Vyzkoušejte náš nový a přehlednější web. Stále na něm pracujeme a vylepšujeme, budeme však rádi za Váš názor. Chci vidět nový web x

Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Hotel COCO LA PALM SEASIDE RESORT +

Destinace
Jamajka, Negril
Doprava
Strava
Počet osob
Tento hotel se nachází přímo na nejkrásnější pláži Negrilu, cca 15 minut chůze od centra střediska.
  • Bazén
  • Klimatizace
  • Přímo u pláže
  • Připojení na internet
  • Vodní sporty
558
Termín Nocí Doprava Strava Cena za osobu
-

Nahrávám termíny

Středisko

Negril

Poloha

Tento hotel se nachází přímo na nejkrásnější pláži Negrilu, cca 15 minut chůze od centra střediska.

Vybavení

Recepce, 3 restaurace (1 vyhrazená pro snídaně, 1 pro večeře, v odpoledních hodinách grill bar), 2 bazény (1 přímo u pláže), jacuzzi, 3 internetová centra, parkoviště, za poplatek hlídání dětí.

Sport a zábava

Nabídka vodních sportů na pláži. Dostatek večerní zábavy a restaurací v centru střediska.

Ubytování

Jednoduše zařízené dvoulůžkové pokoje jsou vybaveny vlastním příslušenstvím, klimatizací, stropním ventilátorem, telefonem, kabelovou TV, trezorem, ledničkou, kávovarem, žehličkou a žehlícím prknem (většina pokojů) a balkonem či terasou. Dětská postýlka za poplatek. Za příplatek též pokoje superior (s možností ubytování až 4 osob na stávajícím počtu lůžek, přistýlka a snídaně pro děti do 12 let za příplatek) , deluxe, suity pro 2 až 6 osob (mají navíc mikrovlnnou troubu), junior suity a novomanželské suity s jacuzzi.

Stravování

Stravování formou kontinentální snídaně. Možnost fakultativně dokoupit večeře nebo all inclusive.

Pláž

Dvanáct kilometrů dlouhá překrásná pláž s mírnou svažitostí do čisté azurově modré vody v moři je pokryta jemným bílým pískem.

Tipy pro správnou volbu

- příjemný hotelový areál
- bazén u pláže

Trasa

PRAHA - PORLAMAR - MONTEGO BAY - PRAHA

Popis destinace

„Zde se země a hory nebe dotýkají“ napsal Kryštof Kolumbus do lodního deníku, když v roce 1494 objevil tento svěží zelený ostrov. Kdysi země otroků a bašta pirátů, dnes mekka milovníků tropického koupání a vodních sportů. Spolu s Kubou patří tento třetí největší karibský ostrov k místům s nejlepším koupáním v Karibiku. Zásluhu na tom mají jeho dlouhé pláže v duhových zálivech lemované palmami a pokryté bílým jemným pískem. K lákadlům ostrova patří i jeho hornaté vnitrozemí plné řek s četnými vodopády protékajících deštným pralesem a v neposlední možnosti zábavního vyžití přímo na plážích v rytmu tradiční hudby reggae.Výhodou Jamajky je více slunce a méně deště než na ostatních karibských ostrovech. Nejpříjemnější měsíce jsou od prosince do dubna, kdy vzduch osvěžuje lehká bríza. Nejsilnější deště přicházejí v květnu a červnu a ve druhé vlně od srpna do října, kdy mohou udeřit i hurikány. Popsané klima nelze v konkrétním termínu zájezdu garantovat.

Země a její lidé

Ostrov nazývaný domorodci Xaymaca byl objeven Kryštofem Kolumbem na jeho druhé objevné plavbě do Nového světa. Španělské panství však nemělo trvat dlouho, neboť již v polovině 17. století se ostrova zmocnili Angličané a přeměnili jej v jednu obrovskou plantáž cukrové třtiny, na níž pracovaly statisíce otroků z rovníkové Afriky. Pohnutá koloniální historie, charakteristická četnými povstáními otroků a základnami bukanýrů, skončila před půlstoletím, kdy ostrov získal nezávislost. Zdrcující početní převaha černých otroků zde způsobila v průběhu staletí vznik svérázného etnika míšenců. Není jiného místa na světě, kde byste potkali domorodce s tolika různými odstíny barvy pleti. Ostrov leží asi 5 stupňů jižně od obratníku Raka, takže jeho klima má ještě tropičtější charakter než nedaleká Kuba a vyznačuje se menším počtem deštivých dnů, než je tomu na okolních ostrovech. Blízkost amerického kontinentu a angličtina jako úřední jazyk z ostrova vytvořily jeden z hlavních cílů rekreantů z USA a Kanady. Tomu odpovídá i dokonalá vybavenost hotelových komplexů, poskytujících služby převážně na bázi all inclusive. Koupaní a vodní sporty doplňují možnosti výletů podél pobřeží i do hor ve vnitrozemí, ať už jde o pěší túry v horách, setkání s krokodýly nebo delfíny, rafting na řekách, výpravy k četným vodopádům nebo návštěvy některé z výroben proslulého rumu či plantáží s kávou té nejvyšší kvality. Na plážový navazuje čilý noční život, jemuž dominují velkoryse organizované diskotéky v rytmu reggae. Není divu, vždyť zdejším rodákem byl hudebník Bob Marley, který Jamajku proslavil ve světě asi nejvíce. V roce 1958 se Jamajka s dalšími britskými karibskými koloniemi sdružila do Federace západní Indie, z ní vystoupila v r. 1962 a získala nezávislost na Británii. Další období se vyznačovalo násilnostmi, korupcí politických vůdců, drogovým pašeráctvím a praním peněz. Obyvatelstvo je tvořeno z 91% černochy, 6 % mulaty, ostatních jsou 3 %.

