Vyzkoušejte náš nový a přehlednější web. Stále na něm pracujeme a vylepšujeme, budeme však rádi za Váš názor. Chci vidět nový web x

Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Hotel COUPLES SWEPT AWAY

Destinace
Jamajka, Negril
Doprava
Strava
Počet osob
Tento příjemný hotel pouze pro dospělé (od 18ti let) složený z několika dvou až třípatrových budov je situovaný v rozlehlé zahradě ve středisku Negril ve dvou částech (sportovní aktivity se nachází v zadní části přes cestu, ostatní služby a ubytování jsou situovány v hlavní části u pláže).
  • Bazén
  • Golf
  • Klimatizace
  • Potápění
  • Přímo u pláže
  • Připojení na internet
  • Tenis
  • Trezor
  • All inclusive
  • Novinka
6230
Termín Nocí Doprava Strava Cena za osobu
-

Nahrávám termíny

Středisko

Negril

Poloha

Tento příjemný hotel pouze pro dospělé (od 18ti let) složený z několika dvou až třípatrových budov je situovaný v rozlehlé zahradě ve středisku Negril ve dvou částech (sportovní aktivity se nachází v zadní části přes cestu, ostatní služby a ubytování jsou situovány v hlavní části u pláže).

Vybavení

Vstupní hala s recepcí, 3 bazény, 4 jacuzzi, 8 barů, 4 restaurace (některé jsou jeden den v týdnu uzavřeny), 2 snack bary (gril a fresh/vegetariánský), wifi, směnárna, bankomat, obchody, herna, casino, noční klub.

Sport a zábava

10 tenisových kurtů (noční osvětlení) s možností osobního trenéra, hřiště na squash, racquetbal a basketbal, tělocvična, aerobik, jóga, běžecká dráha, pára, sauna, plážový volejbal, stolní tenis, večerní zábavní programy (především různorodá hudební vystoupení), jednou týdně plážová party. Za poplatek služby lázeňského centra. V blízkosti za poplatek 18ti jamkové golfové hřiště, potápění (možnost PADI cetifikace), vodní sporty na pláži.

Ubytování

Pokoje Garden Verandah situované do zahrady se nachází v některé ze dvou až třípatrových budov blíže silnici a jsou vybavené koupelnou se sprchou a příslušenstvím, klimatizací, stropním ventilátorem, telefonem, TV, kávovarem, minibarem, fénem, trezorem, žehlícím setem, balkonem nebo terasou. Za příplatek možnost pokojů situovaných v Great House, Atriu či podél pobřeží, některé mají možnost výhledu na moře. Všechny pokoje mají manželské dvoulůžko.

Stravování

All inclusive formou bufetové plné penze, brzká ranní kontinentální snídaně, snacky během dne a noci, nealkoholické a alkoholické nápoje včetně mezinárodních značek. V restauracích Lemon Grass a Feathers nutná rezervace.

Pláž

Hotel se nachází přímo na široké písečné pláži s pozvolným vstupem do moře.

Tipy pro správnou volbu

- hotelový resort určený dospělé pro páry
- příjemné prostředí tropické zahrady
- bohaté sportovní vyžití

Popis destinace

„Zde se země a hory nebe dotýkají“ napsal Kryštof Kolumbus do lodního deníku, když v roce 1494 objevil tento svěží zelený ostrov. Kdysi země otroků a bašta pirátů, dnes mekka milovníků tropického koupání a vodních sportů. Spolu s Kubou patří tento třetí největší karibský ostrov k místům s nejlepším koupáním v Karibiku. Zásluhu na tom mají jeho dlouhé pláže v duhových zálivech lemované palmami a pokryté bílým jemným pískem. K lákadlům ostrova patří i jeho hornaté vnitrozemí plné řek s četnými vodopády protékajících deštným pralesem a v neposlední možnosti zábavního vyžití přímo na plážích v rytmu tradiční hudby reggae.Výhodou Jamajky je více slunce a méně deště než na ostatních karibských ostrovech. Nejpříjemnější měsíce jsou od prosince do dubna, kdy vzduch osvěžuje lehká bríza. Nejsilnější deště přicházejí v květnu a červnu a ve druhé vlně od srpna do října, kdy mohou udeřit i hurikány. Popsané klima nelze v konkrétním termínu zájezdu garantovat.

