Vyzkoušejte náš nový a přehlednější web. Stále na něm pracujeme a vylepšujeme, budeme však rádi za Váš názor. Chci vidět nový web x

Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Guadeloupe - Francouzský šarm a divoká příroda

Destinace
Guadeloupe
Doprava
Strava
Počet osob
  • Novinka
6284
Termín Nocí Doprava Strava Cena za osobu
-

Nahrávám termíny

Trasa

Grand Cul de Sac Marin I Les Saintes I Basse Terre I Dominika I Pointe-a-Pitre

Program zájezdu

1. den: Sraz na letišti, odlet s přestupem. Ve večerních hodinách přistaneme na ostrově Guadeloupe a pojedeme cca hodinu na hotel, který se nachází na ostrově Basse Terre. Ubytování se snídaní na 4 noci a odpočinek.
2. den: Dnes nás čeká oddychový výlet katamaránem vč. oběda do přírodní rezervace Grand Cul de Sac Marin na severu ostrova. Laguna je chráněná korálovou bariérou. Transfer z hotelu do přístavu Baie Mahault, kde se nalodíme na pohodlný katamarán a cca. po hodině plavby dorazíme k bariéře, k ostrůvku Ilet Fajou, zde se můžeme koupat v průzračných vodách či šnorchlovat a poznávat podmořský život. Poté poplujeme k ostrůvku Ilet Caret, plavbu si zpříjemníme obědem a aperitivem. Tento ostrov je známý nejkrásnějšími plážemi, lemovanými kokosovými palmami. Návrat do hotelu.
3. den: Vyrážíme na souostroví Les Saintes, které je jedním ze šesti dalších území patřících Guadeloupe. Skládá se z osmi menších ostrůvků, z nichž ale jen 2 jsou obydlené - Terre-de-Haut a Terre-de-Bass. Terre-de-Haut je největší ostrov z Les Saintes. Leží asi 10 km od pevniny Guadeloupe. Místní obyvatelé nejsou potomci otroků, ale spíše přistěhovalců z Normandie a Bretonska. Krajina je tu velmi hornatá a spíše suchá. Najdeme tady na malém území natěsnané vulkanické vrcholky, překrásnou tropickou krajinu, hluboké zátoky a nádherné pláže. První, na co narazíme, bude vesnice Bourg des Saintes. Je to největší a vlastně jediná vesnice na ostrově. Kromě ní tu najdete už jen skromně osídlená místa. V této malebné osadě na vás dýchne pravá normandská atmosféra plná uzounkých uliček, malých domků s červenou střechou a dvorků s kvetoucím ibiškem. Místní dívky vás přivítají speciální pochoutkou zvanou tourment d’amour, což je sladký koláč plněný kokosovou náplní. Jen za minutku se z přístavu dostaneme na centrální náměstí s budovou radnice a starým kamenným kostelem. V severní části města je zachovalá pevnost Fort Napoléon, která byla postavena v polovině 19. století. Protože nebyla nikdy využita při válce, je velmi zachovalá a dnes v ní najdeme námořní muzeum. Můžeme si v něm prohlédnout dokumenty o námořní historii ostrova, nebo se seznámit se starými způsoby rybolovu. Z okolí, které je plné kaktusů a leguánů, je překrásný výhled. Le Chameau je nejvyšším bodem ostrova. Nachází se ve výšce 309 m a můžeme se tu kochat překrásným výhledem nejen na Bourg des Saintes, ale i na celý ostrov Terre-de-Haut a také na ostatní ostrovy Les Saintes, Marie-Galante, Basse Terre a Dominika. Na vrcholek se můžeme vydat autem nebo pěšky. Z Bourg des Saintes je to těžší hodinový výstup. Odjezd pravidelnou lodní dopravou zpět na Guadeloupe a poté transfer do hotelu.
4. den: Dnes nás čeká levá část ostrova Guadeloupe. Basse Terre – je hornatá a velice zelená, plná unikátní flory a vodopádů. Dnes prozkoumáme její jižní část, na které se tyči i majestátní a stále činná sopka La Soufriere. Výlet je vč. oběda. Pojedeme směrem k městečku Sainte Marie, první zastávkou k fotografování bude hinduistický chrám Changy a poté se již ocitnete v srdci Národního parku. Pěší trasa k druhé části vodopádu Chutes du Carbet, půjdeme tropickým pralesem, ale po dobře udržovaných dřevěných chodnících. Ke konci dopoledne dorazíme k archeologickému nalezišti Roches gravées, asi půl hodinovou procházkou můžeme obdivovat petroglyfy původních Indiánů Arawaků, datujícíc se asi 300 let našeho letopočtu. Poté se již bude podávat oběd. V druhé části dne se pojedeme podívat na historický unikát ostrova – 1 km dlouhou alej, která se skládá ze 400 královských palem. Den zakončíme ochutnávkou punče v destilerii Longueteau, jednu z posledních na ostrově, která využívá původní zařízení na zpracování cukrové třtiny. Návrat do hotelu.