Tipy pro správnou volbu

✱ nádherné pláže s bílým pískem
✱ méně deště než jinde v Karibiku
✱ široká nabídka vodních sportů
✱ diskotékové vyžití přímo na pláži
✱ rozsáhlá nabídka golfu

Čedok PLUS

✱ výhodné letecké spojení
✱ výhodné parkování na letišti v Praze
✱ český delegát

Základní informace

Oficiální název: Jamajka Politický systém: konstituční demokracie
Rozloha: 11 tisíc km2 Počet obyvatel: 3 miliony
Hlavní město: Kingston Úřední jazyk: angličtina, jamajská kreolština
Dorozumění: anglicky Náboženství: křesťané 90%
Místní měna: jamajský dolar (JMD) (100,- JMD = 1,- USD), americkým dolarem lze platit i přímo
Peníze s sebou: USD, platby úvěrovými kartami běžné, hotovostní bankomaty fungují
Místní čas: SEČ - 6 hodin (při letním čase - 7 hodin)
Elektřina: 110 V, adaptér nutný
Vstupní formality: cestovní pas, od 7. 3. 2013 udělena neomezená výjimka z vízové povinnosti pro občany ČR.
Místní doprava: po ostrově je možno jezdit místními autobusy a minibusy nebo pronajatými automobily. V turistických centrech je lépe brát si místní taxíky. Jezdí se vlevo.
Očkování a lékař: není předepsáno žádné povinné očkování. Zdravotní rizika a aktuálně doporučené očkování (ochranu) konzultujte, prosím, před cestou s hygienickou stanicí či odborným lékařem.

Sport a zábava

Sportovní aktivity
Velké hotelové areály nabízejí sportovní vyžití v rámci svých programů all inclusive. Ve většině těchto hotelů jsou k dispozici tenisové kurty, stolní tenis, volejbal, případně minigolf a možnost pronájmu horských kol. Poměrně běžnou službou jsou i akrobatické hrazdy a trampolíny, horolezecké stěny nebo kulečník v bazénu. Mimo hotely je vyhledávaná jízda na koni, ve vnitrozemí se pořádá rafting na gumových kruzích a na kajaku nebo jízda terénními čtyřkolkami. Na plážích jsou k dispozici všechny druhy nemotorizovaných vodních sportů jako šlapadla, kajaky, plachetnice nebo šnorchlování. Typické a žádané jsou jízdy na plachetních katamaránech. Z motorizovaných vodních sportů se nabízejí vodní lyže, jízda na banánu, parasailing a jízda na vodních skútrech. V delfináriích jsou stále žádanější plavby s delfíny nebo rejnoky. Jamajka je vyhlášenou golfovou destinací s řadou kvalitních hřišť, která jsou dosažitelná ze všech našich hotelů.
Potápění
Jamajka je ideální destinací pro potápění. K dispozici je celá řada korálových lokalit, ale i vraky potopených lodí a letadel. V blízkosti téměř všech naších hotelů jsou situovány korálové útesy. Nejvyhledávanějším místem pro potápění je středisko Montego Bay, které nabízí několik atraktivních lokalit včetně tzv. Airport Reef s mnoha jeskyněmi a tunely. Druhou vyhledávanou lokalitou je Negril s kilometry dlouhými korálovými útesy. Právě zde jsou vyhledávanými cíly také dva vraky potopených letadel, které poskytly útočiště mnoha mořským živočichům.
Orientační cena ponoru: cca 1 000,- Kč včetně zapůjčení výstroje