Země a její lidé

Ostrov nazývaný domorodci Xaymaca byl objeven Kryštofem Kolumbem na jeho druhé objevné plavbě do Nového světa. Španělské panství však nemělo trvat dlouho, neboť již v polovině 17. století se ostrova zmocnili Angličané a přeměnili jej v jednu obrovskou plantáž cukrové třtiny, na níž pracovaly statisíce otroků z rovníkové Afriky. Pohnutá koloniální historie, charakteristická četnými povstáními otroků a základnami bukanýrů, skončila před půlstoletím, kdy ostrov získal nezávislost. Zdrcující početní převaha černých otroků zde způsobila v průběhu staletí vznik svérázného etnika míšenců. Není jiného místa na světě, kde byste potkali domorodce s tolika různými odstíny barvy pleti. Ostrov leží asi 5 stupňů jižně od obratníku Raka, takže jeho klima má ještě tropičtější charakter než nedaleká Kuba a vyznačuje se menším počtem deštivých dnů, než je tomu na okolních ostrovech. Blízkost amerického kontinentu a angličtina jako úřední jazyk z ostrova vytvořily jeden z hlavních cílů rekreantů z USA a Kanady. Tomu odpovídá i dokonalá vybavenost hotelových komplexů, poskytujících služby převážně na bázi all inclusive. Koupaní a vodní sporty doplňují možnosti výletů podél pobřeží i do hor ve vnitrozemí, ať už jde o pěší túry v horách, setkání s krokodýly nebo delfíny, rafting na řekách, výpravy k četným vodopádům nebo návštěvy některé z výroben proslulého rumu či plantáží s kávou té nejvyšší kvality. Na plážový navazuje čilý noční život, jemuž dominují velkoryse organizované diskotéky v rytmu reggae. Není divu, vždyť zdejším rodákem byl hudebník Bob Marley, který Jamajku proslavil ve světě asi nejvíce. V roce 1958 se Jamajka s dalšími britskými karibskými koloniemi sdružila do Federace západní Indie, z ní vystoupila v r. 1962 a získala nezávislost na Británii. Další období se vyznačovalo násilnostmi, korupcí politických vůdců, drogovým pašeráctvím a praním peněz. Obyvatelstvo je tvořeno z 91% černochy, 6 % mulaty, ostatních jsou 3 %.

Tipy pro správnou volbu

✱ nádherné pláže s bílým pískem
✱ méně deště než jinde v Karibiku
✱ široká nabídka vodních sportů
✱ diskotékové vyžití přímo na pláži
✱ rozsáhlá nabídka golfu

Čedok PLUS

✱ výhodné letecké spojení
✱ výhodné parkování na letišti v Praze
✱ český delegát

Základní informace

Oficiální název: Jamajka Politický systém: konstituční demokracie
Rozloha: 11 tisíc km2 Počet obyvatel: 3 miliony
Hlavní město: Kingston Úřední jazyk: angličtina, jamajská kreolština
Dorozumění: anglicky Náboženství: křesťané 90%
Místní měna: jamajský dolar (JMD) (100,- JMD = 1,- USD), americkým dolarem lze platit i přímo
Peníze s sebou: USD, platby úvěrovými kartami běžné, hotovostní bankomaty fungují
Místní čas: SEČ - 6 hodin (při letním čase - 7 hodin)
Elektřina: 110 V, adaptér nutný
Vstupní formality: cestovní pas, od 7. 3. 2013 udělena neomezená výjimka z vízové povinnosti pro občany ČR.
Místní doprava: po ostrově je možno jezdit místními autobusy a minibusy nebo pronajatými automobily. V turistických centrech je lépe brát si místní taxíky. Jezdí se vlevo.
Očkování a lékař: není předepsáno žádné povinné očkování. Zdravotní rizika a aktuálně doporučené očkování (ochranu) konzultujte, prosím, před cestou s hygienickou stanicí či odborným lékařem.

