Vyzkoušejte náš nový a přehlednější web. Stále na něm pracujeme a vylepšujeme, budeme však rádi za Váš názor. Chci vidět nový web x

Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Hotel VOI VILA DO FAROL RESORT

Destinace
Kapverdské ostrovy, Santa Maria
Doprava
Strava
Počet osob
Hotel leží  cca 1,5 km od centra městečka Santa Maria a nákupních možností. Cca 22 km od letiště. Oblíbený hotel, vedený jako italský klubový hotel AW Bravo, s italským kuchařem a animačními programy.
6126
Termín Nocí Doprava Strava Cena za osobu
-

Nahrávám termíny

Středisko

Santa Maria

Poloha

Hotel leží  cca 1,5 km od centra městečka Santa Maria a nákupních možností. Cca 22 km od letiště. Oblíbený hotel, vedený jako italský klubový hotel AW Bravo, s italským kuchařem a animačními programy.

Sport a zábava

Animační programy v hotelu, plážový volejbal a fotbal, tenisové kurty (za poplatek), potápěčské centrum (za poplatek), biliár (za poplatek), půjčovna kol (za poplatek), vodní sporty na pláži (za poplatek), masáže (za poplatek).

Ubytování

Ubytování v bungalovech, pokoje standard s individuální klimatizací, koupelna se sprchou, WC, vysoušečem vlasů, SAT/TV, telefon, minibar (za poplatek), trezor.

Stravování

All inclusive, plná penze formou bufetu, v restauraci voda, pivo, víno, nealkoholické nápoje. Během dne lehké občerstvení. Neomezená konzumace alkoholických a nealkoholických nápojů místní výroby od 10:00 - 24:00 hod., odpolední káva nebo čaj.

Pláž

Hotel leží krásné písčité několika kilometrové pláže. Lehátka a slunečníky jsou zdarma, osušky za zálohu.

Tipy pro správnou volbu

* oblíbený klubový hotel
* italksý kuchař a animční program
* rušnější resort

Upozornění

Povinná pobytová taxa cca 220 CVE/den (cca 2 €) za osobu starší 16 let. Poplatek se platí na hotelové recepci v hotovosti.

Popis destinace

Exotický malý svět v Atlantiku mezi Evropou a Jižní Afrikou, ráj nádherných dlouhých pláží s překrásným bílým pískem, bizarních vulkanických útvarů, zelených údolí a horských terénů lákající na trekkingové túry, pouště a křoviny = fascinující souostroví plné kontrastů s úžasnými 350 slunečnými dny v roce. Vítr, slunce a nekonečné písečné pláže charakterizují východní, pouštní ostrovy Sal, Boa Vista a Maio, se zřetelným africkým vlivem; subtropická vegetace, vysoké hory, klidná údolí, malé zátoky s lávovým pískem a skalnaté útesy definují vzhled západních vulkanických ostrovů Santiago, Fogo, Brava, Sao Nicoalu, Sao Vincente a Santo Antao.

Podnebí Kapverdských ostrovů je suché tropické s příjemnými teplotami v průběhu celého roku. Od srpna do října zde panuje období dešťů s velmi nepravidelnými srážkami. Průměrně spadne na území Kapverdských ostrovů cca 100 - 300 mm srážek. Na pobřeží prší velmi slabě, nejintenzivněji prší na horách. Období sucha trvá od listopadu do července. Teploty se v závislosti na ročním období pohybují průměrně mezi 20 - 25 °C, rozdíl mezi jednotlivými ročními obdobími však není příliš velký. Teplota vody dosahuje průměrně 23 °C během celého roku. Kapverdské ostrovy leží v oblasti tropických cyklonů, často se zde tedy můžete setkat s „Hurikány Kapverdského typu“.

