Vyzkoušejte náš nový a přehlednější web. Stále na něm pracujeme a vylepšujeme, budeme však rádi za Váš názor. Chci vidět nový web x

Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Hotel SECRETS ST.JAMES

Destinace
Jamajka, Montego Bay
Doprava
Strava
Počet osob
Tento rozlehlý resort určený pouze dospělým od 18 let se skládá ze dvou hotelových částí St. James a Wild Orchid a nachází se na okraji letoviska Montego Bay, cca 15 min. od letiště.
  • Bazén
  • Golf
  • Přímo u pláže
  • Tenis
  • Vodní sporty
  • All inclusive
  • Novinka
6247
Termín Nocí Doprava Strava Cena za osobu
-

Nahrávám termíny

Středisko

Montego Bay

Poloha

Tento rozlehlý resort určený pouze dospělým od 18 let se skládá ze dvou hotelových částí St. James a Wild Orchid a nachází se na okraji letoviska Montego Bay, cca 15 min. od letiště.

Vybavení

2 recepce, 9 restaurací (bufetová, gril a tématické a la carte), kavárna, 9 barů, bazén, jacuzzi, promenáda podél pobřeží, divadlo. Za poplatek internetová kavárna, prádelna, lékařské služby.

Sport a zábava

Stolní tenis, basketbal, volejbal, fotbal, běžecká trasa, šipky, tenis, stolní hry, jóga, aerobik, vodní aerobik, nemotorizované vodní sporty, úvodní lekce potápění v bazénu, šnorchlování, taneční lekce, lekce vaření, vodní pólo, gigantické šachy, promítání filmů na pláži, denní a večerní animační programy. Za poplatek lázeňské služby, soukromé tenisové lekce, jízda na koni, motorizované vodní sporty, blízký golf.

Ubytování

Pokoje typu junior suite s manželským dvoulůžkem nebo dvěmi širšími oddělenými lůžky (lůžka mohou na pokoji sdílet maximálně 3 osoby) mají koupelnu s příslušenstvím (vana i sprchový kout), sofa, fén, kabelovou TV, žehlící set, trezor, DVD přehrávač, stropní ventilátor, minibar (denně nealkoholické nápoje, voda, pivo), župan a pantofle, balkón nebo terasu s výhledem na moře. Za příplatek služby Preferred Club.

Stravování

All inclusive zahrnuje bufetovou plnou penzi a neomezené možnosti večeří v tematických a la carte restauracích (italská, asijská, francouzská, jamajská, mexická, mořské plody, steaková; jednotlivé restaurace mohou mít některý den v týdnu zavřeno), snacky během dne, nealkoholické a alkoholické nápoje 24hodin.

Pláž

Hotelový areál se rozkládá přímo na písečné pláži.

Tipy pro správnou volbu

- Hotel pouze pro dospělé
- Množství různorodých aktivit
- A la carte restuarace bez nutnosti rezervace

Popis destinace

„Zde se země a hory nebe dotýkají“ napsal Kryštof Kolumbus do lodního deníku, když v roce 1494 objevil tento svěží zelený ostrov. Kdysi země otroků a bašta pirátů, dnes mekka milovníků tropického koupání a vodních sportů. Spolu s Kubou patří tento třetí největší karibský ostrov k místům s nejlepším koupáním v Karibiku. Zásluhu na tom mají jeho dlouhé pláže v duhových zálivech lemované palmami a pokryté bílým jemným pískem. K lákadlům ostrova patří i jeho hornaté vnitrozemí plné řek s četnými vodopády protékajících deštným pralesem a v neposlední možnosti zábavního vyžití přímo na plážích v rytmu tradiční hudby reggae.Výhodou Jamajky je více slunce a méně deště než na ostatních karibských ostrovech. Nejpříjemnější měsíce jsou od prosince do dubna, kdy vzduch osvěžuje lehká bríza. Nejsilnější deště přicházejí v květnu a červnu a ve druhé vlně od srpna do října, kdy mohou udeřit i hurikány. Popsané klima nelze v konkrétním termínu zájezdu garantovat.

