Vyzkoušejte náš nový a přehlednější web. Stále na něm pracujeme a vylepšujeme, budeme však rádi za Váš názor. Chci vidět nový web x

Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Hotel LES ALIZÉS

Destinace
Kapverdské ostrovy, Santa Maria
Doprava
Strava
Počet osob
Jednoduchý menší hotel Les Alizés Pensão se nachází v centru městečka Santa Maria, cca 100 m od pláže. V bezprostředním okolí hotelu se nachází více jak 25 různých restaurací a baru od těch nejdražších až po místní grily, kde se najíte skvěle i za jedno euro. Mezinárodní letiště Amilcar Cabral jen ...
6131
Termín Nocí Doprava Strava Cena za osobu
-

Nahrávám termíny

Středisko

Santa Maria

Poloha

Jednoduchý menší hotel Les Alizés Pensão se nachází v centru městečka Santa Maria, cca 100 m od pláže. V bezprostředním okolí hotelu se nachází více jak 25 různých restaurací a baru od těch nejdražších až po místní grily, kde se najíte skvěle i za jedno euro. Mezinárodní letiště Amilcar Cabral jen 20 km.

Vybavení

K dispozici recepce, Wi-Fi připojení k internetu zdarma a autopůjčovna. Z ulice je přímý přístup do prvního patra, kde je recepce a 8 pokojů. V přízemí je obchod se suvenýry, boutiquea obchod s typickymi korkovymi produkty. Schodiště vede do 2. patra, kde jsou 2 pokoje, terasa a kuchyň a prádelna. Jediný venkovní prostor je terasa, ze které je vidět na moře.

Sport a zábava

Za poplatek potápění, surfování a vybrané vodní sporty

Ubytování

Les Alizés Pensão nabízí 10 dvoulůžkových pokojů cca 25 m². Pokoje jsou světlé vybaveny dřevěný nábytek, ventilátorem, lednička, vlastní sociální zařízení (koupelna, WC), telefon, televizor, trezor zdarma (na recepci). Většina pokojů má balkon, ze kterého je vidět na moře.

Stravování

Snídaně na terase v prvním patře, nebo ve vnitřní místnosti formou bufetu.

Pláž

Krásná písčitá pláž je vzdálená cca 100 m. Lehátka a slunečníky za poplatek.

Tipy pro správnou volbu

- v centru střediska
- v blízkosti pláže
- česko-slovenský personál

Upozornění

Povinná pobytová taxa cca 220 CVE/den (cca 2 €) za osobu starší 16 let. Poplatek se platí na hotelové recepci v hotovosti.

Popis destinace

Exotický malý svět v Atlantiku mezi Evropou a Jižní Afrikou, ráj nádherných dlouhých pláží s překrásným bílým pískem, bizarních vulkanických útvarů, zelených údolí a horských terénů lákající na trekkingové túry, pouště a křoviny = fascinující souostroví plné kontrastů s úžasnými 350 slunečnými dny v roce. Vítr, slunce a nekonečné písečné pláže charakterizují východní, pouštní ostrovy Sal, Boa Vista a Maio, se zřetelným africkým vlivem; subtropická vegetace, vysoké hory, klidná údolí, malé zátoky s lávovým pískem a skalnaté útesy definují vzhled západních vulkanických ostrovů Santiago, Fogo, Brava, Sao Nicoalu, Sao Vincente a Santo Antao.

Podnebí Kapverdských ostrovů je suché tropické s příjemnými teplotami v průběhu celého roku. Od srpna do října zde panuje období dešťů s velmi nepravidelnými srážkami. Průměrně spadne na území Kapverdských ostrovů cca 100 - 300 mm srážek. Na pobřeží prší velmi slabě, nejintenzivněji prší na horách. Období sucha trvá od listopadu do července. Teploty se v závislosti na ročním období pohybují průměrně mezi 20 - 25 °C, rozdíl mezi jednotlivými ročními obdobími však není příliš velký. Teplota vody dosahuje průměrně 23 °C během celého roku. Kapverdské ostrovy leží v oblasti tropických cyklonů, často se zde tedy můžete setkat s „Hurikány Kapverdského typu“.