5. den: Brzy ráno transfer do přístavu a lodní přejezd na ostrov Dominika. Po příjezdu transfer do hotelu a odpočinek. Dominika je nádherný a turistikou prakticky nepoznamenaný ostrov. Je vhodná pro dobrodruhy, potápěče a lidi milující divokou přírodu. Vysoká pohoří porostlá neprostupným zeleným pralesem, strmé útesy, tak to je Dominika, jeden z mála karibských ostrovů, který se od dob Kryštofa Kolumba prakticky nezměnil. Odpoledne polodenní výlet do Národního parku Morne Diablotin s ornitologem, budeme sledovat vzácné ptactvo. Národní park byl vytvořen v roce 2 000, aby chránil endemické druhy amazonských papoušků, z nichž asi nejznámější je Sisserou (amazoňan královský), který se stal dokonce národním ptákem Dominiky a amazoňana červenokrkého. Oba ptačí druhy jsou vzácné a chráněné, v divočině jich žije asi jen 300 kusů, v rezervacích pak asi tisícovka. Potkáme se s panem Bertrandem Jno Baptiste, hlavním ornitologem na Dominice, který nás provede nejstarší částí deštného pralesa.
6. den: Dnes navštívíme severní část ostrova, smaragdové jezírko, kde se můžeme vykoupat a říká se, že vody jezírka mají omlazující efekt. Široko daleko není žádné město, vesnice a vlastně ani osada, jen hustý prales. Jde o další z klenotů Národního parku Morne Trois Pitons, ukrytého za neprostupnou zelení džungle. Upravená štěrková cestička nás vede vlhkým temným pralesem, několikrát překračuje po dřevěných mostech pralesní potůček - Belle Fille River kousek za pramenem, což již samo o sobě je velice působivé, až dorazí na břeh rokliny. Z výšky můžeme pozorovat divoce zarostlé stěny rokle mezi nimiž padá menší vodopád a dále pak coby horská bystřina zurčí mezi balvany až se ztratí z dohledu ve spleti listoví. Cestička se zužuje a pokračuje dále až nás přivede přímo ke Smaragdové tůni pod vodopád. ...obrázek jak z nádherného dobrodružného filmu... Skalní převis, přes nějž se přelévá voda a padá prostorem – daleko od skalní stěny. Kolem dokola je ve tvaru podkovy jakási polojeskyně – skutečně asi metr až dva hluboké otevřené skalní přístřeší, obepínající křišťálově průzračnou tůň. Voda padající vzduchem, aniž by se dotýkala skal, nabírá rychlost a vymílá mělký bazének uzavřený ze tří stran skalní stěnou hojně porostlou mechem, kapradinami a jinými tropickými rostlinami, což jen dokladuje důvod smaragdového přídomku tůně. Senzační famózní dílo přírody! Poté se přesuneme do rezervace Kalinago Barana Auté - Poslední území na naší planetě, kde ještě kde ještě žijí původní obyvatelé Karibiku – Karibové. Území, kde se setkáme nejen s nimi, ale i s jejich kulturou, zvyklostmi nebo domy na kůlech Navzdory svým kanibalským a krvelačným kořenům jsou přátelští a otevření. Oběd se bude podávat ve vesnické restauraci pod otevřeným nebem. Po obědě se vydáme na cestu podél severního pobřeží lemovaném písčitými plážemi. V závěru dne se projedeme na loďce po Indian River, kde se natáčel druhý díl Pirátů z Karibiku. Okolo toku jsou vidět spousty tropických rostlin,včetně orchidejí, množství ptáků.
7. den: Po snídani pojedeme do našeho výchozího bodu, vesnice Laudat, uprostřed tropického deštného pralesa. Prvních 20 minut treku budeme stoupat jediným původním pralesem Karibiku, dalších 15 minut to již bude procházka mezi obrovskými stromy Chataigner a Gommier. Krátký sestup nás zavede na vyhlídku, odkud lze sledovat majestátní 80 m vysoké vodopády spadající do jezírka pod nimi. Odvážlivci se mohou po kamenech sejít vykoupat. Oběd se bude podávat u jezera 800 m n.m. Odpoledne nás čeká vodní jeskyně Titou Gorge,další místo natáčení Pirátů z Karibiku , kde si lze zaplavat v průzračně čisté vodě… ještě se podíváme na slavné Trafalgar Falls. Leží asi 10 km z hlavního města