Sport a zábava

Sportovní aktivity
Velké hotelové areály nabízejí sportovní vyžití v rámci svých programů all inclusive. Ve většině těchto hotelů jsou k dispozici tenisové kurty, stolní tenis, volejbal, případně minigolf a možnost pronájmu horských kol. Poměrně běžnou službou jsou i akrobatické hrazdy a trampolíny, horolezecké stěny nebo kulečník v bazénu. Mimo hotely je vyhledávaná jízda na koni, ve vnitrozemí se pořádá rafting na gumových kruzích a na kajaku nebo jízda terénními čtyřkolkami. Na plážích jsou k dispozici všechny druhy nemotorizovaných vodních sportů jako šlapadla, kajaky, plachetnice nebo šnorchlování. Typické a žádané jsou jízdy na plachetních katamaránech. Z motorizovaných vodních sportů se nabízejí vodní lyže, jízda na banánu, parasailing a jízda na vodních skútrech. V delfináriích jsou stále žádanější plavby s delfíny nebo rejnoky. Jamajka je vyhlášenou golfovou destinací s řadou kvalitních hřišť, která jsou dosažitelná ze všech našich hotelů.
Potápění
Jamajka je ideální destinací pro potápění. K dispozici je celá řada korálových lokalit, ale i vraky potopených lodí a letadel. V blízkosti téměř všech naších hotelů jsou situovány korálové útesy. Nejvyhledávanějším místem pro potápění je středisko Montego Bay, které nabízí několik atraktivních lokalit včetně tzv. Airport Reef s mnoha jeskyněmi a tunely. Druhou vyhledávanou lokalitou je Negril s kilometry dlouhými korálovými útesy. Právě zde jsou vyhledávanými cíly také dva vraky potopených letadel, které poskytly útočiště mnoha mořským živočichům.
Orientační cena ponoru: cca 1 000,- Kč včetně zapůjčení výstroje

Po koupání …
V luxusních hotelových areálech se zábava organizuje v rámci hotelové animace formou zábavních programů nebo diskoték. V těchto hotelích jsou k dispozici velmi dobře vybavená zábavní centra centra pro děti a kluby pro teenagery. Rovněž přímořská střediska Jamajky jsou vyhlášenými centry zábavy. V Negrilu probíhá noční život přímo na pláži, kde se organizují večery s živou hudbou v rytmu reggae pod širým nebem. Zároveň zde je k dispozici velká diskotéka „The Jungle“ a nekonečná řada barů, restaurací a nočních klubů s programem až do časných ranních hodin, mezi nimiž dominuje Rick’s Café, nejznámější noční podnik ostrova.
Rent-a-car
Pronájem vozu Vám zprostředkují ve většině hotelů. Samotné řízení na Jamajce vyžaduje zvýšenou pozornost alespoň do doby, než si zvyknete na jízdu po levé straně. Místní komunikace jsou v poměrně slušném stavu. Podmínkou k zapůjčení auta je mezinárodní řidičský průkaz a kreditní karta.
Orientační cena za pronájem auta: od 1 100,- Kč/den

Gastronomie
Jamajská kuchyně vychází z karibských tradic. Je kořeněná a využívá místní zdroje. Hlavním chodem je často rýže, kuře a plněné pirohy, které doplňují kořeněné omáčky a množství ovoce. Specifikou jamajské kuchyně je příprava pokrmů z uzeného kuřecího a vepřového masa s využitím speciálního koření „jerk“. Jde o tradiční způsob místní přípravy pokrmů, který má svůj původ v dobách, kdy místní černošské obyvatelstvo hledalo způsob, jak konzervovat maso, aby bylo v horkém klimatu uchráněno před zkázou. K oblíbeným nápojům patří jamajský rum, zejména smíchaný s colou, a výborná jamajská káva Blue Mountains, která patří k nejkvalitnějším odrůdám na světě. Oblíbené je rovněž pivo.
Nákupy
Jamajský Appelton rum a jamajská káva Blue Mountains nemohou chybět v žádném souboru suvenýrů. V hotelích bývají klenotnické obchody nabízející zlaté šperky a diamanty. Oblíbeným dárkovým artiklem je rovněž kožené zboží.

