Vyzkoušejte náš nový a přehlednější web. Stále na něm pracujeme a vylepšujeme, budeme však rádi za Váš názor. Chci vidět nový web x

Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Orea Resort Horizont

Destinace
Česká republika, Šumava a Pošumaví
Doprava
Strava
snídaně, polopenze
Ubytování
2+0 standard, 2+2 rodinný, 2+2 rodinný (2 pokoje nepropojené), 2+1 superior, 2+0 standard plus
v CHKO Šumava, v rekreačním středisku Špičák, na jižním svahu vrchu Pancíře
  • Bazén
  • Cykloturistika
  • Možnost pobytu se psem
  • Připojení na internet
  • Vhodné pro rodiny s dětmi
  • Vhodné pro seniory
  • Wellness
  • Pobyt pro dítě zdarma
  • pobyt se psem
4273
Hotelové ubytování
Dospělý - lůžko Dospělý - lůžko Dospělý - lůžko Dospělý - lůžko
2+0 standard 2+1 superior 2+0 standard plus 2+2 rodinný (2 pokoje nepropojené)
termín Na noc Na noc Na noc Na noc
17.04.- 30.06. 01.09.- 31.10. 790 980 920 1230
30.06.- 01.09. 1000 1190 1130 1440

Středisko

Špičák

Poloha

v CHKO Šumava, v rekreačním středisku Špičák, na jižním svahu vrchu Pancíře

Vybavení

restaurace, salonky, kongresový sál,, letní terasa, kosmetika, úschovna horských kol, billiard, stolní tenis, internetový koutek, Wifi připojení, minigolf, dětská herna, venkovní trampolína, Pool&Fitness centrum (bazén s protiproudem, vodopádem a masážními tryskami, whirlpool, Kneippův masážní chodník, sauna, římská vonné lázně, relaxační místnost, solárium „Turbo“, fitness), wellness centrum (masáže). K dispozici jsou 2 výtahy.

Ubytování

dvoulůžkové pokoje standard - sprcha, WC, TV SAT, telefon, vysoušeč vlasů. Pokoje standard plus jsou prostornější, mají balkon a navíc župany na pokoji, superior pokoje mají možnost přistýlky nebo dětské postýlky, balkon, župany, minerální voda při příjezdu, čajový a kávový set s rychlovarnou konvicí, rodinné pokoje jsou určeny pro rodiny s 2 dětmi do 12 let, s čajovým a kávovým setem s rychlovarnou konvicí, minerální voda, k dispozici je rodinná hra (kauce při příjezdu). Všechny pokoje jsou nekuřácké!

Stravování

snídaně - formou bufetu, fakultativně doplatek na večeře také formou bufetu.

Koupání

krytý hotelový bazén (6 x 11 m)

Tipy pro správnou volbu

- turistika, cykloturistika, nordic – walking
- široká nabídka služeb
- vhodné pro rodiny s dětmi
- časově neomezený volný vstup do Pool & Fitness centra (bazén, whirlpool, Kneippův masážní chodník, sauna, římské vonné lázně, fitness centrum)
- 10% sleva na wellness procedury v Pool & Fitness centru
- u pobytu na 5 a více nocí – welcome drink
- u pobytu na 7 a více nocí – káva a domácí koláč na osobu a den
- speciální slevy za včasný nákup

Informace

parkování u hotelu zdarma

Upozornění

v termínu 27. 11. – 01. 12. 2016 včetně nebude v provozu celé Pool & Fitness centrum a wellness centrum s masážemi, bude odstávka bazénu.

Dětská cena

- platí pro děti od 0 do 12 let. Děti do 12 let na přistýlce mají ubytování včetně snídaně zdarma. Děti do 6 let mají stravu dle doprovodu zdarma.

Dětská cena

platí pro děti od 0 do 12 let. Děti do 12 let na přistýlce mají ubytování včetně snídaně zdarma.