Země a její lidé

Kapverdy jsou ostrovní stát v Africe. Od roku 1975 jsou Kapverdy republikou. Ostrovy jsou pojmenovány podle poloostrova Cap-Vert (ve francouzštině znamená Zelený mys), který tvoří nejzápadnější bod kontinentální Afriky. Nacházejí se v jižní části severního Atlantiku, skládají se z 10 ostrovů (z toho 9 obydlených) a 5 menších ostrůvků. Rozdělují se do dvou celků podle pozice převládajících větrů: „Barlavento“ (severní souostroví, návětrné) – Sao Antao, Sao Vicente, Santa Luzia, Sao Nicolau, Sal, Boa Vista a „Sotavento“ (jižní souostroví, závětrné) – Maio, Santiago, Fogo, Brava. Všechny ostrovy jsou vulkanického původu, stále aktivní vulkán Mount Fogo najdeme na ostrově Fogo. Před objevením ostrovů Portugalci nebyly tyto obydlené. D2nešní obyvatelé jsou potomky afrických otroků a portugalských, janovských či nizozemských kolonizátorů. První osídlování začalo v roce 1461 s vybudováním vojenské základny na ostrově Santiago. Roku 1496 se souostroví oficiálně stalo součástí portugalské koloniální říše. Ostrovy byly důležitou zastávkou na cestě do Indie. V 19. Století vzrostl ekonomický význam Kapverd. Ve 20. století vzrostla vlna nacionalismu a aktivizovala se Africká strana nezávislosti Guineje Bissau a Kapverd (PAIGC), tyto události vedly v roce 1951 ke změně statusu z kolonie na zámořskou provincii. A po Karafiátové revoluci (1974) v Portugalsku se Kapverdám podařilo 5. července 1975 vyhlásit nezávislost. První svobodné volby se konaly v roce 1991.

Tipy pro správnou volbu

✱ krásné dlouhé písčité pláže
✱ průzračně čistý oceán
✱ stabilní klima po celý rok
✱ 350 slunečných dní
✱ vynikající podmínky pro windsurfing, kiting, rybaření, potápění

Čedok PLUS

✱ přímé lety z Prahy na ostrov Sal
✱ výhodné parkování letišti v Praze

Základní informace

Oficiální název: República de Cabo Verde
Politický systém: republika
Rozloha: 4033 km2
Počet obyvatel: 418 224
Hlavní město: Praia
Úřední jazyk: portugalština
Dorozumění: anglicky, francouzsky, italsky, španělsky
Náboženství: římští katolíci 93%, ostatní nebo bez vyznání 7%
Místní měna: kapverdské escudo (CVE), 1 euro = 110 escudo
Peníze s sebou: EUR
Místní čas: SEČ – 3 hodina
Elektřina: 220 V, adaptér není nutný
Vstupní formality: platný cestovní pas a vízum
Místní doprava: taxi nebo alugero – místní hromadná doprava, je dobré si cenu dohodnout před jízdou
Očkování a lékař: povinné očkován není předepsáno. Zdravotní rizika aktuálně doporučované očkování (ochranu) konzultujte prosím před cestou s hygienickou stanicí či odborným lékařem.

Sport a zábava

Gastronomie & nákupy
Kuchyně na Kapverech je vydatná a chutná. Ochutnejte recepty z kvalitních místních surovin. Národní jídlo z ostrovů je Cachupa, což je specifický druh guláše. Často se Cachupa vaří s rybami – jako takzvaná Cachupa Rica. Všude na ostrovech Vám nabídnou klasický grogue, to je místní pálenka vyrobená z cukrové třtiny. Suvenýry, převážně dovezené z kontinentální Afriky, prodávají pouliční prodavači ve všech turistických oblastech a na plážích.

Sportovní aktivity
Dovolená na Kapverdských ostrovech slibuje především odpočinek a klid. Sportovní aktivity jsou spojeny zejména s vodními sporty. Na plážích jsou k dispozici především nemotorové vodní sporty, tj. kanoe, šlapadla, windsurfing, případně šnorchlování a surfování. Pro rybáře jsou Kapverdy tím pravým rájem na zemi.