severovýchodním směrem na řece Trois Pitons River, zhruba 2 km za osadou Trafalgar v Národním parku Morne Trois Pitons. K vodopádům vás zavede úzká, jemným štěrkem „zpevněná“ cesta, přes níž jsou místy zhotoveny dřevěné odvodňovací kanálky. Terén je nenáročný, ač trasa vede pralesem. Na konci stezky je stylový dřevěný přístřešek s výhledem na vodopády. Před očima se vypíná obrovská zelená stěna z níž v levé části padá voda do půli výšky a o pár metrů vedle v pravo na jiném přítoku od půli dolů. Dva nádherné vodní sloupce burácející tichem pralesa se záhy po dopadu spojují v jednu říčku Trois Pitons River, která je jedním z přítoků řeky Roseau. Ke konci dne se ještě vykoupeme v sírových bazéncích v Papillote Wilderness Retreat.
8. den: Po snídani se podíváme do hlavního města Dominiky – Roseau. Roseau leží v jižní části západního pobřeží Dominiky na stejnojmenné říčce překlenuté dvěma mosty (pro každý směr jeden). Město je obklopeno vysokým hornatým terénem porostlým hustou tropickou džunglí. Centrum rozprostírající se okolo mořského pobřeží je poměrně rušné, plné trhovců a stánkařů. Ulice lemují hluboké betonové nebo asfaltové příkopy pro odvod přívalových dešťů. Oku lahodí i některé z katedrál a kostelů (Roman Catholic Cathedral, Methodist Church, Anglican Church...). K nejznámějším a nejpreferovanějším turistickým místům Roseau patří bezesporu Muzeum Dominiky ležící při hlavní pobřežní silnici a botanická zahrada zabírající snad třetinu rozlohy města. Oběd si dáme typický kreolský v místní restauraci a odpoledne se podíváme za velrybami. Loď nás zavede na moře při západním pobřeží, kde se v období března a dubna vyskytují velké populace vorvaňů, pokud budeme mít štěstí lze spatřit keporkaky.
9. den: Po snídani volné dopoledne, poté transfer do přístavu a hlavního města Roseau, nalodění na trajekt a přejezd zpět na ostrov Guadeloupe (17:45 20:00). Transfer do hotelu na ostrově Grande Terre. Ubytování na 4 noci se snídaní.
10. den: Dnešní den věnujeme odpočinku, popř. po zapůjčení vodním sportům.
11. den: Dnes nás čeká výlet na ostrov Marie Galante. Největší z ostrovů, patřících ke Guadeloupe. Leží od svého velkého souseda 25 km na jih a nabízí svým návštěvníkům kromě nádherné scenérie nepřelidněné pláže a klid. Na ostrově se pěstuje odedávna cukrová třtina a v Distillerie Poisson se vyrábí pod značkou Père Labat nejlepší zdejší rum. Odjezd z hotelu do přístavu Bergevin, kde se nalodíme na pravidelnou linku (plavba cca. 45 minut), dorazíme do přístavu Grand Bourg a první co uvidíme bude majestátní kostel. Zde nás již bude čekat autobus a podíváme se na ruiny koloniální usedlosti l’Habitation Murat a navštívíme distilerii, kde nám vysvětlí fáze výroby rumu. Odpoledne odpočinek na fialových plážích ostrova. Oběd se bude podávat v restauraci. V 16:00 odjíždí loď zpět, transfer do hotelu.
12. den: Dnes nás čeká prohlídka Grande Terre. Tento relativně plochý ostrov je tvořen z převážné části vápencem, obklopený je korálovými útesy. Na vápenité půdě se skvěle daří pěstování cukrové třtiny, nejhustější vegetace se nachází na jihu ostrova. Hlavním městem je Pointe-à-Pitre v západní části ostrova. Budeme projíždět oblastí Grands Fonds, malými farnostmi a osadami. Podíváme se na slavný hřbitov Morne a l’Eau, poté koupání na plážičce Souffleur, podíváme se na impozantní útesy Grande Vigie, které se tyčí do výšky 80 metrů. Pokud je jasné počasí, je odtud nádherný výhled na sousední ostrovy Antigua, Montserrat a Désirade. Poté se podíváme na bránu do pekel (Porte d’enfer), čeká nás ochutnávka v destilerii Damoiseau, kde se vyrábí jeden z nejlepších rumů ostrova. Kreolský oběd a odpoledne se podíváme na nejvýchodnější výběžek ostrova Pointe Des Chateaux, kde se stýká Atlantik s Karibikem. Návrat do hotelu.
13. den: Volné dopoledne k odpočinku na pláži, ve 12:00 check – out z pokoje. Odpoledne odjezd na letiště a odlet. Možnost prodloužení pobytu.
14. den: Přestup a přílet do Prahy.
.