Země a její lidé

Kapverdy jsou ostrovní stát v Africe. Od roku 1975 jsou Kapverdy republikou. Ostrovy jsou pojmenovány podle poloostrova Cap-Vert (ve francouzštině znamená Zelený mys), který tvoří nejzápadnější bod kontinentální Afriky. Nacházejí se v jižní části severního Atlantiku, skládají se z 10 ostrovů (z toho 9 obydlených) a 5 menších ostrůvků. Rozdělují se do dvou celků podle pozice převládajících větrů: „Barlavento“ (severní souostroví, návětrné) – Sao Antao, Sao Vicente, Santa Luzia, Sao Nicolau, Sal, Boa Vista a „Sotavento“ (jižní souostroví, závětrné) – Maio, Santiago, Fogo, Brava. Všechny ostrovy jsou vulkanického původu, stále aktivní vulkán Mount Fogo najdeme na ostrově Fogo. Před objevením ostrovů Portugalci nebyly tyto obydlené. D2nešní obyvatelé jsou potomky afrických otroků a portugalských, janovských či nizozemských kolonizátorů. První osídlování začalo v roce 1461 s vybudováním vojenské základny na ostrově Santiago. Roku 1496 se souostroví oficiálně stalo součástí portugalské koloniální říše. Ostrovy byly důležitou zastávkou na cestě do Indie. V 19. Století vzrostl ekonomický význam Kapverd. Ve 20. století vzrostla vlna nacionalismu a aktivizovala se Africká strana nezávislosti Guineje Bissau a Kapverd (PAIGC), tyto události vedly v roce 1951 ke změně statusu z kolonie na zámořskou provincii. A po Karafiátové revoluci (1974) v Portugalsku se Kapverdám podařilo 5. července 1975 vyhlásit nezávislost. První svobodné volby se konaly v roce 1991.

Tipy pro správnou volbu

✱ krásné dlouhé písčité pláže
✱ průzračně čistý oceán
✱ stabilní klima po celý rok
✱ 350 slunečných dní
✱ vynikající podmínky pro windsurfing, kiting, rybaření, potápění

Čedok PLUS

✱ přímé lety z Prahy na ostrov Sal
✱ výhodné parkování letišti v Praze

Základní informace

Oficiální název: República de Cabo Verde
Politický systém: republika
Rozloha: 4033 km2
Počet obyvatel: 418 224
Hlavní město: Praia
Úřední jazyk: portugalština
Dorozumění: anglicky, francouzsky, italsky, španělsky
Náboženství: římští katolíci 93%, ostatní nebo bez vyznání 7%
Místní měna: kapverdské escudo (CVE), 1 euro = 110 escudo
Peníze s sebou: EUR
Místní čas: SEČ – 3 hodina
Elektřina: 220 V, adaptér není nutný
Vstupní formality: platný cestovní pas a vízum
Místní doprava: taxi nebo alugero – místní hromadná doprava, je dobré si cenu dohodnout před jízdou
Očkování a lékař: povinné očkován není předepsáno. Zdravotní rizika aktuálně doporučované očkování (ochranu) konzultujte prosím před cestou s hygienickou stanicí či odborným lékařem.

Sport a zábava

Gastronomie & nákupy
Kuchyně na Kapverech je vydatná a chutná. Ochutnejte recepty z kvalitních místních surovin. Národní jídlo z ostrovů je Cachupa, což je specifický druh guláše. Často se Cachupa vaří s rybami – jako takzvaná Cachupa Rica. Všude na ostrovech Vám nabídnou klasický grogue, to je místní pálenka vyrobená z cukrové třtiny. Suvenýry, převážně dovezené z kontinentální Afriky, prodávají pouliční prodavači ve všech turistických oblastech a na plážích.

Sportovní aktivity
Dovolená na Kapverdských ostrovech slibuje především odpočinek a klid. Sportovní aktivity jsou spojeny zejména s vodními sporty. Na plážích jsou k dispozici především nemotorové vodní sporty, tj. kanoe, šlapadla, windsurfing, případně šnorchlování a surfování. Pro rybáře jsou Kapverdy tím pravým rájem na zemi.

