Vyzkoušejte náš nový a přehlednější web. Stále na něm pracujeme a vylepšujeme, budeme však rádi za Váš názor. Chci vidět nový web x

Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Japonskem po místech s tisíciletou historií

Destinace
Japonsko
Doprava
Strava
Počet osob
6279
Termín Nocí Doprava Strava Cena za osobu
-

Nahrávám termíny

Trasa

Tokio I Kanazawa I Nikko I Yokohama I Osaka I Hiroshima I Ostrov Miyajima I Kyoto I Arashiyama I Koya I Himeji

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Tokia s přestupem.
2. den:
Přílet do Tokia. Odjezd do hotelu a ubytování v moderním tokijském centru.
Během 2 dní v Tokiu nás čeká nás prohlídka oblasti Marunouchi a přilehlého Císařského paláce, elektronická čtvrť Akihabara, Kabukicho - čtvrť červených luceren; chrám Sensoji neboli Asakusa Kannnon Templemoderní Shibuya a Shinjuku, modní Harajuku s uličkou Takeshita Dori a nedaleké svatyně Meiji, krásná vyhlídka na Tokio přes záliv z ostrova Odaiba nebo vyhlídka z ikonické Tokyo Tower.
3. den: Po snídani se vydáme na celodenní prohlídku Tokia, během které nebude chybět ani návštěva muzea (Nezu), prohlídka zahrad, buddhistických chrámů a šintoistických svatyní a také konfrontace s životem v největším městě na světě.
4. den: Dnes se vypravíme na celodenní výlet do Nikko. V okolí tohoto horského městečka se nalézá Národní Park a zejména proslulý chrámový komplex se svatyní Tosho-gu na jehož stavbě ve své době pracovalo na 15.000 nejlepších japonských stavitelů a řezbářů. Zde je pohřben šógun Tokugawa Ieyasu, jehož vláda znamenala začátek 250 let dlouhé prosperity éry Edo. Prohlédneme si také 5ti poschoďovou pagodou s chrámem Rinnoji, svatyní Futurasan a mnoho dalších památek v ohromném komplexu na svazích zdejších hor, zapsaných do seznamu UNESCO. Odpoledne se vrátíme zpět do Tokia a večer se vydáme na další prohlídku některé z tokijských čtvrtí.
5. den: Dnes se rozloučíme s Tokiem a shinkansenem se vydáme napříč Honšů na západní pobřeží do města Kanazawa, kterému se často přezdívá "Malé Kyoto". Zde navštívíme proslulé zahrady Kenroku-en, rezidenci samurajské rodiny Nomura-kes úchvatnou miniaturní zahradou a čtvrť Chaya, kde se nacházejí rezidence gejš, které zde můžete i dnes potkat. Jeden z domů navštívíme, abyste si mohli udělat dojem kde, a za jakých podmínek byly gejši vychovávané.
6. den: Po snídani se přesuneme do Osaky. Po příjezdu se ubytujeme, naobědváme a společně se vydáme na prohlídku Osackého hradu, obehnaného vysokými a spletitými hradbami. V podvečer si projdeme známou zábavní čtvrť Minami (Namba) a případně i Umeda Sky Building, známou výškovou budovu, zajímavě architektonicky řešenou, se skvělou vyhlídkou na Osaku.
7. den: Ráno nás čeká odjezd do samého centra japonského esoterického buddhismu - na horu Koya. Zdejší komplexy byly založeny již v roce 816 světcem Kobo Daishi. Už samotné ubytování Vám přinese neopakovatelný zážitek - přespávat budeme přímo v buddhistickém klášteře. Součástí pobytu je i tradiční vegetariánské stravování (večeře a snídaně), které nejenom výborně chutná, ale tak jak je v Japonsku zvykem, i nádherně vypadá. Navštívíme zdejší úchvatné stavby - Kongobuji, pagoda Kompon Daito, Reihonkan a zejména buddhistický hřbitov Okunoin s více jak 200.000 hroby, na jehož konci se nalézá Kukaiovo mauzoleum. Tajuplná cca 2 km cesta lesem se staletými náhrobky obklopenými kryptomeriemi bude dalším neopakovatelným zážitkem.
8. den: Po časném ranním buddhistickém obřadu se zúčastníme ohnivého rituálu, pak doplníme kalorie tradiční buddhistickou snídaní a vydáme přes Osaku ultramoderním shinkansenem do Hiroshimy. Po příjezdu se ubytujeme a vydáme se k památníku obětem atomové bomby, která byla svržena na město v roce 1945, dále navštívíme Mírový park A-Bomb Dome (Atomový dóm), Dětský monument s tisíci papírovými řetězy složených z origami a Mírové museum.
K večeři se zastavíme ve velmi typické restauraci a ochutnáme zdejší specialitu Okonomiyaki.
9. den: Dnes nás čeká výlet lodí na posvátný ostrov Miyajima. Miyajima (doslova Ostrov-svatyně), patří v Japonsku ke třem nejkrásnějším místům a vděčí tomu zejména své plovoucí Torii a rumělkové svatyni Itsukushima. Nedaleko leží další významný buddhistický chrám Daisho-in, který navštívil i tibetský Dalajlama. Po celém ostrově se toulají jelínci (tak jako v Naře), najdete je prakticky všude, uprostřed cesty, silnice, kolem chrámů i svatyní. Jelínci patří totiž podle šintoistické tradice mezi poslíčky bohů, mají tak zde zaručenou ochranu. Během dne navštívíme zdejší chrámy a svatyně a nakonec se vydáme lanovkou na Mt. Misen, ze které je úchvatný výhled na Vnitřní moře s mnoha ostrovy a ostrůvky. Za vyzkoušení také stojí zdejší vyhlášené pečené ústřice, které můžeme ochutnat v některé ze zdejších výtečných restaurací.
Pozdě odpoledne se vrátíme zpět do Hiroshimy.
10. den: Dopoledne nasedneme na supermoderní shinkansen a vydáme se do Himeji, kde se nachází nejznámější, nejzachovalejší a nejkrásnější japonský hradní komplex Himeji přezdívaný bílá volavka a také zapsaný na seznam světového dědictví UNESCO.
Po prohlídce Himeji se shinkansenem přesuneme do cíle našeho japonského putování, perly dálného východu - Kyota, bývalého hlavního města Japonska, založeného již v roce 794. V následujících dnech budeme mít dostatek času k prohlídkám zdejších úchvatných a jedinečných památek, jako např. chrámu Kyomizudera, Ginkakuji (Stříbrný pavilon), Kinkakuji (Zlatý pavilon), zenový chrám Ryoan-ji s úchvatnou kamennou zahradou, chrámovou oblast Nanzen-ji s mnoha zahradami, opatství Daitoku-ji se zahradami Ryogen-in, Zuiho-in, Daisen-in. Po ubytování v hotelu se vydáme na tradiční místní trh po Nishiki-dori. Zde poznáte mnoho japonských surovin, přísad a hotových pokrmů, které se používají i při přípravě tradiční japonské kuchyně - Kaiseki ryori. Jedná se o tzv. „haute cuisine" a původně byly tyto pokrmy servírovány při čajovém obřadu. Kaiseki ryori je velmi náročné na přípravu a je určeno nejen pro potěchu žaludku, ale i oka. Večeři si dáme ve výborném sushi baru s "dopravníkovým pásem".
11. den: Celodenní prohlídka Kyota. Začneme v západní části města u zenové zahrady Ryoan-ji, poté si prohlédneme Zlatý pavilon Kinkakuji a odtud se přesuneme do opatství Daitoku-ji, které pečlivě skrývá jedny z nejlepších japonských zenových zahrad, které si v poklidném meditativním tempu prohlédneme, než se zastavíme na oběd ve výborné místní restauraci. Poté si se západem slunce prohlédneme Tokugawskou rezidenci (hrad) Nijo a s pokračujícím večerem se projdeme po tradičním Gionu, kde snad, při troše štěstí, spatříte v křivolakých uličkách starého města, maiko - budoucí gejši.
12. den: Dnes nás čeká cesta po buddhistických chrámech a zahradách východní strany Kyota známá jako Higashiyama. Začneme u Stříbrného pavilonu Ginkakuji a pak se pomalu budeme přesunovat po Filosofově stezce (pod rozkvetlými sakurami na jaře nebo krásně zbarvenými javory na podzim) k opatství Nanzenji se skvostnými zenovými zahradami a kolem dalších památek jako svatně Yasaka, chrám Kodaiji atd. dojdeme až k cíli dnešního dne - chrámu Čisté vody - Kyomizudera.
13. den: Přesun na letiště a odlet zpět do Evropy. Přílet do Prahy 13. resp. 14. den.