Fakultativní služby

Příplatek za 8 večeří na Guadeloupe 7 900,- Kč
Příplatek za osobu a noc se snídaní ve dvoulůžkovém pokoji classic v hotelu Creole Beach – prodloužení pobytu 3.300,- Kč

Tipy pro správnou volbu

*výstup na nejvyšší vyhaslé i činné sopky
* nádherné přírodní scenérie

Informace

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 8 osob. Maximální počet skupiny je 12 osob.
Zájezd je pořádán ve spolupráci s CK Marco Polo.

Trasa

Grand Cul de Sac marin I Les Saintes I Basse Terre I Dominika I Pointe-a-Pitre

Mapa

Souostroví v Malých Antilách připomíná svým tvarem rozevřená motýlí křídla - dva ostrovy, oddělené říčkou Salée a spojené pohyblivým mostem, který se každý den brzo ráno zdvihá a umožňuje tak lodím zkrátit si cestu kolem ostrovů. Každý z ostrovů má své jméno a jeho charakter je zcela odlišný. Východní část nese jméno Grande Terre (560 km2) je menší, s největším městem a letištěm Point á Pitre, je jen mírně zvlněná – kopce se nazývají les mornes, sušší, s plantážemi cukrové třtiny, stády hovězího dobytka, evropštější, s větším počtem hotelů v okolí měst St. Anne, St. Francois nebo Gosier Nejdivočejším koutem je Point des Chateaux - ráj surfařů na prknech. Nejhezčí pláže této oblasti se nachází v okolí Sainte Anne. Druhý ostrov je Basse Terre (950 km2) s hlavním městem stejného jména. Tomuto druhému ostrovu dominuje dřímající vulkán La Soufriére 1467 m a hornatý ráz krajiny vytváří i daleko čerstvější a vlhčí klima než v Grande Terre. Většina ostrova je přírodní rezervací s řadou nádherných vodopádů a s termálními prameny uprostřed tropického pralesa. Nejnádhernější pláže Guadeloupu jsou právě tady v okolí městečka Deshais. Bezpečné koupání za korálovou bariérou. Rybářský ráj dovolí nadšencům z řad rybářů vybojovat si stejné trofeje jako muž z Hemingwayovy povídky Stařec a moře. Basse-Terre je méně turistická a více si uchovává svůj autentický charakter.