Země a její lidé

Ostrov nazývaný domorodci Xaymaca byl objeven Kryštofem Kolumbem na jeho druhé objevné plavbě do Nového světa. Španělské panství však nemělo trvat dlouho, neboť již v polovině 17. století se ostrova zmocnili Angličané a přeměnili jej v jednu obrovskou plantáž cukrové třtiny, na níž pracovaly statisíce otroků z rovníkové Afriky. Pohnutá koloniální historie, charakteristická četnými povstáními otroků a základnami bukanýrů, skončila před půlstoletím, kdy ostrov získal nezávislost. Zdrcující početní převaha černých otroků zde způsobila v průběhu staletí vznik svérázného etnika míšenců. Není jiného místa na světě, kde byste potkali domorodce s tolika různými odstíny barvy pleti. Ostrov leží asi 5 stupňů jižně od obratníku Raka, takže jeho klima má ještě tropičtější charakter než nedaleká Kuba a vyznačuje se menším počtem deštivých dnů, než je tomu na okolních ostrovech. Blízkost amerického kontinentu a angličtina jako úřední jazyk z ostrova vytvořily jeden z hlavních cílů rekreantů z USA a Kanady. Tomu odpovídá i dokonalá vybavenost hotelových komplexů, poskytujících služby převážně na bázi all inclusive. Koupaní a vodní sporty doplňují možnosti výletů podél pobřeží i do hor ve vnitrozemí, ať už jde o pěší túry v horách, setkání s krokodýly nebo delfíny, rafting na řekách, výpravy k četným vodopádům nebo návštěvy některé z výroben proslulého rumu či plantáží s kávou té nejvyšší kvality. Na plážový navazuje čilý noční život, jemuž dominují velkoryse organizované diskotéky v rytmu reggae. Není divu, vždyť zdejším rodákem byl hudebník Bob Marley, který Jamajku proslavil ve světě asi nejvíce. V roce 1958 se Jamajka s dalšími britskými karibskými koloniemi sdružila do Federace západní Indie, z ní vystoupila v r. 1962 a získala nezávislost na Británii. Další období se vyznačovalo násilnostmi, korupcí politických vůdců, drogovým pašeráctvím a praním peněz. Obyvatelstvo je tvořeno z 91% černochy, 6 % mulaty, ostatních jsou 3 %.

Tipy pro správnou volbu

✱ nádherné pláže s bílým pískem
✱ méně deště než jinde v Karibiku
✱ široká nabídka vodních sportů
✱ diskotékové vyžití přímo na pláži
✱ rozsáhlá nabídka golfu

Čedok PLUS

✱ výhodné letecké spojení
✱ výhodné parkování na letišti v Praze
✱ český delegát

Základní informace

Oficiální název: Jamajka Politický systém: konstituční demokracie
Rozloha: 11 tisíc km2 Počet obyvatel: 3 miliony
Hlavní město: Kingston Úřední jazyk: angličtina, jamajská kreolština
Dorozumění: anglicky Náboženství: křesťané 90%
Místní měna: jamajský dolar (JMD) (100,- JMD = 1,- USD), americkým dolarem lze platit i přímo
Peníze s sebou: USD, platby úvěrovými kartami běžné, hotovostní bankomaty fungují
Místní čas: SEČ - 6 hodin (při letním čase - 7 hodin)
Elektřina: 110 V, adaptér nutný
Vstupní formality: cestovní pas, od 7. 3. 2013 udělena neomezená výjimka z vízové povinnosti pro občany ČR.
Místní doprava: po ostrově je možno jezdit místními autobusy a minibusy nebo pronajatými automobily. V turistických centrech je lépe brát si místní taxíky. Jezdí se vlevo.
Očkování a lékař: není předepsáno žádné povinné očkování. Zdravotní rizika a aktuálně doporučené očkování (ochranu) konzultujte, prosím, před cestou s hygienickou stanicí či odborným lékařem.

Sport a zábava

Sportovní aktivity
Velké hotelové areály nabízejí sportovní vyžití v rámci svých programů all inclusive. Ve většině těchto hotelů jsou k dispozici tenisové kurty, stolní tenis, volejbal, případně minigolf a možnost pronájmu horských kol. Poměrně běžnou službou jsou i akrobatické hrazdy a trampolíny, horolezecké stěny nebo kulečník v bazénu. Mimo hotely je vyhledávaná jízda na koni, ve vnitrozemí se pořádá rafting na gumových kruzích a na kajaku nebo jízda terénními čtyřkolkami. Na plážích jsou k dispozici všechny druhy nemotorizovaných vodních sportů jako šlapadla, kajaky, plachetnice nebo šnorchlování. Typické a žádané jsou jízdy na plachetních katamaránech. Z motorizovaných vodních sportů se nabízejí vodní lyže, jízda na banánu, parasailing a jízda na vodních skútrech. V delfináriích jsou stále žádanější plavby s delfíny nebo rejnoky. Jamajka je vyhlášenou golfovou destinací s řadou kvalitních hřišť, která jsou dosažitelná ze všech našich hotelů.
Potápění
Jamajka je ideální destinací pro potápění. K dispozici je celá řada korálových lokalit, ale i vraky potopených lodí a letadel. V blízkosti téměř všech naších hotelů jsou situovány korálové útesy. Nejvyhledávanějším místem pro potápění je středisko Montego Bay, které nabízí několik atraktivních lokalit včetně tzv. Airport Reef s mnoha jeskyněmi a tunely. Druhou vyhledávanou lokalitou je Negril s kilometry dlouhými korálovými útesy. Právě zde jsou vyhledávanými cíly také dva vraky potopených letadel, které poskytly útočiště mnoha mořským živočichům.
Orientační cena ponoru: cca 1 000,- Kč včetně zapůjčení výstroje