Střediska

Ski areál Špičák
Je vybudován na úpatí hory Špičák (1 202 m), největší sjezdařský areál na české straně Šumavy a patří mezi nejlépe vybavená střediska sportu a turistiky v České republice. Nabízí 5 sjezdovek a 2 cvičné louky s dětským lyžařským hřištěm (Penguinland) v celkové délce 8,4 km. Přepravu lyžařů zajišťují lyžařské vleky a nově vybudovaná čtyřsedačková lanovka. V areálu je k dispozici lyžařská a snowboardová škola vč. půjčovny lyžařského a snoboardového vybavení, lyžařského a snowboardového servisu a úschovny. Možnost večerního lyžování.
Ski areál Kašperské Hory
Nabízí 4 sjezdovky různé obtížnosti a 3 lyžařské vleky, je uměle zasněžován a umožňuje večerní lyžování. Provozuje také snowtubing. Lyžařům je k dispozici půjčovna a servis lyží a snowboardů a lyžařská škola.
Srní (745 m n. m.)
Nachází se na Šumavských pláních vysoko nad údolími řek Vydry a Křemelné. Je ideálním místem pro běžecké lyžování. Celá řada běžeckých tras vede nádhernou šumavskou přírodou. 
Pro sjezdaře (nenáročné a začátečníky) jsou k dispozici dva lyžařské vleky: 
U hotelu Vydra (délka 327 m, převýšení 82 m) a Staré Srní (délka 300 m).
Modrava (985 m n. m.)
Leží uprostřed přírodní rezervace Modravské slatě. Dva lyžařské vleky a značené běžecké tratě skýtají lyžařům možnost provozovat jak běžecké tak sjezdové lyžování. Upravované stopy pro lyžaře vedou přes Prášily.
Horská Kvilda (1 075 m n. m.)
Nachází se na hranicích s jihočeskou Šumavou, je jednou z nejvýše položených obcí, skýtá ideální podmínky pro běžkaře. V okolí jsou značené běžecké tratě.
Lyžařský areál Zadov – Churáňov (890 – 1100 m n. m.)
Známé středisko zimních sportů v těsném sousedství vrcholu Churáňov (1 119 m n. m.), v přírodním prostředí NP a CHKO Šumava. Areál vhodný pro všechny druhy zimních sportů - řada trvale upravovaných sjezdovek různých obtížností v celkové délce téměř 5 km, z toho část je uměle zasněžována a osvětlena - možnost večerního lyžování. Celková přepravní kapacita cca 4 500 osob/hod. (2 lanové dráhy a 4 vleky). K dispozici občerstvení, servisy pro lyžaře, půjčovny lyží a lyžařské výstroje, horských kol, Lyžařská škola Zadov pro začátečníky, pokročilé lyžaře i snowboardisty. Středisko Zadov - Churáňov je známé i jako bašta běžeckého lyžování, zejména díky kvalitním a pravidelně udržovaným běžeckým tratím v celkové délce přes 50 km, na které navazuje celošumavský systém lyžařských stop v délce přes 300 km. Běžecké trasy v jihočeské části NP a CHKO Šumava jsou přes hraniční přechody Bučina/Finsterau nebo České Žleby/Bischofsreut propojeny do NP Bavorský les v SRN.
Lyžařský areál Nové Hutě na Šumavě (1 020 m n. m.)
Je vzdálen od Zadova - Churáňova cca 10 km. K dispozici lyžařské vleky a méně náročné sjezdové terény vhodné zejména pro děti a začátečníky. V okolí Nových Hutí a Kvildy jsou velmi oblíbené terény pro běžecké lyžování. Běžecké stopy navazují na Šumavskou magistrálu směr Kvilda, Horská Kvilda, Zadov - Churáňov, Kubova Huť atd.
Ski Areál Kubova Huť
Leží v sedle mezi vrcholy Boubínu (1 362 m) a Obrovce (1 114 m) v horské obci Kubova Huť s nejvýše položenou železniční stanicí v ČR (1 003 m n. m.). Pro sjezdové lyžování je využíván méně náročný svah u Amber Hotelu Kuba s vlekem POMA (délka 240 m), na svahu je dále i malý dětský vlek. Pro náročnější lyžaře je cca 300 m od tohoto svahu sjezdovka „Pod Obrovcem“ s vlekem POMA (délka 500 m) s osvětlením - možnost večerního lyžování. U sjezdovek občerstvení, možnost zajištění lyžařské školy a půjčovna lyží. V blízkém i vzdálenějším okolí jsou vhodné přírodní terény i pro zimní turistiku na běžkách - běžecké tratě navazují na Šumavskou magistrálu směrem na Nové Hutě a Zadov - Churáňov (lyžařský areál).
Ski areál České Žleby
K dispozici jsou 2 vleky 380 m a 390 m. Celková kapacita střediska je 650 osob za hodinu. Sjezdovky 400 m až 600 m dlouhé. Sjezdovky a snowpark jsou uměle zasněžovány kvalitním umělým zasněžovacím systémem. Dále je zde parkoviště zdarma a bufet s občerstvením. Pravidelně udržované běžecké stopy.
Ski areál Lipno
Skiareál Lipno je moderní, pětihvězdičkové lyžařské středisko. Nabízí devět bezpečných a kvalitně zasněžovaných sjezdovek o celkové délce 8,3 km. Pohodlnou přepravu zajišťují tři čtyřsedačkové lanovky. Součástí Skiareálu Lipno jsou 2 dětská výuková hřiště se čtyřmi pojízdnými koberci, lyžařským kolotočem a s pohádkovým slalomem. Sjezdové tratě mírné a střední obtížnosti mají příjemný pozvolný profil, který je ideální pro děti a začátečníky. Díky šířce až 60 m nabízí dostatek místa pro zvládnutí carvingu. Novinkami jsou propojení sjezdovek Školní a Promenádní a vybudování druhé dětské skicrossové dráhy. Večerní lyžování probíhá na 1 300 m dlouhé Jezerní sjezdovce. Skiareál Lipno nabízí skvělé možnosti pro běžkaře a bruslaře - 40 km strojově upravovaných  tratí pro klasiku i bruslení.
Příhraniční lyžařská centra
V sousední SRN a v Rakousku - z oblasti Šumavy a Lipna jsou dostupné a stále více navštěvované i kvalitní lyžařské areály v sousední SRN - Bavorsku, např. v SRN Velký Javor, který poskytuje ideální podmínky pro sjezdové lyžování (6 lanovek – z toho 2 gondoly a 4 vícemístné, velké parkoviště), středisko Philippsreuth-Mitterfirmiansreut na svazích 1 139 m vysokého Almbergu nebo v Rakousku, např. střediska Hochficht a Sternstein.

Poloha hotelu na mapě