Deshaies Basse Terre
Pobřežní městečko s dominantou bílého kostelíka se nachází na severozápadě Basse Terre, v překrásném přírodním prostředí, v blízkosti jedné z nejkrásnějších pláží ostrova. V současnosti je Deshaies vyhlášeným místem pro potápěče a pro podmořský lov, protože jeho korálové útesy nabízí ideální podmínky pro tyto činnosti. V blízkosti se nachází i podmořská rezervace J.Y. Cousteaua, jedinečné místo pro potápěče všech úrovní, stejně tak jako výlet na pitoreskní ostrůvek Caret, který nabízí nezapomenutelné pikniky – robinzonády. V Deshaies samotném najdete řadu restaurací a hospůdek, obchůdků ale také např. supermarket, benzínovou stanici, poštu nebo i bankomat.

Le Gosier Grande Terre
Residenční místo Pointe á Pitre, situované na jihovýchodě tohoto města. Pro ty, kdo hledají živé lázeňské místo, noční bary, boutiky, kavárničky, kasino je to to pravé místo. Na výšinách Fort Fleur d’Epée se Vám otevře nádherný výhled na zátoku Gosier a na přístav Pointe á Pitre. Gosier je baštou patrových hotelů posazených jeden vedle druhého při mořském břehu a předhánějících se ve kvalitě a různorodosti nabízených služeb. Hotelové pláže s plážovými obchodníky, bary, lehátky, slunečníky – to je Gosier.

Saint Francois - Grande Terre
Starodávná rybářská vesnice se v současnosti stává quadeloupským Saint Tropez. Najdete tu ubytování ve všech cenových relacích, od dvou hvězd po nejluxusnější hotel, kasino, bar, restaurace, potápěčskou základnu, golfové hřiště, a spousty obchůdků, ale i atmosféru přístavu. Vedle jachet tu uvidíte i malé barevné rybářské lodičky. Při výjezdu z města směrem na Sainte Anne je krásná bílá pláž, chráněná korálovou bariérou. Je zde i přístav – možnost výletů lodí na další ostrůvky Guadeloupu (Desirade).

Geografické údaje

Poloha: východní Karibské moře
Oficiální název: Departement Guadeloupe
Hlavní město: Basse-Terre - 12 000 obyvatel
Jazyk: Francoužština (úřední)
Náboženství: katolíci (95%)

Měna a kurzy

Měna: 1 Euro (EUR) = 100 centů
Aktuální kurz: 1 EUR = 27,82 Kč
Co se týče směny peněz, doporučujeme využít služeb bank nebo specializovaných směnáren. Směnárny v recepcích hotelu jsou možná více po ruce, ale jejich kurzy jsou většinou nevýhodné. Banky najdete ve všech větších městech, směnárny i na středně velkých místech, a to pod označením bureaux de change.

Banky
Pokud si budete chtít na místě vyměnit peníze, učiňte tak ve směnárnách nebo přímo v bankách. Tady nabízejí nejvýhodnější kurzy. Banky poskytují klasické služby včetně směny, výběru peněz a bankomatů. Většinu najdete ve větších městech. Otevírací doba je běžná, tedy zpravidla ve všední dny od 8 do 12 hodin a od 14 do 16 hodin. Během léta se otevírací doba mění na 8 až 15 hodin každý všední den. Banky bývají zavřené o víkendech, státních svátcích, a také vždy odpoledne před státním svátkem.

Platba kartami
Platba kartami na ostrově je značně omezena. Přijímány jsou jen někde, většinou ve velkých turistických centrech, restauracích, hotelech a autotopůjčovnách. Na ostatních místech, trzích a v menších městech jsou akcptovány jen peněžní platby a jen euro. Na místech, kde je možné platit kartami jsou akceptovány jen karty VISA, American Expres a MasterCard.