Potápění
Ve většině hotelů je k dispozici potápěčské centrum. Díky velkému množství korálů, ryb, výskytu vzácných želv, vraků lodí, ale i podmořských jeskyň mají ostrovy ideální podmínky pro potápění, ale i šnorchlování. Pod zdejší hladinou na Vás čeká pohádkový pestrobarevný svět. Jedná se o destinaci vhodnou pro zkušené potápěče ,ale i nováčky, pro které jsou zde připraveny lekce potápění.
Po koupání …
Městečka jako Praia, nebo Santa Maria vám nabídnou množství barů i diskoték. Kapverdské ostrovy, a zejména ostrov Sao Vicente, jsou proslulé pořádáním karnevalů a hudebních festivalů. Karneval Sao Vicente je dokonce druhým největším karnevalem na světě (hned po karnevale v Riu). Pokud jste ubytováni v jednom z velkých hotelových komplexů, můžete se těšit na denní animační programy i večerní karneval a podobné atrakce pro turisty.

Rent-a-car
Půjčení automobilu doporučujeme vyřizovat přes delegáta. Infrastruktura po celých ostrovech se teprve rozvíjí a může se vám stát, že do místa, kam se chcete podívat, žádná silnice nepovede a vy budete muset pokračovat po prašných cestách bez značení. Cestování autem tedy patří do kategorie dobrodružných sportů. Orientační půjčovné na den se pohybuje kolem 60 – 100 eur, podle velikosti auta. K zapůjčení vozu je třeba platný cestovní pas a mezinárodní řidičský průkaz.

Střediska

Ostrov Sal
Z výšky, když přistáváte nad ostrovem Sal, máte dojem, že přilétáte na nehostinné místo - do pouště. Jakmile však přistanete, první co vás zaujme, budou Espargošské pyramidy - dva homolovité kopce vulkanického původu, které vás přesvědčí, že jste skutečně v Africe. Ostrov Sal je krásný - je krásný pro oči toho, kdo má rád originalitu a poušť. Projdete-li se v městečku Santa Maria, kde se nachází 99% všech hotelů, budete ohromeni azurově modrou vodou a zářivě bílými písečnými plážemi bez konce. Chcete-li se slunit, asi není lepší místo v Atlantiku. Uděláte-li si jen malinkou procházku za městečko východním směrem, objevíte místo, kde bílé písky náhle vystřídají černé, zakulacené lávové kameny a milióny lastur - tzv. „hřbitov mušlí“. Zahnete-li na sever podél pobřeží, černé lávové kameny náhle zmizí a vystřídají je desky růžového pískovce - 20 m dlouhé, jakoby vytesané do pobřeží. Pojedete-li ještě trochu severněji, dorazíte do oblasti Serra Negra - pohoří vulkanického původu, kde jsou mezi rozeklanými skalami skryty desítky „privátních plážiček“, ze všech stran pěkně chráněných. Kromě hřbitova mušlí je na Salu i hřbitov želví - obrovské krunýře karety obrovské tu výmluvně leží i s kostrou uhynulé želvy, Sal je atlantická želví líheň a i hřbitov. Každý rok tu rangeři „SOS Tartagua“ nasbírají pro své líhně kolem 200 tis. vajec! Na konci léta lze líhně navštívit a každý večer pozorovat nevídanou show: vypouštění čerstvě vylíhnutých želviček do moře, neuvěřitelný zážitek. Pojedete-li ze Serra Negra trochu do vnitrozemí, narazíte na další, pro nás zcela neobvyklý úkaz - na pole černého lávového skla. Vstoupíte-li do pole, teplota kolem vás se zvedne na 50 °C... Pár kilometrů více na sever, kousek od hl. města ostrova, je městečko Pedra de Lume se svým známým solným dolem vně sopečného kráteru. Na severu ostrova je velmi zajímavá oblast - kousek od Ponta Norte, kde v polích černého lávového popela trčí do výšky sloupy bílého pískovce. Sal je nejznámější a nejnavštěvovanější ostrov Kapverd, s kvalitními hotely a především výbornými podmínkami pro surfing, kiting a rybaření; s řadou fakultativních výletů.

Letovisko Santa Maria
Původně rybářská vesnička s pastelově omítnutými domy, typická africkou atmosférou, v blízkosti četných oblíbených hotelových resortů a nekončící 17 km dlouhé pláže s překrásným jemným světlým pískem. Řada restaurací, kaváren, barů, diskoték a obchůdků se suvenýry. Transfer z letiště – cca 30 min.