Golf
Dlouhodobý vliv anglické kolonizace ostrova měl za následek i vybudování dokonalé sítě golfových hřišť, kterých je nyní na Jamajce deset. Proto si Jamajka udržuje trvalou pověst golfového ráje. Hráči zde oceňují snesitelnou teplotu a relativně nízkou vlhkost vzduchu v porovnání s jinými oblastmi v Karibiku. Díky místnímu klimatu neustále vanoucí lehký vítr činí hru obtížnější a tudíž i napínavější.

Half Moon Golf Club
Jedno z nejstarších golfových hřišť na Jamajce je vystavěno na úpatí zalesněných svahů zdejšího pohoří v rezidenční části Montego Bay. Toto osmnáctijamkové hřiště, jenž je obklopeno tropickou zelení, je vybudováno na rovině, přičemž green je místy mírně zvlněný. Zajímavě umístěna jezírka a bunkery činí z tohoto 7 160 yardů (Par 72), hřiště zajímavou výzvu pro náročnější hráče.
Orientační cena green fee: od 3 900,- Kč

White Witch Golf Course
Osmnáctijamkové hřiště, které je součástí hotelového areálu The Ritz-Carlton, je vybudované na úpatí zalesněných svahů přímo nad mořem, nedaleko města Montego Bay. Toto 6 859 yardů dlouhé (Par 72) hřiště s mnoha bunkery a jezírky má pro svou charakteristickou polohu ve svazích typický horský terén, díky němuž poskytuje celkem šestnáct jamek z osmnácti nádherný výhled na moře. Hřiště doporučujeme náročnějším hráčům.
Orientační cena green fee: od 4 100,- Kč

The Negril Hills Golf Club
Osmnáctijamkové hřiště je vybudované nedaleko populárního turistického střediska Negril nad zdejšími bělostnými plážemi. 6 333 yardů dlouhé (Par 72) hřiště vyniká jemně zvlněnými fairways, jezírky a bujnou vegetací. Díky těmto svým charakteristikám je tento golfový klub vhodný pro hráče golfu všech úrovní.
Orientační cena green fee: od 1 600,- Kč

Sandals Ocho Rios Golf and Country Club
Osmnáctijamkové hřiště se nachází nedaleko turistického městečka Ocho Rios a je součástí stejnojmenného hotelového areálu. Je charakteristické zejména svými úzkými fairways a prudkými svahy. 6 311 yardů dlouhé (Par 71) hřiště je obklopeno zelení, na jedné straně lemováno zalesněnými svahy, na straně druhé pak vodami Karibiku.

Střediska

Známé a stále populárnější přímořské středisko situované v severozápadním cípu Jamajky asi 70 km od Montego Bay. Středisko je tvořeno řetězem hotelů, penzionů, barů a restaurací lemujících 12 km dlouhou písčitou pláž, táhnoucí se ze severu na jih. Negril nemá vyhraněné centrum, středisko je rozptýleno podél celé pláže, větší koncentrace zábavních a stravovacích zařízení se nachází v jižní části střediska. Na jeho jižním okraji najdeme banky, nákupní středisko a tržiště. Uprostřed střediska je velká diskotéka „The Jungle“, nejznámější bar ostrova - Rick’s Café a nákupní středisko „Times Square“ s nepřeberným sortimentem suvenýrů. Na čtyřech místech střediska jsou přímo na pláži vybudována místa s každodenní živou produkcí hudby ve stylu reggae. Za pásmem pláží a hotelové zástavby se rozkládá mangrový národní park s výskytem krokodýlů a rezervace založená na ochranu místního druhu jamajských palem. Pět kilometrů za městem stojí prastarý romantický Negrilský maják chránící vody nejzápadnějšího výběžku Jamajky a proslulý svými kouzelnými západy slunce. Z dalších atraktivit střediska nelze nezmínit dobře vybavené Scuba centrum nabízející služby pro potápěče a golfové hřiště. Oblíbenou zábavou je i jízda na koni, zejména k romantické zřícenině Whitehall, nebo jízda čluny na ostrůvek Booby Cay za pozorováním vzácných druhů vodního ptactva.
Transfer z letiště trvá asi hodinu a půl.