Po koupání …
V luxusních hotelových areálech se zábava organizuje v rámci hotelové animace formou zábavních programů nebo diskoték. V těchto hotelích jsou k dispozici velmi dobře vybavená zábavní centra centra pro děti a kluby pro teenagery. Rovněž přímořská střediska Jamajky jsou vyhlášenými centry zábavy. V Negrilu probíhá noční život přímo na pláži, kde se organizují večery s živou hudbou v rytmu reggae pod širým nebem. Zároveň zde je k dispozici velká diskotéka „The Jungle“ a nekonečná řada barů, restaurací a nočních klubů s programem až do časných ranních hodin, mezi nimiž dominuje Rick’s Café, nejznámější noční podnik ostrova.
Rent-a-car
Pronájem vozu Vám zprostředkují ve většině hotelů. Samotné řízení na Jamajce vyžaduje zvýšenou pozornost alespoň do doby, než si zvyknete na jízdu po levé straně. Místní komunikace jsou v poměrně slušném stavu. Podmínkou k zapůjčení auta je mezinárodní řidičský průkaz a kreditní karta.
Orientační cena za pronájem auta: od 1 100,- Kč/den

Gastronomie
Jamajská kuchyně vychází z karibských tradic. Je kořeněná a využívá místní zdroje. Hlavním chodem je často rýže, kuře a plněné pirohy, které doplňují kořeněné omáčky a množství ovoce. Specifikou jamajské kuchyně je příprava pokrmů z uzeného kuřecího a vepřového masa s využitím speciálního koření „jerk“. Jde o tradiční způsob místní přípravy pokrmů, který má svůj původ v dobách, kdy místní černošské obyvatelstvo hledalo způsob, jak konzervovat maso, aby bylo v horkém klimatu uchráněno před zkázou. K oblíbeným nápojům patří jamajský rum, zejména smíchaný s colou, a výborná jamajská káva Blue Mountains, která patří k nejkvalitnějším odrůdám na světě. Oblíbené je rovněž pivo.
Nákupy
Jamajský Appelton rum a jamajská káva Blue Mountains nemohou chybět v žádném souboru suvenýrů. V hotelích bývají klenotnické obchody nabízející zlaté šperky a diamanty. Oblíbeným dárkovým artiklem je rovněž kožené zboží.

Golf
Dlouhodobý vliv anglické kolonizace ostrova měl za následek i vybudování dokonalé sítě golfových hřišť, kterých je nyní na Jamajce deset. Proto si Jamajka udržuje trvalou pověst golfového ráje. Hráči zde oceňují snesitelnou teplotu a relativně nízkou vlhkost vzduchu v porovnání s jinými oblastmi v Karibiku. Díky místnímu klimatu neustále vanoucí lehký vítr činí hru obtížnější a tudíž i napínavější.

Half Moon Golf Club
Jedno z nejstarších golfových hřišť na Jamajce je vystavěno na úpatí zalesněných svahů zdejšího pohoří v rezidenční části Montego Bay. Toto osmnáctijamkové hřiště, jenž je obklopeno tropickou zelení, je vybudováno na rovině, přičemž green je místy mírně zvlněný. Zajímavě umístěna jezírka a bunkery činí z tohoto 7 160 yardů (Par 72), hřiště zajímavou výzvu pro náročnější hráče.
Orientační cena green fee: od 3 900,- Kč

White Witch Golf Course
Osmnáctijamkové hřiště, které je součástí hotelového areálu The Ritz-Carlton, je vybudované na úpatí zalesněných svahů přímo nad mořem, nedaleko města Montego Bay. Toto 6 859 yardů dlouhé (Par 72) hřiště s mnoha bunkery a jezírky má pro svou charakteristickou polohu ve svazích typický horský terén, díky němuž poskytuje celkem šestnáct jamek z osmnácti nádherný výhled na moře. Hřiště doporučujeme náročnějším hráčům.
Orientační cena green fee: od 4 100,- Kč

The Negril Hills Golf Club
Osmnáctijamkové hřiště je vybudované nedaleko populárního turistického střediska Negril nad zdejšími bělostnými plážemi. 6 333 yardů dlouhé (Par 72) hřiště vyniká jemně zvlněnými fairways, jezírky a bujnou vegetací. Díky těmto svým charakteristikám je tento golfový klub vhodný pro hráče golfu všech úrovní.
Orientační cena green fee: od 1 600,- Kč

Sandals Ocho Rios Golf and Country Club
Osmnáctijamkové hřiště se nachází nedaleko turistického městečka Ocho Rios a je součástí stejnojmenného hotelového areálu. Je charakteristické zejména svými úzkými fairways a prudkými svahy. 6 311 yardů dlouhé (Par 71) hřiště je obklopeno zelení, na jedné straně lemováno zalesněnými svahy, na straně druhé pak vodami Karibiku.