Tipy pro správnou volbu

Do Japonska v malé skupince max. 8 obdivovatelů Japonska, zenových zahrad, buddhistických chrámů, šintoistických svatyní, starodávných zvyků a tradičního jídla.

Informace

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 8 osob, maximální 10 osob.
Zájezd je pořádán ve spolupráci s CK Marco Polo.

Našim klientům se snažíme poskytnout autentický zážitek z cest. Při našich cestách tedy neprožijete dovolenou za sklem mikrobusu nebo autobusu a ve velké skupině. Cestujeme ve skutečně malé skupince max. 8 os + průvodce a využíváme místní dopravu (vč. shinkansenů). Díky tomu zakusíte opravdové Japonsko, každé místo, zahradu nebo chrám si skutečně projdeme a nebude nás při tom nic omezovat. Při tom všem se ubytováváme ve velmi dobrých a komfortních 3-4* hotelech v centru města, odpadává tak nutnost zdlouhavého dojíždění a trávení času v dopravních prostředích více než je nutné.
Věkový průměr účastníků našich zájezdů do Japonska se obvykle pohybuje kolem 55+, tempo výletů vedeme tak, aby nebyly příliš náročné, nicméně je očekávána určitá fyzická připravenost (mobilita), zejména při celodenních výletech, kdy procházíme zahrady, chrámy, muzea a jsme tak vlastně celý den na nohou.

Trasa

Tokio I Kanazawa I Nikko I Yokohama I Osaka I Hiroshima I Ostrov Miyajima I Kyoto I Arashiyama I Koya I Himeji

Geografické údaje

Poloha: východní Asie
Oficiální název: Japonský stát
Hlavní město: Tokio - 11 773 605
Jazyk: japonština
Náboženství: šintoisté, buddhisté, křesťané

Časový posun

GMT + 9 hodin
Středoevropský + 8 hodin

Tísňová volání

Hasiči: 119
Policie: 110
Záchranná služba: 119

Zastupitelské úřady

Velvyslanectví ČR
2-16-14, Hiroo, Shibuya-ku
Tokyo, 150- 0012
Tel: 0081-3-3400 8122/3K
onzulární pohotovost: 0081-90-3100 8656
Diplomatická služba: 0081-90 7711 8159
Fax: 0081 3 3400 8124
e-mail: tokyo@embassy.mzv.cz
URL: http://www.mzv.cz/tokyo

Obecné vízové informace

Občané ČR mohou pobývat na území země do 90 dnů bez víza od prvního vstupu na území země.

Při pobytu nad 90 dnů se na nás můžete obrátit, s vízem Vám rádi pomůžeme.

U občanů třetího státu, kteří mají v ĆR dlouhodobý nebo trvalý pobyt, je povinnost individuální. Záleží na příslušnosti a typu pasu.