Klimatické podmínky

Klima Guadeloupu je mírné tropické. To naznačuje, že tu velké teplotní výkyvy nezažijete. Průměrné teploty se po celý rok pohybují mezi 22 a 30 °C. Příliš horký vzduch je zpravidla ochlazován pasáty.
Moře má stabilní teplotu celoročně okolo 27 °C.
Důležité je také střídání období sucha a dešťů. Období sucha trvá přibližně od února do dubna a v tuto dobu prší asi 7 dnů v měsíci. Protože se ale většinou jedná jen o drobné přeháňky, ostrov je víceméně vysušen. Naopak nejdeštivější období trvá od července do listopadu a tehdy prší až 14 dní v měsíci.

Průměrné teploty v stupních Celsia v měsících
 IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
teplota vzduchu282929302829293030292929
teplota vody272727282828282829292929

Ceny

Ceny na ostrově jsou poněkud vyšší, než v metropolitní Francii.
Místní kuchyně je velmi chutná, rozmanitá a typicky kreolská.
Většina lahůdek je mořského původu. Místní rybáři dodávají čerstvé mořské plody do luxusních restaurací, ve kterých je připravují tradičním způsobem nebo také na přání zákazníka třeba i podle evropské kuchyně. Typické zdejší potraviny jsou především raci, chobotnice, krabi, kozí maso, rýže, fazole a tropické ovoce, které se podává také k masu. Často se používá místní speciální koření, které je hodně pálivé, ale s masem velmi chutné.
Z nápojů jsou oblíbené místní speciální rumy. Jsou přímo na ostrově vyráběny z cukrové třtiny a to v různých příchutích.

Časový posun

GMT - 6 h, Středoevropský - 5 h (v létě - 4 hodiny)

Elektřina (proud, používaní redukcí)

Elektrický proud je 220 V, na recepci je možno zapůjčit adaptér na 110 V. Adaptér nebývá potřeba.

Kriminalita

Bezpečnostní situace je srovnatelná s metropolitní Francií. Oproti jiným ostrovům je kriminalita na Guadeloupu velmi nízká, proto není třeba se zbytečně obávat. Tím ale rozhodně nelze vyloučit drobné kapesní krádeže nebo občasné krádeže automobilů. Snažte se tedy dodržovat klasická bezpečnostní pravidla - hlídejte si kabelky, vyhýbejte se tlačenicím a místům s velkou koncentrací osob, parkujte na tomu vyhrazených prostorech, vždy si zamykejte dopravní prostředek, v noci a do neznamých míst se vydávejte minimálně ve dvou.

Nákupy a suvenýry

Místních výrobky ze dřeva, panenky, sošky nebo talismany. Také si můžete vyvést zdejší rum. Oblíbené je i koření a káva. Speciálním suvenýrem je legendární afrodiziakální kůra zdejšího stromu, která se většinou prodává naložená v rumu. Jmenuje se bois bandé a místní věří v její zázračné účinky.

Spropitné

Ve většině hotelů a lepších restaurací se částka, která dělá asi 10% z ceny připočítává rovnou k účtu. Dle Vaší spokojenosti můžete spropitné zvýšit, ale není to pravidlem. Pokud se rozhodnete dát vyšší spropitné, dejte částku číšnikovi přímo a nenechávejte ji ležet jen tak na stole. Stejné je to u nosičů zavazedel, pokojské (u pokojských je zvykem nechávat částku ležet na polštáři postele). Naopak vůbec se nepočítá se spropitným v taxíku (řidiči v nočních hodinách účtují až 40% příplatek).

Tísňová volání

15 (SAMU)
16 - námořní pomoc (secours en mer)
17 - policie (police)
18 - hasiči (pompiers)

Zajímavá místa

Pointe-á-Pitre
Je největším a nejživějším místem Guadeloupu a zároveň nepsaným centrem ostrova. Nachází na druhé části ostrova - na ostrově Grand Terre. Dnešní největší město ostrova je zajímavou směsí nového a tradičního. Najdete tu jak nové moderní budovy, které vyrostly spolu s rozvojem hospodářství a komerce, tak i malá historická muzea a tradiční přístav starý stovky let.