Po koupání …
V luxusních hotelových areálech se zábava organizuje v rámci hotelové animace formou zábavních programů nebo diskoték. V těchto hotelích jsou k dispozici velmi dobře vybavená zábavní centra centra pro děti a kluby pro teenagery. Rovněž přímořská střediska Jamajky jsou vyhlášenými centry zábavy. V Negrilu probíhá noční život přímo na pláži, kde se organizují večery s živou hudbou v rytmu reggae pod širým nebem. Zároveň zde je k dispozici velká diskotéka „The Jungle“ a nekonečná řada barů, restaurací a nočních klubů s programem až do časných ranních hodin, mezi nimiž dominuje Rick’s Café, nejznámější noční podnik ostrova.
Rent-a-car
Pronájem vozu Vám zprostředkují ve většině hotelů. Samotné řízení na Jamajce vyžaduje zvýšenou pozornost alespoň do doby, než si zvyknete na jízdu po levé straně. Místní komunikace jsou v poměrně slušném stavu. Podmínkou k zapůjčení auta je mezinárodní řidičský průkaz a kreditní karta.
Orientační cena za pronájem auta: od 1 100,- Kč/den

Gastronomie
Jamajská kuchyně vychází z karibských tradic. Je kořeněná a využívá místní zdroje. Hlavním chodem je často rýže, kuře a plněné pirohy, které doplňují kořeněné omáčky a množství ovoce. Specifikou jamajské kuchyně je příprava pokrmů z uzeného kuřecího a vepřového masa s využitím speciálního koření „jerk“. Jde o tradiční způsob místní přípravy pokrmů, který má svůj původ v dobách, kdy místní černošské obyvatelstvo hledalo způsob, jak konzervovat maso, aby bylo v horkém klimatu uchráněno před zkázou. K oblíbeným nápojům patří jamajský rum, zejména smíchaný s colou, a výborná jamajská káva Blue Mountains, která patří k nejkvalitnějším odrůdám na světě. Oblíbené je rovněž pivo.
Nákupy
Jamajský Appelton rum a jamajská káva Blue Mountains nemohou chybět v žádném souboru suvenýrů. V hotelích bývají klenotnické obchody nabízející zlaté šperky a diamanty. Oblíbeným dárkovým artiklem je rovněž kožené zboží.

Golf
Dlouhodobý vliv anglické kolonizace ostrova měl za následek i vybudování dokonalé sítě golfových hřišť, kterých je nyní na Jamajce deset. Proto si Jamajka udržuje trvalou pověst golfového ráje. Hráči zde oceňují snesitelnou teplotu a relativně nízkou vlhkost vzduchu v porovnání s jinými oblastmi v Karibiku. Díky místnímu klimatu neustále vanoucí lehký vítr činí hru obtížnější a tudíž i napínavější.

Half Moon Golf Club
Jedno z nejstarších golfových hřišť na Jamajce je vystavěno na úpatí zalesněných svahů zdejšího pohoří v rezidenční části Montego Bay. Toto osmnáctijamkové hřiště, jenž je obklopeno tropickou zelení, je vybudováno na rovině, přičemž green je místy mírně zvlněný. Zajímavě umístěna jezírka a bunkery činí z tohoto 7 160 yardů (Par 72), hřiště zajímavou výzvu pro náročnější hráče.
Orientační cena green fee: od 3 900,- Kč

White Witch Golf Course
Osmnáctijamkové hřiště, které je součástí hotelového areálu The Ritz-Carlton, je vybudované na úpatí zalesněných svahů přímo nad mořem, nedaleko města Montego Bay. Toto 6 859 yardů dlouhé (Par 72) hřiště s mnoha bunkery a jezírky má pro svou charakteristickou polohu ve svazích typický horský terén, díky němuž poskytuje celkem šestnáct jamek z osmnácti nádherný výhled na moře. Hřiště doporučujeme náročnějším hráčům.
Orientační cena green fee: od 4 100,- Kč

The Negril Hills Golf Club
Osmnáctijamkové hřiště je vybudované nedaleko populárního turistického střediska Negril nad zdejšími bělostnými plážemi. 6 333 yardů dlouhé (Par 72) hřiště vyniká jemně zvlněnými fairways, jezírky a bujnou vegetací. Díky těmto svým charakteristikám je tento golfový klub vhodný pro hráče golfu všech úrovní.
Orientační cena green fee: od 1 600,- Kč

Sandals Ocho Rios Golf and Country Club
Osmnáctijamkové hřiště se nachází nedaleko turistického městečka Ocho Rios a je součástí stejnojmenného hotelového areálu. Je charakteristické zejména svými úzkými fairways a prudkými svahy. 6 311 yardů dlouhé (Par 71) hřiště je obklopeno zelení, na jedné straně lemováno zalesněnými svahy, na straně druhé pak vodami Karibiku.

