pořadatelé Světového poháru. Lyžařský areál, který vznikl jejich propojením, je skutečně obrovský: celkem lze v rámci Sella Rondy lyžovat na 280 sjezdovkách o celkové délce téměř 410 km s využitím 170 přepravních zařízení. Pokud bychom chtěli objet horský masív Sella Rondy nejkratší cestou na lyžích, nabízí se nám hned dva okruhy: zelený, který je orientován proti směru hodinových ručiček se svými 39 km sjezdovek (z toho 8 červených a 4 modré s obsluhou 4 kabinových a 11 sedačkových lanovek) a oranžový ve směru hodinových ručiček, který je o 3 km delší (15 červených a 4 modré sjezdovky s obsluhou 5 kabinových a 7 sedačkových lanovek se 2 vleky). Obě tyto trasy překonávají převýšení okolo 8 000 m s nejvyšším bodem v cca 2 500 m. n. m. Je tedy opravdu na co se těšit!

SNOWBOARD EXTRA:
Snowpark Ski Center Latemar, Snowpark CIAMDAC, Snowpark Col Rodella ...

Tipy pro správnou volbu

- kombinace koupání v jezerech a pěší turistiky
- krátká dojezdová vzdálenost z ČR
- výhodná poloha k výletům do Benátek, Verony a dalších míst
- romantické prostředí Dolomitů

Střediska

Italské Dolomity
Italské Dolomity lákají v létě stále více vysokohorských turistů i zájemců o příjemný odpočinek na čerstvém vzduchu v prostředí nedotčené panenské přírody. Pohoří se rozkládá v severovýchodním cípu Itálie blízko hranic s Rakouskem. Každý, kdo pohoří navštíví, potvrdí, že jde o hory naprosto odlišné od klasických Alp. Díky specifickému geologickému složení vápenců a dolomitů mají Dolomity zcela nezaměnitelný kolorit. Typickým rysem pohoří jsou erozí formované stolové hory a věže, které lákají k horolezeckým výkonům. Hornina, z níž je horstvo stvořeno, poskytuje příznivé podmínky pro růst pestré vysokohorské flóry a trávy, která je zde neuvěřitelně zelená. Právě pestré veselé barvy horských svahů, travnatá sedla plná horských květin, bílé skalnaté útesy, kouzlo severoitalských horských vesniček a v neposlední řadě rozsáhlá síť dobře značených turistických cest s nádhernými panoramatickými výhledy, jsou atributy, které vytvořily věhlas tohoto horského ráje. K dalším výhodám patří i poloha horského masívu, který je snadno přístupný z našeho území po hlavní dálnici z Rakouska. Zároveň je odsud blízko k pokladům severní Itálie. Podniknout lze například výlet do Benátek, Padovy, Verony, Ferrary, Bologni nebo Ravenny. Rovněž dojedete za koupáním do přímořských středisek severního Jadranu nebo k jezeru Lago di Garda.

Val di Fassa (Penia di Canazei)
Středisko Penia di Canazei v údolí di Fasca vede přímo k srdci Dolomitů. Pro milovníky vysokohorské turistiky jsou odsud snadno dostupné oblasti kolem průsmyků Sella a Pordoi směřující do ostatních údolí včetně mondénní Cortiny d’Ampezzo a ke štítům Marmolady. Cykloturisté a milovníci romantických procházek ocení nabídku střediska Molveno ležícího na břehu jezera Lago di Molveno.
Vzdálenost z Prahy je 690 km, doba jízdy činí cca 9 hodin.

Val di Fiemme
Val di Fiemme je údolí v severní části Itálie, nacházející se v autonomní oblasti Trentino – Alto Adige. Toto údolí je proslaveno zejména díky bohaté nabídce zimních sportů a slavného běžkařského závodu Marcialunga, nicméně i v létě má turistům co nabídnout. Za návštěvu jistě stojí malebné městečko Cavalese, Predazzo, Moena či národní park Monte Corno, jako ideální výchozí bod může pak posloužit k cyklistickým výletům po okolních zalesněných kopcích. Nedaleko se nachází i ledovec Marmolada či slavná Cortina d´Ampezzo a jezero Misurina.
Vzdálenost z Prahy cca 705 km, doba jízdy cca 10 hodin.

Marmolada
Snad nejvyhlášenější italský ledovec se tyčí ve výš ce 3342 m n. m. a jak v zimě, tak i v létě je snadno dosažitelný kabinovou lanovkou. Ze svého vrcholu nabízí nádherné výhledy na okolní seskupení horského masívu, známého jako Sella Ronda, či horských jezer. Za návštěvu jistě stojí i atmosféra vysokohorských vesniček Arabba či Malga Ciapela.
Vzdálenost z Prahy 750 km, doba jízdy cca 10 hodin.

