Vyzkoušejte náš nový a přehlednější web. Stále na něm pracujeme a vylepšujeme, budeme však rádi za Váš názor. Chci vidět nový web x

Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Za poznáním do Japonska

Destinace
Japonsko
Doprava
Praha
Strava
snídaně
Počet osob
2+0
  • Novinka
6837
Termín Nocí Doprava Strava Cena za osobu
-

Nahrávám termíny

Trasa

TOKYO I NIKKO I KYOTO I HIROSHIMA

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy  s přestupem do Tokia, kam díky časovému posunu přiletíme následující den.
2. den: Přílet do Tokia. Odjezd do hotelu a ubytování v moderním tokijském centru.
Během 2 dní v Tokiu nás čeká nás prohlídka oblasti Marunouchi a přilehlého Císařského paláce, elektronická čtvrť Akihabara, Kabukicho - čtvrť červených luceren; chrám Sensoji neboli Asakusa Kannnon Templemoderní Shibuya a Shinjuku, modní Harajuku s uličkou Takeshita Dori a nedaleké svatyně Meiji, krásná vyhlídka na Tokio přes záliv z ostrova Odaiba nebo vyhlídka z ikonické Tokyo Tower.
3. den: Po snídani se vydáme na celodenní prohlídku Tokia, během které nebude chybět ani návštěva muzea (Nezu), prohlídka zahrad, buddhistických chrámů a šintoistických svatyní a také konfrontace s životem v největším městě na světě.
4. den: Dnes se vypravíme na celodenní výlet do Nikko. V okolí tohoto horského městečka se nalézá národní park a zejména proslulý chrámový komplex se svatyní Tosho-gu na jehož stavbě ve své době pracovalo na 15.000 nejlepších japonských stavitelů a řezbářů. Zde je pohřben šógun Tokugawa Ieyasu, jehož vláda znamenala začátek 250 let dlouhé prosperity éry Edo. Prohlédneme si také 5ti poschoďovou pagodou s chrámem Rinnoji, svatyní Futurasan a mnoho dalších památek v ohromném komplexu na svazích zdejších hor, zapsaných do seznamu UNESCO a mezi tzv. Národní Poklad Japonska. Odpoledne, návrat zpět do Tokia. Večer se vydáme na další prohlídku některé z tokijských čtvrtí.
5. den: Dopoledne nasedneme na shinkansen a přesuneme se do 2. cíle našeho japonského putování, perly dálného východu - Kyota, bývalého hlavního města Japonska, založeného již v roce 794. V následujících dnech budeme mít dostatek času k prohlídkám zdejších úchvatných a jedinečných památek, jako např. chrámu Kyomizudera, Ginkakuji (Stříbrný pavilon), Kinkakuji (Zlatý pavilon), zenový chrám Rjóanji s úchvatnou kamennou zahradou, chrámovou oblast Nanzen-ji s mnoha zahradami, opatství Daitokuji se zahradami Ryogenin, Zuihoin, Daisenin.
Po ubytování v hotelu se vydáme na tradiční místní trh po Nishiki-dori. Zde poznáte mnoho japonských surovin, přísad a hotových pokrmů, které se používají i při přípravě tradiční japonské kuchyně - Kaiseki ryori. Jedná se o tzv. „haute cuisine" a původně byly tyto pokrmy servírovány při čajovém obřadu. Kaiseki ryori je velmi náročné na přípravu a je určeno nejen pro potěchu žaludku, ale i oka. Večeře bude ve výborném sushi baru s "dopravníkovým pásem".
6. den: Celodenní prohlídka Kyota. Začneme v západní časti města u zenové zahrady Ryoanji, poté si prohlédneme Zlatý pavilon a odtu se přesuneme do opatství Daitokuji, které pečlivě skrývá jedny z nejlepších japonských zenových zahrad, které si v poklidném meditativním tempu prohlédneme, naž se zastavíme na oběd ve výborné místní restauraci. Poté si se západem slunce prohlédneme Tokugawskou rezidenci (hrad) Nijo a s pokračujícím večerem se projdeme po tradičním Gionu, kde snad, při troše štěstí, spatříte v křivolakých uličkách starého města, maiko - budoucí gejši.
7. den: Dnes nás čeká náročný den - cesta po buddhistických chrámech a zahradách východní strany Kyota známá jako Higashiyama. Začneme u Stříbrného pavilonu Ginkakuji a pak se pomalu budeme pomalým krokem přesunovat po Filosofově stezce a pod rozkvetlými sakurami k opatství Nanzenji se skvostnými zenovými zahradami a mnoha dalšími chrámy (např. Kodaji) dojdeme až k cíli dnešního dne - chrámu Kyomizudera.
8. den: Ráno vycestujeme ultramoderním shinkansenem do Hiroshimy a z ní se vydáme na výlet lodí na posvátný ostrov Miyajima. Miyajima (doslova Ostrov-svatyně), patří v Japonsku ke třem nejkrásnějším místům a vděčí tomu zejména své plovoucí Torii a rumělkové svatyni Itsukushima. Nedaleko leží další významný buddhistický chrám Daisho-in, který navštívil i tibetský Dalajlama. Po celém ostrově se toulají jelínci (tak jako v Naře), najdete je prakticky všude, uprostřed cesty, silnice, kolem chrámů i svatyní. Jelínci patří totiž podle šintoistické tradice mezi poslíčky bohů, mají tak zde zaručenou ochranu. Během dne navštívíme zdejší chrámy a svatyně a ochutnáme zdejší vyhlášené pečené ústřice. Odpoledne se vrátíme zpět do Hiroshimy a pokud nám zůstane volný čas vydáme se k památníku obětem atomové bomby, která byla svržena na město v roce 1945, dále navštívíme Mírový park A-Bomb Dome (Atomový dóm), Children´s Peace Monument s tisíci papírovými řetězy složených z origami. K večeři se zastavíme ve velmi typické restauraci a ochutnáme zdejší specialitu Okonomiyaki. Večer se pak opět vrátíme shinkansenem do Kyota.
9. den: Transfer na letiště. Odlet do Prahy.