Safari na Černé řece a vodopády s ochutnávkou jamajského rumu
Celodenní výlet. Odjezd na civilizací nedotčené jižní pobřeží Jamajky: Cestou zastávka v srdci jamajského pralesa u vodopádu Y.S. (čti wáj es) o celkové výšce kaskád asi 40 metrů. Voda kaskádovitě spadá přes vápencové útesy a terasy do přírodních bazénů. Možnost koupání v chladivých vodách řeky pod vodopádem. Pokračování na oběd v továrně na výrobu rumu značky Appleton. Ochutnávka rumu a prohlídka výrobny. Pokračování do městečka Black River ležícího při ústí stejnojmenné řeky do moře. Projížďka pobřežními rameny řeky, kde uprostřed mangrových porostů bude příležitost vidět některé z více než tří set zdejších Jamajských krokodýlů v jejich přirozeném prostředí. Návrat do hotelů. Tento program platí pro klienty ubytované v Negrilu. Ostatní klienti cestují nejprve do Black River, poté do výrobny rumu a nakonec k vodopádum Y.S.

Rafting a vodopády Jamajky s návštěvou Ocho Rios
Celodenní výlet. Odjezd na východ podél severního pobřeží ostrova (klienti z Negrilu mají na trase zastávku v Montego Bay na snídani) přes historické městečko Falmouth s koloritem z 19. století k řece Martha Brae. Rafting na řece na bambusových vorech, každém s kapacitou pro dva cestovatele. Jízda na vorech trvá asi 40 minut a je bezpečná a „suchá“. Pokračování cesty do Ocho Rios. Volno k prohlídce města a nákupům suvenýrů v jednom z proslulých nákupních středisek. Oběd. Pokračování k vodopádům na řece Dunn. Vodopády tekou v několika kaskádách o celkové výšce 200 metrů do moře. Během prohlídky příležitost ke koupání v chladivých sladkých vodách řeky Dunn i v moři na překrásné pláži při ústí řeky do moře. Turistický výstup korytem řeky a vodou a po jednotlivých terasách vodopádů od jejich paty k vrcholu. Návrat do hotelů. Klienti ubytovaní v Ocho Rios mají v programu výletů místo raftingu na řece Martha Brae jízdu pralesem Ferns a návštěvu zahrad Coyaba s panoramatickým výhledem na Ocho Rios. Rafting na řece Martha Brae je cílem samostatného výletu. Pro tyto klienty se rovněž pořádají speciální výlety na pláže do Negrilu.

Kingston – metropole Jamajky
Celodenní výlet na jižní pobřeží do metropole ostrova Kingston. Program zahrnuje prohlídku tohoto města s pohnutou historií. Nejprve prohlídka Port Royal, kdysi hlavního základny pirátů v celém Karibiku, dále návštěva koloniální vily Devon House. Volno s možností navštívit museum slavného hudebníka Boba Marleyho. Návrat přes město Spanish Town, které bylo v minulosti hlavním městem ostrova. Pro klienty ubytované v Negrilu se pro přílišnou vzdálenost a časovou náročnost tento výlet nepořádá.

Setkání s delfíny
Ze všech pobytových míst ze na místě zakoupit výlety do delfíní zátoky se čtyřmi programovými variantami od pouhého sledování del fínů při jejich kontaktu s lidmi až po přímé plavání s delfíny v překrásné mořské zátoce.


Uvedené programy jsou orientační. Aktuální nabídka včetně cen na vyžádání.