Potápění
Ve většině hotelů je k dispozici potápěčské centrum. Díky velkému množství korálů, ryb, výskytu vzácných želv, vraků lodí, ale i podmořských jeskyň mají ostrovy ideální podmínky pro potápění, ale i šnorchlování. Pod zdejší hladinou na Vás čeká pohádkový pestrobarevný svět. Jedná se o destinaci vhodnou pro zkušené potápěče ,ale i nováčky, pro které jsou zde připraveny lekce potápění.
Po koupání …
Městečka jako Praia, nebo Santa Maria vám nabídnou množství barů i diskoték. Kapverdské ostrovy, a zejména ostrov Sao Vicente, jsou proslulé pořádáním karnevalů a hudebních festivalů. Karneval Sao Vicente je dokonce druhým největším karnevalem na světě (hned po karnevale v Riu). Pokud jste ubytováni v jednom z velkých hotelových komplexů, můžete se těšit na denní animační programy i večerní karneval a podobné atrakce pro turisty.

Rent-a-car
Půjčení automobilu doporučujeme vyřizovat přes delegáta. Infrastruktura po celých ostrovech se teprve rozvíjí a může se vám stát, že do místa, kam se chcete podívat, žádná silnice nepovede a vy budete muset pokračovat po prašných cestách bez značení. Cestování autem tedy patří do kategorie dobrodružných sportů. Orientační půjčovné na den se pohybuje kolem 60 – 100 eur, podle velikosti auta. K zapůjčení vozu je třeba platný cestovní pas a mezinárodní řidičský průkaz.

Střediska

Ostrov Sal
Z výšky, když přistáváte nad ostrovem Sal, máte dojem, že přilétáte na nehostinné místo - do pouště. Jakmile však přistanete, první co vás zaujme, budou Espargošské pyramidy - dva homolovité kopce vulkanického původu, které vás přesvědčí, že jste skutečně v Africe. Ostrov Sal je krásný - je krásný pro oči toho, kdo má rád originalitu a poušť. Projdete-li se v městečku Santa Maria, kde se nachází 99% všech hotelů, budete ohromeni azurově modrou vodou a zářivě bílými písečnými plážemi bez konce. Chcete-li se slunit, asi není lepší místo v Atlantiku. Uděláte-li si jen malinkou procházku za městečko východním směrem, objevíte místo, kde bílé písky náhle vystřídají černé, zakulacené lávové kameny a milióny lastur - tzv. „hřbitov mušlí“. Zahnete-li na sever podél pobřeží, černé lávové kameny náhle zmizí a vystřídají je desky růžového pískovce - 20 m dlouhé, jakoby vytesané do pobřeží. Pojedete-li ještě trochu severněji, dorazíte do oblasti Serra Negra - pohoří vulkanického původu, kde jsou mezi rozeklanými skalami skryty desítky „privátních plážiček“, ze všech stran pěkně chráněných. Kromě hřbitova mušlí je na Salu i hřbitov želví - obrovské krunýře karety obrovské tu výmluvně leží i s kostrou uhynulé želvy, Sal je atlantická želví líheň a i hřbitov. Každý rok tu rangeři „SOS Tartagua“ nasbírají pro své líhně kolem 200 tis. vajec! Na konci léta lze líhně navštívit a každý večer pozorovat nevídanou show: vypouštění čerstvě vylíhnutých želviček do moře, neuvěřitelný zážitek. Pojedete-li ze Serra Negra trochu do vnitrozemí, narazíte na další, pro nás zcela neobvyklý úkaz - na pole černého lávového skla. Vstoupíte-li do pole, teplota kolem vás se zvedne na 50 °C... Pár kilometrů více na sever, kousek od hl. města ostrova, je městečko Pedra de Lume se svým známým solným dolem vně sopečného kráteru. Na severu ostrova je velmi zajímavá oblast - kousek od Ponta Norte, kde v polích černého lávového popela trčí do výšky sloupy bílého pískovce. Sal je nejznámější a nejnavštěvovanější ostrov Kapverd, s kvalitními hotely a především výbornými podmínkami pro surfing, kiting a rybaření; s řadou fakultativních výletů.

Letovisko Santa Maria
Původně rybářská vesnička s pastelově omítnutými domy, typická africkou atmosférou, v blízkosti četných oblíbených hotelových resortů a nekončící 17 km dlouhé pláže s překrásným jemným světlým pískem. Řada restaurací, kaváren, barů, diskoték a obchůdků se suvenýry. Transfer z letiště – cca 30 min.

Poloha hotelu na mapě