Bruneck
Toto malebné městečko s příjemným historickým centrem se nachází jen pár desítek kilometrů od rakouských hranic, v oblasti jižního Tyrolska. Jeho historie sahá až do doby kamenné, velmi oblíbené bylo za časů římských, jejichž pozůstatky nalezneme dodnes nejen v okolí města, ale i v samotném centru. V polovině 13. století zde vybudoval biskup Bruno centrum s hradem, který měl obrannou funkci před nájezdníky, o století později získalo město privilegium ke konání týdenních trhů a v 15. století se zrodila slavná pitoreskní „Stadtgasse“, obklopená v té době domy různorodých řemeslníků. Přestože ani Bruneck nevynechaly ničivé požáry, město bylo vždy vybudováno znovu a znovu. Návštěvníky jistě překvapí dostatek restaurací, barů a kaváren, pro sportovně založené klienty je Bruneck ideálním výchozím bodem k poznávání italských Dolomit.
Vzdálenost z Prahy je 660 km, doba jízdy činí cca 8 hodin.

Výlety

Zábavní park Gardaland
Vyhlášený zábavní park poskytuje zábavu nejen pro nejmenší, ale i pro mládež a dospělé. Kromě klasicky známých atrakcí zde najdeme i několik 4D kin a spoustu vodních atrakcí. Vstupné na celý den cca 35,- Eur.

Pozzolengo
Pozzolengo, pomyslná brána k vrcholům Lago di Garda, se nachází jen několik kilometrů od Verony a Mantovy. Jedná se o starobylé městečko, charakteristické nejen svými hradbami a starobylými stavbami, ale i místní produkcí typického jídla – sušenek Pozzolengo a salámu Morenico. Milovníci vína a golfu jistě ocení víno značky Lugana či místní golfový areál (v samotné oblasti Lago di Garda se nachází další golfová hřiště, vhodná pro začátečníky i pokročilé, jako např. golfové hřiště Il Colombaro, Pallazo Arzaga, Gardagolf či golfové hřiště Bogliaco).

Desenzano del Garda
Městečko, umístěné přímo na břehu jezera Lago di Garda, nabízí snad nejkrásnější výhled na celé jezero. Vyniká ovšem také produkcí světově proslulého sýra Grana Padano.

Lonato del Garda
Toto starobylé městečko, náležející dříve správně pod Benátky a umístěné jen několik kilometrů od jezera, nabízí zcela zachovaný příklad staré vesničky, ve které naleznete takové architektonické skvosty jako baziliku ze 7. století, Torre Maestra z 5. století či dům Podesta a impozantní pevnost Rocca.

Brixen
Městečko, které proslulo zejména nedobrovolným pobytem Karla Havlíčka Borovského, se může pochlubit zajímavou stavbou zámku, nádherným kostelem a historickými freskami v bývalé křížové chodbě kláštera.

Bolzano – muzeum Ötziho
V expozici tohoto muzea se můžete seznámit s osudem slavného nálezu, ukrytého po tisíciletí v ledovci. Součástí expozice je i rekonstrukce podoby Ötziho a závěry archeologického výzkumu dalších artefaktů s ním nalezených. Nenechte si ovšem ujít ani procházku po zdejší romantické Laubengasse, jejíž podloubí je plné rázovitých krámků a kavárniček či místní farní chrám.

Tzv. Velká dolomitská cesta
Tzv. Velkou dolomitskou cestu, která nabízí až pohádková horská zátiší tvoří několik průsmyků a jezer, jako Kerresee, v němž se zrcadlí masiv Rosengarten a Latemar či jedno z nejkrásnějších jezer Dolomit – Misurina. Projedete také průsmyky Cossalunga a Pordoi, místo těžkých bojů 1. světové války si můžete připomenout výjezdem lanovkou z průsmyku Falzarego.

Skanzen v Bruneck – Dientenheim
Místo, kde je nashromážděna celá řada nádherných tradičních lidových staveb této oblasti.

Messnerovo muzeum v Brunecku
Messnerovo muzeum hor, umístěné na hradě v Brunecku.

Cortina d´Ampezzo
Toto olympijské město, které má opravdu velkou prestiž nejen mezi Italy, překvapuje svou velmi příjemnou atmosférou a okouzlujícím historickým centrem.

Verona
Město věčných milenců, které se může pochlubit impozantní bazilkou San Zeno, patrovým kostelem San Lorenzo, ale i slavným Juliiným domem se slavným balkonem či Arenou, kde je pořádán jeden z nejvýznamnějších operních festivalů.


Výše uvedené výlety mají pouze informativní charakter a nejsou organizovány naší CK.