Střediska

Město a přístav, které je metropolí jamajské turistiky, leží na severozápadním pobřeží Jamajky. U města leží mezinárodní letiště vybudované na místě vojenského letiště USA ze II. světové války. Město má historické centrum s řadou kostelů a dalších historických budov, mezi nimiž dominuje zejména Rose Hall – koloniální dům, v němž údajně straší pověstná Annie Palmer, která zavraždila své tři manžely. Hotelová zóna je vybudována na severním předměstí s řadou obchodů, restaurací, barů a stánků s proslulými jamajskými specialitami. V této zóně leží zároveň bělostné pláže, které patří k nejkrásnějším v této části Jamajky. Okolí Montego Bay je pověstné svými čtyřmi kvalitními golfovými hřišti a výbornými příležitostmi k pěší turistice v krasové pahorkatině Cockpit Country. Příležitosti k potápění v nedalekém mořském národním parku.
Transfer z letiště do hotelů trvá asi půl hodiny.

Safari na Černé řece a vodopády s ochutnávkou jamajského rumu
Celodenní výlet. Odjezd na civilizací nedotčené jižní pobřeží Jamajky: Cestou zastávka v srdci jamajského pralesa u vodopádu Y.S. (čti wáj es) o celkové výšce kaskád asi 40 metrů. Voda kaskádovitě spadá přes vápencové útesy a terasy do přírodních bazénů. Možnost koupání v chladivých vodách řeky pod vodopádem. Pokračování na oběd v továrně na výrobu rumu značky Appleton. Ochutnávka rumu a prohlídka výrobny. Pokračování do městečka Black River ležícího při ústí stejnojmenné řeky do moře. Projížďka pobřežními rameny řeky, kde uprostřed mangrových porostů bude příležitost vidět některé z více než tří set zdejších Jamajských krokodýlů v jejich přirozeném prostředí. Návrat do hotelů. Tento program platí pro klienty ubytované v Negrilu. Ostatní klienti cestují nejprve do Black River, poté do výrobny rumu a nakonec k vodopádum Y.S.

Rafting a vodopády Jamajky s návštěvou Ocho Rios
Celodenní výlet. Odjezd na východ podél severního pobřeží ostrova (klienti z Negrilu mají na trase zastávku v Montego Bay na snídani) přes historické městečko Falmouth s koloritem z 19. století k řece Martha Brae. Rafting na řece na bambusových vorech, každém s kapacitou pro dva cestovatele. Jízda na vorech trvá asi 40 minut a je bezpečná a „suchá“. Pokračování cesty do Ocho Rios. Volno k prohlídce města a nákupům suvenýrů v jednom z proslulých nákupních středisek. Oběd. Pokračování k vodopádům na řece Dunn. Vodopády tekou v několika kaskádách o celkové výšce 200 metrů do moře. Během prohlídky příležitost ke koupání v chladivých sladkých vodách řeky Dunn i v moři na překrásné pláži při ústí řeky do moře. Turistický výstup korytem řeky a vodou a po jednotlivých terasách vodopádů od jejich paty k vrcholu. Návrat do hotelů. Klienti ubytovaní v Ocho Rios mají v programu výletů místo raftingu na řece Martha Brae jízdu pralesem Ferns a návštěvu zahrad Coyaba s panoramatickým výhledem na Ocho Rios. Rafting na řece Martha Brae je cílem samostatného výletu. Pro tyto klienty se rovněž pořádají speciální výlety na pláže do Negrilu.

Kingston – metropole Jamajky
Celodenní výlet na jižní pobřeží do metropole ostrova Kingston. Program zahrnuje prohlídku tohoto města s pohnutou historií. Nejprve prohlídka Port Royal, kdysi hlavního základny pirátů v celém Karibiku, dále návštěva koloniální vily Devon House. Volno s možností navštívit museum slavného hudebníka Boba Marleyho. Návrat přes město Spanish Town, které bylo v minulosti hlavním městem ostrova. Pro klienty ubytované v Negrilu se pro přílišnou vzdálenost a časovou náročnost tento výlet nepořádá.

Setkání s delfíny
Ze všech pobytových míst ze na místě zakoupit výlety do delfíní zátoky se čtyřmi programovými variantami od pouhého sledování del fínů při jejich kontaktu s lidmi až po přímé plavání s delfíny v překrásné mořské zátoce.


Uvedené programy jsou orientační. Aktuální nabídka včetně cen na vyžádání.