PRODLOUŽENÍ:
9. den: Odlet do Cebu (Filipíny) - bez průvodce. Na letišti Vás bude čekat lokální průvodce a odveze do hotelu, kde strávíte volné dny odpočinkem na plážích ostrova Mactan.
10.-14. den: Volný program a odpočinek, pobyt se snídaní.
15. den: Transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.


Na výběr jsou hotely 3-5* kategorie:
kat.3*: COSTABELLA TROPICAL BEACH HOTEL, typ pokoje Superior Room
kat.4*: CRIMSON RESORT & SPA, typ pokoje Deluxe
kat.5*: SHANGRI-LA MACTAN RESORT & SPA, typ pokoje Deluxe Seaview

Fakultativní služby

Prodloužení o pobyt na Filipínách:
Cena za os. ve dvoulůžkovém pokoji s hotelem na Filipínách 3* 111.190,-
Cena za os. ve dvoulůžkovém pokoji s hotelem na Filipínách 4* 117.490,-
Cena za os. ve dvoulůžkovém pokoji s hotelem na Filipínách 5* 131.960,-

Přípaltek za jednolůžkový pokoj: NA VYŽÁDÁNÍ
Příplatek za další extra noc v hotelu na Filipínách: NA VYŽÁDÁNÍ

Tipy pro správnou volbu

Poznávací zájezd do Japonska - moderního Tokia s malebnými zákoutími starého Eda, historického Kyota se skvostnými zahradami, buddhistickými chrámy a šintoistickými svatyněmi.

Informace

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu jsou 4 osoby.
Zájezd je organizován ve spolupráci s CK Marco Polo.


Poznávací zájezd do Japonska, kombinovaný s odpočinkem na plážích filipínského ostrova Cebu. Zájezd je koncipován tak, že můžete absolvovat pouze poznávací část v Japonsku a poté se vrátit zpět do ČR, nebo využít kompletní program s prodloužením pobytu u moře na Filipínách.
Našim klientům se snažíme poskytnout autentický zážitek z cest. Při našich cestách tedy neprožijete dovolenou za sklem microbusu nebo autobusu a ve velké skupině. Cestujeme ve skutečně malé skupince max. 8 os + průvodce a využíváme místní dopravu (vč. shinkansenů). Díky tomu zakusíte opravdové Japonsko, každé místo, zahradu nebo chrám si skutečně projdeme a nebude nás při tom nic omezovat. Při tom všem se ubytováváme ve velmi dobrých a komfortních 3-4* hotelech v centru města, odpadává tak nutnost zdlouhavého dojíždění a trávení času v dopravních prostředích více než je nutné.

Věkový průměr účastníků našich zájezdů do Japonska se obvykle pohybuje kolem 55+, tempo výletů vedeme tak, aby nebyly příliš náročné, nicméně je očekávána určitá fyzická připravenost (mobilita), zejména při celodenních výletech, kdy procházíme zahrady, chrámy, muzea a jsme tak vlastně celý den na nohou.

Trasa

TOKIO I NIKKO I KYOTO I HIROSHIMA

Geografické údaje

Poloha: východní Asie
Oficiální název: Japonský stát
Hlavní město: Tokio - 11 773 605
Jazyk: japonština
Náboženství: šintoisté, buddhisté, křesťané

Časový posun

GMT + 9 hodin
Středoevropský + 8 hodin

Tísňová volání

Hasiči: 119
Policie: 110
Záchranná služba: 119

Zastupitelské úřady

Velvyslanectví ČR
2-16-14, Hiroo, Shibuya-ku
Tokyo, 150- 0012
Tel: 0081-3-3400 8122/3K
onzulární pohotovost: 0081-90-3100 8656
Diplomatická služba: 0081-90 7711 8159
Fax: 0081 3 3400 8124
e-mail: tokyo@embassy.mzv.cz
URL: http://www.mzv.cz/tokyo

Obecné vízové informace

Občané ČR mohou pobývat na území země do 90 dnů bez víza od prvního vstupu na území země.

Při pobytu nad 90 dnů se na nás můžete obrátit, s vízem Vám rádi pomůžeme.

U občanů třetího státu, kteří mají v ĆR dlouhodobý nebo trvalý pobyt, je povinnost individuální. Záleží na příslušnosti a typu pasu.