Střediska

Známé a stále populárnější přímořské středisko situované v severozápadním cípu Jamajky asi 70 km od Montego Bay. Středisko je tvořeno řetězem hotelů, penzionů, barů a restaurací lemujících 12 km dlouhou písčitou pláž, táhnoucí se ze severu na jih. Negril nemá vyhraněné centrum, středisko je rozptýleno podél celé pláže, větší koncentrace zábavních a stravovacích zařízení se nachází v jižní části střediska. Na jeho jižním okraji najdeme banky, nákupní středisko a tržiště. Uprostřed střediska je velká diskotéka „The Jungle“, nejznámější bar ostrova - Rick’s Café a nákupní středisko „Times Square“ s nepřeberným sortimentem suvenýrů. Na čtyřech místech střediska jsou přímo na pláži vybudována místa s každodenní živou produkcí hudby ve stylu reggae. Za pásmem pláží a hotelové zástavby se rozkládá mangrový národní park s výskytem krokodýlů a rezervace založená na ochranu místního druhu jamajských palem. Pět kilometrů za městem stojí prastarý romantický Negrilský maják chránící vody nejzápadnějšího výběžku Jamajky a proslulý svými kouzelnými západy slunce. Z dalších atraktivit střediska nelze nezmínit dobře vybavené Scuba centrum nabízející služby pro potápěče a golfové hřiště. Oblíbenou zábavou je i jízda na koni, zejména k romantické zřícenině Whitehall, nebo jízda čluny na ostrůvek Booby Cay za pozorováním vzácných druhů vodního ptactva.
Transfer z letiště trvá asi hodinu a půl.

Safari na Černé řece a vodopády s ochutnávkou jamajského rumu
Celodenní výlet. Odjezd na civilizací nedotčené jižní pobřeží Jamajky: Cestou zastávka v srdci jamajského pralesa u vodopádu Y.S. (čti wáj es) o celkové výšce kaskád asi 40 metrů. Voda kaskádovitě spadá přes vápencové útesy a terasy do přírodních bazénů. Možnost koupání v chladivých vodách řeky pod vodopádem. Pokračování na oběd v továrně na výrobu rumu značky Appleton. Ochutnávka rumu a prohlídka výrobny. Pokračování do městečka Black River ležícího při ústí stejnojmenné řeky do moře. Projížďka pobřežními rameny řeky, kde uprostřed mangrových porostů bude příležitost vidět některé z více než tří set zdejších Jamajských krokodýlů v jejich přirozeném prostředí. Návrat do hotelů. Tento program platí pro klienty ubytované v Negrilu. Ostatní klienti cestují nejprve do Black River, poté do výrobny rumu a nakonec k vodopádum Y.S.

Rafting a vodopády Jamajky s návštěvou Ocho Rios
Celodenní výlet. Odjezd na východ podél severního pobřeží ostrova (klienti z Negrilu mají na trase zastávku v Montego Bay na snídani) přes historické městečko Falmouth s koloritem z 19. století k řece Martha Brae. Rafting na řece na bambusových vorech, každém s kapacitou pro dva cestovatele. Jízda na vorech trvá asi 40 minut a je bezpečná a „suchá“. Pokračování cesty do Ocho Rios. Volno k prohlídce města a nákupům suvenýrů v jednom z proslulých nákupních středisek. Oběd. Pokračování k vodopádům na řece Dunn. Vodopády tekou v několika kaskádách o celkové výšce 200 metrů do moře. Během prohlídky příležitost ke koupání v chladivých sladkých vodách řeky Dunn i v moři na překrásné pláži při ústí řeky do moře. Turistický výstup korytem řeky a vodou a po jednotlivých terasách vodopádů od jejich paty k vrcholu. Návrat do hotelů. Klienti ubytovaní v Ocho Rios mají v programu výletů místo raftingu na řece Martha Brae jízdu pralesem Ferns a návštěvu zahrad Coyaba s panoramatickým výhledem na Ocho Rios. Rafting na řece Martha Brae je cílem samostatného výletu. Pro tyto klienty se rovněž pořádají speciální výlety na pláže do Negrilu.

Kingston – metropole Jamajky
Celodenní výlet na jižní pobřeží do metropole ostrova Kingston. Program zahrnuje prohlídku tohoto města s pohnutou historií. Nejprve prohlídka Port Royal, kdysi hlavního základny pirátů v celém Karibiku, dále návštěva koloniální vily Devon House. Volno s možností navštívit museum slavného hudebníka Boba Marleyho. Návrat přes město Spanish Town, které bylo v minulosti hlavním městem ostrova. Pro klienty ubytované v Negrilu se pro přílišnou vzdálenost a časovou náročnost tento výlet nepořádá.

Setkání s delfíny
Ze všech pobytových míst ze na místě zakoupit výlety do delfíní zátoky se čtyřmi programovými variantami od pouhého sledování del fínů při jejich kontaktu s lidmi až po přímé plavání s delfíny v překrásné mořské zátoce.


Uvedené programy jsou orientační. Aktuální nabídka včetně cen na vyžádání.