Basse Terre
Hlavní město ostrova se nachází na stejnojmenné části Guadeloupu. Jižní části města dominuje Boulevard Gouverneur Général Félix Eboué. Za tímto složitým názvem se skrývá široká ulice s množstvím vládních budov v čele s Justičním palácem. Tato ulice a její okolí je typické úřední středisko, ve kterém sídlí řada důležitých kanceláří a organizací. V severní části se nachází stará městská čtvrť, která je ohraničená bývalou radnicí, dnes hotelem De Ville. Je tady řada zajímavých budov s bohatou historií, ve kterých naleznete policii, turistikou kancelář nebo lékárnu. V centru této staré části je náměstí, ze kterého se můžete vydat ke katedrále na jihu, k řece, nebo k botanické zahradě na západě města.

Cascade aux Ecrevisses
Malé vodopády uprostřed džungle, které spadají do křišťálového jezírka a jsou obklopeny nádhernou divokou přírodou. 

Gite de Mamelles
Vyhlídkové místo, ze kterého je krásný výhled na Pointe-á-Pitre. 

Park des Mamelles
Místní zoo, ve které žijí mývalové, ptáci a mnoho dalších zajímavých zvířat. Prohlídka zoo je také příjemnou procházkou džunglí

Malendure Beach a Pigeon Island
Mezi nejoblíbenější místa potápěčů patří bezesporu tahle nádherná pláž a ostrov. Nacházejí se na západním pobřeží Basse Terre a jedná se o nezvykle tmavé pláže plné téměř černého písku. Pobřeží je plné malých rybářských vesniček, kterými projedete až k moři. Tmavá pláž je vyhlášená pro svůj rozmanitý podmořský život. 

La Soufriére
La Soufriére je činná sopka a je nejvyšším bodem ostrova (1484 m). Nachází se na jihu Basse Terre. 

Trois-Riviéres
Menším, ale zajímavým místem s historickým základem, je Trois-Riviéres na ostrově Basse Terre. Nejčastěji bývá navštěvováno kvůli místnímu archeologickému parku a také díky krásnému výhledu na ostrovy Les Saintes, které jsou vzdálené jen 10 km. V městě je historické náměstí, které má spoustu zajímavých starých budov v tradiční hezké výzdobě. Je zde pár malých obchůdků a restaurací. Pár kilometrů západně od středu města jsou příjemné pláže s tmavým pískem. 

Grand-Bourg
Grand-Bourg je hlavní město ostrova Grand-Bourg a také jeho komerční a administrativní centrum. V centru města se nachází všechny důležité zařízení jako pošta, celnice, radnice, lékárna, banka a samozřejmě hotely a restaurace. Asi 2 km od centra je zajímavý cukrovar z 18. století, který si můžete kdykoliv prohlédnout.

Zastupitelské úřady

Bohužel je Guadeloupe natolik malou zemí, že tu ambasádu ČR nenajdete. Pravděpodobně nejbližší velvyslanectví naší země najdete ve Venezuele.

Velvyslanectví České republiky
Calle Los Cedros, Qta. Isabel, Urbanización Country Club, Caracas 1060
Tel.: +58 2122611746, Fax: +58 2122663987 
Email: caracas@embassy.mzv.cz 

Honorární konzulát České republiky ve Venezuele
Avenida 8 (Santa Rita), No. 61-29, Maracaibo
Tel.: +58 2617412747, Fax: +58261/7430721 
Email: maracaibo@honorary.mzv.cz 

Zdravotní péče, očkování, hygiena

Zdravotní péče na ostrově je na dobré úrovni. S běžným ošetřením nebudete mít sebemenší problémy. Každé obyčejné zranění vám ošetří na klinice nebo u praktického lékaře, kterého najdete ve všech větších městech. Ošetření je bezplatné, pokud jste pojištěni. Pokud ne, musíte si i běžné ošetření platit a občas můžete být překvapeni vysokou cenou.